Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
po-prostu-agatka

CŁO przy sprowadzeniu zegarków z USA

Recommended Posts

Witam,

jestem tu nowa, zarejestrowałam się, bo nigdzie w internecie nie mogę znaleźć informacji mi potrzebnych - albo inaczej, pewnie są, ale ani trochę ich nie rozumiem.

Proszę o wyrozumiałość - szukałam przez wyszukiwarkę i nie znalazłam podobnego tematu.

Otóż chciałabym sprowadzić z USA zegarki, młodzieżowe, silikonowe. Nigdzie nie mogę się doszukać ile mnie to będzie kosztować z ewentualnym cłem lub Vat-em. Na stronie MF i w różnych kalkulatorach trzeba podawać jakieś dziwne rzeczy do wyliczenia, a ja kompletnie nie wiem o co chodzi.

Ale przechodząc do rzeczy:

Chcę sprowadzić zegarki za około 2 000 $. Szacuję, że koszt najtańszej paczki będzie około 150 $. Zegarków byłoby wtedy około 100 szt. I co dalej? Jak mnie skasują na granicy?

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję i obiecuję, że nie będę spamować i zakładać więcej podobnych tematów.

Agata

a i zdarza się jeszcze rewizja czyli plus koszt rewizji. Choć to rzadkość aczkolwiek mnie się zdarzyło.

Pozdrawiam
Piotrek

stopka.jpg

Było już na forum. Cło to raczej drobna opłata. Większy wydatek to VAT - 23%

*** DOXA Sub 300 Professional ***

Trzeba też wspomnieć o podpisaniu deklaracji o tym, że towar nie będzie wykorzystany w działalności gospodarczej...

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Trzeba też wspomnieć o podpisaniu deklaracji o tym, że towar nie będzie wykorzystany w działalności gospodarczej...

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

o co chodzi z tą deklaracją? Chciałabym to sprzedać, a to że nie będzie wykorzystywany w działalności to chodzi o to, że nie mogę go sprzedać?

A VAT jest od sztuki czy od całości + wysyłka?

Co prawda hurtowo niczego nie sprowadzałem z hameryki ale koszty dodatkowe wyglądają tak jak napisał Jash:

-23% VAT

- jakieś groszowe cło

w/w liczone są od CAŁOŚCI kosztu przesyłki a więc wartość + koszt przesyłki.

UWAGA na wpisanie kosztu przesyłki za 0 USD. W takim wypadku US weźmie najwyższą stawkę za przesyłkę, jaka jest u kuriera za daną paczkę i z tego policzy VAT.

Przy detalu najlepiej dogadać się ze sprzedawcą i zadeklarować paczkę niskiej wartości (poniżej € 50 o ile dobrze pamiętam) z wliczonymi kosztami przesyłki czyli np. 30 wartość paczki i 19 przesyłka :) (przypominam tylko, że jak by nie patrzył to jest to oszustwo podatkowe a za to jest stosowny paragraf) :)

Edited by rafal.m

o co chodzi z tą deklaracją? Chciałabym to sprzedać, a to że nie będzie wykorzystywany w działalności to chodzi o to, że nie mogę go sprzedać?

Cytuję z kwitu Fedexa:

"4) Towar nie jest przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej"

Zrobią rewizję paczki. Policzą i wyjdzie im 100 sztuk. Sama pomyśl...

Ale o czym my tu w ogóle... Sprowadzając towar spoza Unii Bankierów z siedzibą w Brukseli należy się przygotować na uiszczenie wszelkich należności celno-podatkowych. A jak nie doliczą, to tylko się cieszyć.

Cytuję z kwitu Fedexa:

"4) Towar nie jest przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej"

Zrobią rewizję paczki. Policzą i wyjdzie im 100 sztuk. Sama pomyśl...

Ale o czym my tu w ogóle... Sprowadzając towar spoza Unii Bankierów z siedzibą w Brukseli należy się przygotować na uiszczenie wszelkich należności celno-podatkowych. A jak nie doliczą, to tylko się cieszyć.

Nadal nie rozumiem, czy jeśli bym ich nie oszukała, a jak najbardziej chcę wykorzystać towar do sprzedaży to co innego mogę zrobić? Uwaga! Wiem, że takich informacji powinnam już szukać gdzieś indziej, ale dzięki Wam już i tak się wielu rzeczy dowiedziałam.

Jasne, że chciałabym jak najmniej za to zapłacić, przynajmniej przy pierwszej wysyłce, wiadomo, bez towaru nie jestem nawet w stanie sprawdzić czy to będzie opłacalne. Ale z drugiej strony może po prostu zrobię minimalne zamówienie, które nie podlega ocleniu a później się będę martwić ;)

Nadal nie rozumiem, czy jeśli bym ich nie oszukała, a jak najbardziej chcę wykorzystać towar do sprzedaży to co innego mogę zrobić?

Możesz zacząć od http://www.podatki.biz/artykuly/13_33.htm - to na początek - aby potem nie było zdziwienia, gdy Vincent zapuka o świcie ;)

Skończyłem.

Witam,

Odkopie trochę stary temat dotyczący opłat przy kupnie w USA,

Doradźcie mi Panowie i Panie, jak to wygląda w przypadku, gdy znajomy ( osoba prywatna, obywatel USA ) chce przesłać do Polski zegarek swojemu znajomemu ( osoba prywatna, obywatel USA ). 

Czy macie jakieś doświadczenia, jaką firma najlepiej go przesłać?

Oraz jak wygląda w tym konkretnym przypadku sprawa Vatu. Zakładając, ze wyśle jakąś firmą kurierską i zatrzymają go na cle, to na jakiej podstawie nalicza vat - przecież nie ma żadnej faktury, ponieważ to osoba prywatna i jest podarunkiem. Nie ma tez dowodu zakupu, bo osoba w Polsce go nie kupiła a wysyłająca mogła go kupić jakiś czas temu i tez nie ma rachunku.

Czy wiecie jak w takim przypadku wyglądają opłaty i formalności?

Różnie bywa, ale mogą wartość oszacować, a to najczęściej nie jest najlepsza opcja

na jakiej podstawie nalicza vat - przecież nie ma żadnej faktury, ponieważ to osoba prywatna i jest podarunkiem. Nie ma tez dowodu zakupu, bo osoba w Polsce go nie kupiła a wysyłająca mogła go kupić jakiś czas temu i tez nie ma rachunku.

Czy wiecie jak w takim przypadku wyglądają opłaty i formalności?

na podstawie wartości. lepiej podać jakąś szacunkową i uzasadnić, że np. podobny model na aukcji tyle kosztował czy coś w tym stylu, niż liczyć na ich wycenę.

Wyśle jako gift i może przejdzie bez niczego.

Najlepiej zwykłą pocztą (nie kurierem) a jeszcze lepiej przez znajomego :)

Jak już zrewidują i zażądają to napiszesz ze wartośc celna NA POTRZEBY CELNE wynosi tyle i tyle. Bo to prezent i takie tam. Myslę że możesz zadeklarowac (gdyby co) tak 50% wartości rzeczywistej.

Bo nie było transakcji i zegarek używany itd., wymaga renowacji itp.

Dzięki koledzy za informację i Wasze rady. Mam teraz ogląd jak tą oerację przygotować logistycznie. W najgorszym wypadku i tak nie przekrocze wartości zegarka na polskim rynku.

ja tez powrócę do wątku

w najbliższym czasie przyjeżdża do mnie wujek z USA(obywatel)

myślę nad tym by mi przywiózł zegarek - na moim miejscu zadeklarowalibyście do oclenia i wtedy pewnie VAT tez trzeba zapłacić - czy może wystarczyło by aby np. założył ten zegarek na rękę a pudełko miał w torbie - czy dowód zakupu przewozić czy lepiej jakby nie miał go z sobą ?

poradźcie proszę bo nie wiem jak to rozegrać ?

czy to jest prowokacja?

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Jaka sobie robicie :-)

post-6402-0-10867000-1483033546_thumb.jpg

Pozdrawiam

Piotr

ja tez powrócę do wątku

w najbliższym czasie przyjeżdża do mnie wujek z USA(obywatel)

myślę nad tym by mi przywiózł zegarek - na moim miejscu zadeklarowalibyście do oclenia i wtedy pewnie VAT tez trzeba zapłacić - czy może wystarczyło by aby np. założył ten zegarek na rękę a pudełko miał w torbie - czy dowód zakupu przewozić czy lepiej jakby nie miał go z sobą ?

poradźcie proszę bo nie wiem jak to rozegrać ?

zegarek zakladasz na reke. Pudelko wysylasz poczta.

Marcin

Można go też wetknąć w tyłek, łącznie z metką, optymalnie w oryginalnej folii. A nuż na bramce jakoś przejdzie.

Obciach zamieszczać taki temat.

Pozdrawiam

Piotr