Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa podobnie wyglądające zegarki (Chronofila i mój) nie stanowią podstaw do wysnuwania teorii o tym, że coś jest lub nie w odpowiedniej konfiguracji, ale dają przesłanki by tak sądzić. Pomiędzy naszymi a Twoją obserwujemy różnice: inne koperty oraz inne wskazówki (nie widzimy dekla). Przesłanką przemawiającą za kompletnością naszych jest ich podobieństwo i różne źródła pochodzenia. 

Dokonując oględzin zegarków często zatrzymuję się nad porównaniem zabrudzenia i stopnia utlenienia indeksów i wskazówek patrząc czy występują podobne odcienie. Jeśli ta teoria jest właściwa (a często stosowanie jej uchroniło mnie przed nabywaniem składaków) to w Twojej jednak są widoczne różnice.

Generalnie najbardziej zastanawia mnie sekundnik, jako element nietypowy w kształcie, w tych Chronofila i mojej, i nadal nie jestem, mimo bezsprzecznego podobieństwa zegarków, przekonany, iż są właściwe, bo zwyczajnie brak większej ilości materiału do porównań, ale może za wiele oczekuję. Jednak jeszcze mniej przekonany jestem, iż w Twojej znajdują się właściwe wskazówki. Oczywiście to nie wnioski a nadal teoria.

Wracając do Delban na 21 kamieniach jeszcze wyszperałem w pudełkach oczekujących na spa Delbanę na 21  tylko bez sekundnika. Oto ona Zdjęcia moze nie najlepszej jakości bo robione aparatem w telefonie

post-48480-0-48928600-1386235177_thumb.jpg

post-48480-0-84727200-1386235196_thumb.jpg

post-48480-0-22539300-1386235216_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pokazać mechanizm?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Delbanki . Lecz ja preferuję Delbany w stanie jak przed renowacją ( chociażby tarczy i koperty) ale to jest tylko moje zdanie .

Nie będąc specem mogę dodać ze koperta to była poddana renowacji.

Ale zegareczek fajny :)

O ile mi wiadomo to koperta nigdy nie była poddana renowacji, ani przeze mnie, ani tym bardziej przez dziadka. Kupił ten zegarek i go użytkował na co dzień co widać nawet na powyższych fotkach od spodu gdzie widnieją przetarcia chromu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zdjęcia obarczają jakiekolwiek opinie dużym poziomem błędu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o swojej ( z pewnością ładnej) Delbanie, wklej zdjęcia z bliska, niekoniecznie całego zegarka, mogą być poszczególne fragmenty, byle były wyraźne. Telefonem też można robić czytelne zdjęcia, wiem bo sam tak robię :)  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to koperta nigdy nie była poddana renowacji, ani przeze mnie, ani tym bardziej przez dziadka. Kupił ten zegarek i go użytkował na co dzień co widać nawet na powyższych fotkach od spodu gdzie widnieją przetarcia chromu.

Przyjrzyj się uważnie temu zdjęciu jak wyglądają krawędzie koperty i porównaj .

post-48480-0-10140000-1386324771_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pokazać mechanizm?

A oto i serducho

post-48480-0-09674700-1386326063_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie mam 21 kamieniowej, to interesowały mnie różnice w stosunku do 17.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zegarka Mietka - renowacja najwyższych lotów to raczej nie jest. W logo "L" i "B" nie powinny się łączyć. Czarny krążek :wacko: - ale to chyba już zauważyłeś. Napisy chyba ciut za tłustą czcionką. Wymiana wskazówek moim zdaniem wyszła mu na dobre. Co do koperty to skłaniam się do opinii Jerzyka. Moja opinia może niepochlebna, ale odnośnie renowacji zazwyczaj jest taka, jednak, jeśli zegarek sprawia Ci radość to wcale na nią nie zwracaj uwagi - to nie jajko faberge i za naruszanie stanu nie zamykają.

Na zdjęciach proponuję mniej tła a więcej zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Delban na 21 kamieniach jeszcze wyszperałem w pudełkach oczekujących na spa Delbanę na 21  tylko bez sekundnika. Oto ona Zdjęcia moze nie najlepszej jakości bo robione aparatem w telefonie

 

Cóż, nadal nie wyjaśnia to jednak sprawy sekundnika B). Szkoda, że tych na 21J jest tak mało, bo przyjdzie jeszcze pewnie trochę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam 21 kamieniowej od pewnego czasu i okazuje się, że to wcale nie taka prosta sprawa. Gdyby ktoś chciał się pozbyć to chętnie ponegocjuję. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nim uda się zdobyć 21 kamieniową, a pojawiło się światełko w tunelu dzięki życzliwości @jerzyka chciałbym pokazać i oczywiście poznać wasze opinie o Delbance którą udało mi się zdobyć od naszego forumowego kolegi, któremu akurat Delbany nie po drodze.

Jak to zwykle u mnie z Delbanami bywa, zacząłem od wyczyszczenia tarczy, wskazówek i nasmarowania mechanizmu. Przy okazji "wydało" się, że mostek remontuaru jest pęknięty.

 

post-57210-0-12815400-1386513449_thumb.jpg

post-57210-0-96130100-1386513451_thumb.jpg

post-57210-0-27094700-1386513454_thumb.jpg

post-57210-0-36233500-1386513456_thumb.jpg

post-57210-0-26176700-1386513458_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza, wskazówki i mechanizm, stworzyły już jakąś tam całość.

post-57210-0-38294000-1386513773_thumb.jpg

post-57210-0-02848300-1386513775_thumb.jpg

post-57210-0-18621000-1386513777_thumb.jpg

post-57210-0-18419700-1386513779_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu wygląda lepiej niż w rzeczywistości. :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm wylądował w kopercie, jest i pierścień dociskowy i oczywiście dekielek.

post-57210-0-09485100-1386514882_thumb.jpg

post-57210-0-93905300-1386514883_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udało się ją ponownie złożyć, i co najważniejsze chodzi :). Koperta była bardzo zniszczona, nie dało się jej uratować. Obecna też w nie najlepszym stanie, choć oryginalna, ale z głębokimi rysami, przetarciami na krawędziach i odpryskami na tylnej stronie. Koronka oryginalna, ale też nadszarpnięta zębem czasu, z ubytkami od "frontu".  

post-57210-0-42255100-1386515147_thumb.jpg

post-57210-0-44052700-1386515149_thumb.jpg

post-57210-0-55253000-1386515151_thumb.jpg

post-57210-0-54572700-1386515153_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I finalizując temat tejże Delbany, trafiła wieczorem na nadgarstek.

post-57210-0-07733600-1386516168_thumb.jpg

post-57210-0-72857800-1386516170_thumb.jpg

post-57210-0-45414700-1386516173_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że piszesz iż koperta w nie najlepszym stanie to i tak się ekstra prezentuje , a przykrywkę kamienia balansu założyłeś?( nie wiem jak to się fachowo nazywa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założony kamień przykrywkowy, a Delbanka cała i kompletna. :) Składając je, staram się by jak najmniej części zostało po złożeniu, i coraz częściej mi się to udaje :D, choć nie zawsze. Ta akurat pracuje bardzo żwawo i ochoczo, wiec nie powinno być kłopotu z regulacją.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na "zaprzyjaźnionym" portalu aukcyjnym Delbana, której autentyczność budzi moje poważne zastrzeżenia. Mam wrażenie, że to malowanka, ale może mam zbyt mało wiedzy i takie tarcze występowały? Dla porównania oryginalna w 100%, ale może to inna wersja. Co o tym sądzicie?  

post-57210-0-95328600-1386620511_thumb.jpg

post-57210-0-63807100-1386620520_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie, że malowana, choć takie opisy były:

 

870.jpg

 

865.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy robią wrażenie "rozbieganych" jak by ktoś próbował je poprawiać......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napis i system antywstrząsowy w mechanizmie są zgodne, ale też mam wrażenie jakby napisy nie mogły ustać w miejscu. Tarcza aż pachnie  świeżością, ale mogła też być silnie umyta co spowodowało konieczność poprawy, lub naniesienia ponownie napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno ze zdjęć przedstawia dekielek z napisem "incabloc" więc dekielek nie od pary :). Dzięki Artur za wklejenie zdjęć. Ciekawa lekcja poparta dowodami :D.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tej oferty, ale to wskazywałoby na składaka. Zatem może malowanka, ale skłaniam się raczej że wyszorowana i poprawiona - te indeksy nie wyglądają na błyszczące nowością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.