Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Dekiel kolegi cieslut wyglada mi na oryginalny, tylko chyba przeszlifowany:

 

 

Mój i Twój dekielek to autentyk,a Ciesluta nie,nie,nie.Opisywałem dokładnie co mi nie pasuje,a z resztą mozna kupić w internecie taką hińska kopertę właśnie jest wystawiona na alllle za 130,sprawdz,popatrz dokładnie,porównaj i się upewnij i potem potwierć czy masz rację czy NIE MASZ RACJI.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ja mam wątpliwości, nie twierdzę, że mam rację.

Na Allegro nie zaglądam ostatnio zbbyt często, nie wiem o której ofercie mówisz.

Nie jestem zbyt biegły w programach graficznych, jedyne co  udało mi się osiągnąć to to:

 

Moj%20cieslut_zpsvwzdhekn.jpg

 

Przyznam, że nie widzę tych wskazanych przez ciebie różnic, jedyne co zauważyłem to różnica grubości liter "atlantic".

Ale to mogło, powtarzam, mogło powstać przy szlifowaniu dekla.

nie zmienia to faktu, że jeśli był szlifowany, to poddaje w wątpliwość oryginalność całego zegarka. Jeśli jest tak jak ty twierdzisz, to tak samo.

Czyli kombinowany.

 

PS nie wiem, czy przy obróbce zdjęć nie naruszyłem proporcji zdjęcia Ciesluta (wys/szer) więc proszę nie sugerować się tymi proporcjami.

Jak tak to znów oglądam, to zastawiam się, czy te nierówności krawędzi linii mogły powstać wskutek szlifowania, czy to obróbka nowoczesnymi maszynami, acz niezbyt dokładnymi.

Bo na moim zdjęciu te krawędzie są równe, u Ciesluta wyraźnie postrzępione.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Jasiu!!,to co pokazałeś to centrum dekielka i jest różnica,jeszcze jak dasz rade to pokaż resztę,czyli waterproof,incabloc,antimagnetic,swiss made,dzięki,a kopert są na allle w dziale antyki zegarki atlantic dwie wersje atlantic i Atlantic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Pewnie dałbym radę, ale jak to zmniejszę to wrócimy do zdjęcia Ciesluta.

A z kolei powiększanie kolejnych fragmentów niewiele zmieni. A roboty sporo. Szczególnie przy moich umiejętnościach. :)

Zastanawia mnie z kolei inna rzecz.

Litera "l" w "Worldmaster" U mnie na górze wyraźnie niedobita, ale i u Ciesluta podobnie jest, choć nie tak samo. Przy szlifowaniu powinno to wyglądać gorzej.

Jeśli to współczesny wyrób to aż tacy dokładni byliby?

 

A teraz idę na Allegro.

 

No dobra, byłem i widziałem. Oba dekle, co zresztą opisuje sprzedawca, nowe. Ale nijak nie pasują do roztrząsanego dylematu. Są inne. ten z 685 inne logo, ten z właściwym logo bez numeru.

 

Podsumowując, 50cent, twierdzisz z pewnością, że to nowa produkcja?

Jesteś pewien, że te zadziory na liniach nie powstały w trakcie szlifowania?

Ja na obróbce się nie znam, to tylko moje przypuszczenia.

 

Jeśli to ma ci cos ułatwić, popracuję jeszcze nad kolejnymi zbliżeniami dekli, ale to potrwa i pewnie dopiero jutro to wrzucę.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sugerujcie się nierównościami krawędzi ponieważ zdjęcie było pomniejszane w programie graficznym przez co straciło na jakości

zdjęcie które zrobiłem było zbyt duże aby gdziekolwiek je wkleić


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Chyba nie do końca masz rację, moje też jest zmniejszone do 1 024 px × 686 px (przeskalowany do 771 px × 517 px).

Te nierówności są i to widać, zobacz róg litery N w INCABLOC.

Zmniejszanie raczej wygładza nierówności, niz je powieksza. Chyba, jeśli ktos się zna na tym, niech się wypowie.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zostanie kwestia wagi obu dekli,powinna być taka sama lub prawie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Fotki coraz ciekawsze i jeszcze więcej szczególików takich jak znaczek artiflex,literka A w wyrazie waterproof i jeszcze co zauważyłem to głębokość liter płyciej u Ciesluta,a głębiej u Xyloga.nooo i dzisiaj Xylog odwala kawał dobrej roboty :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie wrazenia ze ta praca, duzą, ktora wykonujecie, do niczego nie prowadzi?

Jak dla mnie potwierdzacie ciagle oryginalnosc zegarka...  Przeciez na pewno nie jest tak, ze byla jedna prasa, stempel czy co tam, co wykonywalo wszystkie dekle. Ja sie bardzo dokladnie przygladnalem temu co wg. mnie najtrudniej "podrobic", czyli napisowi Worldmaster. On jest wg. mnie idealny.

Znajdujecie niuanse w deklu, ale to tylko wskazuje, ze ktos moglby wykonac prace wieksza niz ma to finansowy sens. Ja rozumiem ze ktos moglby podrabiac calun turynski, ale zegarek za powiedzmy 500 czy 1000 zl w taki sposob, ze praktycznie nie da sie go odroznic od oryginalu ? I nie jest to praca wykonana seryjnie, tylko konkretnie na jednym zegarku. Bo jednak taki zupelnie NOS to on nie jest, czyli jeszcze ktos go postarzal.

Jak dla mnie jedyna sensowna odpowiedz tez jest bezsensu, tj. "podrobiony" byl z 10 lat temu, po czym byl jeszcze noszony. Ale to nei ma sensu, bo przeciez dopiero niedawno pojawily sie dobrze zrobione tarcze.

Dla mnie temat jest zamkniety, o ile nie zobacze jakiegos przerazajaco oczywistego dowodu :) Poki co te drobiazgi ktore sa znajdywane prowadza na manowce, bo swiadcza tylko o tym ze pomiedzy wykonaniem dwoch zegarkow mogla byc wymieniona prasa i tyle... Tak jak dawniej ciut roznily sie monety bite kolejnymi prasami, albo nawet prasa byla zle zrobiona i z czasem cos sie wycieralo lub rozjezdzalo. Nie mowie ze to dokladnie tkai sam przypadek, ale poki co sa tak minimalne roznice, ze dla mnie nie sa rozstrzygajace, a raczej wciaz potwierdzaja oryginalnosc.

Dla mnei rozstrzygajace byloby zdjecie tej plesni, ktorej Cieslut nie jest w stanie zrobic niestety, bo plesn nie pojawia sie tak latwo nagle. Albo tam byla zle doczyscozna tarcza przed malowaniem, albo farba jest stara. A jak wiadomo najpredzej problemy z farba zawsze pojawiaja sie na brzegach i przy indeksach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Masz jakieś wytłumaczenie tych zadziorów na krawędziach napisów i linii? Tego inną sztancą nie da się wytłumaczyć. Myślę, że zeskanowanie napisów i wrzucenie ich do obrabiarki cnc nie jest pewnie problemem. A przypominam, że dekiel to nie jest jedyne zastrzeżenie do tego zegarka. Do tarczy też mamy parę uwag. Co do brudu na 10, to nie jest trudno go wytłumaczyć. Jest pytanie ile kosztował ten zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wytlumaczenia dla wielu rzeczy, ktore uznaje w tym wypadku za jednak drobiag. Wydaje mi sie ze daloby sie zrobic dwa zdjecia tego samego dekla tak, zeby na kazdym wygladal troche inaczej. Brud na 10 - jesli to brud, to ok. Nic to nam nie daje. Ale jesli to pleśn, lub jakies wrzery, to na ich podstawie mozna by cos powiedziec.

Dla mnie rozstrzygajce bylyby nastepujace rzeczy:

1. porownanie tego dekla nie do oryginalow, tylko do znanych dekli "podrabianych" i dostepnych na ryknu, bo oryginaly jednak moga sie miedzy soba roznic,

2. ogladniecie tej plesni

3. cena - dobry pomysl - jesli zegarek kosztowal np. 200 zł, to watpie zeby byl podrabiany.

 

Wciaz jednak mam wrazenie, ze ze 100% pewnoscia nie dowiemy sie co to za zegarek.

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Takie przeświadczenie i ja mam, ale czy to powód, żeby przestać drążyć temat?

Zawsze można ominąć go, jak dziesiątki innych.

A jeśli kolega Cieslut dojdzie do wniosku, że i on ma dość, to więcej zdjęć nie wklei i temat sam umrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no Panowie- zabawa trwa

- za zegarek dałem 600zł :)

- zdjęcie dekla i przebarwień postaram się zrobić w weekend jak pogoda dopisze (musi być słońce)

- nieoryginalną stalową kopertę planuję zakupić w przyszłym tygodniu


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak sam chcesz go znieorginalizowac to po co my sie tu meczymy (a glownie oni) ? ; P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcę kupić kopertę dla poznania różnic i jakości, nic nie mówiłem że w ogóle będę robił przekładkę a tym bardziej że wyrzucę "oryginalną" kopertę bo jak sami widzicie nawet nie wiemy czy to oryginał.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykam temat bo jeszcze powiedzą ,że chory królik drąży w okół sprawy.Po trójmieście biegają dziadki w zawiniątkach i sprzedają ale dużo taniej takie po całkowitej renowacji,mamy tutaj taki zakład co odnawia.Tak jak napisałem koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż mało nie dałem

w weekend postaram się zrobić zdjęcia

tutaj juz nie chodzi o potwierdzenie oryginalności bo czepiamy się o takie szczegóły że to już wchodzi na pole fabryki i dokładności maszyn produkcyjnych a były to lata 60'

tak czy siak zegarek zostanie u mnie


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Odcień tarczy i napisy raczej po renowacji.

Tu podobny w innym kolorze koperty.

Zdjęcia z netu.

post-60800-0-34344700-1475178250_thumb.jpeg

post-60800-0-02639300-1475178261_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co my tu mamy,to mniejsza połowa lat 50, koperta oky,dekielek jest bardzo dobry,środek ok.czas na tarczę,jest małe ale w napisie Atlantic jest za bardzo nie podobny tym bardziej ,że logo jest pisane a nie aplikowane.Dla marki Atlantic pracowało i wytwarzało siedem firm i stąd nieraz trudno stwierdzić.Ja z takim napisem nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 

proszę o ocenę, czy wszystko z nim jest ok?

 zdjęcia werku na chwilę obecną brak

431770771_6_1000x700_zegarek-szwajcarski

431770771_7_1000x700_zegarek-szwajcarski

Edytowane przez dadas1122

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.