Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

NASZE POLJOTY CHRONO 3133

Rekomendowane odpowiedzi

dołączam zdjęcie werku ale niestety takie jakie udało mi się zrobić bo sprzętu dobrego nie posiadam jeżeli to w czymś pomoże

post-44704-0-04845400-1395592461_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za zdjęcie werku jest wystarczająco wyraźne.Ten zegarek to składak z co najmniej trzech zegarków: werk i koronka faktycznie od Szturmanskiego 31659... koperta ,bezel z koronka,obracającą, przyciski stopera od cywilnego Poljota 3133... a tarcza od tzw,"wersji dla turystów".Jeżeli po wyciągnięciu koronki sekundnik się zatrzymuje to możesz powiedzieć ze masz  mechanizm od zegarka, który był w kosmosie

post-67292-0-59325000-1395601486_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też się dzieje :) w takim układzie nie pozostaje mi nic innego jak znaleźć stalową kopertę bez obrotowego pierścienia odpowiednią tarczę i przywrócić sprzęt do stanu w miarę oryginalnego a co do tych przycisków stopera to jak powinny wyglądać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny być ze stali i wyglądać tak jak w tych zegarkach

post-67292-0-02215700-1395603609_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość semper66

Wstawiam zdjęcie mojego ostatniego znaleziska, leżał ponad 20 lat u mnie na strychu. Po generalnym remoncie u zegarmistrza wygląda właśnie tak :).

post-69744-0-01800300-1396687430_thumb.jpg

post-69744-0-31034400-1396687526_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam zdjęcie mojego ostatniego znaleziska, leżał ponad 20 lat u mnie na strychu. Po generalnym remoncie u zegarmistrza wygląda właśnie tak :).

Witamy na forum.Gratulacje.Bardzo interesujące znalezisko.Szczególnie intrygujące skoro zegarek jest młodszy niż 20 lat ,przeleżał na strychu ponad 20 lat i wymagał generalnego remontu u zegarmistrza.Nie chce być wścibski,, ale na Twoim strychu się dzieje coś niepokojącego??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ..widocznie zegarek się "bardzo spieszył", leżąc na tym strychu i w ten to sposób, choć w rzeczywistości minęło mniej, to zegarek jest już grubo po dwudziestce...  :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ..widocznie zegarek się "bardzo spieszył", leżąc na tym strychu i w ten to sposób, choć w rzeczywistości minęło mniej, to zegarek jest już grubo po dwudziestce...  :D

Moim zdaniem kolega coś gotuje na strychu i opary chemikaliów powodują proces przyspieszonego starzenia się (ekspresowej patynacji) zegarków.

post-67292-0-54216800-1396881030_thumb.jpg

post-67292-0-05772500-1396881048.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość semper66

Tego Poljota ojciec kupił przed 1992 więc raczej minęło 20 lat :P. tym bardziej, że na tarczy widnieje napis "made in USSR". Zreszta po co to tłumaczyć skoro wiecie to lepiej ode mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Poljota ojciec kupił przed 1992 więc raczej minęło 20 lat :P. tym bardziej, że na tarczy widnieje napis "made in USSR". Zreszta po co to tłumaczyć skoro wiecie to lepiej ode mnie :)

Wiele współczesnych zegarków ma na tarczy napis "Made in USSR" lub "Сделано в СССР"...W Poljotach 3133 napis na tarczy nie datuje zegarka,a jedynie punca na werku i numer serii..Jak pokażesz zdjęcie mechanizmu to wtedy można określić z jakiego okresu pochodzi zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może umieszczam ten post w niezbyt dobrym temacie, ale sądzę, że lepszych specjalistów od tego zegarka nigdzie indziej na forum nie znajdę. Pytanie banalne, mierzyłem dzisiaj Sturmanskie Strela. Bardzo fajnie się prezentuje i układa na nadgarstku. Na temat jego starszych kolegów trochę poczytałem, ale co sadzicie o tym zegarku?

post-57210-0-07803700-1397421823_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten zegarek na żywo kolega niedawno zakupił.Powiem tak- cudów nie ma,ale jak usłyszałem cenę to mi prawie wypadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wysoka, czy niska?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wysoka, czy niska?

Wysoka,,Za takie pieniądze można kupić trzy Seagule 1963 z ST-19..Nie jestem fanem reedycji ,ale jak ktoś lubi takie zegarki to polecam Seagula ten zegarek ma najwięcej wspólnych cech z oryginalnymi 3017 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, warto posłuchać kogoś, kto wie więcej.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój poljot 3133 na jednym nakręceniu pochodził 62 h, aż sam jestem zdziwiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może umieszczam ten post w niezbyt dobrym temacie, ale sądzę, że lepszych specjalistów od tego zegarka nigdzie indziej na forum nie znajdę. Pytanie banalne, mierzyłem dzisiaj Sturmanskie Strela. Bardzo fajnie się prezentuje i układa na nadgarstku. Na temat jego starszych kolegów trochę poczytałem, ale co sadzicie o tym zegarku?

Poza tym reedycje Streli są bliższe oryginałowi przez swój rozmiar, Sturmanskie Strela mają większą średnicę, co jest zgodne z obecną modą, ale odbiega od rozmiaru Streli 3017.

 

Dawno w tym temacie nic się nie działo, to w takim razie pokażę mojego Poljota 3133. Jego pojawienie się zapowiadałem już dawno temu (gdzieś w styczniu) ale warto było poczekać (przynajmniej z mojego punktu widzenia) :wub: Jak dobrze policzyłem będzie to numer 96.

 

 

post-64566-0-80197300-1399321221_thumb.jpg

post-64566-0-02485500-1399321237_thumb.jpg

post-64566-0-13297800-1399322433_thumb.jpg

Edytowane przez orcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zdjęcie z cyklu "opowieści z mchu i paproci" albo "znalezione w trawie" :lol:

 

 

post-64566-0-45813600-1399321600_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, włożyłem w niego sporo pracy. Jak go kupiłem, to byłem przekonany, że obrotowy pierścień jest czarny (co uznałem za plus, bo szukałem wersji z czarną tarczą i czarnym pierścieniem), ale po wyczyszczeniu okazało się, że jest granatowy <_<

W kolejce jest już w szufladzie jego brat ze srebrną tarczą, również czeka na zabiegi odmładzające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest w temacie:

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarek przed i po "odpicowaniu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał do mnie długo oczekiwany Okean. Sytuacja na Ukrainie niestabilna, ryzyko większe, ale za to ceny spadły w związku z upadkiem wartości hrywny.

Pochwalę się nim tutaj, bo bardzo jestem zadowolony że kolekcja wzbogaciła się właśnie o ten egzemplarz.

 

dscn2477.jpg

 

dscn2478.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.