Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, sanik napisał(-a):

Na Gassach różne ustawki jeżdżą, w tym takie wyrozumiałe😀.

PROsiaki już znasz 😜

Czemu sprzedałeś? 

Nie wpisywał się w koncepcję?

 

Si, Prosiaki są spoko 👍

Nie, powód jest taki, że jest mniejsza sztywność tego wózka. Nawet patrząc na rowery prosów widać, że o ile kodzystają oni z ceramiki w suportach, to już wózków nie stosują 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hub01 napisał(-a):

Czołem. Panowie, gdzie w Warszawie zrobię porządny „fiting”? Nabyłem w tamtym roku nowy sprzęt MTB ale ciągle coś nie tak. Chcę zacząć od ustawień, potem jakieś korekty sprzętowe. Dzięki 

Veloart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

Obleci 😜 Na Gassy za słaba, ale w Łodzi da radę 😉

IMG_20240214_073713.jpg

 

W koncu mostek / rama wyglada dobrze :) 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

W koncu mostek / rama wyglada dobrze :) 

 

1. Tym razem była specjalna podkładka.

2. Z uwagi na budowę mostka Schmolke i sposób wyprowadzenia kabli z niego, podkładka i tak musiała być delikatnie "opracowana" przez mechanika.

2. Na bazie tego, jak ona ostatecznie wygląda, będzie przygotowany dla mnie podkładka z drukarki 3D, która ostatecznie tam wyląduje.

 

Tak czy inaczej, wygląda to lepiej niż w przypadku poprzedniej ramy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

1. Tym razem była specjalna podkładka.

2. Z uwagi na budowę mostka Schmolke i sposób wyprowadzenia kabli z niego, podkładka i tak musiała być delikatnie "opracowana" przez mechanika.

2. Na bazie tego, jak ona ostatecznie wygląda, będzie przygotowany dla mnie podkładka z drukarki 3D, która ostatecznie tam wyląduje.

 

Tak czy inaczej, wygląda to lepiej niż w przypadku poprzedniej ramy 😉

 

Beziesz chcial rzobic podkladke tak aby lepiej wypelniania przestrzen miedzy mostkiem a rama?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Beziesz chcial rzobic podkladke tak aby lepiej wypelniania przestrzen miedzy mostkiem a rama?

Myślę, że nie, bo i tak jest ok. Raczej idzie o to, żeby uważne oko nie zauważyło, że ta, co teraz jest, była "obrabiana". Więc to tylko kwestia estetyki 😉 Kable i tak idą przez kierownice, mostek i naprawdę jest to już na tyle schludnie, bez prężeń przy okazji, że dla mnie jest ok.

No i po raz kolejny owijka do nawinięcia (ta się nieco popruła za 3 czy 4tym razem), no ale to już mi Daniel ogarnie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

Musialbym mieć przynajmniej wózek od Ceramic Speeda, a się pozbyłem 😉 

 

 

Gassy stety/niestety mam pod nosem. Nigdy nie widzialem tam kozy na kolach od Schmolke 😉

Paradoksalnie malo tam ciekawych rowerow mozna zobaczyc, no chyba, ze ktos jara sie siedemnastym prawie takim samym Trekiem na petli ~70km :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, fonfelinni napisał(-a):

 

 

Gassy stety/niestety mam pod nosem. Nigdy nie widzialem tam kozy na kolach od Schmolke 😉

Paradoksalnie malo tam ciekawych rowerow mozna zobaczyc, no chyba, ze ktos jara sie siedemnastym prawie takim samym Trekiem na petli ~70km :)  

No właśnie mam podobne spostrzeżenia, ale w sieci spotyka się opinie, że tam jest rewia mody na bogato.

Chyba Ci co tak mówią byli na jakiejś jutiubowej ustawce, gdzie dla kamery zjawił się jakiś wyjątkowy peleton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym troche prawdy. Z prostej przyczyny, jezdzi tam multum ludzi i roznych ustawek. Mam od kilku lat zabawna obserwacje, schemat za kazdym razem sie powtarza. Czasem wyskocze sobie w gaciach rowerowych i zwyklym t-shirt na Gassy, zeby zrobic szybka runde po robocie. W tym outficie automatycznie ilosc 'pozdrowien' spada do minimum.  Z kolei jak ruszam gdzies w dluzsza trase na poludniowa strone to najczesciej wracam przez Czersk i na Gassy, bo to najlepsza opcja zeby wjechac do miasta. Majac na sobie ciuchy 'prawdziwego zawodowca' ilosc pozdrowien znaczaco wzrasta :D

 

Najlepsze pod tym wzgledem mam odczucia na Podkarpaciu. Zdarzalo sie, ze goscie pozdrawiali nas gdzies 50metrow dalej na skrzyzowaniu jadac w inna strone :) 

 

Nie jest to dla mnie jakos super istotne, ale uwazam ze to spoko zwyczaj, ale KIEDYS(TO BYLO) chyba bardziej na to zwracano uwage, niz obecnie. Byc moze jest to spowodowane zwiekszona iloscia osob, ktore jezdza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, fonfelinni napisał(-a):

Byc moze jest to spowodowane zwiekszona iloscia osob, ktore jezdza

Na pewno tak, podobnie jak w motocyklach, dawniej niszowe, teraz bardziej masowe. Liczba ludzi jeżdżących na rowerach, zwłaszcza w miastach zwiększa się. Jestem z Krakowa, szosowców tu nie brakuje, miałem okazję też kilkanaście razy objechać Gassy, Górę Kalwarię i po drodze było raczej "na bogato" i myślę, że to bardzo dobrze. Jeszcze dziesięć lat temu nie widziałem peletonów żeńskich, teraz to norma, to też fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A dziewczyny na szosie to juz zupelnie inna bajka. 10 lat temu  bardzo rzadko mozna bylo spotkac gdzies na trasie dziewczyne na rowerze szosowym, nie mowiac o peletonie :)

Edytowane przez fonfelinni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fonfelinni napisał(-a):

W tym outficie automatycznie ilosc 'pozdrowien' spada do minimum.  Z kolei jak ruszam gdzies w dluzsza trase na poludniowa strone to najczesciej wracam przez Czersk i na Gassy, bo to najlepsza opcja zeby wjechac do miasta. Majac na sobie ciuchy 'prawdziwego zawodowca' ilosc pozdrowien znaczaco wzrasta :D

 

Ja mam trochę inne spostrzeżenia spod Krakowa ;) Często jadąc na szosie ubranym jak pro ;) pozdrawiałem ludzi jadących w cywilnych ciuchach i z reguły patrzyli na mnie jak na kosmitę lub nie odmachiwali, odpowiedział jeden na dziesięciu. Teraz już im pierwszy nie macham, bo są niekumaci :P jak machną co się bardzo rzadko zdarza to odmachuje. Potem ludzie się dziwią, że "szosowcy normalnym" nie machają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, tylko ja do ludzi machalem bez odpowiedzi z drugiej strony, zapewne z tego wzgledu, ze trzepak w T-shircie jezdzi na szosie =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyjazdu do Hiszpanii coraz bliżej, a to oznacza mniej zajęć na siłownii i więcej czasu w siodle... Przy okazji żegnam mój zimowy rower. Mam ciągle w pokrowcach w zasadzie nowe karbonowe koła od poprzedniego Cannondale, na niskim stożku (35 mm) i bębęnku Shimano, więc pojawił się pomysł na mały swap i wykorzystanie tych kół w nowej zimówce, która jest już w drodze do mnie 😉

IMG_20240215_201249_382.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Garmin czy Wahoo co tam macie lub polecacie nie za miliony monet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka kadrów z pierwszej tegorocznej przejażdżki czyli sezon rowerowo - (bardzo) rekreacyjny rozpoczęty, dobrze że nie było błota 😉

 

 

20240216_130831.jpg

20240216_132507.jpg

20240216_132653.jpg

20240216_132954.jpg

20240216_141939.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, satanic napisał(-a):

Panowie Garmin czy Wahoo co tam macie lub polecacie nie za miliony monet.

 

Obojętne, z tego i z tego będziesz zadowolony. Ja mam "od zawsze" Garmina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, satanic napisał(-a):

Panowie Garmin czy Wahoo co tam macie lub polecacie nie za miliony monet.

Garmin 530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sanik napisał(-a):

Garmin 530

 

Myślę, że obecnie to bardzo dobra opcja, tym bardziej, że po wypuszczeniu serii ...40, komputerki z serii ...30 można znaleźć w dobrych cenach. Funkcjonalnie 530 to w zasadzie to samo, co 830. Nie ma tylko dotykowego ekranu, ale z nim jest tak, że ciężko się go obsługuje w deszczu i w rękawiczkach. Zresztą m. in. z tego powodu, w nowej 840 jest co prawda nadal ekran dotykowy, ale dodano fizyczne przyciski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

Myślę, że obecnie to bardzo dobra opcja, tym bardziej, że po wypuszczeniu serii ...40, komputerki z serii ...30 można znaleźć w dobrych cenach. Funkcjonalnie 530 to w zasadzie to samo, co 830. Nie ma tylko dotykowego ekranu, ale z nim jest tak, że ciężko się go obsługuje w deszczu i w rękawiczkach. Zresztą m. in. z tego powodu, w nowej 840 jest co prawda nadal ekran dotykowy, ale dodano fizyczne przyciski. 

Ja właśnie kupiłem 530 ze względu na fizyczne przyciski. Aby ustawić trasę trzeba kliknąć kilka razy i jazda.

Dla osoby wychowanej na casio i gameboy przyciski to nie problem 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sanik napisał(-a):

Ja właśnie kupiłem 530 ze względu na fizyczne przyciski. Aby ustawić trasę trzeba kliknąć kilka razy i jazda.

Dla osoby wychowanej na casio i gameboy przyciski to nie problem 😜

Ja przyciski doceniłem, jak kilka razy mordowałem się z 830, właśnie w deszczu. Wtedy z tym licznikiem jest po prostu masakra... Teraz 830 mam w zimowym, a w szosie mam 840, już z przyciskami 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie u Garmina do wyboru, do koloru 😀

A z radarem jeździcie?

Zastanawiam się czy mi potrzebny 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie, kupiony 530.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, satanic napisał(-a):

Dzięki wszystkim za opinie, kupiony 530.

I super 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.