Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie całkiem przyzwoicie, i kolor nie jest zbyt "żarówiasty".

Gratuluję bardzo udanego wypełnienia.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

I nawet w ciemności świeci tylko chyba można dodać troszkę więcej proszku ale i tak jest dobrze bo szczelinki wskazówek są cienkie a i tak coś widać . :) To biorę się do wypełniania. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , 

 

czy któryś z szanownych forumowiczów mógłby mi coś napisać na temat tego modelu?

 

post-65651-0-69351600-1380888842_thumb.jpeg

post-65651-0-81584600-1380888861_thumb.jpeg

post-65651-0-58418900-1380888879_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dobrym ekspertem nie jestem ale na pierwszy rzut oka składanka po renowacji.  Wskazówka sekundowa jest nieoryginalna , dekiel od innej parafii , koperta po renowacji . Tarcza według mnie ładnie zrobiona ale koronka do wymiany (nie pasuje do zegarka). Ciekawe jaki mechanizm , Fels czy AS?

A więcej dokładniejszych info udzielą ZASADAS i JOHN TIME , lepiej się znają ode mnie.

Pozdrawiam i mimo tych wad zegarek świetny, jak każda Delbana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za, nadal sądzę jednak niezasłużone, uznanie. Dobra obserwacja i zgadzam się z tym co mówi Jerzyk. Faktycznie, renowacja całego zegarka, całkiem niezła (ale jednak renowacja) tyle, że ta cała koperta nie jest raczej od tego modelu - przelotki przy uszach i dekiel niespodziewany w połączeniu z tą tarczą. Sekundnik raczej nawet nie delbanowski. 

Trzeba przyznać, (choć nie jestem zwolennikiem - chyba się już powtarzam) koperta nad wyraz dobrze zrobiona.

 

Temat nam trochę przysnął. Trochę przybyło - zatem jutro coś wkleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Delbany, nie przerażaj się naszym pisaniem, to już tak trochę z przyzwyczajenia biadolimy:) . Nie wiele więcej mogę dodać. Do tego typu tarczy stosowane były koperty bez przelotek zwykłe chromowane więc należy uznać, że koperta choć całkiem przyzwoicie wygląda nie jest od tego modelu, a poszedłbym dalej, że nie od Delbany. Dekielek powinien być standardowy, występowały trzy, cztery modele ładnie opisane, ale płaskie nie w tych modelach. Były w Rekordmasterze, damce, średniej (30mm) i niektórych dużych (37mm) ale miały inny kształt  zawsze były opisane albo logo albo napisem Delbana. Kształt tego dekielka całkowicie mi nie pasuje do Delban z tego okresu. Ułatwiłoby trochę zdjęcie środeczka z mechanizmem i pierścieniem dociskowym. Wskazówki, godzinowa i minutowa jest po wymianie wypełnienia, nie świadczy o tym kolor, bo jest stosunkowo dobrze dobrany, lecz struktura wypełnienia. Przy wymianie trudno uniknąć ziarnistości i wypełnienie nie jest "gładkie". Sekundnik na pewno z czerwonym grotem i z przeciwwagą albo kółeczko, albo (rozszerzenie, piórko- trudno nazwać mogę pokazać :)) . Koronka podstawowy najczęściej spotykany grzybek z logo lub bez i płaski grzybek. Tarcza dość przyzwoicie odnowiona. Z takimi samymi indeksami lecz inaczej giloszowana wygląda tak. Oczywiście subiektywnie oceniając ;) .

Jeszcze raz Gratuluję, pokaż środek.

post-57210-0-45389100-1380913057_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą kopertą to Zasadas zapewne ma rację. Szczególnie zastanawiają te przelotki. Podobne wzornictwo dekli występowało wcześniej w Delbanach, ale, nie chciałem tego sugerować wcześniej, najbardziej ta koperta z deklem pasuje mi od Atlantica Milano, przynajmniej jeśli chodzi o ogólny zarys. Jaki rozmiar ma koperta (bez koronki)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John Time przyjrzałem się swojemu Milano i faktycznie , szczegóły pasują  (przelotki w uszach , dekiel ) , tylko  że na moim Milano na deklu jest numer serii albo cóś pokrewnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko przypuszczenie. Może być tak, że góra od Milano, dekiel zdobyczny, albo wszystko od jakiejś Delbany z nielogowanym deklem, może i takie były, ale raczej nie z tą tarczą, albo jakaś seria dekli Milano bez numerów (mnie nie znana jest taka). Ale to czysta fantazja a generalnie odpowiedź znana jest jedynie zleceniodawcy i renowatorowi i próżne nasze domysły a jeśli właścicielowi się podoba to co mi do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w tym z kopertą po chromowaniu też był bez logo i numerków. Odnośnie tej z aukcji - napis "17 RUBIS" - po pierwsze nie spotkałem się, a po drugie jest chyba niesymetrycznie naniesiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi przede wszystkim o dekielek, gdyż wydaje mi się, że on nie pasuje do tej koperty. Wygląda jakby kołnierz wystający poza część tulei z gwintem był za mały i widać za dużo koperty. W moich Delbanach krawędź dekielka współgra z brzegiem koperty, a tu wygląda jakby czegoś brakowało. Możliwe jest też, że cała koperta jest od bardzo podobnego modelu, ale nie Delbany. Wycięcia na koronkę brak, ale nie wiem czy były takie modele. Gdyby to był dekielek od np. Atlantica to powinien mieć ślady po numerze w środkowej części, a tu jest pusto. Poza tym napisy w A układały się w jednym wierszu (przynajmniej moich) a tu mamy w dwóch. Stawiam na to, że są to dwie odrębne bajki, niekoniecznie związane z Delbanami. Natomiast tarcza to już zupełnie inna bajeczka. Napis Delbana, kolejność i grubość dolnych, Rubis, czy swiss  wskazują na udział sił trzecich w renowacji tej tarczy. Być może tylko częściowej po zmyciu części lub całości poprzednich napisów. Jako całość zegarek mało wartościowy, ale  intryguje mnie ta koperta i dekielek. Może ktoś ma w swoich zbiorach podobny dekielek i kopertę tego typu. Wklejcie to będziemy wspólnie wiedzieć więcej. :)   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też odnoszę wrażenie, że na tej tarczy sporo się ostatnio działo - zapewne efekt ma skusić z uwagi na niespotykaną formę.

 

Pewnie Masz rację podejrzewając, że wszystko przywędrowało z czterech stron świata: tarcza, koperta, dekiel i wskazówki. Ciekawe zatem czy mechanizm nie spadł z Księżyca. Niestety nie widzimy ani jego, ani boków koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni na naszym "zaprzyjaźnionym" portalu aukcyjnym pojawiła się "ciekawa" tarcza. Aż mnie zmroziło, zobaczyłem arcydzieło lakiernika, a po przeczytaniu przeznaczenia tarczy jestem spokojny i z wielka niecierpliwościa oczekuję pojawienia się nowego typu Atlanticów z tarczami specjalnie ologowanymi. Czysty majstersztyk. 

http://allegro.pl/tarcza-delbana-17-jewels-i3614562130.html

 

gdyby aukcja skończyła się zbyt wcześnie to uprzejmie informuję, że wklejone zdjęcie przedstawia ofertę tarczy do:  "DO ZAOFEROWANIA MAM Tarcze do zegarka ATLANTIC VARLDMASTUR" 

 

Dla mnie bomba, czego to ludzie z głodu nie wymyślą. :) 

post-57210-0-65037500-1381355827_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzimy tu obraz przedstawiciela trendu tzw "Młodych Renowatorów". Autor przedstawia impresję, której źródła dopatrujemy się w produkcji szwajcarskiej manufaktury z lat 50-tych ubiegłego stulecia. Sztuka odgadnięcia zamysłów jednak byłaby skazana na niepowodzenie, gdyby nie, jakże przewidującym się tu jednak okazał i bacząc na ewentualne kłopoty odbiorców, utrzymanie aplikacji logo w formie zdecydowanie wskazującej na pierwotnego autora. Można by dopatrywać się pewnego wyrachowania w takim działaniu i chęć wyniesienia się na czyjejś reputacji, lecz można również, doszukać się tu swego rodzaju propozycji, poszukiwania form i powiewu świeżości w skostniałej już nieco 60-letniej formule. Oczywiście tak zdecydowane nowatorstwo niesie ze sobą wielkie ryzyko odrzucenia co w konsekwencji może nie wróżyć jednak sukcesu. Czego serdecznie życzymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny opis tarcz, a właściwie dzieła sztuki. Jestem pełen podziwu, że udało Ci się wychwycić to co najcenniejsze w tym dziele. ;) 

Trzeba mieć niesamowicie silna wole by zmusić się do oglądania takiego dzieła. Co prawda uspokoiłem się, gdy doczytałem, ze to nowatorskie rozwiązanie znajdzie zastosowanie w przyszłościowym modelu (bo do tej pory takiego nie widziałem )  "Varldmastur" ( pisownia oryginalna twórcy pomysłu :) )


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy kolekcjonerska społeczność jest na to gotowa. Jednak przyglądając się współczesnym Delbanom odnoszę wrażenie, że obecne wzornictwo potrzebuje kolejnych 50-ciu lat aby znaleźć akceptację i może taki nowatorski projekt znalazłby tam odzew - co prawda w starciu z rynkiem skazany raczej na niepowodzenie, ale za pół wieku to mogłaby być perełka B) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sakramentalne pytanie, Oryginał czy podróbka. Kompletna, czy składak, a może malowanka?

post-57210-0-95314600-1382033707_thumb.jpg

post-57210-0-41691300-1382033709_thumb.jpg

post-57210-0-74384500-1382033710_thumb.jpg

post-57210-0-96857900-1382033711_thumb.jpg

post-57210-0-51399400-1382033713_thumb.jpg

post-57210-0-01142400-1382033715_thumb.jpg

post-57210-0-23413800-1382033716_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję!

 

Nabytku.

 

Nie mniej,

z takim parciem na szkło wystartował bym na rzecznika KMZiZ. :-)))))


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z tym typem indeksów dwie z czarnymi krążkami a kiedyś posiadałem taką z brązowym i również w złoconej kopercie. Niestety posiadała plamy na tarczy i odeszła z jakimś dobrym człowiekiem, który ją przygarnął.

Gdy patrzę na te brązowe, gładkie krążki zawsze zastanawiam się dlaczego tak blakną. Mam z brązowym krążkiem z giloszem plasterek miodu i jej odcień wygląda całkiem inaczej. Może był jakiś problem technologiczny? Generalnie nie są często występujące a ta Twoja w fajnej kondycji i nieśmiało zaznaczę, iż wydaje mi się, że bez zastrzeżeń jeśli chodzi o kompletność - przynajmniej nie obserwuję w niej nic zaskakującego.

Zauważam jednak numerek na dekielku - dość powszechny i znów z kolejnym rodzajem tarczy - jestem niemal pewien, że model ilościowo-okresowy jeśli chodzi o oznaczenia numeryczne dekli jednak jest najwłaściwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plaster miodu, to chyba ukoronowanie brązu, ale bardzo rzadko spotykany. Wszystko co zostało napisane w pełni pokrywa się z moimi spostrzeżeniami. Jest mi o wiele łatwiej, gdyż mogę ją oglądać w realu. Tarcza pokryta jest fajną patyną, lecz przy napisie Delbana, jest jak by odrobinę jaśniejsza otoczka ( cieńsza warstwa farby?) Napisy są  bardzo delikatne ale za razem bardzo wyraźne i kompletne. Prócz tego że położono (odświeżono) lumę to czego z pewnością nie widać na zdjęciu wskazówka minutowa ma dołożony skrawek wypełnienia, z tego samego materiału co kropki i po wyłączeniu światła widać kropki godzinowe i kropkę minutowej wskazówki :) . Koperta ma przetarcia na uszach, ale udało się ja delikatnie odświeżyć. Ciekawostką może być opis umieszczony pomiędzy "PLAQUEORG znaczek trójkąta i wewnątrz chyba wb, a następnie 10 MIKRONS" . Wspomniałem o dekielku, gdyż kiedyś Artur pokazywał NOS i tam dekielek miał charakterystyczny gruby szlif, ale ta moja ma szlif wychodzący poza okręg z napisami i wygląda raczej na "doszlifowany". Mechanizm standard, ale koronka bardzo ciekawa, bo grzybek ale bez wyraźnego docięcia gładkiej strefy.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.