Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
parigot

Klub Miłośników Zegarków Breitling

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
W dniu 22.03.2024 o 22:15, Butik napisał(-a):

 

Brzydko nie jest, tylko ta cena za kwarcyka...

image.thumb.png.2ff8d857298de356fad748272e033b42.pngimage.thumb.png.f52099ffa04278f8c6e008c9c2b9a21c.png

A ja jestem na nie, "czarny" Aero EVO jest świetnym zegarkiem, a taki oczoj...y kolor tarczy temu modelowi nie pasuje, to nie Endurance. Jarmark na całego.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, tommly napisał(-a):

A ja jestem na nie, "czarny" Aero EVO jest świetnym zegarkiem, a taki oczoj...y kolor tarczy temu modelowi nie pasuje, to nie Endurance. Jarmark na całego.

Może tym razem uznano, że to ma być wyrazista żywa tarcza, w końcu lot balonem to przygoda, a czerń na tarczy to raczej do trumny😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, abir napisał(-a):

no i jest zajączek wielkanocny. pykło z czarnym. 

1711556445750.thumb.jpeg.cc7d41a4d71a017a2ec1adf147539504.jpeg

 

1711556445745.thumb.jpeg.3d1f6f2d0b6bf1ab4c875a30046fb016.jpeg

 

1711556445754.thumb.jpeg.1292d4cd741d3e22b5bc62a989d7027f.jpeg

Gratuluję piękny zegarek .


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kornel91 napisał(-a):

Gratuluję piękny zegarek .

podziękował, rzeczywiście tak jest. nie miałem jeszcze okazji posiadać breitlinga. robi super wrażenie


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, abir napisał(-a):

no i jest zajączek wielkanocny. pykło z czarnym. 

 

1711556445754.thumb.jpeg.1292d4cd741d3e22b5bc62a989d7027f.jpeg


Świetny zegarek, gratuluję! Breitlingi mają coś w sobie przyciągającego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, pepepatryk napisał(-a):


....Breitlingi mają coś w sobie przyciągającego. 

tego się obawiam😎


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kingcrimson napisał(-a):

Chyba już weteran.

 

IMG_20240329_144101627~2.jpg

Dobrze kojarzę, że w Coltach siedzi ETA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, dawm napisał(-a):

Dobrze kojarzę, że w Coltach siedzi ETA?

Tak zgadza się, eta 2824

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi za mną Breitling od dłuższego czasu.

Te które mi się wizualnie podobają (Colty są piękne) są na ETAch, a te które brałbym pod uwagę ze względu na mechanizm (b01) zupełnie wizualnie mi nie podchodzą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2024 o 17:44, abir napisał(-a):

no i jest zajączek wielkanocny. pykło z czarnym. 

1711556445750.thumb.jpeg.cc7d41a4d71a017a2ec1adf147539504.jpeg

 

1711556445745.thumb.jpeg.3d1f6f2d0b6bf1ab4c875a30046fb016.jpeg

 

1711556445754.thumb.jpeg.1292d4cd741d3e22b5bc62a989d7027f.jpeg

Gratuluję. 

Dobrze wygląda.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dawm napisał(-a):

Chodzi za mną Breitling od dłuższego czasu.

Te które mi się wizualnie podobają (Colty są piękne) są na ETAch, a te które brałbym pod uwagę ze względu na mechanizm (b01) zupełnie wizualnie mi nie podchodzą.

 

Obawiasz się Ety stosowanej w Breitlingu?

Mam swojego Colta 3,5 roku i raczej mogę rozwiać Twoje wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kingcrimson napisał(-a):

Obawiasz się Ety stosowanej w Breitlingu?

Mam swojego Colta 3,5 roku i raczej mogę rozwiać Twoje wątpliwości.

 

Nie chodzi o wątpliwości co do ETy. Kupując zegarek za 20/30k PLN wychodzę z założenia (być może błędnego), że powinien cechować się jakąś wyjątkowością

Jedną z dość istotnych kwestii to mechanizm. Tutaj przy tej kwocie oczekiwałbym czegoś "więcej" niż ety, która jest też z zegarkach jedną albo dwie półki niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, dawm napisał(-a):

 

Nie chodzi o wątpliwości co do ETy. Kupując zegarek za 20/30k PLN wychodzę z założenia (być może błędnego), że powinien cechować się jakąś wyjątkowością

Jedną z dość istotnych kwestii to mechanizm. Tutaj przy tej kwocie oczekiwałbym czegoś "więcej" niż ety, która jest też z zegarkach jedną albo dwie półki niżej.

 

Skąd ta cena za colta? Colt od chyba 5 lat jest wycofaną serią. Najświeższe modele w idealnym stanie nie problem znaleźć w przedziale 10-13k w zależności od wersji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, dudak napisał(-a):

 

Skąd ta cena za colta? Colt od chyba 5 lat jest wycofaną serią. Najświeższe modele w idealnym stanie nie problem znaleźć w przedziale 10-13k w zależności od wersji. 

 

Nie pisałem tylko o colcie. 

Avenger też mi się podoba ale w detalu masz ceny 18k+. Wersja z bo1 jest chyba coś od ok 34k. Piszę o kwotach bez rabatów.

Gdzie dostanę nowego Avengera za 10-13k?

 

OK. Rozumiem, że mowa była o w miarę najświeższym colcie za 10-13k.

 

Ale jeśli mowa o nowych zegarkach to mój post jest aktualny. 20-30k za Ete.

 

Edytowane przez dawm
edit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Gratuluję. 

Dobrze wygląda.  

dziękuję, jest jak mówisz. teraz tylko trochę kombinacji z paskami aby ożywić ten zestaw


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dawm napisał(-a):

 

Nie chodzi o wątpliwości co do ETy. Kupując zegarek za 20/30k PLN wychodzę z założenia (być może błędnego), że powinien cechować się jakąś wyjątkowością

Jedną z dość istotnych kwestii to mechanizm. Tutaj przy tej kwocie oczekiwałbym czegoś "więcej" niż ety, która jest też z zegarkach jedną albo dwie półki niżej.

i dlatego nie kupisz zegarka który ci się bardzo podoba??  bo masz inne oczekiwania niż specyfikacja producenta. nigdy nie kupisz żadnego zegarka. zawsze będziesz miał jakieś inne oczekiwania (a to nie takie szkło,  a to nie takie wr, a to na bransolecie, a to na pasku, a to pasek 22mm a nie 24mm). powinieneś zbudować chyba własny zegarek za 20k pln - będziesz wniebowzięty 🙃 

ja kupuję zegarki, które podobają mi się wizualnie i pojawia się tzw. chemia. szczerze mówiąc nie zauważyłem aby nh35 wskazywał o 9.00 inną godzinę niż eta czy jakiś inny jakiś inhałs. dla mnie żadna wyjątkowość. 

kilka dni temu kupiłem wg mnie dość drogi zegarek na SILIKONOWYM PASKU.  za pieniądze które wydałem uważam, że powinien mieć pasek przynajmniej ze "skóry mojej teściowej". ale nie miał. czy to coś znaczy/zmienia, ujmuje zegarkowi ....

kupuj i ciesz się zegarkami👍


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dawm napisał(-a):

Kupując zegarek za 20/30k PLN wychodzę z założenia (być może błędnego), że powinien cechować się jakąś wyjątkowością

Jedną z dość istotnych kwestii to mechanizm. Tutaj przy tej kwocie oczekiwałbym czegoś "więcej" niż ety, która jest też z zegarkach jedną albo dwie półki niżej.

 

Oczywiście to Twoje preferencje i nic nikomu do tego, według jakich kryteriów kupujesz zegarki, więc ja krytykować nie mam zamiaru. W ramach ciekawostki powiem zatem tylko, że ja mam odwrotnie - inhousy zaczęły mi działać na nerwy, ze względu na droższe i trudniejsze naprawy, dostęp do części, bycie skazanym na autoryzowany serwis. 

 

No i warto pamiętać, że koncepcja inhouse jako selling point to ogólnie rzecz biorąc wynalazek współczesny - dawniej to pojęcie w zasadzie nie istniało, nawet topowi producenci wymieniali się mechanizmami i nikt z tego nie robił wielkiej sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

zegarek na SILIKONOWYM PASKU. 

Sam wiesz, że pasek zawsze można zmienić. 

 

Cytat

"skóry mojej teściowej". ale nie miał.

No może jednak nie zawsze.  :lol:

 

Cytat

kupuj i ciesz się zegarkami👍

Dokładnie. 👍


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, abir napisał(-a):

i dlatego nie kupisz zegarka który ci się bardzo podoba??  bo masz inne oczekiwania niż specyfikacja producenta. nigdy nie kupisz żadnego zegarka. zawsze będziesz miał jakieś inne oczekiwania (a to nie takie szkło,  a to nie takie wr, a to na bransolecie, a to na pasku, a to pasek 22mm a nie 24mm). powinieneś zbudować chyba własny zegarek za 20k pln - będziesz wniebowzięty 🙃 

ja kupuję zegarki, które podobają mi się wizualnie i pojawia się tzw. chemia. szczerze mówiąc nie zauważyłem aby nh35 wskazywał o 9.00 inną godzinę niż eta czy jakiś inny jakiś inhałs. dla mnie żadna wyjątkowość. 

kilka dni temu kupiłem wg mnie dość drogi zegarek na SILIKONOWYM PASKU.  za pieniądze które wydałem uważam, że powinien mieć pasek przynajmniej ze "skóry mojej teściowej". ale nie miał. czy to coś znaczy/zmienia, ujmuje zegarkowi ....

kupuj i ciesz się zegarkami👍

 

Może dopowiem w ten sposób - nie kupie zegarka, który mi się nie podoba tylko dlatego bo ma fajny mechanizm. Możesz nazwać to chemią.

Nie godzę się natomiast na płacenie za samo "logo"

Kupisz ferrari z 1.9TDI za miliony tylko dlatego, że Ci się podoba? Przecież 1.9TDI to dobry silnik? I jeździ w milionach aut różnych marek wiec łatwy w serwisie i każdy kowal go naprawi.

 

Ja nie mam nic do ETY. Naprawdę. Ale kupując zegarek marki premium za sporą kwotę oczekuje, że będzie on w jakiś swój sposób wyjątkowy albo, że niech ma tą ETE ale niech nie kosztuje tak jakby był super wyjątkowy.

 

9 godzin temu, meinard napisał(-a):

 

Oczywiście to Twoje preferencje i nic nikomu do tego, według jakich kryteriów kupujesz zegarki, więc ja krytykować nie mam zamiaru. W ramach ciekawostki powiem zatem tylko, że ja mam odwrotnie - inhousy zaczęły mi działać na nerwy, ze względu na droższe i trudniejsze naprawy, dostęp do części, bycie skazanym na autoryzowany serwis. 

 

No i warto pamiętać, że koncepcja inhouse jako selling point to ogólnie rzecz biorąc wynalazek współczesny - dawniej to pojęcie w zasadzie nie istniało, nawet topowi producenci wymieniali się mechanizmami i nikt z tego nie robił wielkiej sprawy.

 

Nie miałem na szczęście żadnych problemów z zegarkami. Zakładam, że jeśli to jest marka premium ale kupiona w PL dystrybucji to z serwisem nie będzie problemu (choćby u AD). 

Nie piszę tu o jakieś niszowej manufakturze czy np. zegarkach z półki AP. Mój zasięg kwotowy (np. Omega) to jednak marki popularne. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.