Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
roberto266

Nasze Budziki

Recommended Posts

W dniu 8.03.2024 o 09:58, Acme napisał(-a):

Hey Kasia. Twój zegarek jest przepiękny. Bardzo ładny wzór cyferblatu. Niestety mój  jest w mocno sfatygowanym stanie. Rozważam, czy spróbować zrobić replikę według wzoru czy go zostawić. Po umyciu w Gronalu obudowa zdradziła dwa stare zapiski zegarmistrza na swojej tylnej stronie. Górny uchwyt już wczoraj poprzeliczałem z proporcji ze zdjęcia i spróbuje dotoczyć. Jest cacuszko 🙂

 Nie przesadzaj nie jest aż tak źle z tą tarczą. Zostaw tę starą. Replikę możesz zawsze zrobić . Zrób dobre zdjęcia tarczy  i  zapisz dokładne wymiary na tę okoliczność. Myślę, że właśnie  cyferblaty wyróżniały Villingen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 13.03.2024 o 09:34, kasiaMF napisał(-a):

 Nie przesadzaj nie jest aż tak źle z tą tarczą. Zostaw tę starą. Replikę możesz zawsze zrobić . Zrób dobre zdjęcia tarczy  i  zapisz dokładne wymiary na tę okoliczność. Myślę, że właśnie  cyferblaty wyróżniały Villingen.

Oczywiście, że co oryginał to oryginał. Tak tez zrobiłem. Jest pełna uroku. Nie da się ukryć. Wczoraj trafiłem też na inny egzemplarz Villingen i też nie mogłem go sobie odmówić. Ma co prawda brak sprężyny budzika i pozytywki, ale to są raczej sprawy do ogarnięcia. 

 

Pozdrawiam

IMG_0821.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

W czerwcu kupiłem takiego HAU mod.1612 i dopiero dziś skończyłem uzupełnianie braków i poskładanie wszystkiego .Tarczę ze względu na całkowite zniszczenie oryginalnej ,musiałem zastąpić kopią ale wykonaną naprawdę znakomicie 🙂nie wszystkie zagniecenia dały się wyprowadzić ,puszka jest bardzo cieniutka i łatwo pęka. Dzwonek poruszany jest cały ,więc dzwoni jak woźny w szkole!

IMG_20240321_183214.jpg

IMG_20240321_183225.jpg

IMG_20240321_183250.jpg

IMG_20240321_183314.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się podobywuje  :)

 


Pozdrawiam Mirek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popatrzcie jak ktoś przeprowadził pięknie renowację tarczy😀

IMG_20231227_145251 (1).jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ale budził o właściwej porze 😂😂😂

;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, mechanik napisał(-a):

Popatrzcie jak ktoś przeprowadził pięknie renowację tarczy😀

IMG_20231227_145251 (1).jpg

A co? Coś nie tak? 😉

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minut temu, mkl1 napisał(-a):

image.png.d0054545acac6477a007e3ce07e9c86e.png

 

Od dawna już nie tak całkiem jak w tym opisie...

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu na aukcji internetowej kupiłem trochę  budzikowego złomu. Trafił się tam niekompletny pod względem obudowy MS z porcelanowa tarczą. Jak wygląda komplet nie wiem.

20240412_140342.jpg

20240412_161856.jpg

Edited by Marek Szajerka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaka średnica tarczy?


Pozdrawiam Mirek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popatrzyłem w złomie. Niesety nie znalazłem takiej obudowy pod tarczę pow. 7mm. :(


Pozdrawiam Mirek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pamięć i chęć pomocy. Ten budzik zapewne był wzorowany na amerykańskich, jak ta ten włoski z lat 30.

Zachował się zapewne oryginalny przód.

Przy okazji z tego samego zestawu złomu budzik węgierski z mechanizmem Slavy, z 1 kwartału 1960 r. Mechanizm nie do uratowania. Wstawiłem więc mechanizm Slavy z 1964 r. W celu zabezpieczenia tył też wykorzystałem z tego egzemplarza. Z przyczyn ode mnie niezależnych jest kategoria Frankenstein.

 

20240413_171211.jpg

20240413_171223.jpg

DSC08507.JPG

DSC08508.JPG

20240412_110112.jpg

20240412_110139.jpg

20240413_164754.jpg

20240413_164811.jpg

20240413_164811.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tej samej partii złomu S z mechanizmem Junghansa.

Fot. 1 - 5 przed naprawą.

Fot. 6 - 9. Po naprawie.

 

W 2020 r. otrzymałem od Kolegi Adama również S. Tamten jest datowany i ma symbol werku W.231.

Fot. 10 -11.

1..jpg

2..jpg

3..jpg

4..jpg

5..jpg

6..jpg

7..jpg

8..jpg

9..jpg

20200206_145541.jpg

20200206_145757.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakupiony na giełdzie staroci budzik HAU w drewnianej obudowie z 4.24 .Cena była adekwatna do stanu -20 zł ,ale rozgrzebany niemiłosiernie i uszkodzona kotwica ,balans, i parę innych ,no i pomalowany farbą olejną na zielono😕w jakim celu to trudno wymyśleć! jeszcze ma trochę braków ale powoli coś z niego będzie🙂

IMG_20240417_105824.jpg

IMG_20240417_105831.jpg

IMG_20240417_160318.jpg

IMG_20240417_160333.jpg

IMG_20240417_160345.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysłowy sposób na ekspozycję ładnego mechanizmu !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znalazłem na aukcji takiego Bayarda z 52 r, do odratowania ,ale tarcza niestety podmalowana dla ukrycia plam rdzy 😕trochę udało się farbę usunąć ,ale wygląda jak wygląda☹️

Mechanizm całkiem porządny ,po umyciu i przesmarowaniu chodzi prawidłowo ,puszka poprostowana ,całkiem solidna . Dużych kostek nie mam wiele to i ta cieszy🙂

IMG_20240423_201112.jpg

IMG_20240423_172114.jpg

IMG_20240424_213604.jpg

IMG_20240424_213617.jpg

IMG_20240424_213647.jpg

IMG_20240424_213837.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.