Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, revolta4 napisał(-a):

He he 

 

 

Wiem że to wszytsko wiesz ale dyskutować zawsze można .

 

 

ile robisz rocznie rowerkiem Orbea?

nie wiem bo nie mam licznika, na oko jeżdżę :)

50 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

Co do zasady, który rower ma bardziej rekreacyjną geometrię, mniej męczącą na dłuższe wycieczki, bardziej "uniwersalną" dla amatora - typowe XC (skok widelca 100 mm), czy Trail (skok widelca ~130 mm)? 

 

wygodniej będzie się siedzieć na trailu, miałem Yeti ARC i pozycja była bardziej wyprostowana niż na rowerze xc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, ecipeci napisał(-a):

nie wiem bo nie mam licznika, na oko jeżdżę

Czyli 200 km rocznie 🫣😏😜to kaseta wytrzymała .

 

edit . Żartuje , tak więc jak pisałem wyżej to wszystko zależy jak , gdzie się jeździ 

komponentów próbowałem Alivio deore , slx , xt , jak dla mnie ( nie liczę gramów i mili sekund w przerzucaniu biegów ) najlepiej wypada deore jeżeli chodzi o wytrzymałość .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to z pepperka (została chyba tylko S) a drugi co to za model ?

Wbrew pozorom, mniej męczący będzie trail bo siedzisz na nim mniej pochylony niż na XC. Jeżeli to prawdziwy trail to powinien mieć z tyłu sztywną oś 148x12 co robi gruntowną robotę i jest nadal rzadziej spotykane w rowerach XC, przynajmniej tych tańszych. Kupując Trail trzeba zwrócić uwagę na opony czy to duże i grube traktory i ew. zmienić je na jakieś 2,2 o nieagresywnym bieżniku, żeby pedałowało się lżej.

1 godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

Co do zasady, który rower ma bardziej rekreacyjną geometrię, mniej męczącą na dłuższe wycieczki, bardziej "uniwersalną" dla amatora - typowe XC (skok widelca 100 mm), czy Trail (skok widelca ~130 mm)? 

 

spacer.png

spacer.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

no ale trafiła się okazja 😉

  
 

Aaaaaaa to tak się mówi teraz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, revolta4 napisał(-a):

  
 

Aaaaaaa to tak się mówi teraz 

 

Stary model, sprzed 3 lat, kiedy Pogacar wygrywal TdF. Znalezione na dnie jakiegoś magazynu. Do tego jedna para, akurat w moim rozmiarze... Cóż było począć? 🤷

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

Stary model, sprzed 3 lat, kiedy Pogacar wygrywal TdF. Znalezione na dnie jakiegoś magazynu. Do tego jedna para, akurat w moim rozmiarze... Cóż było począć? 🤷

No tak , to prawie przymus !!!

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, StaryWilk napisał(-a):

Co do zasady, który rower ma bardziej rekreacyjną geometrię, mniej męczącą na dłuższe wycieczki, bardziej "uniwersalną" dla amatora - typowe XC (skok widelca 100 mm), czy Trail (skok widelca ~130 mm)? 

Na dłuższe wycieczki to żaden się nie bardzo nadaje, bo są stworzone do czegoś kompletnie innego.

3 godziny temu, StaryWilk napisał(-a):

Co do zasady, który rower ma bardziej rekreacyjną geometrię, mniej męczącą na dłuższe wycieczki, bardziej "uniwersalną" dla amatora - typowe XC (skok widelca 100 mm), czy Trail (skok widelca ~130 mm)? 

Na dłuższe wycieczki to żaden się nie bardzo nadaje, bo są stworzone do czegoś kompletnie innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, ecipeci napisał(-a):

 

wygodniej będzie się siedzieć na trailu, miałem Yeti ARC i pozycja była bardziej wyprostowana niż na rowerze xc

 

Yeti Arc w carbonie podobał mi się odkąd go parę lat temu zobaczyłem, wersja rocznicowa 35th - przepiękna. Sprzedałeś, bo nie był Ci potrzebny? Jak byś go ocenił, miał jakieś wady? 

 

5 godzin temu, Burns napisał(-a):

Pierwszy to z pepperka (została chyba tylko S) a drugi co to za model ?

Wbrew pozorom, mniej męczący będzie trail bo siedzisz na nim mniej pochylony niż na XC. Jeżeli to prawdziwy trail to powinien mieć z tyłu sztywną oś 148x12 co robi gruntowną robotę i jest nadal rzadziej spotykane w rowerach XC, przynajmniej tych tańszych. Kupując Trail trzeba zwrócić uwagę na opony czy to duże i grube traktory i ew. zmienić je na jakieś 2,2 o nieagresywnym bieżniku, żeby pedałowało się lżej.

 

 

Oba to Spece - Dłuto (Chisel) i Bezpiecznik (Fuse). Na zdjęciu dodane jako przykład, dwóch typów mtb - tak ogólnie, żeby pokazać o czym mowa (bo traile to często też full-e). Wiem, że poszczególne marki i modele nieco różnią się geometrią, dlatego pytanie było ogólne, bez podawania modeli.

 

Ten chisel, jak się dowiedziałem pojawił się na promocji w listopadzie / grudniu 2023 i co chwilę cena wraz z dostępnością skacze od 3400 do ok 5000 zł, powstało wiele recenzji PL na youtube, jest sporo ofert na OLX, jest "specjalny" wątek o nim na forum rowerowym, z którego dowiedziałem się, że ludzie są gotowi wziąć rozwód z powodu rowerów 😮 

https://roweroweporady.pl/f/topic/10789-specialized-chisel-fajne-promo/

 

Co do modeli - "w zasięgu wzroku" - czyli do ok 5000 zł, są zarówno XC, jak i Traile ze sztywnymi osiami, pełnym Deore 6100 1x12 (do którego koledzy namawiają) oraz amorkiem gazowym Rock Shox (Judy Silver/ Gold w XC lub np. Pike w Trail. Kolejne "niewielkie" kilka setek euro pozwala już np. na znalezienie czegoś z amorkiem Fox-a / Reba / Sid i jeszcze lepszym osprzętem (np, kołami DT) albo biedniejszego Carbona (XC). 

Np. XC Radon Zazdrosny ;) na Judym Goldzie za 1030 euro:

https://www.bike-discount.de/en/radon-jealous-al-8.0-2

czy Trail Rose Bonero 2, na Pike'u Select za 1150 euro:

https://www.rosebikes.pl/rose-bonero-2-2693546

 

Wiem, że taki coś by mi pewnie też starczyło do moich REALNYCH potrzeb - bez sztywnej  osi tył, ale z pełnym Deore 6100 1x12 (na próbę, żeby się przekonać, czy rzeczywiście takie ekstra), Rock Shox Judy Silver. Ciekawe, czy dobrze niósłby gościa, co waży ok 95 kg, nie ma zbyt dużej kadencji, nie ma czasu na ciągłe mycie i przesadne dbanie o sprzęt... 

https://www.bike-discount.de/en/radon-zr-team-7.0-6

 

3 godziny temu, sanik napisał(-a):

Na dłuższe wycieczki to żaden się nie bardzo nadaje, bo są stworzone do czegoś kompletnie innego.

Tak się domyślam. Ja głównie z trekkingów korzystałem dotychczas, miałem też epizod z customowym wyprawowcem na ramie cro-mo i kołem 26", z pełnym XT, dynamem SON, fajnym oświetleniem i tubusami. Ostatnio jeżdżę dużo mniej, wypadłem parę lat z obiegu (tylko z doskoku podczytywałem coś z rzadka). Nie miałem jeszcze mtb z prawdziwego zdarzenia, chciałbym odmiany, dodatkowo chcę targać przyczepkę z dzieckiem "od czasu do czasu", a "od drugiego czasu do czasu" wybrać się na wycieczkę sam na sam.

 

Odnośnie tych trail-owych zamiast XC, zauważyłem, że są najczęściej przysposabiane jako mtb do "bikepakingu".

Podoba mi się bardzo Santa Cruz Chameleon 8 - kilka postów wklejałem fotkę - ale jest za droga i ponad moje potrzeby. 

https://bikepacking.com/ - fajna stronka

https://bikepacking.com/bikes/2022-santa-cruz-chameleon-review/ - piękna, wydaje mi się dość uniwersalna maszyna...

spacer.png

 

Jestem też fanem ram cro-mo - podoba mi się np. marin pine mountain (to tez taka trail-ówka bardziej niż XC).

https://bikepacking.com/bikes/2020-marin-pine-mountain-2-review/

spacer.png

Stąd pomyślałem, że te traile są bardziej "rekreacyjne" i wycieczkowe niż XC...? 

 

Ogólnie zauważyłem odwilż cenową i powrót dostępności większej - choć ceny zmieniają się z dnia na dzień, tak samo w polskich sklepach. 

 

radon ZR 6.png

radon ZR 7-2.png

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bikepaking ? A będziesz spędzał minimum 3 dni z rzędu na rowerze i spał w lesie czy górach? Bo taka instytucja jak skup mleka w mleczarni już nie funkcjonuje ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Yeti Arc w carbonie podobał mi się odkąd go parę lat temu zobaczyłem, wersja rocznicowa 35th - przepiękna. Sprzedałeś, bo nie był Ci potrzebny? Jak byś go ocenił, miał jakieś wady? 

 

sprzedałem i w sumie nie wiem czemu sprzedałem :)

rama pięknie wykonana ( made in Vietnam ;) )

pierwsza wersja miała kiepsko rozwiązany temat przy haku UDH ale potem to poprawili w następnych rocznikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, ecipeci napisał(-a):

sprzedałem i w sumie nie wiem czemu sprzedałem :)

rama pięknie wykonana ( made in Vietnam ;) )

pierwsza wersja miała kiepsko rozwiązany temat przy haku UDH ale potem to poprawili w następnych rocznikach

 

całą produkcję ram przenieśli do Wietnamu, czy jest jakiś podział modeli? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

całą produkcję ram przenieśli do Wietnamu, czy jest jakiś podział modeli? 

a tego nie wiem czy jest podział jakiś, zdaje się, że wszystko kleją w Wietnamie

Ibis chyba też Wietnam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Burns napisał(-a):

Bikepaking ? A będziesz spędzał minimum 3 dni z rzędu na rowerze i spał w lesie czy górach? Bo taka instytucja jak skup mleka w mleczarni już nie funkcjonuje ;)

Bikepackingu nie zamierzam uprawiać, ale wiesz jak to jest. Dla wiekszości wystarczy kompakt kombi, z silnikiem 120-150 KM, czy prosty rower crossowy na Alivio, ale czasami chce się mieć lepszą maszynę (czy to auto, rower, zegarek, sprzet audio itd.)

 

Podałem przykład bikepackingu, bo zasugerowałem się obserwacjami, że: 

11 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

Odnośnie tych trail-owych zamiast XC, zauważyłem, że są najczęściej przysposabiane jako mtb do "bikepakingu".

 

Stąd pomyślałem, że te traile są bardziej "rekreacyjne" i wycieczkowe niż XC...? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szukając benchmarku cena do jakości w polskich sklepach patrzyłem najpierw na ofertę decathlon - zaintersował mnie EXPL 540 w promocji za 3200 zł (za kolejny dzień-  dwa cena wróciła do nominalnych 4000 zł) oraz EXPL 700. Te rowery też są bardziej scieżkowcami niż XC (ze skokiem 120 mm). Są one przedstawiane na zdjęcich jako te bardziej uniwersalne od XC, wycieczkowe / turystyczne. 

 

spacer.png

spacer.png

Za dzień - dwa cena EXPL 540 wróciła do nominalnych 4000 zł, a cena EXPL 700 wciąż w promocji (4400 zł). Ale przy okazji zauważyłem, że za podobne pieniądze da się kupić bardziej "markowe rowery", z podobnym osprzętem. 

Rower górski MTB turystyczny Rockrider EXPL 700 27,5"+ ROCKRIDER | Decathlon

Rower górski MTB Rockrider EXPL 540 29" ROCKRIDER | Decathlon

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, revolta4 napisał(-a):


 

Rower można mieć 25 lat i przejechane 200 km na nim i kaseta ta sama 😜 na 

wyniana napędu kasety łańcucha składa się na bardzo wiele rzeczy :

warunki w jakich jeździsz 

km ile przejechałeś 

z jaką kadencja jeździsz 

jak często zmieniasz łańcuch pilnujesz żeby nie bał za bardzo wyciągnięty bo później  zniszczy  kasetę i blaty nowy łańcuch już się nie przyjmie itd itd 

 

Ja mam kadencję około 85 obrotów tak jakoś wyszło 😏 jeżdżę po suchym rzadko w deszczu i błocie napęd mam 2x10 łańcuch wymieniam co 2 tys bo przymiar wpada, kasetę i duży blat co 8 tys .czasem najmniejszą koronkę kasety też muszę wymienić bo nowy łańcuch skacze , 

 

 

 

a wystarczy woskowac lancuch i bedziesz wymieniac go co 4000-5000km 😉

17 godzin temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

Normalnie raczej bym się nie zdecydował, no ale trafiła się okazja 😉

IMG_20240325_164247.jpg

IMG_20240325_164239.jpg

 

Zolty zafarbujesz na czarny i jakos beda wygladac 😊


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rowerkach „mtb „ częściej jednak trzeba chyba wymieniać łańcuch górki ,piasek, 

nigdy nie używałem wosku ,

Jak on się sprawdza na szutrach , polnych drogach , w lesie ? Nie klei pyłu , piasku ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, revolta4 napisał(-a):

W rowerkach „mtb „ częściej jednak trzeba chyba wymieniać łańcuch górki ,piasek, 

nigdy nie używałem wosku ,

Jak on się sprawdza na szutrach , polnych drogach , w lesie ? Nie klei pyłu , piasku ? 

 

Wrecz przeciwnie, nie klei niczego. Jedynymi warunkami niekorzystnymi dla wosku jest woda - duzo wody. No i caly proces woskowania. 

Ja mam dwa lancuchy nawoskowane, zmieniam co jakies 600-700km jak slysze, ze naped jest glosniejszy. Wiec po 1200-1400km znow woskuje oba. Lancuchy maja ponad 2500km przebiegu i na przyrzadzie do pomiaru Park Toola nie wykazuja oznak zuzycia.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skrecam Chisela na nieco lzejszych komponentach..

Zachowala sie jedynie rama, dobrze przesmarowany headset (bo w fabryce chyba zabraklo smaru) i w miare lekki mostek Speca.

Dawca ramy jest Chisel Comp. Osprzetowanie fabryczne to Judy Gold (2kg) i Sram NX.

Po wymianie bedzie SID (na razie SID SL Ultimate; waga 1,3kg) i w miare wytrzymale osprzetowanie SLX/XT.

Przy okazji ..kola na dt350:

 

chisel_comp3.jpg

chisel_comp1.jpg

chisel_comp2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny jaki koszt SIDa i jaki skok ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, satanic napisał(-a):

Fajny jaki koszt SIDa i jaki skok ma.

Cena 1700 zl. Skok 100mm 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Wrecz przeciwnie, nie klei niczego. Jedynymi warunkami niekorzystnymi dla wosku jest woda - duzo wody. No i caly proces woskowania. 

Ja mam dwa lancuchy nawoskowane, zmieniam co jakies 600-700km jak slysze, ze naped jest glosniejszy. Wiec po 1200-1400km znow woskuje oba. Lancuchy maja ponad 2500km przebiegu i na przyrzadzie do pomiaru Park Toola nie wykazuja oznak zuzycia.

Jakiego wosku używasz?

 

I sam zmieniasz łańcuchy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sanik napisał(-a):

Jakiego wosku używasz?

 

I sam zmieniasz łańcuchy?

 

Uzywam Silca Secret Chain, bo mozna podgrzewac opakowanie
silca-secret-chain-blend-chain-wax-500g-

 

Oczywiscie, ze zmieniam sam, dlaczego mialbym tego nie robic? 🤔


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.