Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

ZAPISY i WYBÓR NUMERÓW ZEGARKÓW KLUBOWYCH 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualna lista więc wygląda tak:

 

1 - Stowarzyszenie

2 - Cynamooon

3 - Bosson

4 - zbyszekk

5 - jlw

6 - PeDom

7 - Stawko

8 - bert69

9 - Witek

10 - hAn72 ( Kapitan Żeglugi Śródlądowej.....cieszę się , że to takich ludzi trafi ten zegarek :) )

11 - slawek9

12 - kdg

13 - Rysiek

14 -

15 - puffin

16 -

17 - ksylo1

18 - marek2

19 - uasica

20 - kkwpk

21 - Chris ( fanatyk tego modelu z USA :).. nawet sobie translatorem nasze forum czytał )

22 -

23 - darsedz

24 -

25 -

26 - vidi

27 - Norbert.G

28 -

29 - jaszczur11

30 - pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.

 

Chociaż raz zabiorę głos w sprawie projektu :-), tak abym poczuł się jego pełnoprawnym uczestnikiem;-).

Pasuje mi wersja:

SAPHIRE CRYSTAL * AUTOMATIC * SWISS MADE * 50 ATMOS * KMZiZ 2012 * LIMITED EDITION 1/30

 

 

P.S.

Przy okazji sprostuję że pracuję na morzu , ale kończyłem też szkołę śródlądową.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna propozycja:

 

SAPPHIRE CRYSTAL * AUTOMATIC * SWISS MADE * 50 ATMOS * KMZiZ LIMITED EDITION 2012 * 5/30 *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie:

 

1 - Stowarzyszenie

2 - Cynamooon

3 - Bosson

4 - zbyszekk

5 - jlw

6 - PeDom

7 - Stawko

8 - bert69

9 - Witek

10 - hAn72 ( Kapitan Żeglugi Śródlądowej.....cieszę się , że to takich ludzi trafi ten zegarek :) )

11 - slawek9

12 - kdg

13 - Rysiek

14 -

15 - puffin

16 -

17 - ksylo1

18 - marek2

19 - uasica

20 - kkwpk

21 - Chris ( fanatyk tego modelu z USA :).. nawet sobie translatorem nasze forum czytał )

22 -

23 - darsedz

24 -

25 - sleza

26 - vidi

27 - Norbert.G

28 -

29 - jaszczur11

30 - pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuję na

 

C) SAPHIRE CRYSTAL * AUTOMATIC * SWISS MADE * 50 ATMOS * KMZiZ 2012 * LIMITED EDITION # 1/30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz zegarek będzie jakościowo poprawioną wersją modelu z lat 70/80tych 100 Atmos :) ( były wersje w automacie i kwarcu ) + bardziej szlachetny kolor . Takie foto mi podesłał jeden z fanów z USA:

 

Dial1-5.jpg

 

Automat wyglądał tak:

 

834807d1348960298-squale-50-atmos-vintage-diver-limited-edition-0fyl9.jpg

 

o5azah.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna by bylo poprosic producenta o wizualizacje tarczy (uwzgledniajaca wybrany przez nas odcien niebieskiego) oraz calego zegarka wlacznie z bezelem i meshem?

Mysle ze na tym etapie projektowania takie info by sie przydalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna by bylo poprosic producenta o wizualizacje tarczy (uwzgledniajaca wybrany przez nas odcien niebieskiego) oraz calego zegarka wlacznie z bezelem i meshem?

Mysle ze na tym etapie projektowania takie info by sie przydalo.

 

Pisałem już w tym temacie. Zrobią sampla przed finalną produkcją. Ponieważ poważnie podchodzą do tematu wybranego przez nas odcienia to szef produkcji ( z doświadczeniem 4 pokoleniowym w produkcji zegarków) odradza nam powłokę AR pod szkłem twierdząc że:

 

- Nie wiele to da, przejrzystość płaskiego szkła które stosują jest na bardzo dobrym poziomie. Może błędnie ktoś wyciągnął wnioski widząc w sieci zdjęcia gdzie na modelach Squale jest tzw. mleko na szkle....ale to nie jest wina braku AR tylko braku filtra polaryzacyjnego na obiektywie :) sam mam zegarki z AR wewnętrznym i obustronnym i bez AR. Tak naprawdę jedynie podwójne AR " coś" daje...ale ma tą fatalną wadę, że zewnętrzną powłokę można zarysować. Natomiast zrobienie zdjęcia tak aby tarcza wyszła bez efektu mleka nawet zegarkowi z AR wewnętrznym stanowi nie lada wyzwanie :) . Mam też Glycine Incursore z mineralnym plaskim szklem..ktore powinno odbijac swiatlo jak cholera...a tu neispodzinka ! nic! Czytelny nawet w pełnym sloncu pod kazda pozycją :) generalnie Szkło szkle nie jest równe.

 

- AR daje poświatę niebieską co w połączeniu z dobranym kolorem tarczy która jest także niebieska (w dodatku zmienia swoje odcienie) spowodować może, że tarcza będzie ciemniejsza. Może po prostu popsuć efekt. Nomos Zurich Blaugold na którym się wzorujemy AR nie ma.

- Może lekko wydłużyć czas realizacji projektu...ponieważ firma nie wykonuje powłoki AR u siebie musi wysłać szkła do innej firmy.

 

Zadałem firmie pytanie czy zrobią kilkanaście sztuk z AR a kilkanaście bez AR....odpowiedzieli że przy tak małej limitacji nie jest to opłacalne...wyszło by drogo...poza tym głupio by było gdyby część zegarków miała ciemniejszą tarczę a część jaśniejszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie te argumenty nie przemawiaja. Posiadam zegarki z AR i bez i nawet pod profilowanym szklem zegarek z AR o wiele lepiej sie prezentuje. Pozostalbym przy wyborze dodania wewnetrznego AR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciw ar. Boję się że powłoka zmieni odcień tarczy i efekt szlifu.

 

Ocean diver. Fajna nazwa. Może to rozważyć?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem przeciw. Jak nie ma potrzeby to po co dokladac niepotrzebnie kase? Tylko po to, że "w razie czego" ma AR?

Secundo - szlif i kolor to jedno z głownych założeń projektu i szkoda byloby gdyby ten efekt stracil na wygladzie...


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie....powłoka powłoce także nie równa....widywałem w zegarkach bardziej i mniej widoczne powłoki AR.

 

Jak dostaniemy taką jak ta:

http://www.network54...Coated+sapphire

 

To rzeczywiście z niebieską tarczą może to nie wyglądać wesoło. Nie wiemy jaką " gęstość" koloru niebieskiego będzie miała powłoka zastosowana przez Squale.

Zauważcie że stosowane są one w zdecydowanej większości w szkłach wypukłych....które rzeczywiście lubą odbijać światło. Płaskie zachowują się trochę inaczej. Pewnie dlatego Rolex nie stosuje AR... bo w większości zegarków ( jeśli nie wszystkich?? ) ma płaskie szkła ( nie mówię o vintage z wypukłymi hesalitami :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Skoro producent obiecal zrobienie sampla (w domysle posiadajacego AR) nie bardzio rozumiem w czym problem. :P

Poogladamy i zadecydujemy..

 

A tak bardziej powaznie..

Bardziej mnie martwi polaczenie szlifu tarczy z brakiem AR czyli mozliwosc wystapienia refleksu pomiedzy tarcza a szklem (efekt mleka / "plaskosc" odbioru) niz ewentualna lekka zmiane barwy niebieskiego ktorego raczej nikt z nas na wlasne oczy i tak nie widzial.

Przy czym wedlug mojego doswiadczenia AR dodaje trojwymiarowosci przedmiotom pod szklem pokrytym takowa warstwa.

Warto wedlug mnie zaryzykowac na korzysc AR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce powtarzac swoich wczesniejszych argumetow. Sa wypisane w poprzednim watku. Dla mnie ten powracajacy temat brzmi troche jak obrzydzanie pewnej opcji, ktora z jakichs niejasnych powodow, jest klopotliwa dla producenta. Czesciowo juz sie wyjasnilo: musza gdzies slac, dodatkowo placic itp itd. Dobra powloka AR daje znaczacy efekt. Efekt ten okreslilbym najprosciej jako "znikajace szkielko". Zauwazam go bez problemow i twierdze, ze jest znakomity. Argumenty przeciw brzmia bardzo "niefizycznie". Moze sa wynikiem doswiadczenia, ale jesli tak, to ze zle polozana powloka AR.

 

Zwarcam sie do szefa :rolleyes: : dlaczego do tego wracamy, skoro 95% chetnych na zegarek, jak wczesniej napisales, bylo takze za AR? Mam wrazenie, ze sprawa AR byla juz postanowiona. Czy na nowo to rozwazamy?

 

Jestem zdecydowanie za AR, za dobrze zrobionym AR oczywiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracamy poniewaz nikt sie przy tej opcji nie upiera..tylko was dwoje :P...większość zadeklarowała ze moze dopłacić ale nie jest to dla nich takie istotne.

A ja mam tą niewdzięczna funkcje ze stoję miedzy młotem i kowadłem....czyli z jednej strony chce aby wszyscy byli zadowoleni ( Także Wy) z drugiej strony dostaje informacje ze producent takową opcję odradza....ze jest dla niego kłopotliwa przy tak małej limitacji.

 

Wysłałem informacje do Managera ( on kontaktuje sie juz bezpośrednio z producentem)..i jutro będzie odpowiedz. Kazał mi życzyć sobie szczęścia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem AR w zegarkach typu diver, ale umiarkowanym. Podporządkuję się demokratycznej decyzji ludu. :P


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja się zagęszcza ( zostały 4 wolne numery ):

 

1 - Stowarzyszenie

2 - Cynamooon

3 - Bosson

4 - zbyszekk

5 - jlw

6 - PeDom

7 - Stawko

8 - bert69

9 - Witek

10 - hAn72 ( Kapitan Żeglugi Śródlądowej.....cieszę się , że to takich ludzi trafi ten zegarek :) )

11 - slawek9

12 - kdg

13 - Rysiek

14 -

15 - puffin

16 -

17 - ksylo1

18 - marek2

19 - uasica

20 - kkwpk

21 - Chris ( fanatyk tego modelu z USA :).. nawet sobie translatorem nasze forum czytał )

22 - kroll_czarli

23 - darsedz

24 -

25 - sleza

26 - vidi

27 - Norbert.G

28 -

29 - jaszczur11

30 - pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za AR.

I może faktycznie zamiast dwóch napisów Squale na tarczy, górny zamienimy na Ocean Diver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za AR.

I może faktycznie zamiast dwóch napisów Squale na tarczy, górny zamienimy na Ocean Diver.

 

Nie wiem czy możemy....prawdopodobnie jest to obwarowana prawnie nazwa. Kiedyś już tłumaczyłem dlaczego jest 2 x Squale . Squale robiło zegarki dla innych i ten dolny rekinek z napisem Squale był jakby pieczęcią zegarka...natomiast to u góry było nazwą modelu/firmy dla jakiej został zrobiony. Były także w latach 70tych zegarki z dwoma napisami Sqaule czyli Zegarek Squale wyprodukowany przez Squale :) mam nadzieje że troszkę wytłumaczyłem. Jest to jak najbardziej logiczne i zgodne z historycznymi zapisami :) Zdecydowaliśmy sie zostać przy Squale/Squale bo wybór wspólnie akceptowanej nazwy w dodatku nie obwarowanej już prawnie zajęło by ze 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean Diver jest faktycznie calkiem OK. Moze warto zapytac, czy to jest nazwa zastrzezona. W razie czego mona rozwazac Sea Diver, choc Ocean wydaje sie brzmiec ladniej. Ale dwa napisy Squale sa tez fajne --- chwalac sie zegarkiem, mozna bedzie opowiadac historie przytoczona powyzej przez QuadrifoglioVerde. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean Diver jest faktycznie calkiem OK. Moze warto zapytac, czy to jest nazwa zastrzezona. W razie czego mona rozwazac Sea Diver, choc Ocean wydaje sie brzmiec ladniej. Ale dwa napisy Squale sa tez fajne --- chwalac sie zegarkiem, mozna bedzie opowiadac historie przytoczona powyzej przez QuadrifoglioVerde. :rolleyes:

 

Kiedyś już pytałem Managera ( na samym początku) czy nie możemy nazwać zegarka BALTIC DIVER :) ...sprawdził i o dziwo nawet ta nazwa była zastrzeżona :) ...czasami są nazwy zastrzeżone...ale nigdy nie wykorzystane....coś jak z patentami czy domenami internetowymi....po latach jak chce się po jakąś nazwę sięgnąć to trzeba ją wykupić ( jedne drogo inne taniej)....istnieje cały rynek handlu nazwami :D ...na wszystkim ludzie zarabiają :) zapytać mogę o tego ocean divera co mi szkodzi :)

 

O proszę Ponizej Blancpain Fifty Fathoms /Squale :)

 

Blanc-Sq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam bo nicków nie kojarzę ile zegarków poza numerem 21 dla jankeskiego fana marki idzie na obczyznę?

 

Poza tym z ar czy bez i z nazwą ocean diver czy bez szykuje się piękny model.

 

Mam jeszcze jeden problem. Czy Squale zagwarantuje nam że nie wypuści tego zegarka w wersji non le?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam bo nicków nie kojarzę ile zegarków poza numerem 21 dla jankeskiego fana marki idzie na obczyznę?

 

Poza tym z ar czy bez i z nazwą ocean diver czy bez szykuje się piękny model.

 

Mam jeszcze jeden problem. Czy Squale zagwarantuje nam że nie wypuści tego zegarka w wersji non le?

 

1. Chris bardzo chciał...bardzo bardzo..więc nie mogłem mu odmówić..jest fanem Squale więc dla niego to naprawdę ważne, są jeszcze na chwile obecną 2 osoby z zagranicy ale traktuje je rezerwowo. Priorytetem jest to aby ta limitacja znalazła się na nadgarstkach klubowiczów.

 

2. Zgadzam się..będzie dobrze panowie :)

 

3. Miałem nawet takie pytanie od kogoś z Francji :) ....szczerze nie pytałem o to Squale. Ale zapytam....nie wydaje mi się...inaczej limitacja nie miała by sensu. Jesli kiedyś wypuszczą na ewentualnie podobny model ale na 100% nie ideantyczny. To świadomi swoich czynów ludzie :). Wiem, że niektórzy producenci tak robią że przekształcaja limitacje potem w model seryjny...ale też tak nei do konca...znamy oboje przyklad MKII ale tam jednak będzie to trochę inny Rolkowaty :) ...Swoją drogą zapisalem się na tego MKII Nassau ale do dziś żadnego newslettera na maila nie dostałem :( Nie wiadomo czy ten projekt w ogóle sie posuwa....

 

EDIT: Świetnie :( Ponoć sa już ludzie którzy dostali Nassau'a !! Czyli znowu limitacja...bo przecież w normalnym obiegu tych zegarków nie było....ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.