Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

I AP Royal Oak ma swoje problemy :-(

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, mój AP Royal Oak od jakiegoś czasu dostaje odbić. Polega to na tym, że o północy datownik nie przeskakuje do końca tylko zatrzymuje się pomiędzy oznaczeniami dat. Zdarza się tak raz na jakiś czas więc ogólnie nie byłoby to wnerwiające gdyby nie fakt, że wówczas przestaje działać sekundnik <_<. Przestawienie datownika koronką do właściwej pozycji powoduje, że sekundnik zaczyna pracować normalnie. Cóż... chyba czeka mnie serwis zegarka :angry:.

 

Łączymy się w bólu z Tobą

 

129206168710480900.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek mam jeszcze w telefonie, iPadzie, samochodzie... :D;).

 

Jestes jednozegarkowcem ?? Nie morze być :D

 

Jak chcesz to pożyczę Ci mój zapasowy:

 

zegarek.jpg

 

:D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jestes jednozegarkowcem ?? Nie morze być :D

 

Nie jestem jednozegarkowcem, ale nie będę ściemniał, że jestem typem kolekcjonera. Nigdy nie miałem większej ilości zegarków. Jak już kupowałem kolejny czasomierz, to pozbywałem się poprzednich. Wyjątkiem będzie 15300, a w planach mam zakup 15202.

 

A Twój zapasowy zegar wyrąbany w kosmos :D;). Dzięki, ale pozostanę przy iPhonie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupowałem kolejny czasomierz, to pozbywałem się poprzednich.

 

Mariusz, mam dokładnie tak samo, choć muszę przyznać że wizyty zegarków w serwisach skutecznie motywowały mnie do wymiany zegarka.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, mam dokładnie tak samo, choć muszę przyznać że wizyty zegarków w serwisach skutecznie motywowały mnie do wymiany zegarka.

 

Ja jednak 15300 chcę zachować. Marzyłem o tym zegarku od dawna i nie chcę się go pozbywać z powodu usterki. Kiedyś napisałem na forum, że to czasomierz na całe moje życie i tak właśnie będzie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na tym forum jest całkiem sporo osób, dla których posiadanie drogiego zegarka nie ma nic wspólnego z "pompowaniem własnego ego" czy z próżnością, lecz jest po prostu realizacją własnego hobby. Radość z ich posiadania jest tutaj czynnikiem pierwszorzędnym, a nie - jak piszesz - drugorzędnym, występującym "przy okazji".

Otóż to. Trafiłeś w sedno sprawy. A że zegarek za takie koszmarne pieniądze powinien być niezawodny to dla mnie dogmat. Oczywiście, mogą się przydarzyć usterki, ale na nie powinno być one częstsze niż tanim zegarku mechanicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Trafiłeś w sedno sprawy. A że zegarek za takie koszmarne pieniądze powinien być niezawodny to dla mnie dogmat.

 

To znaczy, ze Orient za 250 może już nie być? ;)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, ze Orient za 250 może już nie być? ;)

Tego nie napisałem. Ale jakość i niezawodność zegarków w klasie cenowej AP powinna być na odpowiednim poziomie. Może Wam spowszedniały pięciocyfrowe ceny za zegarki, ale to naprawdę jest kupa pieniędzy za zegarek. Miło, że Japończycy z Orienta nie zdzierają za zegarek z taśmy produkcyjnej. Co tu dużo gadać - zegarek kwarcowy za 100 zł będzie bezusterkowy :-)

 

Nie od dziś wiadomo, że w cenach szwajcarskich zegarków jest b. dużo marketingu - kupujesz nie tylko zegarek jako taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie napisałem. Ale jakość i niezawodność zegarków w klasie cenowej AP powinna być na odpowiednim poziomie. Może Wam spowszedniały pięciocyfrowe ceny za zegarki, ale to naprawdę jest kupa pieniędzy za zegarek. Miło, że Japończycy z Orienta nie zdzierają za zegarek z taśmy produkcyjnej. Co tu dużo gadać - zegarek kwarcowy za 100 zł będzie bezusterkowy :-)

 

Nie od dziś wiadomo, że w cenach szwajcarskich zegarków jest b. dużo marketingu - kupujesz nie tylko zegarek jako taki.

 

Nie no napisałeś wprost - zegarek za masę kasy musi być ok.

Z czego wynika, że za mniej kasy może być do d....

Teraz kwestia określenia ile to jest masa kasy :D


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no napisałeś wprost - zegarek za masę kasy musi być ok.

Z czego wynika, że za mniej kasy może być do d....

Teraz kwestia określenia ile to jest masa kasy :D

No nie... Krótko: nadinterpretacja mojego posta. Pisałem tylko o drogich zegarkach. Masa kasy: dla każdego to inna kwota. Wystarczy poczytać dział zakupowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Na razie zegarek działa okay. Ta usterka występuje co jakiś czas, ale niezbyt często. Sam już nie wiem czy wysyłać zegarek czy jeszcze poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie samo sie nie naprawi , ja bym wysylal

Irek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z monitorem tak się bujałem i padł w końcu kilka miesięcy po wygaśnięciu gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, eye_lip ma rację. Znam to od strony branży samochodowej. Oczywiście - istnieje coś takiego, jak oszczędności w tańszych modelach, gdzie bardziej wyrafinowane, lecz drogie rozwiązania są kasowane w tańszych modelach. Poza tym - w tańszych modelach nie trzeba myśleć aż tak mocno o komforcie klienta - niezawodność jest dużo ważniejsza. Pod tym względem - luksus ma swoje zalety. Lecz - policzmy - jakaś konstrukcyjna wada w popularnym modelu kosztuje po prostu zbyt wiele, aby z nią nic nie zrobić. Natomiast model, który wychodzi w dużo mniejszej liczbie - po pierwsze - ujawnia wady później, po drugie - czasem taniej, prościej serwisować niż poprawiać konstrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wg mnie samo sie nie naprawi , ja bym wysylal

Irek

 

Ano niestety. Przez jakiś czas był spokój i...

 

aprousterka.jpg

 

... wtedy, gdy datownik miał przeskoczyć na 25, zatrzymał się pomiędzy datami 25-26. Nic z tym nie robiłem, bo byłem ciekaw jak czasomierz zachowa się, gdy datownik będzie musiał przeskoczyć na 26. Ponad 20 minut przed północą, sekundnik zatrzymał się. Nie dlatego, że zabrakło energii z bębna. Przestawienie datownika koronką powoduje, że sekundnik zaczyna działać. Chyba czas na wysyłkę do serwisu <_<.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój RO np nie dokreca w rotomacie....

A z Roleksem nie mam żadnych problemów , jak widać wielkie zegarmistrzowstwo ( co to nawet nie ma stop sekundy ) przegrywa z siermiężnym ale dokładnym rzemiosłem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mój RO np nie dokreca w rotomacie....

A z Roleksem nie mam żadnych problemów , jak widać wielkie zegarmistrzowstwo ( co to nawet nie ma stop sekundy ) przegrywa z siermiężnym ale dokładnym rzemiosłem ..

 

AP ma swoje problemy i najlepiej wiedzą o nich użytkownicy zegarków tego producenta. Nie ma co dyskutować z faktami. Ale czy finezja AP przegrywa z siermiężnym rzemiosłem ?. Wnioski mogą być różne. Samochody Aston Martin też są awaryjne. Czy to oznacza, że są gorsze od bardziej niezawodnej Toyoty Yaris ? :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochody Aston Martin też są awaryjne. Czy to oznacza, że są gorsze od bardziej niezawodnej Toyoty Yaris ? :).

 

To zależy jakie kryterium poórwnawcze przyjemiemy. Pod pewnymi względami jest gorszy, pod innymi lepszy.

 

BTW jak jest dokładność Twojego AP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To zależy jakie kryterium poórwnawcze przyjemiemy. Pod pewnymi względami jest gorszy, pod innymi lepszy.

 

BTW jak jest dokładność Twojego AP?

 

Różnie. Zauważyłem, że zawsze się spieszy natomiast nigdy nie późni. Czasami zdarza mu się przyspieszyć 1-2 sekundy na dobę, a czasami zauważam przyspieszenie o 1 sekundę w ciągu trzech dni co jest rewelacyjnym wynikiem. A kiedyś zdarzało się, że potrafił wykręcić przyspieszenie np. 6-8 sekund na dobę. Ale jakiś czas temu praca mechanizmu się ustabilizowała i obecnie nie przekracza niedokładności + 2 sekund na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że podobnie jak moje seiko 5. Też ok 1 min na miesiąc spieszy, po moich regulacjach. Taki stan utrzymuje sie od ok 2 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.