Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś zaliczyłem 3 glebę w miasiącu.Podczas zatrzymania się na światłach nie wypiąłem buta z pedała;-)

Edytowane przez skius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle co 4 pary dartów. Około 500.

Ja te pedały dostałem. Za swoje bym ich raczej nie kupił. Jest tańsza wersja 3. Za około 300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A to spoko, darty to jednak ciut inna półka cenowa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem darty w gt. Mam nadal w szosie.

Na moje problemy z lewą nogą ja muszę mieć szatańskie pedały pod względem trzymania.

Mają też wadę...

Ubłocone buty u ostre ruszenie.

Do dziś to czuje :P25689374697d05d45b680b25c06d604d.jpg451b2ae0d2f56f7933a316e3812aa9de.jpg

 

 

Lekkie ochraniacze wskazane.. pewnie kupię coś.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak piny mają trzymać trekingowy but? Tym bardziej, że te piny są "bezpieczne" czyt. - niby są ale buta nie szarpią więc się ślizgają a że noga miększa niż podeszwa - efekty są (też takie mam po ori pinach i adidaskach) 

Ja mam exustary e-pb525 i na początku jeździłem na nich w zwykłych butach NB. Teraz platformy mają zmienione piny na wysokie (wkręcone broki - ok 5mm wysokości) i buty ION Raid AMP 2 - byłem chyba 2 razy z tym zestawem w Szczyrku i daje radę, but fajnie trzyma się na platformie a podeszwa na razie nie nosi śladów użytkowania. Nie mam porównania do innych butów - pewnie Five Ten jeszcze lepiej kleją ale coś za coś - podeszwa wtedy musi lecieć. Inna sprawa - jeśli ktoś nie lata (jak ja) to w sumie lepiej wybrać kompromis pomiędzy trzymaniem a żywotnością.

SPD - w Domane mam pedały Shimano M520 i buty też shimano M089 - mega budżetowo ale super zestaw. Gdybym dzisiaj miał brać spd - wziąłbym taki sam zestaw (skoro działa to po co zmieniać) chociaż gdybym miał dać większy nacisk na estetykę i "performens" (w kierunku enduro) to brałbym pedały XT M8020 i buty - pewnie ME7 - tutaj już trzeba sobie zadać pytanie do czego chcemy pedały+buty bo platforma w XT "działa" przy skakaniu i z odpowiednimi butami - M089 mają za twardą podeszwę i wokół bloku nie ma podeszwy która opierałaby się na platformie - kumpel ma te XT i buty AM9 - do grawitacji daje radę (kumpel przeszedł z platform na spd po kilku lądowaniach gdzie pogubił pedały w locie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, że podeszwa " ząbki ". Co nie zmienia faktu że trzaba się buta bardzo mocno. W lecie i tak używam innych. Na całkiem płaskiej podeszwie.

 

Będę szukał pewnie butów typowo pod platformę. Ale znowu schody, bo MUSZĄ być za kostkę.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz dziur w podeszwach od tychpedałów?

Moze guma sama sie wulkanizuje, jezeli jest odpowiednia mieszanka. :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej ktoś wynajdzie koło na nowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.. ;)

Jadę sobie normalnie na kadencji 90 :)

 

Gość ma nogę, jak ja korpus :D

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną opinie potrzebuje od was. Przerzutki SRAM NX Eagle vs Shimano SLX M7100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z żadną nie miałem styczności. Mam Gx. Chodzą słuchy, że nx łapie luzy. Ile w tym prawdy? Burns, ty wiesz.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NX nic nie złapał. Co do Shimano nie wiem bo nie miałem, ale nadal nie tęsknię. Poza tym nie zamierzam robić doktoratu prawie z podstawowych przerzutek, ale chyba pytanie jest źle postawione bo za przerzutką idzie raczej manetka... (tak mi się wydaje, że prawilnie powinna być tego samego producenta a nie co niby działa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest padł na Orbea Alma M50 tylko czy Shimano czy Sram. Ostatniego mam w lepszej cenie, model ubiegło roczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja był chyba poszedł w ten model zeszłoroczny.

Mam porównuje do slx, ale starego 10a. I według mnie po tym co przejechałem na Sram, lata to fajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.. mam ramę nie oklejoną. Myślę o tym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Takie cudo znalazłem

 

 

 

Fajne, dzięki za wklejkę :P  super sprawa złożyć sobie rower pod siebie 'co do śrubki'.

Ale ogólnie prowadzenie łańcucha nie jest nowym pomysłem - dekady temu firma Marin /o ile dobrze pamiętam/ złożyła eksperymentalny model.Z tą różnica, że ta mała zębatka była podwójna, tzn była po obu stronach ramy i była zamontowana na tulejce.

Przednia zębatka była połączona z tą małą krótkim łańcuchem, a po drugiej stronie /lewej/ był dłuższy łańcuch połączony z piastą wielobiegową.

Układ hamulcowy tylnego koła był przerzucony na prawa strone ramy, Konstrukcja wyglądała bardzo futurystycznie, bo były to czasy gdzie tarcze w rowerze były ekstrawagancją

 

Tylko nie pamiętam o co chodziło w tym napędzie, tzn jak cel przyświecał pomysłowi..coś mi się wydaje że tam również chodziło o prace koła, podczas ugięcia na przeszkodzie.

Szukałem w necie, ale nie znalazłem - prawde mówiąc, to nawet nie wiem jaką frazę wpisać by znaleźć ten rower

 

Tutaj jest to o wiele prościej rozwiązane i bardzie tradycyjnie - przemawia to do mnie :P

Aczkolwiek nogawka ubrudzona od smaru na całej wysokości łydki :)

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Commencal "Kilku producentów stosuje takie rozwiązanie. Sprawia ono, że łańcuch jest bardziej równomiernie naciągnięty i mniej uderza o ramę. Dzięki temu rower jest bardziej cichy i jeździ się na nim przyjemniej.“

A dokładnie chodzi o linię łańcuch przy maksymalnym ugięciu, rowery do freeridu z normalnym prowadzeniem muszą wspomagać się napinaczami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Commencal "Kilku producentów stosuje takie rozwiązanie. Sprawia ono, że łańcuch jest bardziej równomiernie naciągnięty i mniej uderza o ramę. Dzięki temu rower jest bardziej cichy i jeździ się na nim przyjemniej.“

A dokładnie chodzi o linię łańcuch przy maksymalnym ugięciu, rowery do freeridu z normalnym prowadzeniem muszą wspomagać się napinaczami....

chodzi Ci o rower z filmu wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o rower z filmu wyżej?

Chodzi mi ogólnie o prowadzenie łańcucha górą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.