Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
roberto266

Nasze Budziki

Recommended Posts

Dzisiejszy nabytek KIenzle.

Zdjęcia indywidualnie i w rodzinie Kienzle. Zdjęcie rodzinne nie jest udane, z innymi również. Przepraszam.

Zdjęcia indywidualne 

a.jpg

b..jpg

c..jpg

d..jpg

e..jpg

20210618_154146.jpg

DSC05874.JPG

B..jpg

20210521_131041.jpg

20200718_181139.jpg

DSC05906.JPG

DSC07011.JPG

20200818_130331.jpg

DSC08015.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka miniaturka Junghansa się trafiła na ostatniej giełdzie staroci w Bolesławcu(każda trzecia niedziela)brudna i zaniedbana ale za to tania😃ładny mechanizm ,sprężyny w bębnach ,wskazówki trochę połatane i celuloid mocno żółty ,ale do ogarnięcia. Fajny wewnętrzny dzwonek🙂

IMG_20231017_193513.jpg

IMG_20231017_193550.jpg

IMG_20231017_193856.jpg

IMG_20231017_201322.jpg

IMG_20231017_201345.jpg

IMG_20231017_201534.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczorajszy nabytek Junghans zegar/budzik.

 

Brakuje wahadła i prawdopodobnie pęknięta sprężyna dzwonienia. Wyprodukowany po 1890 r. Tarcza jest nie do uratowania. Wykonam replikę, zdjęcie 4.

 

 

20231103_103545.jpg

20231103_103606.jpg

20231103_105403.jpg

20201230_160358.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marku, jutro przekopię swoje zasoby i prawdopodobnie będziesz miał wahadło. Ciekawe, czy skrzynia jest od tego werku ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adam, pomyłka. Ja dałem zdjęcie tarczy zegara, który mam . Zdejmę tarczę i zeskanuje. Obecnie jeszcze nic nie ruszałem. Poza wyjęciem werku, by rozwinęła sią sprężyna chodu. Czekam na wiadomość od Ciebie.

Edited by Marek Szajerka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Kolegi Hecke otrzymałem bardzo mnie intersujący tzw. złom zegarmistrzowski. Będzie wspaniała zabawa w uzupełnianiu mechanizmów. Z wcześniejszej przesyłki kilka mechanizmów uruchomiłem a kompletne werki podróżnych zakwalifikowałem sobie , jako egzemplarze muzealne. Ciekawy jest mechanizm Sewani , bezkamieniowy, z 1956 r. Pierwszy raz się z takim spotkałem.

 

Bardzo Koledze dziękuję za te przesyłki.

20231123_185135[1].jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Specjalnie jakoś nie wyszukuję budzików francuskich ,no chyba że są tak ładne i starannie wykonane jak ten Jaz z centralną sekundą co zawsze mi się  podoba niezależnie od pochodzenia budzika😀 nie taki stary ,2 -1964r  ale widać że szanowany i zatrzymał się z...przesmarowania🙂poza tym bez ubytków

IMG_20231124_145255.jpg

IMG_20231124_145327.jpg

IMG_20231124_172631.jpg

IMG_20231124_173330.jpg

IMG_20231124_173435.jpg

IMG_20231124_173453.jpg

IMG_20231124_173508.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kienzle ze złomu zegarmistrzowskiego, jak wyżej. Obecnie mechanizm jest sprawny. Wymieniłem m.in. koło napędowe, naprawiłem sprzęgło na osi minutowej.

a..jpg

a.a..jpg

b..jpg

b.b..jpg

c..jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze złomu zegarmistrzowskiego, jak wyżej. Z takim Witiaz się jeszcze nie spotkałem. Pracy z uruchomieniem nie było wiele, założenie sprężyn i naprawa blokady oraz uzupełnienie kluczyków.

Na płycie cyfry 4.8, co może wskazywać na 4 kwartał 1980 r. 

20231203_172919.jpg

20231203_171438.jpg

Edited by Marek Szajerka

Share this post


Link to post
Share on other sites

To była pamiątka z Rostowa nad Donem, klucz do bram miasta ;) 

 

149773014.jpg.7ee399be463d39c0cbbdff20003aa904.jpg149773019.jpg.b4c9da5e2659d563b92a6359bf86db02.jpg


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ładny. Kilka lat temu była dyskusja na Forum na temat tej tarczy. Nie pamiętam, kiedy to było.

U mnie wersja popularna.

20211102_124751.jpg

20211102_124835.jpg

20211102_125605.jpg

2 godziny temu, Anansi napisał(-a):

To była pamiątka z Rostowa nad Donem, klucz do bram miasta ;) 

 

149773014.jpg.7ee399be463d39c0cbbdff20003aa904.jpg149773019.jpg.b4c9da5e2659d563b92a6359bf86db02.jpg

Anansi, dziękuję. Teraz wiem, dlaczego tarcza jest pochylona.

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minut temu, Marek Szajerka napisał(-a):

Bardzo ładny. Kilka lat temu była dyskusja na Forum na temat tej tarczy. Nie pamiętam, kiedy to było.

U mnie wersja popularna.

20211102_124751.jpg

20211102_124835.jpg

20211102_125605.jpg

Anansi, dziękuję. Teraz wiem, dlaczego tarcza jest pochylona.

Również ładna. Faktycznie tarcza sprawia wrażenie jakby coś tam było wklejone. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupione dziś przypadkiem dwa maluchy Kienzle  art deco w pięknym stanie  ,lata 40-50? nie znalazłem na mechanizmach żadnego datowania

IMG_20231210_191308.jpg

IMG_20231210_191320.jpg

IMG_20231210_191813.jpg

IMG_20231210_191352.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękne okazy. Kienzle często nie datowała mechanizmów w budzikach. Sprawdzałeś  w kataloguz 1939?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam katalogów Kienzle ale i też nie miałem kiedy 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do moich amerykanów dołączył Westclox America model 5 produkowany w Kanadzie od 42 do 48 r .Ktoś go mocno rozgrzebał i lepił i dlatego tarcza wygląda jak widać ,resztę jakoś wyprowadziłem i działa , chociaż lutowana kotwica z kawałków to mistrzostwo. Budzik bardzo prosty w budowie i naprawie a jednocześnie solidny .A że w kolekcji Westcloxów America musi być to szukam ciągle wcześniejszych modeli😃

 

 

IMG_20231214_172221.jpg

IMG_20231214_172230.jpg

IMG_20231214_172603.jpg

IMG_20231214_203607.jpg

IMG_20231214_203549.jpg

IMG_20231214_203536.jpg

IMG_20231214_203502.jpg

IMG_20231214_203520.jpg

IMG_20231214_172212.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rman, mistrzowska renowacja.  Brawo.  Świetny budzik. Podziwiam Twoją konsekwencję w kolekcjonowaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Kasiu, nie mam wiele czasu więc mogę robić tylko takie proste renowacje ,poważniejsze muszą czekać 😃

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.