Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość pcstud

PIRAMIDA PRESTIZU- GŁOSOWANIE


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sławek
a nie mogles sie wlaczyc do dyskusji kiedy byl ku temu odpowiedni czas? :? o piramidzie dyskutujemy od polowy wrzesnia

A jak to się stało że nikt z Was nie pomyślał o czymś tak prozaicznym i przyziemnym ??? O ile dobrze rozumiem to piramida ma być czymś w rodzaju ''oficjalnej wizytówki'' Klubu, która równocześnie służyłaby jako cenna wskazówka przy wyborze zegarka zarówno dla kompletnych laików jak i dla średnio zorientowanych. A może źle rozumiem ??? Szanowni Koledzy jeszcze nie jest za późno, klamka jeszcze nie zapadła, jeszcze wszystko można zmienić !!! Chyba warto się zastanowić jeżeli macie aspiracje edukacyjno-społeczno-uświadamiające. Może przestańcie chodź na chwilę chodzić z głową w chmurach i zejdźcie na ziemię pamiętając że to nasza polska ziemia z jej specyfiką a przede wszystkim wielkością portfela szarego obywatela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek
Jeśli mówisz to w kontekście tego, że Piramida ma słuzyć takim klientom jako informacja o prestizu jego potencjalnego zegarka, to chyba warto zauwazyć, że gość oglądający się za zegarkiem Paul'a Gerber'a czy Kari'ego Voutilainen'a po prostu wie co robi, a nadto, zrozumie dlaczego "jego" firmy nie ma w takim zestawieniu.

 

 

Marcin

To może właśnie warto zrobić trzy piramidy jak wyżej pisałem : Wielka-dla bardzo dobrze zorientowanych(150 firm)

Średnia-dla przeciętnie zorientowanych(100 firm)

Mała-dla laików (50 firm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku, robiąc Piramidę jaką masz chyba? na myśli /firmy dostępne w naszych sklepach/ w pierwszej wersji laik miałby szanse pomyśleć, że Tissot to absolutny szczyt techniki zegarmistrzowskiej, w wersji drugiej /wrzucając wszystkie marki dostępne np. na naszym rynku do tych, które ujęliśmy w naszej piramidzie #1/ miałby pełne prawo pomysleć, że np. Atlantic to 'dziadostwo', bo jest na samym jej dnie. Ani jedno, ani drugie nie jest prawdą. Stworzenie Piramidy, jak i kryteriów doboru firm do niej to nie taka prosta sprawa, naprawdę wiele zostało zrobione, aby wyszło jak najlepiej, a poza tym pamiętamy, że człowiek uczy sie przez całe życie, więc za rok będzie lepiej- z pewnością :)

 

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może właśnie warto zrobić trzy piramidy jak wyżej pisałem : Wielka-dla bardzo dobrze zorientowanych(150 firm)

Średnia-dla przeciętnie zorientowanych(100 firm)

Mała-dla laików (50 firm).

Szczerze, nie bardzo wiem, kto miałby zdecydowac jaka marka ma znaleźć się, w której Piramidzie :idea:

Poza tym zrobilismy Piramidę z 85 markami i można spotkac głosy, że to za dużo, przy 150 bałbym się o efekt, jak i również o jakość takiej Piramidy.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile dobrze rozumiem to piramida ma być czymś w rodzaju ''oficjalnej wizytówki'' Klubu, która równocześnie służyłaby jako cenna wskazówka przy wyborze zegarka zarówno dla kompletnych laików jak i dla średnio zorientowanych. A może źle rozumiem ???

Piramida to nie jest wskazówka, co kupić, lecz ewentualnie gdzie w piramidzie jest marka , którą kupujesz. Gdyby o zakupie decydował prestiz , Tissot za 3000 zł nigdy by się nie sprzedał. Pamietaj Sławku, ze np. Tissot z VJ jest bardziej prestiżowy niz na przykład ML Siras, choc marka ML w piramidzie jest duzo wyzej.

To co sugerujesz było kilkadziesiat razy poruszane w dyskusji. Nie da się stworzyc obiektywnej idealnej piramidy. Piramida bedzie zawsze subiektywna sprawą. Twoje posty powinny znaleźć się w temacie: Piramida: Dyskusja, a nie Piramida: Głosowanie. Tu praktycznie nic się nie da juz zmienić. Teraz już tylko wybieramy "albo rybki albo akwarium" :).

 

Trzy piramidy nie mają żadnego logicznego uzasadnienia. Mogłby byc 2. Marki na świecie i marki w Polsce. Pomysł taki jednak sie nigdy nie pojawił, albo umarł szybciej niż się pojawił.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek
Poza tym zrobilismy Piramidę z 85 markami i można spotkac głosy, że to za dużo, przy 150 bałbym się o efekt, jak i również o jakość takiej Piramidy.

 

 

Marcin

Smutne to ale prawdziwe, że na forum zegarkowym 85 marek zegarkowych to dla niektórych za dużo. A przecież michalop zamieścił linka do stron producentów, tak dla przypomnienia : http://www.pmwf.com/Watches/PMWFFAQ%20Table.htm#Brands no ale jeśli Klubowicze są tacy leniwi i nie chce im się tam zajrzeć żeby poszerzyć horyzonty to trudno. Oczywiście można stale tkwić w kręgu tych samych dobrze znanych i sprawdzonych firm, ale mnie to nie rajcuje bo na dłuższą metę jest nudne. Ja lubię poszukiwać i poznawać nowe tak po prostu z czystej żywej ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuję za piramidą 2 bo do niej mam mniej uwag. Może dlatego, że #2 jest krótsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek
Nie da się stworzyc obiektywnej idealnej piramidy. Piramida bedzie zawsze subiektywna sprawą.

 

Trzy piramidy nie mają żadnego logicznego uzasadnienia.

A jakie logiczne uzasadnienie ma nawet jedna piramida skoro Sam tak napisałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie logiczne uzasadnienie ma zajmowanie się zegarkami nie będąc zegarmistrzem/sprzedawcą zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Smutne to ale prawdziwe, że na forum zegarkowym 85 marek zegarkowych to dla niektórych za dużo. A przecież michalop zamieścił linka do stron producentów... no ale jeśli Klubowicze są tacy leniwi i nie chce im się tam zajrzeć żeby poszerzyć horyzonty to trudno.

 

My jesteśmy leniwi :?:, kolega michalop nawet nie zabrał głosu w dyskusji dotyczącej Piramidy Prestiżu. A ja jestem taki "leniwy", że liczę głosy około 100 klubowiczów, którzy brali udział w typowaniu ulubionych firm do rankingu. W jednym wątku osądzasz od czci i wiary zegarki mechaniczne, a tutaj silisz się na krytykę osób, które opracowały piramidy prestiżu. Zrób coś dla Klubu, sam wykaż się inwencją, a dopiero później krytykuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób coś dla Klubu, sam wykaż się inwencją, a dopiero później krytykuj.

 

Trzeba szanować pracę i wysiłek kolegów. Zupełnie nie rozumiem dlaczego Sławek nie udział sie w dyskusji na temat piramidy, a tutaj tylko krytyka. Pierwsza zła, druga jeszcze gorsza , czy na odwrót. Oby dwie są duzo lepsze niz ta, która jest obecnie wizytówką i to jest najwazniejsze.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek
My jesteśmy leniwi :?:, kolega michalop nawet nie zabrał głosu w dyskusji dotyczącej Piramidy Prestiżu. A ja jestem taki "leniwy", że liczę głosy około 100 klubowiczów, którzy brali udział w typowaniu ulubionych firm do rankingu. W jednym wątku osądzasz od czci i wiary zegarki mechaniczne, a tutaj silisz się na krytykę osób, które opracowały piramidy prestiżu. Zrób coś dla Klubu, sam wykaż się inwencją, a dopiero później krytykuj.

Mariusz i nie daje Tobie nic do myślenia że Piotrek nie zabrał głosu w dyskusji ? Mnie to nie dziwi, Jego interesują zegarki i to naprawdę, a nie ten cały szum wokół nich. Co do leniwych to akurat nie Ciebie miałem na myśli, udzielasz się bardzo dużo prowadząc choćby pojedynki, widać to wyraźnie i nie rozumiem dlaczego wziąłeś to do Siebie ? Co do osądzania zegarków mechanicznych to zapytam : a jak większość z Was osądza zegarki kwarcowe to jest w porządku tak ? To pełny obiektywizm że są bezduszne i w ogóle be ? W końcu jakie to jest forum ? Miłośników zegarków, czy miłośników zegarków mechanicznych ? Bo jeśli mechanicznych, to może wypadałoby zmienić nazwę ? A co do tej mojej krytyki to uzasadniłem tylko swój głos w dyskusji, chyba wolno bo to w końcu FORUM. Poza tym mój głos jest wstrzymujący, któraś wersja piramidy i tak przejdzie, akceptuję to bo takie są reguły demokratycznego wyboru ! Więc o co ten szum ? Czyżby krytykować mogli tylko Ci którzy się najwięcej udzielają ? Jeśli tak Pojmujesz zasady demokracji to nie mamy o czym dyskutować !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek
Trzeba szanować pracę i wysiłek kolegów. Zupełnie nie rozumiem dlaczego Sławek nie udział sie w dyskusji na temat piramidy, a tutaj tylko krytyka. Pierwsza zła, druga jeszcze gorsza , czy na odwrót. Oby dwie są duzo lepsze niz ta, która jest obecnie wizytówką i to jest najwazniejsze.

A czy ja gdzieś napisałem że nie szanuję pracy i wysiłku Kolegów ? Bo jakoś sobie nie przypominam. A w dyskusji na temat piramidy nie brałem udziału bo określanie wielkości prestiżu to jak dla mnie czysta abstrakcja. Jak sensownie poukładać coś do czego Każdy ma indywidualny stosunek emocjonalny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czyżby krytykować mogli tylko Ci którzy się najwięcej udzielają ? Jeśli tak Pojmujesz zasady demokracji to nie mamy o czym dyskutować !

 

Nie pojmuję tak demokracji. A w ogóle to "demokracja jest do d*py, bo nie zawsze jest tak, że większość ma rację". Wiesz kto to powiedział :?:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy -spokojnie

 

To zabawa przecież, a od początku pisałem ,że prestiż jest trudnoocenny ( jeśli wogóle) Piramida jest przecież w dziale Rozrywka

 

Istniejącą na pewno trzeba zmienić bo jest infantylna ( ale pierwsze koty za płoty ) Nie bardzo się kto chciał podjąć ( pewnie z obawy przed krytyką) więc napisałem ,że zrobie i poszło . Ale tylko DZIĘKI MARCINOWI - bez Niego byłaby d..blada >

Potem Mariusz zrobił swoją i też jest - możemy zagłosować , jakąś wybrać i tak nie będzie idealna , bo takiej NIE MA !!!

 

Nie jestem wielkim znawcą ( wiem też że np Michalop czy Otho i wielu innych biją mnie na głowę ) więc miałem mniejsze obawy przed zrobieniem tej piramidy ( jak każdy o małej wiedzy się nie boi) więc proszę potraktujcie to jako zabawę i rozrywkę !

 

Żaden z tych co chcą kupić np George Danielsa wogóle na tę piramidę nie spojrzy , dla reszty to tylko taki ogólny pogląd ( zawsze może zapytać ) wiec o co kruszyć kopie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arest

A gdzie SEIKO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wjazd. Również witamy Cie serdecznie.

 

A teraz przestudiuj uważnie pierwszą piramidę i uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z humorem i żartem proszę...bierzcie przykład z Michała:

 

Super wjazd. Również witamy Cie serdecznie.

:D

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek
A w ogóle to "demokracja jest do d*py, bo nie zawsze jest tak, że większość ma rację"

Tak Mariusz to prawda, ale póki co to nikt nic lepszego nie wymyślił. Szansa zatem przed Tobą, wymyśl coś lepszego a zostaniesz bardzo bogatym człowiekiem. Będziesz mógł wtedy kupić sobie dużo dobrych i prestiżowych zegarków. Mam cichą nadzieję że jeden mi podarujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Od przybytku głowa nie boli" - zgodnie z tą maksymą, zagłosuję na piramidę # 1.

Równocześnie przyznaję, że piramida # 2 wydaje się być bardziej przejrzystą i czytelną.

No ale co 85, to nie 38. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sliwka

Mam pytanie co do najniższej półki..gdzie podziała sie CERTINA?? Ani w 1 ani w 2 jej nie ma....powinna być gdzieś koło TISSOTA. No i dlaczego TISSOT jest sporo wyżej od Frederique Constant?

Dziękuje z Góry za wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Certiny nie ma miejsca w tych piramidach. Chyba trochę za słaba........

Czemu Tissot powyżej FC? W jednej powyżej w drugiej poniżej


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem na piramide nr. 1 aczkolwiek z moich ulubionych marek na liscie jest tylko Alain Silberstein.Na zadnej z list nie ma Np. Jacob & Co czy Franck Muller a ja kocham te marki Francka specjalnie za Crazy Hours.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sliwka

TIK TAK uważasz, że Certina jest gorsza od Tissota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zagłosowałem na piramide nr. 1 aczkolwiek z moich ulubionych marek na liscie jest tylko Alain Silberstein.Na zadnej z list nie ma Np. Jacob & Co czy Franck Muller a ja kocham te marki Francka specjalnie za Crazy Hours

Skoro kochasz Francka, to pewnie wiesz dlaczego nie mógł byc ujęty w zestawieniu. Jacob & Co nie wystąpił w Piramidze, bo to w końcu piramida prestiżu...

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.