Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Ja aktualnie mam jakieś słabe przerzutki i manetki. Wkurzają mnie swoją jakością. Ale nic z tego. Jadę dalej. Najbliższa jazda jest zaplanowana na niedziele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim przesiadłem się na slx, to długo męczył alivio na tyle. Też dobrze chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaseta 11 rzędów w sumie mi nie potrzebna ale szedłbym tokiem - najpierw przerzutka a później dobór kasety pod nią. Ogólnie - RD by mi wystarczyło, jest shadow +, wg tego co mówił szajbajk twardsza sprężyna ale to dla mnie tylko niuans a nie wymóg, lepsza cena. Świta mi też pomysł przerzutka slx m-7000 i manetka XT - bardzo podoba mi się sposób działania jaki opisał szajbajk - z resztą tutaj chyba też się to już przewijało, manetka XT jest szybsza. Ale dla mnie to tylko bajer, ja się nie ścigam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M 7000, czyli 11s, może nie dać się wyregulować pod 10 s. Może być inny ciąg, ale to tylko domyślam się.

Bo 10s slx rd i podobne nie da wyregulować pod 9s. Inny ciąg.

Także załadowanie kasety 11s, pod bębenek 10s może być problematyczne.

Standardowo na bębenek wchodzi 8,9,10s.

Rd poleam.

Manetka xt ma natychmiastowy zrzut. Bajer, ale fajny.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, jeżeli M-7000 to wiadomo że musi być kaseta 11. Czyli mógłby być problem żeby zrobić podmianę z 9 na 11 w moim treku? Łańcuch z 9 rzędów 10 obsłuży? Na 11 jest chyba węższy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch absolutne nie obsłuży. Musi być dedykowany pod odpowiednią ilość biegów.

Ale może Ci kaseta 11s nie wejść na bęben.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhy, czyli najbezpieczniej będzie postawić na 10 rzędów i RD, wszystko w temacie :lol:

wczoraj zapomniałem właśnie o łańcuchu, czyli przejście na m-7000 byłoby droższe niż te 500zł. Będę szukał RD. Kasetę lepiej szukać SLX czy z innej serii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@trollu gdybyś szedł w 11 biegów to i nowe kolo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie max 10 biegów. Ale czy 10 jest potrzebne. Ja mam teraz 3x8 i świat i ludzie. Co prawda póki co nie śmiga w terenie. Może gdybym jeździł w trudniejszych warunkach to bym potrzebował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasetę to nawet deore i dobrze będzie.

Wyżej to się tylko wagą różni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedługo zamawiam rower...

czekam jeszcze na przymiarkę, bo teoria mówi, że dla mnie rozmiar ramy L będzie dobry, ale muszę sie dokładnie przekonać "organoleptycznie" :), że to ma być L a nie M

jaram się Panowie jak małe dziecko i w ogóle tego nie ukrywam :)

nie mogę się doczekać pierwszej przejażdżki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

niedługo zamawiam rower...

czekam jeszcze na przymiarkę, bo teoria mówi, że dla mnie rozmiar ramy L będzie dobry, ale muszę sie dokładnie przekonać "organoleptycznie" :), że to ma być L a nie M

jaram się Panowie jak małe dziecko i w ogóle tego nie ukrywam :)

nie mogę się doczekać pierwszej przejażdżki

Gdybyś się nie jaram znaczyłoby, że dorosles Przymiarka ważna sprawa. A może byś użył kalkulatora w necie? Mam fajny. Tyle, że aby go użyć trzeba dokonać pomiarów. Jezeli Chcesz to wieczorem wrzucę link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator kalkulatorem... A przymierzyć i tak warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś się nie jaram znaczyłoby, że dorosles Przymiarka ważna sprawa. A może byś użył kalkulatora w necie? Mam fajny. Tyle, że aby go użyć trzeba dokonać pomiarów. Jezeli Chcesz to wieczorem wrzucę link.

 

dziękuję za propozycję, możesz podać link

chociaż ja sądzę, że taki kalkulator i pomiary to również teoria, bez przymiarki się nie obędzie, póki co teoretycznie powinien być rozmiar L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie max 10 biegów. Ale czy 10 jest potrzebne. Ja mam teraz 3x8 i świat i ludzie. Co prawda póki co nie śmiga w terenie. Może gdybym jeździł w trudniejszych warunkach to bym potrzebował.

nie kwestia czy potrzebuje 10 rzędów, 10 rzędów to wymóg żebym mógł mieć shadow+ a to jest cel. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprzęgło warto się bawić.

Przy przejściu na 10s, również warto przejść na korbą o dwuch blatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kwestia czy potrzebuje 10 rzędów, 10 rzędów to wymóg żebym mógł mieć shadow+ a to jest cel.

W sprzęgło warto się bawić.

Przy przejściu na 10s, również warto przejść na korbą o dwuch blatach.

Jeżeli będę kupował/budował nowy rower pod MTB/Cross to właśnie 2x10 wydaje się właśnie ideałem. Na pewno inwestowalbym w shadow+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sobie chwalę 2x10 za jego możliwości.

Zastanawiam się tylko jakiej wielkości blaty byłyby dla mnie odpowiednie. Ale to wyjdzie z użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba dbać do własnych potrzeb.

Ja przy kasecie 11-36 mam blaty 24-38. Na zjazdach dokręcałem do 60km/h. Na podjazdach jeszcze mi zębatek czasem zostaje.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja na razie zmian na korbie nie przewiduję, byłoby 3x10 :P ogólnie 3x9 praktycznie nie używam, za duże przełożenie żebym utrzymał prędkość ale zobaczymy w tym sezonie, może nogi więcej wykręcą. Nie wiem czy 2 blaty byłyby lepsze niż 3 dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bitula używam do misek supertu w szosie ;-)

A masz może jakąś instrukcję rozbiórki tłumika oc z foxa?

Bo rozumiem, że jak masz to samo, to z tym tłumikem :)

( powtarzam, bo mi ten post zaginie :) )

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem  w tym widelcu wymienioną na akcji naprawczej koronę i tłumik. Nie mam papierów do nowego tłumika, serwisuję ten widelec w  Cult Bike. Co do dyskusji o napędzie to na konkret góry tylko 2x 10 lub 2 x 11. Do XC i pagórkowatych akcji mega napędem jest 1 x 11. Używam zestawu takiego  z koronką 32 lub 34 działa najszybciej jest bardzo szybki i niezawodny. Brakuję mu jednak  trochę na stromych sztajfach i przy 32 niema czym zakręcić  w dół. 1 x 12 rozwiązuje te sprawy jednak cena na razie jest wysoka. 


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1x10/11 dla mnie jedynie gdy mam crosa/MTB i szosę. W innym przypadku z przodu muszą być dwie tarcze.

Hmm, wytlumaczcie mi dlaczego cały czas rozmawiamy o Shimano? A co ze Sram?

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.