Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Faktyczne jest tam wychwyt cylindrowy. No to się właśnie dowiedziałem, że takie są w balansach.

Zastanawia mnie jak to jest ułożyskowane. Widzę na Twoim zdjęciu czop w cylindrze z jednej strony, a z drugiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożyskowanie na kamykach. Zarówno os balansu(cylinder) koło po obu stronach na łożysku metalowym.. ( buksiak)

IMG_2198.JPG

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

Łożyskowanie na kamykach. Zarówno os balansu(cylinder) koło po obu stronach na łożysku metalowym.. ( buksiak)

IMG_2198.JPG

Mój także Japy, różniący się niewiele

IMG_20230816_165636 (2).jpg

IMG_20230816_165645_1 (2).jpg

IMG_20230816_170015 (2).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ładnie wykonaną obudowę kareciaka ,po umyciu prezentuje się elegancko i solidnie 🙂 ale nie mam pojęcia jakiego mechanizmu szukać ? widział ktoś coś podobnego?

IMG_20230816_195749.jpg

IMG_20230816_195735.jpg

IMG_20230816_195716.jpg

IMG_20230816_195700.jpg

IMG_20230816_195631.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, mechanik napisał(-a):

Kupiłem ładnie wykonaną obudowę kareciaka ,po umyciu prezentuje się elegancko i solidnie 🙂 ale nie mam pojęcia jakiego mechanizmu szukać ? widział ktoś coś podobnego?

 

 

 

 

 

 

Z formy przypomina wiedeńskie budziki z XVIII w.

 

lillys-art_katalog-2015_211.thumb.jpg.e0eb98476cc44ae587faa2f81e127c07.jpglillys-art_katalog-2015_11.thumb.jpg.8112b04c9538dbe1f578e2a8f20d898a.jpglillys-art_katalog-2015_12.thumb.jpg.1d522be07793e1cddf3846f8ede9e1fd.jpg


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ! nawet otwór na przycisk i sposób montażu mechanizmu identyczny , trochę mnie jednak to zmartwiło ,taki mechanizm będzie nieosiągalny☹️ ale bardzo dziękuję za pomoc ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2023 o 05:17, Wojtek796 napisał(-a):

 

Ładna rzecz.

Ale miałbym kilka uwag.

Przede wszystkim ten zepsuty balans to nie jest chyba tak duży problem, bo wygląda na wtórny. Nie duży problem, bo skoro wtórny, to nie żal i można zastosować inny - wiem - łatwo się mówi.

Nie wiem też czy to nie czasem przerobiony w ten sposób mechanizm wahadłowy - widuje się takie rzeczy.

Ponadto, w tylnej pokrywie brak otworów na klucz, do nakręcania i nastawiania (i regulacji balansu). Chodzi mi o to, że w korpusie oryginalnie mógł być mechanizm chodzika. Kaliber mechanizmów to była mocno zunifikowana sprawa.

Czym wyłącza się alarm? Tym trzpieniem na górze?

Obudowa, poza tym, wygląda na odwróconą do góry nogami - ten ornament (wieniec z liści) raczej widuje się jako zwieńczenie tarczy zegara.

Ale, bardzo możliwe, że się mylę i tak ma być.

 

 

Moja ocena jest taka ,  balans nie jest orginalny poniewaz orginalny byl mocowany na czterech srubkach, reszta ozdob puszki lacznie z podstawa to inwencja zegarmistrz tamtych lat. Regulacja alarmu jest  pokretlem wewnatrz  a odczyt  pokazuje mala wskazowka na tarczy , brak blokady alarmu.

Mam podobny budzik z tamtych lat ( 1900 ) sygnowany Made in France ta sama konstrukcja, brak otworow w tylnej pokrywie brak blokady alarmu

 

20230817_091119.jpg

20230817_091355.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie Państwo, że wrócę do budzika FMS i porównam z nieaktualna aukcja na Allegro identycznego modelu tej firmy.

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/duzy-budzik-fms-w-drewnianej-obudowie-1920r-i11471955481.html

 

Jest ich w wyszukiwarce mało, dlatego warto pokazać różnice między odnowionym a oryginałem. Mój był na rynek francuski. Odnowiony , nie wiem.

Ciekawa jest tarcza oryginału. W pierścieniu wewnętrznym ma cyfry wytłoczone w papierze (13-24), ale tak małe i bez tuszu. Widoczne tylko pod katem, przy świetle dziennym. Nie udało mi się ich nawet sfotografować komórką. Są , jak zabezpieczenie banknotów przed fałszowaniem.

 

 

a..jpg

b..jpg

c..jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie ogólne pytanie. Czy posiadacie może przedwojenny budzik z centralną sekundą?

Jest to bardzo pożądany temat przy zegarach ściennych czy podłogowych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Marek Szajerka napisał(-a):

Pozwólcie Państwo, że wrócę do budzika FMS i porównam z nieaktualna aukcja na Allegro identycznego modelu tej firmy.

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/duzy-budzik-fms-w-drewnianej-obudowie-1920r-i11471955481.html

 

Jest ich w wyszukiwarce mało, dlatego warto pokazać różnice między odnowionym a oryginałem. Mój był na rynek francuski. Odnowiony , nie wiem.

Ciekawa jest tarcza oryginału. W pierścieniu wewnętrznym ma cyfry wytłoczone w papierze (13-24), ale tak małe i bez tuszu. Widoczne tylko pod katem, przy świetle dziennym. Nie udało mi się ich nawet sfotografować komórką. Są , jak zabezpieczenie banknotów przed fałszowaniem.

Przy tym z Allegro rzuca się w oczy kontrast pomiędzy świecącą obudową, a wżerami na tylnej ściance. Po tym widać, że przy nim było robione i to sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sprzedającym jest "józef" :) u niego wszystko pięknie lśni....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BARCINIAK napisał(-a):

Mam takie ogólne pytanie. Czy posiadacie może przedwojenny budzik z centralną sekundą?

Jest to bardzo pożądany temat przy zegarach ściennych czy podłogowych.

 

Ano posiadamy 😉 Nawet taki z przed I wojny światowej ... o coś takiego Ci chodzi? 

IMG_0748.jpeg

Godzinę temu, mkl1 napisał(-a):

Bo sprzedającym jest "józef" :) u niego wszystko pięknie lśni....

Handluje, fakt masowo, ale to też kolekcjoner. Jego zbiór jest naprawdę potężny i bardzo ciekawy ... wiem bo widziałem 😉 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo 😉 

 

 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LESKOS napisał(-a):

Dodatkowo 😉 

 

 

Cudności...

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2023 o 10:27, LESKOS napisał(-a):

Ano posiadamy 😉 Nawet taki z przed I wojny światowej ... o coś takiego Ci chodzi? 

IMG_0748.jpeg

Handluje, fakt masowo, ale to też kolekcjoner. Jego zbiór jest naprawdę potężny i bardzo ciekawy ... wiem bo widziałem 😉 

Nie zbieram marki GB ale ten po lewej stronie jest zjawiskowy.

20 godzin temu, kasiaMF napisał(-a):

Cudności...

Pani Kasiu a Pani ma jakąś centralną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu taka ciekawostka jak pracuje mechanizm GB z CS

 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2023 o 09:12, mkl1 napisał(-a):

Bo sprzedającym jest "józef" :) u niego wszystko pięknie lśni....

Pan Jozef to moim zdaniem Mistrz, któremu próbuje dorównać. Nie mam szans ale się staram. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, polimerek napisał(-a):

Minutnik HAU 1935 r. 

IMG_20230822_071951.jpg

Ten minutnik ciekawy. Widzę, że był do czegoś przytwierdzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.