kasiaMF 234 #5826 Posted March 13, 2024 W dniu 8.03.2024 o 09:58, Acme napisał(-a): Hey Kasia. Twój zegarek jest przepiękny. Bardzo ładny wzór cyferblatu. Niestety mój jest w mocno sfatygowanym stanie. Rozważam, czy spróbować zrobić replikę według wzoru czy go zostawić. Po umyciu w Gronalu obudowa zdradziła dwa stare zapiski zegarmistrza na swojej tylnej stronie. Górny uchwyt już wczoraj poprzeliczałem z proporcji ze zdjęcia i spróbuje dotoczyć. Jest cacuszko 🙂 Nie przesadzaj nie jest aż tak źle z tą tarczą. Zostaw tę starą. Replikę możesz zawsze zrobić . Zrób dobre zdjęcia tarczy i zapisz dokładne wymiary na tę okoliczność. Myślę, że właśnie cyferblaty wyróżniały Villingen. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Acme 5 #5827 Posted March 19, 2024 W dniu 13.03.2024 o 09:34, kasiaMF napisał(-a): Nie przesadzaj nie jest aż tak źle z tą tarczą. Zostaw tę starą. Replikę możesz zawsze zrobić . Zrób dobre zdjęcia tarczy i zapisz dokładne wymiary na tę okoliczność. Myślę, że właśnie cyferblaty wyróżniały Villingen. Oczywiście, że co oryginał to oryginał. Tak tez zrobiłem. Jest pełna uroku. Nie da się ukryć. Wczoraj trafiłem też na inny egzemplarz Villingen i też nie mogłem go sobie odmówić. Ma co prawda brak sprężyny budzika i pozytywki, ale to są raczej sprawy do ogarnięcia. Pozdrawiam 3 Share this post Link to post Share on other sites
mechanik 993 #5828 Posted March 21, 2024 W czerwcu kupiłem takiego HAU mod.1612 i dopiero dziś skończyłem uzupełnianie braków i poskładanie wszystkiego .Tarczę ze względu na całkowite zniszczenie oryginalnej ,musiałem zastąpić kopią ale wykonaną naprawdę znakomicie 🙂nie wszystkie zagniecenia dały się wyprowadzić ,puszka jest bardzo cieniutka i łatwo pęka. Dzwonek poruszany jest cały ,więc dzwoni jak woźny w szkole! VID_20240321_183401.mp4 9 Share this post Link to post Share on other sites
mkl1 7220 #5829 Posted March 21, 2024 Mnie się podobywuje 0 Pozdrawiam Mirek Share this post Link to post Share on other sites
kasiaMF 234 #5830 Posted March 21, 2024 Świetna robota!! Gratuluję 0 Share this post Link to post Share on other sites
PM1122 1815 #5831 Posted March 21, 2024 Ładny i pięknie dzwoni ! 0 Share this post Link to post Share on other sites
mechanik 993 #5832 Posted March 21, 2024 No taki trochę inny🙂 1 Share this post Link to post Share on other sites
mechanik 993 #5834 Posted March 22, 2024 Popatrzcie jak ktoś przeprowadził pięknie renowację tarczy😀 2 Share this post Link to post Share on other sites
LESKOS 3505 #5835 Posted March 22, 2024 ... ale budził o właściwej porze 😂😂😂 0 Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC! 🤔 Share this post Link to post Share on other sites
mechanik 993 #5836 Posted March 22, 2024 Nie miał dzwonka😀 0 Share this post Link to post Share on other sites
Acme 5 #5837 Posted March 23, 2024 21 godzin temu, mechanik napisał(-a): Popatrzcie jak ktoś przeprowadził pięknie renowację tarczy😀 A co? Coś nie tak? 😉 0 Share this post Link to post Share on other sites
Enkil 8748 #5838 Posted March 28, 2024 (edited) G.F. Rozebrany, wymoczony w gronalu, wyszorowany, wymoczony w benzynie ekstrakcyjnej, złożony i nasmarowany. I niespodziewanie żyje. To mój pierwszy budzik który wyczyściłem. VID_20240328_204514.mp4 Edited March 28, 2024 by Enkil 4 KSIĄŻKA - CZAS POD CZERWONĄ GWIAZDĄ . Share this post Link to post Share on other sites
mkl1 7220 #5839 Posted March 28, 2024 0 Pozdrawiam Mirek Share this post Link to post Share on other sites
Anansi 4113 #5840 Posted March 28, 2024 13 minut temu, mkl1 napisał(-a): Od dawna już nie tak całkiem jak w tym opisie... 1 Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce Share this post Link to post Share on other sites
Marek Szajerka 940 #5841 Posted April 12, 2024 (edited) Kilka dni temu na aukcji internetowej kupiłem trochę budzikowego złomu. Trafił się tam niekompletny pod względem obudowy MS z porcelanowa tarczą. Jak wygląda komplet nie wiem. Edited April 12, 2024 by Marek Szajerka 0 Share this post Link to post Share on other sites
mkl1 7220 #5842 Posted April 12, 2024 Jaka średnica tarczy? 0 Pozdrawiam Mirek Share this post Link to post Share on other sites
Marek Szajerka 940 #5843 Posted April 12, 2024 średnica mechanizmu 6,4 cm. Tarcza z podkładka 7, 3 cm. W katalogu płyt do 1996 r. figuruje jako Emes. 0 Share this post Link to post Share on other sites
mkl1 7220 #5844 Posted April 13, 2024 Popatrzyłem w złomie. Niesety nie znalazłem takiej obudowy pod tarczę pow. 7mm. 0 Pozdrawiam Mirek Share this post Link to post Share on other sites
Marek Szajerka 940 #5845 Posted April 13, 2024 Dziękuję za pamięć i chęć pomocy. Ten budzik zapewne był wzorowany na amerykańskich, jak ta ten włoski z lat 30. Zachował się zapewne oryginalny przód. Przy okazji z tego samego zestawu złomu budzik węgierski z mechanizmem Slavy, z 1 kwartału 1960 r. Mechanizm nie do uratowania. Wstawiłem więc mechanizm Slavy z 1964 r. W celu zabezpieczenia tył też wykorzystałem z tego egzemplarza. Z przyczyn ode mnie niezależnych jest kategoria Frankenstein. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Marek Szajerka 940 #5846 Posted April 15, 2024 Z tej samej partii złomu S z mechanizmem Junghansa. Fot. 1 - 5 przed naprawą. Fot. 6 - 9. Po naprawie. W 2020 r. otrzymałem od Kolegi Adama również S. Tamten jest datowany i ma symbol werku W.231. Fot. 10 -11. 3 Share this post Link to post Share on other sites
mechanik 993 #5847 Posted April 17, 2024 Zakupiony na giełdzie staroci budzik HAU w drewnianej obudowie z 4.24 .Cena była adekwatna do stanu -20 zł ,ale rozgrzebany niemiłosiernie i uszkodzona kotwica ,balans, i parę innych ,no i pomalowany farbą olejną na zielono😕w jakim celu to trudno wymyśleć! jeszcze ma trochę braków ale powoli coś z niego będzie🙂 5 Share this post Link to post Share on other sites
Enkil 8748 #5848 Posted April 22, 2024 Gebr. Furtwängler, wersja gabinetowa VID_20240422_164837.mp4 6 KSIĄŻKA - CZAS POD CZERWONĄ GWIAZDĄ . Share this post Link to post Share on other sites
mechanik 993 #5849 Posted April 23, 2024 Pomysłowy sposób na ekspozycję ładnego mechanizmu ! 1 Share this post Link to post Share on other sites
mechanik 993 #5850 Posted April 24, 2024 Znalazłem na aukcji takiego Bayarda z 52 r, do odratowania ,ale tarcza niestety podmalowana dla ukrycia plam rdzy 😕trochę udało się farbę usunąć ,ale wygląda jak wygląda☹️ Mechanizm całkiem porządny ,po umyciu i przesmarowaniu chodzi prawidłowo ,puszka poprostowana ,całkiem solidna . Dużych kostek nie mam wiele to i ta cieszy🙂 4 Share this post Link to post Share on other sites