Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Te 1000m wzniosu na odcinku 2 km to wiadomo że lekka przesada tak jak porównywanie naszych pagórków do gór.

Ten haibike ciekawie wygląda. Rama karbonowa i w zasięgu finansowym. Mam nadzieję że we wrześniu będzie więcej podobnych okazji.

Ta szosówka to tylko informacyjnie, gdyby ktoś szukał. Mnie on nie interesuje

 

https://m.centrumrowerowe.pl/rowery/gorskie-mtb/29-cali/p,greed-9-40-czerwono-czarno-niebieski-2016-haibike,634497.html

Edytowane przez Pilot353

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trollu ma rację. Carbon jest fajny, ale jakoś mnie nie przekonuje. Wszystko jest dobrze do pierwszego dzwonu, później już niestety trzeba dokładnie oglądać rower i upewnić się że nie pojawiają się mikropekniecia.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat szczegół dla jeżdżenia rekreacyjnego.

Teraz przerabiam inny rozdział a mianowicie napęd. 1x11 czy 2x10 Który na leśne wypady będzie lepszy. 1x czy 2x Wiadomo że czasami i miastem się pojedzie i po asfalcie i po drodze rowerowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Z kolarstwa "górskiego" najbardziej przeżywałem wjazd na Piękną Górę w Gołdapi swoim Giantem Granitem. Pierwszy raz myślałem że wyzionę ducha, jednak wytrzymałem do koñca. Ale za każdym razem było lepiej, pod koniec pobytu wjeżdżałem prawie rekreacyjnie. :P

Porównując aktualnego X-calibra z Giantem pozytywnie oceniam odcinki terenowe. Tam gdzie Giantem rzucało czy się kopał Trek przelatuje na luzie. Na pewno to zaleta bardziej balonowego ogumienia. No ale oba rowery dzieli 20 lat :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już to 1x12 ale to się nadaje w góry. To mocno specjalizowany napęd pod konkretne zastosowanie. Na płaskie /góry najlepiej mieć 2 blaty na podmianę. Na Twoją jazdę po płaskim wg mnie najlepszy jest 3x - w x-calibrze mam 3 blaty, w terenie przełożenia lekkie, na szosie idzie jak przecinak. W fuelu mam 2x11 i już widać, że na szutry to mało. W x-calibrze mało kiedy używam 3x9 a w fuelu 2x11 dość często. Ogólnie - im mniej blatów z przodu tym rower bardziej w teren. 1x ma swoich zwolenników i przeciwników, ma wady i zalety. Ja mogłem kupić fuela na 1x12 i kupiłbym, gdybym mieszkał w górach. 

Ogólnie z 2x11 jeździ się jak z 1x - wszystko leci się na dużym blacie, jak trzeba cisnąć pod ostrą górę to wtedy w ruch idzie mniejsza zębatka na korbie

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myślę :)

 

mtb - alu

szosa - karbon

Chyba slusznie prawisz :)

Oba materialy maja swoje wady i zalety, to chyba nawet dobrze, bo kazdy moze wybrac optymalnie cos pod wlasne potrzeby.

Niewatpliwa zaleta carbonu w szosie jest lepsze tlumienie drgan, co przeklada sie bezposrednio na komfort jazdy.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym tłumieniem to róznie bywa. na forum enduro jest temat o kierownicach carbonowych i wnioski są jasne - carbon w 3/4 przypadków jest sztywniejszy niż alu kierownica. Za wzór podawali alu renthala, z carbonu najlepsze tłumienie ktoś opisał w bontragerze ale w większości przypadków ludzie przesiadali się z alu na carbon i zaczynały się problemy z bolącymi ramionami od wibracji. Dobrze cieniowane alu też dobrze tłumi - carbon przeważnie nie ma cieniowania. Wiadomo, że na ramę działają inne siły niż na kierownicę ale to nie jest reguła, że carbon tłumi. Po raz kolejny się powtórzę ale poszukajcie sobie fot nowego alu procalibra 2018 - zwróćcie uwagę na łacznik isospeed (podsiodłówka i górna rura) oraz na kształt dołu podsiodłówki - nad suportem  ;) powinno być mięciuko  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, że jest tak jak piszesz. Ja to napisałem na podstawie własnych krótkich doświadczeń i bardziej odnosnie ramy. Kupując rower szosowy pojezdzilem najpierw trochę na kilku vcarbonowych i aluminiowych. W moim odczuciu na carbon owych mniej odczuwalne nierówności asfaltu. O carbon owej kierownicy się nie wypowiem bo nigdy takiej nie używałem.

 

Dzis test kolejnego siodelka w tym sezonie :)

post-60090-0-92237800-1500727399_thumb.jpg

Fabric scoop radius. Zupełnie nieszosowe siodełko, ale sprawdzę to :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, cuda się zdarzają! Co prawda połowicznie ale jednak. Tarmac odzyskany w stanie idealnym, żadnej ryski :) Brawo dla naszej Policji za brawurową akcję na giełdzie w Słomczynie (swoją drogą "świetny" pomysł ze strony pasera).

Właśnie zrobiłem 50km celem sprawdzenia czy wszystko ok. Na szczęście nawet siodełka nie obniżali - pewnie nie przejmowaliby się kluczami dynamometrycznymi.

 

Teraz jeszcze Diverge i byłoby super, bo to świetna maszyna jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Panowie, cuda się zdarzają! Co prawda połowicznie ale jednak. Tarmac odzyskany w stanie idealnym, żadnej ryski :) Brawo dla naszej Policji za brawurową akcję na giełdzie w Słomczynie (swoją drogą "świetny" pomysł ze strony pasera).

Właśnie zrobiłem 50km celem sprawdzenia czy wszystko ok. Na szczęście nawet siodełka nie obniżali - pewnie nie przejmowaliby się kluczami dynamometrycznymi.

Teraz jeszcze Diverge i byłoby super, bo to świetna maszyna jest.

Z niecierpliwością czekamy na garść szczegółów o okolicznościach odzyskania rowera :wub:

BTW nawet nie myślałem że w Słomczynie coś jeszcze się dzieje w dobie Alledrogo czy OLX :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre wiadomości  :)  jakaś sprawiedliwość jednak istnieje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, rzeczywiście rzadko to się zdarza... 


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to naprawdę dobra wiadomość. O akcji nic więcej nie wiem, to świeża sprawa. Chyba ze 20 sztuk odzyskali. Jak coś będę wiedział to dam znać. Trzeba będzie wymyślić jakiś bezpieczniejszy sposób przechowywania. Chociaż podobno jak ktoś się zaweźmie to nie ma wystarczających zabezpieczeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety, łańcuchem rower do nogi przypniesz to nogę odrąbią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale do rzeczy...jaki rozmiar szosy będzie dla mnie ok: 54 czy 56? Mam 176cm, długość nogi 84cm...

 

Prochu nie wymyślimy, ale najlepszym rozwiązaniem jest przymierzenie się w sklepie do kilku rozmiarów i ocenienie jak się czujesz. Z tym, że to łatwo się tak pisze, bo w naszych realiach różnie bywa. Szczególnie jak mieszkasz w niedużej miejscowości. Możesz mieć nawet niezły salon rowerowy pod nosem tylko nie bardzo jest co zmierzyć bo mają jeden rozmiar i będą Ci go chcieli wypchnąć. Zauważyłem, że w mojej mieścinie, chyba na tej zasadzie, sporo osób jeździ na rowerach za dużych.

 

 Masz dość długą nogę. Sugeruje to raczej rozmiar 56, wzrost natomiast bardziej pasuje do rozmiaru 54. Wrzuć geometrię konkretnej maszyny to pomożemy ocenić.

Jam mam z kolei inny problem. 178 wzrostu a noga 78. Kilka fajnych rowerów musiałem wykluczyć z myślenia o zakupie bo mi w żaden sposób geo nie składało się do kupy, a nie chcę kombinować z wymianami mostków i modzeniem z siodłem.

 

No właśnie jestem tak w połowie 54 a 56. Z kalkulatora wychodzi, że bliżej 56, a rower, który mi się podoba ma 54...będzie to pierwsza szosa, także porównania nie mam żadnego...sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można rower na części rozebrać i w różnych kątach mieszkania czy piwnicy pochować ????

Ważne że się znalazł. Rozumiem że dziś spisz z rowerem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie :)

post-60090-0-53191500-1500747141_thumb.jpg


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodi i Kwiato dziś na Tour de France 1 i 2 miejsce w czasówce - rewelacja ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny wynik !

Bodi w końcu ma zwycięstwo , należało mu się :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca nie wierzyłem, a jednak!


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyglądało , że Froome ich przegoni . Sukces .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pomiaru nogi (80) wychodzi mi rama 18' a w sklepach bardzo często mam wybór pomiędzy 17 a 19 lub 17.5. Dobrze się domyślam że lepiej celować w ramę troszkę mniejszą niż za duża? W razie zakupu stacjonarnego to jest bez znaczenia gdyż wsiądę i się przejadę. Z neta już jest problem. Druga sprawa. Jeden przelicznik na rowery z kołami 29 sugerował żeby długość nogi pomnożyć przez 0.238 co dało znów dla kół 29 ramę 19' a nie 18. Takie niby pierdoły a na iluśgodzinny wypad w lasy może to być waźne, chyba że jednak olać zakupy w necie a rowery kupić stacjonarnie, w 3city nie brakuje raczej salonów. Kurcze. Chyba za dużo czytam o wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.