Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tarant

Nasze nowe (stare) zegary

Rekomendowane odpowiedzi

Numer seryjny to 149912.

Data widniejąca na plecach to 8.12.1889. Tabel datowania, poza orientacyjną w temacie o GR nie mamy, w przybliżeniu rok mógłby pasować. Data poprzedzona jest inicjałem F - więc może to "karta gwarancyjna" sprzedaży przez zakład Ferdinanda Dietingera. Tenze zegarmistrz z tego co znalazłem był odnotowany w prasie w roku 1883.

Sterczynki nie są identyczne - ale obie w takim samym "wykończeniu" kolorystyczno - lakierniczym a drewno obydwu wygląda na równie stare (może zegar był II jakości ;) ), jeśli któraś ma być jednak oryginalna - to ta mniejsza, z węższym "otokiem" )


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja współczuję z żalu.

Ja również niedawno dostał ładny zegarek, ale prshli był zły.

Musimy popracować je przywrócić do normalności.

Szczerze.

Sergey.

 

Cóż, tutaj ponownie program akceptuje tylko dwa zdjęcia, które przesyłane są oddzielnie.

 

 

 

 

 

 

EDIT: skleiłem...

post-46635-0-96186800-1345656382_thumb.jpg

post-46635-0-62928600-1345656395_thumb.jpg

post-46635-0-36540900-1345656710_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

В часах интересно не время, которое они показывают, а времена, о которых они могут рассказать.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie mnie! - bo tez cos do mnie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też Resch?B)

 

Nie GR lecz GB....ale zeby nie zapeszyc, cicho sza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ciekawostka. Ferdinand Dietinger był zegarmistrzem w Marburgu. Ale nie w tym niemieckim, tylko w obecnym Mariborze w Słowenii, a w CK Monarchii - Marburg(u) an der Drau. Tak więc zegar pojechał z Ebensee do Mariboru (270 km), potem trafił do Loosdorf (300 km), odległego od Ebensee o 170 km. Od co najmniej 1889 do 2012 na terenie CK... B)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też Resch ?

 

Hi Peter

Tak, jest to również BR, ale nie ma znaków, tylko numer.

Jeśli spojrzeć na randki okazuje BR 1869, Wiedeń. Wykonane za życia założyciela Lorentza Resha.

Myślę, że tak

Szczerze.

Sergey.


В часах интересно не время, которое они показывают, а времена, о которых они могут рассказать.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie mnie! - bo tez cos do mnie idzie.

 

No i wykrakalem :angry: .

Jak zobaczylem wgnieciona paczke to serce mi stanelo.:blink:

 

Zegar troche sie porozbijal, boczna szyba peknieta ( dobrze, ze nieorginalna), mechanizm wyrwal sie razem z zawiesiem ze skrzyni.

Dobrze, ze przednia szyba i tarcza nie ucierpialy.

Wagi oraz serce wahadla byly spakowane osobno - dobrze.

W sumie zegar byl dobrze zapakowany, szkody powstaly po uwolnieniu sie mechanizmu.

Ma przyszlosc bede prosil o sciagniecie mechanizmu i zapakowanie osobno.

 

dsc03104zi.jpg

By ulan65 at 2012-08-26

 

dsc03108w.jpg

By Ulan65 at 2012-08-26

 

Dalo sie skleic i nic nie widac:

dsc03162nu.jpg

By ulan65 at 2012-08-26

 

Minatura GB, nr seryjny 69437, 1873/4 rok - wiecej zdjec w temacie o GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto oni są, ci zegarowie ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten pierwszy- Junghans. Gdzie można nabyć takie cuda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też dam coś nowego i drugi troche starszy :rolleyes:

 

Rakietoplan to jest TO! Dobrze ze wieszasz gesto, wiecej wejdzie, dobra logistyka od samego poczatku!

Robert napisz chociaz co to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakietoplan to jest TO! Dobrze ze wieszasz gesto, wiecej wejdzie, dobra logistyka od samego poczatku!

Robert napisz chociaz co to?

Ten pierwszy bez sygnatur dziś dam foto mechanizmu ocenicie sami. a drugi Gb. Wieszam gęsto bo mało miejsca i tak i małżonka kołki ciosa He He :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też dam coś nowego

 

Prawo serii ??? ( mowa o pierwszym zdjęciu )

Tak czy inaczej prośba o dokładne zdjęcia skrzynki ( przód wystarczy ) i ew ocenę oryginalności sterczyn , bo na zdjęciach może nie być widać.

Jeżeli dobrze widzę, to drzwi od góry nie są proste - wyprowadzenie jest łukowate. Nieczęsto się spotyka takie rozwiązanie, bo do wykonania jest znacznie bardziej upierdliwe.

Będzie śmiesznie, jak mechanizm będzie miał "kanciasty" młotek i wysoką kotwicę z regulowanymi paletami :D.

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roberto ten drugi GB to na bank musi byc z Broumova. Oni uwielbiali robić tam takie skrzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo serii ??? ( mowa o pierwszym zdjęciu )

Tak czy inaczej prośba o dokładne zdjęcia skrzynki ( przód wystarczy ) i ew ocenę oryginalności sterczyn , bo na zdjęciach może nie być widać.

Jeżeli dobrze widzę, to drzwi od góry nie są proste - wyprowadzenie jest łukowate. Nieczęsto się spotyka takie rozwiązanie, bo do wykonania jest znacznie bardziej upierdliwe.

Będzie śmiesznie, jak mechanizm będzie miał "kanciasty" młotek i wysoką kotwicę z regulowanymi paletami :D.

Witaj Mariuszu. Tak chodzi o pierwsze foto. A co do zdjęć to jutro bo dziś nie da rady . A oto zdjęcia mechanizmu i chyba trafiłeś :)

post-39091-0-50568600-1346086984_thumb.jpg

post-39091-0-21418500-1346087145_thumb.jpg

post-39091-0-53065300-1346087162_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pokaże jeszcze jednego świeżego :D też bez sygnatur.

post-6402-0-11714000-1346514650_thumb.jpg

post-39091-0-35875500-1346087437_thumb.jpg

post-39091-0-30185600-1346087526_thumb.jpg

post-39091-0-31298300-1346087541_thumb.jpg

post-39091-0-62293300-1346087555_thumb.jpg

Edytowane przez tarant
Poprawiłem zdjęcie, bo zegar wyglądał na uniwersalny wiszący;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza przymiarka na ścianie po klejeniu. Skrzynia na pierwszy rzut oka wygląda rześko, w oryginalnym malowaniu, ale drewno musiało przechodzić jakieś klimatyczne katusze (kołatki które ją nieco kąsnęły to przy tym nic) - jest porozsychane, kruche. Mechanizm, diagnostycznie utopiony przez sprzedawcę w oliwie idzie...ale z wielkiej łaski. Trzeba powiedzieć - trzymając w ręku werk ma się wrażenie, że to "prawie wiedeńczyk" - z zegara linkowego ma regulowane widełki wychwytu, kutą, długą kotwicę, dźwignię repetycji. Konstrukcja niebywale konserwatywna, ale porządniejszego sprężynowego werku z masowej produkcji chyba nie widziałem.

 

c40842adaa52a4f3.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny. a ten obok ?? Tarant też ciekawy

 

Ale to nie nowy zakup.... ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę: wykopałem dziś oryginalną książeczkę "Zegarmistrzostwo"- Franciszka Skwary, wydaną nakładem i drukiem M. Arcta w 1905, w Warszawie. Oczywiście wszystkich legalistów zapewniam, że ukazała się legalnie- nadruk "Dazwolieno cenzuroju, Warszawa, 13 maj 1904" :) .

A wykopałem- bo po 20 latach zacząłem porządki na strychu, żeby sobie warsztat zegarowy wykroić i przeglądając skarby wreszcie zauważyłem: na okładce "Pieniądze, ich powstanie, rozwój i stan dzisiejszy" przez Zbigniewa Kamińskiego. W środku jeszcze "Zegarmistrzostwo", oraz "Oświetlenie współczesne" z 1903. Zapomniałem, że mam :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie nowy zakup.... ;)

Ale z kolegi kokiet...

Specjalnie obok powiesił :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.