Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, sanik napisał(-a):

Zmiany, zmiany 👍

 

To może i ja się pobawię w uprady.

Czy da się do hamulców z grupy shimano 105 wsadzić tarcze od ultegry?

Kasetę już wiem, że można podmienić, byleby był ten sam układ rzędöw.

 

Jak zgadza się średnica i sposób mocowania, to tak. U mnie pojawiła się taka sytuacja, że tarcze w zimowym miałem zamontowane na 6 śrub, a koła od Dandy Horse były z mocowaniem na Centerlock. I stwierdziłem, że przerzucę tarcze z zapasowych kół szosowych, bo tam jest ta sama średnica i ten sam sposób mocowania, co w nowych kołach. I wtedy okazało się, że w nowych kołach jest też inny bębenek - XDR i dlatego rower pojechał ze mną nad morze na różnych kołach 😂

23 minuty temu, sanik napisał(-a):

Zmiany, zmiany 👍

 

To może i ja się pobawię w uprady.

Czy da się do hamulców z grupy shimano 105 wsadzić tarcze od ultegry?

Kasetę już wiem, że można podmienić, byleby był ten sam układ rzędöw.

 

To może od razu tarcze XTR? Zawsze to dodatkowe parę gram uzysku, nawet względem nowych tarcz ultegry 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fonfelinni napisał(-a):

Zapewne od samego Chris Kinga tez wiesz lepiej, ktory sam okresla swoje piasty jako glosne. Komentarze to zaden argument, za to opinia 'fachowca' z forum zegarkowego jak najbardziej. Dzieki, przekonales mnie 😅

 

Zaintrygowales mnie :) 

Ty tak serio sadzisz, ze mozna za pomoca medium takim jakim jest filmik na youtube przekazac jak cos jest glosne / ciche? I ze nie ma tu wplywu, czulosc mikrofonu, jego odleglosc od zrodla dzwieku, dalsza obrobka czy na koniec to na jaka glosnosc bedziesz miec ustawione glosniki?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zajawki na głośne piasty, na zatłoczonej ścieżce może i ma to sens, ale jak jadę przez 5 godzin wolnym tępem to mnie irytuje.

Dobrze, że jak się do ratcheta napcha dużo smaru, to go aż tak nie słychać, ale ogólnie żałuję, że rozwiązania pokroju onyx vesper nie są u nas bardziej popularne i dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stierlitz napisał(-a):

Nie rozumiem zajawki na głośne piasty, na zatłoczonej ścieżce może i ma to sens, ale jak jadę przez 5 godzin wolnym tępem to mnie irytuje.

Dobrze, że jak się do ratcheta napcha dużo smaru, to go aż tak nie słychać, ale ogólnie żałuję, że rozwiązania pokroju onyx vesper nie są u nas bardziej popularne i dostępne.

Z moich obserwacji, co prawda dość krótkich jeszcze, wynika, że jednak coś tam w piaście powinno cykać.

Poza wyjątkami, cicha piasta jest postrzegana jako element budżetowych rozwiązań, czyli nie za fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Zaintrygowales mnie :) 

Ty tak serio sadzisz, ze mozna za pomoca medium takim jakim jest filmik na youtube przekazac jak cos jest glosne / ciche? I ze nie ma tu wplywu, czulosc mikrofonu, jego odleglosc od zrodla dzwieku, dalsza obrobka czy na koniec to na jaka glosnosc bedziesz miec ustawione glosniki?

 

Mialem stycznosc z piastami Chris King, Industry czy tanszym Hope. Te produkty sa glosniejsze, niz inne budzetowe, czy tam podstawowe piasty i tym sie m. in wyrozniaja. Do tego sprowadzaja sie te wszystkie 'sound checki' i nie sa  to nagrania z filharmoni, zeby az tak rozdrabniac sie na czulosc mikrofonu, glosniki, karte dzwiekowa i kije wie co jeszcze, aby stwierdzic, ze piasta brzeczy glosno lub cicho :)    Jesli te piasty nie sa dla Ciebie glosne i to kwestia jutuba, to podaj mi prosze, ktore dla Ciebie sa glosne. Byc moze mamy kompletnie na innych biegunach skale i stad taki odbior :)

 

 

Tez jestem zdania, ze musi cos z tylu cykac, ale nie tak zeby bylo mnie slychac z 500m :P  Dlatego tez nie moglbym smigac na piastach Onyx, ktorych kompletnie nie slychac, ale ponoc fajnie sie kreca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fonfelinni napisał(-a):

 

Mialem stycznosc z piastami Chris King, Industry czy tanszym Hope. Te produkty sa glosniejsze, niz inne budzetowe, czy tam podstawowe piasty i tym sie m. in wyrozniaja. Do tego sprowadzaja sie te wszystkie 'sound checki' i nie sa  to nagrania z filharmoni, zeby az tak rozdrabniac sie na czulosc mikrofonu, glosniki, karte dzwiekowa i kije wie co jeszcze, aby stwierdzic, ze piasta brzeczy glosno lub cicho :)    Jesli te piasty nie sa dla Ciebie glosne i to kwestia jutuba, to podaj mi prosze, ktore dla Ciebie sa glosne. Byc moze mamy kompletnie na innych biegunach skale i stad taki odbior :)

 

 

Tez jestem zdania, ze musi cos z tylu cykac, ale nie tak zeby bylo mnie slychac z 500m :P  Dlatego tez nie moglbym smigac na piastach Onyx, ktorych kompletnie nie slychac, ale ponoc fajnie sie kreca :)

 

Nie ma znaczenia z czym miales stycznosc, nie ma znaczenia z czym mialem ja.

 

Jest oczywiste, ze sa glosniejsze piasty i te cichsze. Jest oczywistym, ze w pewnym stopniu mozesz wplynac sam na jej glosnosc. 

Ale to jak rzeczywiscie piasta jest glosna mozesz stwierdzic na zywca. Nie odzwierciedlisz glosnosci poprzez youtube, chyba ze zrobisz test porownawczy z tymi samymi ustawieniami, wtedy mozesz stiwerdzic, ze piasta X jest glosniejsza niz piasta Y i tyle.

 

Jest oczywiste, ze piasty wydaja inny rodzaj dzwieku, ktory ralezy od ratchetu, budowy bebenka, budowy piasty, uzytego materialu itp. I ten rodzaj dzwieku mozesz przekazac za pomoca medium jakim jest youtube (zapewne z pewna odchylka w stosunku do rzeczywistosci).


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małolata wjechała mi na tor jazdy ;) Obręcz i żebra do wymiany. Niefartowny rok.

 

IMG_20230829_223045(1).jpg

Edytowane przez tessio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tessio napisał(-a):

Małolata wjechała mi na tor jazdy ;) Obręcz i żebra do wymiany. Niefartowny rok.

Współczuję ☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądała na całą, zmiotłem ją konkretnie, jechałem ponad 40 km/h, jej rowerem nie dało się już kontynuować przejażdżki ;) Ja wracałem 10 km z kierownicą skręconą o 45 stopni, ciekawe uczucie, skręcasz, a jedziesz prosto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, naprawa 400 zł, a nowa obręcz w Vinci 1000 zł, bo łapie się na ten ich program crash replacement.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś była okazja wyrwać się z "płaskopolski". Trafiła się sposobność przejechania pętli po Górach Świętokrzyskich z jedną z warszawskich grup. Były momenty 🔥🔥🔥

1693641757458-01.jpeg

1693674591089-01.jpeg

1693678893933-01.jpeg

1693646898522-01.jpeg

 

 

IMG_20230902_122558.jpg

1693679134020-01.jpeg

Screenshot_2023-09-02-20-24-29-434_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

Edytowane przez zegarkowo_rowerowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

Dziś była okazja wyrwać się z "płaskopolski". Trafiła się sposobność przejechania pętli po Górach Świętokrzyskich z jedną z warszawskich grup. Były momenty 🔥🔥🔥

1693641757458-01.jpeg

1693674591089-01.jpeg

1693678893933-01.jpeg

1693646898522-01.jpeg

 

 

IMG_20230902_122558.jpg

1693679134020-01.jpeg

Screenshot_2023-09-02-20-24-29-434_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

PROsiaki rządzą 😀

FB_IMG_1693686248228.jpg

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

Takiego zdjęcia to nawet ja nie mam 😱😱😱

😀😀😀

Na FB wiszą Twoje fotki 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2023 o 20:29, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

Dziś była okazja wyrwać się z "płaskopolski". Trafiła się sposobność przejechania pętli po Górach Świętokrzyskich z jedną z warszawskich grup. Były momenty 🔥🔥🔥

1693641757458-01.jpeg

1693674591089-01.jpeg

1693678893933-01.jpeg

1693646898522-01.jpeg

 

 

IMG_20230902_122558.jpg

1693679134020-01.jpeg

Screenshot_2023-09-02-20-24-29-434_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

Matko Boska, ja właśnie wróciłem z 62km pętli, dokładnie tyle czasu mi to zajęło, co do minuty wręcz, a Ty prawie stówka, a ja za to leże, zdycham teraz i się zastanawiam co będzie jutro. A najgorsze, że mój nowy G-SHOCK łączący się z telefonem wyliczył, że zrobiłem 3,2 km. Rynce opudują, muszę dojść co nie tak zrobiłem.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Matko Boska, ja właśnie wróciłem z 62km pętli, dokładnie tyle czasu mi to zajęło, co do minuty wręcz, a Ty prawie stówka, a ja za to leże, zdycham teraz i się zastanawiam co będzie jutro. A najgorsze, że mój nowy G-SHOCK łączący się z telefonem wyliczył, że zrobiłem 3,2 km. Rynce opudują, muszę dojść co nie tak zrobiłem.

 

I ta srednia, ktora mial to taka pewnie towarzyska byla 🤭

 

ja sie przejechalem na takiego homara Mont Ventoux - Chasseral. Koncowy podjazd mial 8.5km i 800m w gore. Srednia prawie 10% dala w tylek 🙈

 

IMG_4957.MOV

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

I ta srednia, ktora mial to taka pewnie towarzyska byla 🤭

 

ja sie przejechalem na takiego homara Mont Ventoux - Chasseral. Koncowy podjazd mial 8.5km i 800m w gore. Srednia prawie 10% dala w tylek 🙈

 

Nie do końca. Grupa była generalnie kawowo/turystyczna, ale było 2-3 gości, którzy też się ścigają. I ja z nimi pojechałem i tak jakoś wyszło... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

Nie do końca. Grupa była generalnie kawowo/turystyczna, ale było 2-3 gości, którzy też się ścigają. I ja z nimi pojechałem i tak jakoś wyszło... 

 

Nie czekaliscie na reszte?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Nie czekaliscie na reszte?

Czekaliśmy... Taka była umowa. Były dwa punkty, z góry ustalone, gdzie się spotykamy. Ruszyliśmy razem, a na podjazdach każdy miał jechać, jak potrafi. I tym sposobem bardzo szybko się podzieliliśmy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.