Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
otho

Piękny tourbillon...

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś taki niewypukły :wink:


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę sobie zauważyć, że Panerai i tourbillon pasują do siebie jak wół do karety.

 

Chyba nawet mniej :D

 

Ale to sztuka dla sztuki - wszystkiego chyba 4 egzemplarze.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze stajni Panerai:

Na werku GP

Ten drugi jest za to na kalibrze JLC, ale sam tourbillon ma od AP (a ściślej - od Renaud&Papi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Blancpain Leman Tourbillon Grande Date Diamants z 7-dniową rez. chodu:

diamants2.jpg

diamants1.jpg

/gdyby nie diamenty byłby udany;)

 

oraz

Zenith ChronoMaster XXT Tourbillon El Primero Concept

bigzenith1.jpg

- ten mi się podoba!

 

więcej o nich - http://forums.timezone.com/index.php?t=tre...24902&rid=0

http://forums.timezone.com/index.php?t=tre...27410&rid=0

 

BTW, polecam nowy ArmbandUhren nr 6/06 - tam spory (ca. 20 stron) blok tekstów o tourbillonach, w tym chińskich wraz z wypowiedziami m.in. M. Brauna, R.W. Smitha i G. Langa oraz recenzja nowego JLC Master Tourbillon (o nim zob. poprz. strona tematu). Dla zainteresowanych ten AU - absolutnie 'must need'!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

kapitalnie wygląda ten zenith :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith świetny. Szkoda, że nie ma (?) wersji z czarną tarczą, która w poprzednim XXT Tourbillon IMHO prezentowała się jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wempe Chronometerwerke

 

W platynie, limit 25sztuk, cena 79.500€

 

Tourbillon stworzony przez Thierrego Alberta z Nomosa.

post-357-0-26124900-1330628145.jpgpost-357-0-20459100-1330628344.jpg

Nomos robi też dla Wempe in-house'a - wspaniały kaliber CW1, przy okazji:

post-357-0-43901500-1330628155.jpg

Foto - ©Nomos


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrov@

Rzeczywiście śliczny ten werk :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie bardzo jest na co patrzeć :roll:


"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś nie bardzo jest na co patrzeć

Gdyż tu o opis na skanie chodzi - kal. STT / Progress, wykorzystywany m.in. przez A.Silbersteina, Chronoswiss, J. Chevaliera, F. Constant, Epos, Perrelet, J. Etoile, to już właściwie nie "swiss handmade", ale kwestia odpowiedniego programu na CNC (mostki, ale i reszta pewnie w dużej mierze także)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proszę powiedzcie mi - kompletnemu laikowi - po co tworzyć brzydki, łatwy w produkcji i "masowy" tourbillon skoro taka konstrukcja nie ma praktycznie żadnego uzasadnienia poza względami estetycznymi

 

IMHO brzydszego nie widziałem, za to widziałem dziesiątki interesująco zmodyfikowanych werków ETA. Gdybym miał wybór to trudno byłoby mnie przekonać do tej konstrukcji.

 

 

 

 

:lol:


"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są klienci, to będą pewnie powstawały - tzn. kolejne marki kupią gotowce w STT / Progress Watch... :lol:

 

Kilka tyg. temu widziałem na ebay /USA/ F. Constant z tourbillonem (STT) w stali, który kiedy był produkowany (2005r.) kosztował ok. 18.000 eur, a minimalna cena z którą skłonny był zgodzić się oferent wynosiła już 6.800 $, co oznacza, że zwyczajnie te masowo produkowane tourbillony nie tylko nie są jakąkolwiek lokatą, ale wręcz przynoszą ogromne 'straty'. Nadmienię, że ten FC był w znakomitym stanie - przegląd w autoryzowanym warsztacie w ramach gwarancji pochodził z poł. października '06 !

 

Przy okazji, chyba kompletny spis marek, korzystających kiedyś i aktualnie z STT / Progress W.:

 

Benzinger, Bovet-Fleurier (tak - też je stosują w 1 modelu, a STT to od niedawna ich własność!), Chanel (zmodyfikowany kal. STT), Chronoswiss, Frederique Constant, J. Chevalier (STT oraz TechnoTime), Epos, Jacques Etoile, ECW Panhard (zmodyfikowany STT), Leroy, Perrelet, Saint-Honore-Paris, Jy2nśrg Schauer, Schwarz-Etienne, Alain Silberstein, TechnoMarine.

Ufff, chyba wszystkie - wyszło 16 marek.

/zestawienie własne/

 

Jakie jest wytłumaczenie, że jest na nie popyt? Nie wiem, ale wydaje mi się, że pozorny przecież prestiż jaki daje tourbillon STT w kolekcji (więc nie in-house), nieświadomym lub niezorientowanym klientom zapewnia miłe poczucie obcowania ze sztuką zegarmistrzowską przez duże "S"... Trudno mi to inaczej wytłumaczyć - moim zdaniem szkoda pieniędzy na STT, skoro najtańszy tourbillon in-house kosztuje 35.000 euro (stalowy JLC Master Tourbillon, 2006 r.), podczas gdy np. A. Silberstein (STT) też w stali, standardowo kosztuje pomiędzy 48.000 - 54.000 euro! :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie takie same odczucie.

 

Otho, jak zwykle jesteś niezastąpiony.

 

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. :lol:


"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
;) kilka takich sprzeda i ma kasy na rok życia. Fajny sposób na zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj ogladalem u Kruka w wawie Omege z Tourbillonem. W miarę ładna bardzo cieżka jak na zegarek, wykonana z platyny z numerem seryjnym 04. Podobno była w Japonii ale ją odesłali do nas bo tam liczba 4 przynosi nieszczeście. Ciekawostą oczywiście jest cena, no wiec.... 499 000 zł, jak ją zobaczyłem na metce to tego, no trochę jakby sie zaczelem martwic :? , zeby mi z nadgarstka w jakiś tajemniczy sposob na ziemie nie spadla. Nie spadła, z ulga oddałem do schowania do gabloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.