Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz pow 180cm wzrostu to 29 cali będzie ok, piszesz o carbonie więc budżet pewnie jest niezły  :P

odnoście x-calibra to ostatnio na jakimś forum znów padła opinia - nie do zarżnięcia, przynajmniej ramy  ;)  Nowy x-cliber dostał boosta co jest plusem przy 29 calach bo koła są wytrzymalsze. Ja w swoim raz tylko musiałem centrować tylne koło ale jednak boost pomaga. Zależy czego szukasz - trek będzie najbardziej położony ze wszystkich rowerów, ramy w wiodących markach raczej solidne, osprzęt do dobrania. Wszystko się rozbija o to czy chcesz bardziej wyprostowaną sylwetkę czy jednak sport. Mi geo treka odpowiada, jeden znajomy mówi, że x-caliber za długi i mało skoczny ale to nie dirtówka a maszyna która ma być stabilna ;) do w/w dorzuciłbym jeszcze grand canyona, też wart zainteresowania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupilem jagwire elite

http://www.formicki-bike.pl/pl/Produkty/?id=119117/Linki_przerzutek_z_pancerzem_JAGWIRE_Mountain_Elite_Link_czarne_MCK550

Zdecydowanie warte wydanych pieniedzy, latwy, bez problemowy montaz. Dzialanie, bardzo szybkie zrzucanie biegow. W gore, mniej sily do wbicia biegu. Swietne linki jak dla mnie top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mnie przy zwykłych jagwire działa jak marzenie w górę i w dół. A w MTB na zwykłych shimano tak samo :)

Dużo ( większość bym powiedział) zależy też od samych przerzutek i manetek i łańcucha ( ogólnie od całego napędu) i jak to jest wyregulowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glowna roznica do zwyklych linek, bardzo szybkie zrzucanie biegu.a ze lubie gadzety :-)

Mam rower cube ltd model 2014.

Edytowane przez szumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie manetki masz? ( w szosie klamkomanetki tiagry. W góralu slx)

Ja nie czuję na linkach żadnych opóźnień. Tylko też, w szosie to jest nowe niemal. A w góralu, to zmieniam co rok.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trollu. Knypek jestem. Raptem 172 wzrostu. Wagi nie podaje gdyż 10 kg w ponad dwa miechy spadło a mam w planach jeszcze ok 20 stracić. Dieta redukcyjna. A żem uparty więc idzie ok. Podobnie z żonką, z tym że żonka ma 164 wzrostu. Zakup planujemy na wrzesień, na razie redukcja oraz praca nad kondycją. Damy radę.

Edytowane przez Pilot353

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wrzesnia juz beda nowe kolekcje 2018 pokazane wiec bedzie w czym wybierac :)

Ja gdybym teraz stał przed wyborem mtb to bym sie mocno zastanowil nad Orbeą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pewnie w treku rama 18.5 - i tak 29 cali. Chyba ze nowy to bedzie 27.5+ do wyboru ale to już na cięższe tereny, jak ma być uniwersalnie to zwykłe opony będą lepsze. Żona 27.5, na 29 nie będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trollu. Knypek jestem. Raptem 172 wzrostu. Wagi nie podaje gdyż 10 kg w ponad dwa miechy spadło a mam w planach jeszcze ok 20 stracić. Dieta redukcyjna. A żem uparty więc idzie ok. Podobnie z żonką, z tym że żonka ma 164 wzrostu. Zakup planujemy na wrzesień, na razie redukcja oraz praca nad kondycją. Damy radę.

Ja jestem niższy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pilot353 jak dla mnie to szukaj w Trek, Orbea, Haibike, Merida, Giant, Spec, Mondraker i pozostałe marki wspomniane przez kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pilot353 jak dla mnie to szukaj w Trek, Orbea, Haibike, Merida, Giant, Spec, Mondraker i pozostałe marki wspomniane przez kolegów.

No, ale kolega dla siebie szuka, nie dla ciebie :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot353, 3city to nie Zakopane? ???? Polecam lasy TPK + MTK- na ten przykład zawody Garmin w Rumi robią 1500 m przewyższeń na 50 km. Na szosie wystarczy wyjechać Spacerową do góry żeby się zaczęło wesoło robić, w Rumi podjazd Łężyce, w Wejherowie NDW... Jest gdzie w 3city pojeździć zarówno na szosie jak i na MTB!!!

 

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale kolega dla siebie szuka, nie dla ciebie :)

Lapsus. Przepraszam za pomyłkę ale synapsy już nie funkcjonowały o tej godzinie. Ważne, że pokój dzieciaków jest skończony. Jeszcze tylko półki złożę i zamontuje na ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot353, 3city to nie Zakopane? ???? Polecam lasy TPK + MTK- na ten przykład zawody Garmin w Rumi robią 1500 m przewyższeń na 50 km. Na szosie wystarczy wyjechać Spacerową do góry żeby się zaczęło wesoło robić, w Rumi podjazd Łężyce, w Wejherowie NDW... Jest gdzie w 3city pojeździć zarówno na szosie jak i na MTB!!!

 

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

1500m przewyższeń na 50km w porównaniu do 1000m na odcinku 2km to jest różnica. Widok na trójmiejskie lasy mam z okna, stąd decyzja o MTB a nie crossie. Może MTB nie do końca zostanie wykorzystany na 100% swoich możliwości lecz jednak nasze, trójmiejskie lasy kryją w sobie wiele niespodzianek, nie tylko śliczne rowerowe ścieżki ale również drogi na które leśnicy wjechali ciężkim sprzętem. Pierwszą myślą była Szosówka. Była. Mam do wyboru albo jeździć po lasach, których u nas nie brakuje, w ciszy i spokoju albo na szosach, na których gdzie nie spojrzysz to pełno aut. Jak jechać na Hel, Kościerzynę gdy nawet boczne drogi są zakorkowane. Jaka jest przyjemność z jazdy gdy cały czas trzeba patrzeć wstecz czy coś nie jedzie. A może ścieżką rowerową w mieście na bulwar :) Nie, nie. Tylko MTB i 29"  Rama karbonowa oczywiście była by mile widziana ale nie jest to warunek, domyślam się że w karbonie dostanę no name chińczyka z dupnym oprzyrządowaniem a 10k nie wydam na jeden rower. Kierował się raczej będę amorem powietrznym, kołami bezdętkowymi, jak najlepszym oprzyrządowaniem. Kwota na jeden rower w granicach x-calibra.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orbea fajna, osprzęt super ale za 8k w treku jest/był superfly - osprzęt ten sam (fox, mix SLX/XT). Ja bym wziął treka bo jestem przekonany do ich geo. Orbea ma bardzo stromą główkę ramy - dla zawodowca może ok ale rower będzie bardziej nerwowy, za to pozycja bardziej wyprostowana - wystarczy porównać reach i stack. Jak zakup ma być na jesieni to będzie już alu procaliber - mamy boost (nawet w nowym x-calibrze jest) a jak ktoś ma większą wagę to się przyda. Ja raz wpadłem w korzenie i przy 75kg myślałem że koło urwałem. Nie było tragedii ale obręcz trzeba było centrować, boost przesuwa tą granicę. Procaliber ma też isospeed - dla zawodowca to efektywność, dla amatora to ukłon w stronę komfortu. 

W cenie carbonowej orbei mamy carbonowego procalibra - ta sama historia 

 

 

hah, nz rowerami jest jak z motorami - mówią, że jak ktoś zaczynał od hondy to już całe życie będzie jeździł na hondach  :lol:  Na minus treka ludzie zawsze mówią "za drogie" - ale tutaj orbea ma ten sam osprzęt za tą sama kasę więc chyba nie taki wilk straszny jak go malują 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się przestraszyłem że calibry podrożały :)  Orbea ładna jedna jak i druga jednak jako marzenie poza zasięgiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orbea dosc droga jest, ja uwazam ze Giant za to co oferuje jest calkiem dobrze wyceniony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada, koralikow jest tyle, ze wystarczylo na linke do amora. Ekonomicznie w sumie wychodzi taniej ten system, bo wymiana dot. tylko linki i rurki teflonowej. A tej tez zostalo calkiem sporo, ze wystarczy na 5 wymian.

post-919-0-79760100-1500714134_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot353, 1000m na 2 km daje średnio 50% na całym odcinku, konia z rzędem temu co choć ze 100 metrów tam pojedzie ????

 

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pmborek

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilot, nie wiem jaką masz nogę ale rama 56cm jest na granicy, mogłaby być za duża na Ciebie 

 

50%? ja na procentach się nie znam, wiem że podjazd na Kozią Górę - Doglezjowy ma średnio 6.5% wg info z www - a trzeba tam ostro cisnąć i są tacy co w niektórych miejscach pchają. 50% to już pionowo chyba  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 1000m wzniosu na odcinku 2 km to wiadomo że lekka przesada tak jak porównywanie naszych pagórków do gór.

Ten haibike ciekawie wygląda. Rama karbonowa i w zasięgu finansowym. Mam nadzieję że we wrześniu będzie więcej podobnych okazji.

Ta szosówka to tylko informacyjnie, gdyby ktoś szukał. Mnie on nie interesuje

 

https://m.centrumrowerowe.pl/rowery/gorskie-mtb/29-cali/p,greed-9-40-czerwono-czarno-niebieski-2016-haibike,634497.html

Edytowane przez Pilot353

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.