Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie sie te kuleczki bardzo podobają:-). Kupie koledze na urodziny. Muszę tylko popatrzeć czy nie ma ich w kolorze różowym bardzo by mu pasowały kolorystycznie do rowerku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi człowiek na forum zegarkowe poczytać o rowerach (:P), a tu od razu się nasuwa pytanie.

 

 

 

Super Mario Cipollini jeździł bez kasku zgodnie "z 14 zasadą OREC" :D

 

Z tego co wiem to rzucał w sędziów bidonami i palił papierosy na etapie :D

 

tumblr-lfig6qxcx91qga534o1-500.jpg

 

To były czasy :)

 

Grubo. Dobre koksy musiał brać, żeby jarać i być prosem jednocześnie. ;) W sumie ma od tego żelu taką skorupę na głowie, że kask już mu niepotrzebny. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo. Dobre koksy musiał brać, żeby jarać i być prosem jednocześnie. ;) W sumie ma od tego żelu taką skorupę na głowie, że kask już mu niepotrzebny. :D

 

Stylówa ekstremalna :D

Do tek na mostku kierownicy obowiązkowo naklejone zdjęcie roznegliżowanej pani o obfitym biuście :)

http://3.bp.blogspot.com/_duzjJ0yJ9SA/TBpb1p_QgQI/AAAAAAAAGXw/KMCg7cEJjhk/s320/0,1020,12515,00.jpg

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że teraz takie dziki nie jeżdżą tylko jakieś "frumy" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że teraz takie dziki nie jeżdżą tylko jakieś "frumy" :(

 

W pełni się zgadzam, teraz jakieś chudzielce o sylwetce panienki i wzroście pigmeja rozdają karty w kolarstwie.

Brakuje trochę osobowości i charakteru w kolarstwie. 

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy można to dostać w rozsądnej cenie? 


Jacyś inni producenci niż CeramicSpeed? 


 


Znowu się coś skopało w wyświetlaniu postów. 


Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I czy można to dostać w rozsądnej cenie? 

Jacyś inni producenci niż CeramicSpeed? 

 

FSA, Hope, Chris King, Race Face, Campagnolo...

 

A na tej stronie dostaniesz zestawy do konwersji stalowych łożysk na ceramiczne:

http://www.bocabeari...bike-components

Edytowane przez jareddd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz w jednym poście?

 

ps

I tak nie wlicza Ci się do sumy postów.................

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie korzystam, zbyt mało jeżdżę niestety. Ale wiem, że nawet zawodnicy sponsorowani przez firmy nie mające w ofercie łożysk ceramicznych takowe montują, np. nasza mistrzyni Maja Włoszczowska sponsorowana przez Shimano.

Edytowane przez jareddd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o co chodzi ;)

 

O nabijanie postów do bazarku. Tylko trzeba wiedzieć gdzie to robić.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie korzystam, zbyt mało jeżdżę niestety. Ale wiem, że nawet zawodnicy sponsorowani przez firmy nie mające w ofercie łożysk ceramicznych takowe montują, np. nasza mistrzyni Maja Włoszczowska sponsorowana przez Shimano.

 

Też dotarłem do testów i fachowych artykułów z których wynika że taka modyfikacja realnie coś daje. 

 

Ten filmik robi wrażenie: 

 

https://www.facebook.com/video.php?v=823790320972860&set=vb.178316162186949&type=2&theater

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek - jeździłem na stalowych, a teraz jeżdżę na ceramikach FSA i szczerze mówiąc osobiście różnicy nie wyczuwam. Żadnej.

Myślę, że jeśli już jakaś różnica będzie to raczej w żywotności. Ale to pokaże czas.

W przypadku łożysk przecież ogromne znaczenie ma smarowanie. Wystarczy dać zbyt dużo i cały misterny plan w p.... ;) Testy testami, a życie życiem...

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek - jeździłem na stalowych, a teraz jeżdżę na ceramikach FSA i szczerze mówiąc osobiście różnicy nie wyczuwam. Żadnej.

Myślę, że jeśli już jakaś różnica będzie to raczej w żywotności. Ale to pokaże czas.

W przypadku łożysk przecież ogromne znaczenie ma smarowanie. Wystarczy dać zbyt dużo i cały misterny plan w p.... ;) Testy testami, a życie życiem...

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

Dzięki za opinię :)

 

Tak przypuszczałem, że ogromnej różnicy to nie robi ale filmik z Veloaru dalej mnie zastanawia :)

Może trzeba kupić te łożyska po 1000zł za dwie sztuki to wtedy jedzie :P

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój siódmy rower , a drugi Pedersen.

Jeździłem na wielu rowerach , ale komfortem jazdy nie dorównuje mu żaden. Duński klasyk .

 

 

 

post-37673-0-11030900-1410421174_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia roweru

Najsłynniejsze rowery z Chrystianii

 

Duńczycy mają wielkie zasługi w rozwoju konstrukcji roweru. Mikael Pedersen (ur. w 1855 r. w Kopenhadze), genialny wynalazca swojej epoki (konstruktor instrumentów i maszyn rolniczych), był twórcą zupełnie nowatorskiego rozwiązania. W 1893 r. w angielskiej miejscowości Dursley, gdzie przeniósł się z Danii dwa lata wcześniej, opatentował superlekki rower. Niestety, konserwatywna prasa fachowa w zachwyt nie wpadła. O rowerze Pedersena szybko zapomniano. Przypomniano sobie dopiero w 1978 r., w kopenhaskiej dzielnicy Chrystiania, jedynym miejscu, gdzie te rowery można dzisiaj kupić. Ich produkcję rozpoczął Jesper Solling, któremu wpadły w ręce plany konstrukcji Pedersena. Pederseny zyskały światową sławę znakomitych i eleganckich rowerów. Do ich produkcji używa się stopów metali szlachetnych, stosuje się je w miejscu, gdzietradycyjny widelec łączy się z pozostałymi elementami bardzo lekkiej ramy. Miłośnicy podkreślają rzadko spotykaną wygodę i świetne parametry jezdne (mało siły, duża prędkość). Niestety rower nie jest tani. Podstawowa wersja kosztuje ok. 20 tys. koron duńskich (ok. 10 tys. zł). Za rowery z przerzutkami, a zwłaszcza pojazdy zrobione niemal wyłącznie z drewna - trzeba płacić fortunę. W Chrystianii od 1976 r. istnieje też inna firma - Chrystiania Bikes. Produkuje popularny, również poza Danią, rower z przednią platformą. Przeznaczony jest właściwie do... wszystkiego. Ma dosyć prostą konstrukcję. Przednie koło standardowego roweru zostało zastąpione rodzajem wózka-platformy. Korzystają z niego sprzedawcy kwiatów i lodów, listonosze i rodzice wożący dzieci. Nikogo nie dziwi również widok pana młodego wiozącego na rowerze swoją wybrankę do ślubu.[

.

.

post-37673-0-35836400-1410513276.jpg

.

.

 

post-37673-0-74951300-1410513139.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.