Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś na tarczy nie robili też podziałki, teraz tylko lumy im brakuje. Strach kupować.

Będzie wysyp samych NOS-ów.

Koperta nówka 120 zł

Koronka z 5 zł

Tarcza z 80 - 100 zł

do tego zniszczony model Originala - dawca mechanizmu i wskazówek i mamy NOS-a za 400 zł, a sprzedawane są wiadomo za ile ;)


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niektóre tarcze, sprzedawane przez oferenta z Egiptu nie mają lumy. Ale powoli poprawia się i inne Originale, np. 21J z datą już takie posiadają.

Ale trzeba przyznać, że niezła robota, niedługo przestanę się wypowiadać na temat oryginalności NOSów.

 

Dziwi mnie, ze facet sprzedaje (produkuje?) tarcze takze do Atlantica 3009 i Atlantic Rover. Te modele  sa przeciez mniej popularne u kolekcjonerow no i nie osiagaja Jakis wysokich cen na aukcjach.

Edytowane przez tom1303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto tarcza zakupiona u sprzedawcy w Egipcie. Cena to ok. 8€ wlacznie z przesylka... Moje zdjecia nie sa niestety rewelacyjne. Na zywo wyglada duzo lepiej. Widzialem sporo drogich "renowacji" tarcz tu na Forum i nie byly one  lepsze od tej tarczy - moim skromnym zdaniem.

 

post-76533-0-86991100-1468916100_thumb.jpg

 

post-76533-0-19031100-1468917175_thumb.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niektóre tarcze, sprzedawane przez oferenta z Egiptu nie mają lumy. Ale powoli poprawia się i inne Originale, np. 21J z datą już takie posiadają.

Ale trzeba przyznać, że niezła robota, niedługo przestanę się wypowiadać na temat oryginalności NOSów.

 

Sprawdzenie czy jakis Worldmaster jest NOSem  najlatwiej przez stan koperty. No bo w stalowych ich nie bylo a kazda na nowo chromowana koperta nawet przez "mistrza fachu" jest latwa do rozpoznania ( te slynne ostre krawedzie idealnie nigdy nie wyjda). Jak ktos zmienil koperte na stalowa albo chromowal na nowo to zaden NOS to nie jest. Ale masz racje z tymi tarczami - coraz trudniej bedzie je rozpoznac  nie tylko przez laika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta  luma to jest roznie. Jakies 8 lat temu oddalem Worldmastera na FHF z idealna tarcza do konserwacji do zegarmistrza (luma byla). Przy odbiorze luma byla tylko przy polowie indeksow (chyby niezbyt ostroznie sciagal tarcze). Tak to "glupio" wygladalo, ze pozostale kropeczki sam usunalem ( zlazly bez zadnego sladu i oporu). Pozostala naprawde originalna tarcza ale bez lumy. Zegarek jednak pozniej sprzedalem bo mnie strasznie to wkurzalo jak na niego spogladalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam do kupienia delbane oraz atlantica. Zegarków jeszcze nie widziałem, wiem tyle, że atlantic nie na chodzie, delbana ma szkiełko do wymiany. Oba zegarki mają naleciałości na tarczach. Kolega nie ma pojęcia ile mogą być warte, ja również nie wiem w jakich cenach lawirować, żeby je nabyć. Może mnie pi razy oko naprowadzicie, jaką cenę zaproponować?? Wiem, że to trudne bez wiedzy jakie to modele i w jakim są stanie ale liczę na waszą pomoc( dopiero zaczynam hobby z zegarkami, moje nabytki to ruski, jak narazie).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Fajnie, tylko daj zdjęcia. No i na wycenę nie licz, możemy o oryginalności pogadać, ale nie o cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...proponuję byś dał mniej, najlepiej jak najmniej, ;)  sorry za żart, ale wystarczy wejść na jeden z portali aukcyjnych i będziesz wiedział w jakich cenach można tam kupić podobne egzemplarze. Bez zdjęć nikt Ci nic o tych zegarkach nie napisze. Wyceny jak napisał kolega powyżej na pewno nie będzie.    


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niektóre tarcze, sprzedawane przez oferenta z Egiptu nie mają lumy. Ale powoli poprawia się i inne Originale, np. 21J z datą już takie posiadają.

Ale trzeba przyznać, że niezła robota, niedługo przestanę się wypowiadać na temat oryginalności NOSów.

 

A ja Jacku jak nie raz miałem wątpliwości, to koleżeństwo się zamykało w sobie i buczyło na mnie.  :(


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Lechu, jeśli na ciebie buczałem, to przepraszam.

Do niedawna nie chciałem się jednoznacznie wypowiadać co do oryginalności czarnych Originali. Teraz trzeba już wstrzymać się i przy srebrnych i niebieskich.

Pojawiają się, jak kolega juz podpowiedział, mało spotykane modele, jak np. rover.

Wcześniej widziałem Floridę z Indii, w stanie idealnym.

Tam też odnawiają zegarki, ale dotychczas nie robili tego na masową skalę.

Niedługo trzeba będzie kupować zegarki z tylko potwierdzoną historią.

Koniec świata, żeby atlantiki podrabiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co da się sprzedać, jest podrabiane. W wątku o podróbkach wkleiłem zdjęcia Rolexsów, Tag`ów po 14Euro, więc dlaczegóż by nie podrabiać Atlanticów, skoro da się go później sprzedać za kilkaset złotych.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie calkowicie z toba tym bardziej, ze "lewego" Atlantica latwiej sprzedac niz Rolexa (bo popyt wiekszy i cena na prawie kazdy portfel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku,

"buczenie" to pomijanie tych wątpliwości milczeniem.  :(

Choćby jak za klajniaka: "gupi jesteś i masz wszy",  :lol:

to bym jeszcze coś paszczekował.  :angry:

 

Do swej wstrzemięźliwości dorzuć jeszcze 

rozmiarówkę kopert, :o

"czaskaną" pod modę i dyszle młodziaków, :(

wychowanych bądź co bądź na brojlerach.   :P  :lol:  

 

A nie na czarnej zbożówce jak ja,  :)

bo mleka nie było zarówno

w matczynych piersiach ;)

jak i w okolicy,

gdyż Niemcy i ruskie

wystrzelali. :(  

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

"Orginalności" nikt nie poświadczy, o oryginalności możemy pogadać ;)

Sprzedajesz i potrzebujesz opisu?

Jeśli tak to potrzebujesz lepszych zdjęć, te strasznie ciemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dwa zegarki? Z pierwszego fotka tarczy a z drugiego dekiel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC 0213pp

DSC 0212pp

DSC 0210pp

 


Wczoraj nie załadowało mi delbany, zdjęcia robione na szybko. Nie są to zegarki na sprzedaż, lecz moje nowe nabytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po wizycie na bazarku wpadło takie coś.

Poproszę Kolegów o opinię.

post-91236-0-45937400-1469348843_thumb.jpg

post-91236-0-83373000-1469348852_thumb.jpg

post-91236-0-81665400-1469348862_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny mechanizm przede wszystkim - nie widzialem go nigdy w wersji "zlotej" : )

A cala reszta... no coz - koperta w stanie jakim widzisz - tarcza tez.. szkoda, ze napisy niektore sa czesciowo zatarte. Ale oryginalny.

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tak śmieszne pieniądze to sukces że oryginalny, popracuję nad nim troszkę, czyli wszystk jest w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojej bazy milano,to ten twój jest jak najbardziej ok.post-79147-0-00412300-1469383084_thumb.jpgpost-79147-0-47005700-1469383221_thumb.jpgpost-79147-0-45829500-1469383309_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, Atlantic Worldmaster Extra. Bardzo ciekawa tarcza i indeksy, oryginał ?

full.jpg

full.jpg


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Sekundnik i koronka nie są oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troche dziwną sytuacje.. kupilem Atlantica.... wydawaloby sie - Beachboy`a... ale, no wlasnie... ma logo nie z Atlantica (albo o czyms nie wiem?). Zobaczcie zdjecia.

Na jednym zdjeciu obok oba zegarki. Po prawo to standardowy Beachboy. Po lewo... zegarek identyczny - z napisem Atlantic, ale z innym logo. Maja identyczne mechanizmy (zdjecia dekielka i mechanizmu pochodza wylacznie od tego "dziwnego").

Ale co ciekawe - maja identyczne mechanizmy, z wyjatkiem tego, ze mechanizm "prawdziwego" Beachboy`a nie jest podpisany... ten od "dziwnego" ma napis na mechanizmie "atlantic"... (jak juz to wydawaloby sie ze powinno byc odwrotnie).

 

I o co tu chodzi? Co to u diabla za zegarek ??

post-83781-0-19830100-1470164114_thumb.jpg

post-83781-0-71577400-1470164119_thumb.jpg

post-83781-0-98000900-1470164125_thumb.jpg

post-83781-0-79398600-1470164139_thumb.jpg

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

To co masz to na pewno zegarek wyprodukowany przez Atlantica.

Albo to zegarek dla jakiejś firmy z takim logo w kółku. Co wydaje mi się wątpliwe, bo widziałem takie zegarki reklamowe, ale logo "a" zostawało, ale znikał napis "atlantic" i tam była nazwa firmy zamawiającej.

Albo zginęło logo "a" i wklejono coś zamiast.

Ale i to wyjaśnienie też jest wątpliwe.

W sumie to ciekawy przypadek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.