Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Używek nie ma co się bać, z tymże doświadczenie dobra rzecz, no i cena za jaką można zrobić deal. W przypadku śmiesznych kwot takie rzeczy jak wymiana napędu( tu często tylko sam łańcuch i jak nie umiesz poradzić sobie z kasetą, bardzo rzaaadko suport), opon( co jest w dużym stopniu na start w używanych szosach - pisze bo takie sprowadzałem) jest nadal opłacalna.

 

Musisz sobie też zadać podstawowe pytanie jeżeli chcesz się pchać w skuteczne nie do zaje..ia używki:

Mianowicie, czy chcesz wyglądać( stylówa te klimaty), czy chcesz zap..ć i nie martwić się sprzętem ?

 

Mnie interesowało to drugie, ale też nikt się ze mnie nie śmiał, nawet jak testowałem klamory którym po wsi wstyd jeździć, bo jak zap..a to znaczy, musi dobry sportowy rower być.

 

Kraje oczywiście Benelux, w Holandii jest tego najwięcej, a im więcej tym... Graty niejednokrotnie poklubowe, w stanie, ale za 10-20 ojro nie wziąłbyś?

.

.

.

Gdzie często tak jak wspomniałem jest akcja z napędem, gumy + owijka do wymiany.

 

Składanie od zera w przypadku szosy, klamki tanie nie są, chyba , że manetki na ramie to temat do akceptacji.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jest sprawa. Zajechałem środkową tarczę z przodu. Wygięła się po 800 km :(  Widzę, że do wymiany jest cała korba. Rower to Kellys viper 40 roczniik 2013.  Pytanie proste. Czy ma sens w takim tanim rowerze jakiś upgrade? Np. lepsza korba, lepsze przerzutki czy po prostu wymienić po taniości i jeździć dalej? Dodam, że za sezon może dwa planuję zakup lepszego sprzętu.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, test to dopiero w lecie będzie :)

Sklep godny polecenia. Kupowałem tam masę narzędzi, stojak serwisowy i różne części

Jak mówisz, że za sezon zmieniasz rower, to kup sobie korbe altusa i jazda. Nie ma sensu ulepszać coś, co i tak będziesz zmieniać.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza rama. ( wiele producentów robi świetne ramy)

Resztę można dobrać :)

Mikołaj do mnie jeszcze leci ;)

https://m.centrumrowerowe.pl/akcesoria/plecaki-rowerowe/z-buklakiem/p,plecak-rogue-lemon-green-zolty-camelbak,414190.html

Gratulacje. Daj znać jak się będzie sprawował.

Ja u nich zamówilem w tym tyg. bidon i koszyk.

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/bidony-i-koszyki/bidony-rowerowe/p,bidon-podium-big-chill-750ml-red-bialo-czerwony-camelbak,538213.html?_pli=e0a49f#76048197

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/bidony-i-koszyki/koszyki-na-bidon-rowerowy/p,koszyk-na-bidon-modula-cage-ii-topeak,30550.html?_pli=e0a49f

 

A do tego rękawiczki 

https://www.centrumrowerowe.pl/narzedzia-i-smary/narzedzia-rowerowe/inne/p,rekawiczki-serwisowe-r-l-xl-czarne-finish-line,556146.html?_pli=e0a49f#76066147

 

Dorobiłem się u nich już stałego rabatu!! Całe 2% :P

 

Musisz sobie też zadać podstawowe pytanie jeżeli chcesz się pchać w skuteczne nie do zaje..ia używki:

Mianowicie, czy chcesz wyglądać( stylówa te klimaty), czy chcesz zap..ć i nie martwić się sprzętem ?

Raczej interesuje mnie to drugie, ale rower musi się podobać :)

 

Taką szosę poklubową, to sam bym przygarną :)

Jestem za. Gdyby ktoś miał do sprzedania za 10 czy 20 ojro proszę o info na PRIV :P

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak, ale mój post wylądował nad twoim...

Rękawiczki do serwisu takie? Hymm ja bym nie wziął. Za grube.

Ja używam medycznych, lateksowych.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem testowo :D Jak będzie za grubo to poproszę żonę aby mi coś poleciła.

W szpitalu robi to się zna na lateksie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mamę pielęgniarke. Mam tych rękawiczek kilka opakowań .. A w każdym 100 sztuk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już nie ma prawdziwych facetów, tylko ci boją się uj***ć smarem ? jak to się nazywa PRO ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkwpk wymieniać po taniości, bo pieniądze nie do odzyskania, a rower nie nabierze wartości.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj do mnie jeszcze leci  ;)

 

z rozmachem  :P  ja mam plecak z tesco chyba za 80zł ale spełnia zadanie. Picie mieści, coś do zjedzenia, toola i bukłak ;)

 

a co do smaru i rowerów - ile też tego smaru idzie na rower  :lol:  poza tym wiadomo, że świeży smar nakłada się gołym palcem, nie w rękawicy ;)

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już nie ma prawdziwych facetów, tylko ci boją się uj***ć smarem ? jak to się nazywa PRO ?

To ty zaraz po serwisie nie idziesz na manikiur? A na poważnie to żonę rękoma po smarze mogę obłapiać ale dzieciaków nie W sumie to kupiłem bardziej profilaktycznie. Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos rękawiczek. Ma ktoś heble lane dotem? Bez rękawiczek przy nich robić to tak trochę nie miło :)

Ja mam na oleju mineralnym. Mogę bez ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rękawiczki razem niezbędne. Wszystko robie w piwnicy. Nie mam jak umyć rąk. A nie chce usmolić całej klatki.

 

Tak przy okazji :) Otrzymałem z CentrumRowerowe kod rabatowy na oszałamiające 20 zł :) Mam na wykorzystanie niecałe 14 dni. Póki co nie mam pomysłu aby coś kupić także jeżeli ktoś chce coś kupić to mogę odstąpić (tylko nie wiem czy zadziała na innym koncie :(, może ten kod jest przypisany do mojego konta). Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę pisać na PRIV.

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bon? czy raczej kod rabatowy - 20 pln przy zakupach powyżej 150 pln? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bon? czy raczej kod rabatowy - 20 pln przy zakupach powyżej 150 pln? ;)

Racja. Kod rabatowy (juz poprawione) Min. 100 zł Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadało dziś jakoś godnie zakończyć Stary Rok.

Ja uczciłem to przejażdżką mtb po najgorszych możliwych błotach.

Mam nadzieję, że jutro na rowerze szosowym powitam Nowy Rok na suchym asfalcie :)

33beo48.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed wczoraj zrobiłem 75km ale znów kolano mnie napieprza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w wlasnie wróciłem z piwnicy. Podjąłem próbę wyczyszczenie i naśladowania roweru. Do tego chciałem użyć stojaka z Lidla.

 

Stojak jest lipa... Bałem się rower zawiesić.

Drugi wniosek. Musze poprzestawiac w piwnicy bo nie mam rozpostarcia. Jeden z czterech rowerow musze do teściów odstawić i będzie trochę lepiej. Zdjalem bagażnik, coś tam poczyscilem nasmarowalem i tyle. Generalnie byłem nie przygotowany. Brak narzędzi, miejsca... Porażka. Wiem co będę robił w styczniu Porządki w piwnicy i doprowadza rower do stanu używalności. Po tej chwili grzebania wiem, że mam spore pole do popisu.

 

I na koniec trzeci wniosek. Musze kupić stojak serwisowy. Super sprawa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką szosę poklubową, to sam bym przygarną

Nawet taką?

 

koga.JPG

 

:)

 

Właściciel wygrał na niej imprezę którą teraz mamy w randze Pro Tourowej, wtedy to były mistrzostwa Holandii.

 

Obecnie wygląda tak, po 2-ch latach zajeżdżania 

 

Koga%20nowe%20ko%C5%82a1.JPG

 

Jako ostatnie padły obręcze Mavic SUP, ch..owe zresztą.

Jak ją dostałem to oryginalnie zamontowany suport SH600 arabesque miał już lekkie luzy, zrobiłem jeszcze 30kkm, bez zaglądania do niego, wymieniłem, bo luz lekko się powiększył, a kasować już dawno nie było czego....

 

Nie licząc kosztów 2 łańcuchów i czasówki to władowałem w ten rower jakieś 3,5 stówki.

Koła sam zaplatałem i nawet nie ma porównania z poprzednimi na Mavicach.

 

W sumie to gdybym miał lepszy kontakt ze znajomym to może dało by się coś załatwić jeżeli chodzi o jakieś fajne używki. Zagadam, może się coś ten teges...

 

Koledzy jest sprawa. Zajechałem środkową tarczę z przodu. Wygięła się po 800 km . Widzę, że do wymiany jest cała korba. Rower to Kellys viper 40 roczniik 2013.  Pytanie proste. Czy ma sens w takim tanim rowerze jakiś upgrade? Np. lepsza korba, lepsze przerzutki czy po prostu wymienić po taniości i jeździć dalej? Dodam, że za sezon może dwa planuję zakup lepszego sprzętu.

 

Nie pierdzieliłbym się specjalnie, wymieniłbym tarczę, chyba że to gównolit totalny( nie wiem nie miałem w użytku Suntoura amelinianego) to zmieniłbym korbę, albo same zębatki na stalowe. Chcesz po taniości, jedź na złom to jest zwykła korba na kwadrat tam tego pełno.A jak masz dużo czasu to jeszcze taniej wyjdzie wykręcenie tarcz na miejscu

 

to już nie ma prawdziwych facetów, tylko ci boją się uj***ć smarem ? jak to się nazywa PRO ?

 Wszystko jest cacy dopóty owijka z tego powodu okaże się do wyje..nia. Za najtańszą z najtańszych mam 40 par wielokrotnego użytku gumek i czas na bronka, a nie na upier..nie się z eliminacją smaru z ciuchów itd.

 

Cioterstwem ...., wyruszenie odlajtowyn na setę i guma w połowie, a potem telefon, do syna " Mamo przyjedź po mnie" i to jest PRO ;)

 

Oczywiście wszystko* robię w trasie, ale w gumce i na czarnej lajkrze.

 

Wszystko, no chyba , że jak kiedyś się porobiło, urwę koło :)

 

Nie dzwoniłem do .... pobiegłem z rowerem do domu.. jakieś cirka 30km było....

 

a co do smaru i rowerów - ile też tego smaru idzie na rower  :lol:  poza tym wiadomo, że świeży smar nakłada się gołym palcem, nie w rękawicy ;)

Złapiesz defekt....., złap za łańcuch gołymi rencami, a zobaczysz ile żeś smaru naprodukował ;) jak nie będziesz chciał po dobroci, to za kasetę i tak prędzej czy później będziesz musiał złapać :)

 

 

Wypadało dziś jakoś godnie zakończyć Stary Rok.

 

 

O to, to, to... ostatnia tegoroczna stónia na klocku

 

105km, avg 25,3

 

Kiosk zamknąłem na 32236km, by otworzyć jutro.....rano i jedziemy od zera :)

 

 

A ja w wlasnie wróciłem z piwnicy. Podjąłem próbę wyczyszczenie i naśladowania roweru. Do tego chciałem użyć stojaka z Lidla.

 

Stojak jest lipa... Bałem się rower zawiesić.

Drugi wniosek. Musze poprzestawiac w piwnicy bo nie mam rozpostarcia. Jeden z czterech rowerow musze do teściów odstawić i będzie trochę lepiej. Zdjalem bagażnik, coś tam poczyscilem nasmarowalem i tyle. Generalnie byłem nie przygotowany. Brak narzędzi, miejsca... Porażka. Wiem co będę robił w styczniu Porządki w piwnicy i doprowadza rower do stanu używalności. Po tej chwili grzebania wiem, że mam spore pole do popisu.

 

I na koniec trzeci wniosek. Musze kupić stojak serwisowy. Super sprawa!

 Mam stary stojak z Lidla, kupiłem jednak spokojnie radze sobie bez niego ( juz dawno stosuje pozycje terenowego serwisu)

W Lidlowym stojaku lipny jest uchwyt, ale da się temu zaradzić....Po prostu trzeba go zablokować

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet taką?

 

 

 

 Mam stary stojak z Lidla, kupiłem jednak spokojnie radze sobie bez niego ( juz dawno stosuje pozycje terenowego serwisu)

W Lidlowym stojaku lipny jest uchwyt, ale da się temu zaradzić....Po prostu trzeba go zablokować

 

Ja mógłbym taką szosę przygarnąć za 20 ojro ;)

 

Ja przy nim nie będę kombinował, jest pożyczony :)

 

Na szybko znalazłem coś takiego https://www.centrumrowerowe.pl/narzedzia-i-smary/stojaki-serwisowe-na-rower/p,stojak-montazowy-biketrim-czerwony-velomann,3658.html?_pli=e0a49f. Wydaje się stabilniejsze. Jak szef wyskoczy z jakiejś premii to może sobie sprawię ;)

Co do terenowego serwisu odwracasz go do góry d*pą?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzebię sam przy samochodzie i nie raz już byłem uświchtany po same łokcie, czasami nawet i włosy (kanał mam jakieś 1.6m a ja 1.8m wzrostu więc głową silnika dotykam  ;) ) smaru się nie boję. Ja zawsze ruszam do remontów w rękawicach ale czasami trafi się coś, że rękawice trzeba zdjąć, później wraca się do roboty z gołymi rękami i po 10 min się łapię na myśli "kur.. znowu bez rękawic" :lol:

 

a brud na łańcuchu wiadomo. Najgorzej było jak miałem jakieś 10 lat i zębatka na korbie zrobiła mi kilka dziur pod kolanem, krew, brud, jakoś żyję dalej  :lol:  blizn po niemal 20 latach już nie widać  ;)

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą szosę dostałem jako gift od kumpla co krąży po Benelexie, dałem mu w podzięce kilka zegarków, które też skądś..... Jego kosztowała 20 ojoj, ;) wziął, bo mega rama i praktycznie pełna 105, kiera Cineli.

 

Co do brudu...., się nie boję. Często po różnych akcjach się wracało w różnych stanach wizualnych jak i fizycznych, nieraz na takich drutmodach klasy Top Gear i mocniejszych, zatem... Ale no nie oszukujmy się, robisz swoje, to też starasz się myśleć w jakimś stopniu ekonomicznie.. .

 

 

 

Raz zostałem tylko odwieziony do szpitala pomimo tego, że mogłem jechać dalej...., gdybym się nie patrzył na udo. Tak więc, klimaty takie, czy owakie są mi znane.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.