Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Bo shimano jest popularne. Sram, też dobry, taki x9 na przykład.

Radical, czyli nie robisz sam, to mi nie pomożesz. :) Ale dam se radę :)

Napędy 1 na x to już są napędy mocno dedykowane do warunków, stylu... Nie moja bajka. 2x10 ideał dla mnie.

Jutro będę miał olej motorexa 10w i smar sram butter :) jeszcze smar do komory powietrznej.

Serwis dołu widła zrobię jak zacznę jedzić i tak po 30h jazdy, cyklicznie, serwis góry i dołu po sezonie.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo shimano jest popularne. Sram, też dobry, taki x9 na przykład.

Pytanie czy Sram od Shimano? Ewentualnie niektore elementy. Robił ktoś takie porównanie? Można mieszać shimano ze Sram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie porównania.

Generalnie sram nie jest kompatybilny z shimano.

Takie życzy oczywiście jak korba, kaseta łańcuch można mieszać.

Nie połączyć manetek shimano ze zmieniarkami srama i odwrotnie.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem czy widziałem porównanie i manetki srama obsługują przerzutki shimano, na odwrót nie. Czy tak jest we wszystkich liniach - nie wiem. Chyba Unitedcyclist robił jakieś porównanie tylnych przerzutek srama i shimano, o ile dobrze pamiętam klasy XT - sram blado wypadł pod względem żywotności zębatek na wózku. Ale wiadomo - to pojedyncze porównanie, jakaś opinia to jest ale czy to reguła, nie wiadomo. 

Jaka przerzutka srama jest odpowiednikiem dla SLX?

1x11 - jak wrzucę u siebie 2gi blat i będę operował tylko tylną przerzutką to będzie to pewne odniesienie?  :P Jak dla mnie za mała rozpiętość, na stromych podjazdach będzie za twardo a na płaskim znów będzie za wolno. Przynajmniej tak to u siebie widzę, typowa amatorka czasami mocniej się pokręci, czasami full turystyka i lajtowe tempo 

dla porównania na szybko - trek superfly 7 i 8:

7 2x11

36/26 i 11-42

8 1x11

32 i 10-42

 

o ile dobrze myślę - na płaskim 8 będzie nieco wolniejszy a na wzniesieniu jak ktoś nie ma pary w nogach to na 8 stanie. Do uniwersalnej amatorki 1x11 to za mało

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba slx, to jest jedno i to samo.

Mam te starsze, bardzo dobrze chodzą.

Są dwie filozofie kolarstwa sram lub shimano.... Tak jak u nas, Japonia, czy Szwajcaria :)

Jednego od amerykańców unikać, to hebi avida... Sypią się na potęgę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaido ramy R531 zaczynają już mi się śnić po nocach... Dzisiaj w śnie chodziłem po złomach w poszukiwaniu odppwiedniej ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche uporządkuje temat mieszania napędów. W mtb nie można mieszać tylnej przerzutki i manetki jej obsługującej . Przednia można podmienić i zrobić super działający zestaw przednia manetka Sram np XO i przednia przerzutka Shimano działająca klasę lepiej niż Sram na przodzie. Tył pewniej działa Sram. Modele Shimano z sprzęgłem też dają radę. Tyłu nie można mieszać ze względu na inną aktuację w sramie 1:1 i w shimano 1:2.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Radical

Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem to dyna-sis też już działa 1:1?

 

domyślam się że w moim przypadku powinien być długi wózek? SLX RD-M675

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche uporzadkuję temat mieszania napedów. W mtb nie można mieszać tylnej przerxutki i mametki jej obslugijacej . Przednia można podmienić i zrobić super dxialający zestaw przednia manetka Sram np XO i przednia przerxutka Shimano dxiałająca klasę lepiej niż Sram na przodzie. Tył pewniej dxiała Sram. Modele Shimano z sprzęgłem też dają radę. Tyłu nie można mieszac zecwzględu na inną aktuację w sramie 1:1 w shimano 1:2.

Po pierwsze. Czym jest aktuacja!?

Po drugie. Dobrze wiedzieć, że mieszając osprzęt otrzymamy lepszy efekt. Będę miał to na uwadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu definicja  z wiki: https://en.wikipedia.org/wiki/Derailleur_gears#Actuation_ratio dotyczy to tylnej przerzutki. Przednia u każdego producenta bez względu szosa mtb, chodzi  w aktuacji 1:1. Objeździłem już sporo sprzętów i przednia przerzutka deore od Shimano zmienia biegi lepiej niż Sram X0. Żeby zdecydować co ostatecznie jest dla kogo lepsze dobrze jest spróbować jak działają manetki Srama a jak Shimano ale wtedy pamiętamy o tym że manetka od tylnej przerzutki i tylna przerzutka była  z tej samej stajni. 


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem to dyna-sis też już działa 1:1?

 

domyślam się że w moim przypadku powinien być długi wózek? SLX RD-M675

Dyna sys ma inny ciąg niż niższe grupy, ale czy 1do 1?

Masz trzy blaty z przodu, to pasuje dać długi wózek, ale to można policzyć.

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że pełne grupy shimano od deore wzwyż, działają naprawdę wspaniale.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba slx, to jest jedno i to samo.

Mam te starsze, bardzo dobrze chodzą.

Są dwie filozofie kolarstwa sram lub shimano.... Tak jak u nas, Japonia, czy Szwajcaria :)

Jednego od amerykańców unikać, to hebi avida... Sypią się na potęgę.

Jest jeszcze elita elit Włochy i Campagnolo;-)


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze elita elit Włochy i Campagnolo;-)

 

czy mógłbyś coś więcej powiedzieć o Campie ? czy działa czy lepiej się w to nie pakować ? xenon, veloce czy coś wyżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym że Campagnolo działa lepiej. Campagnolo działa inaczej. Jest bardziej responsywne czyli działa trochę ciężej niż Shimano. Działa niezawodnie idealnie trafia  w biegi Przód i tył działają na równym poziomie. W Sramie przód działa beznadziejnie tył bardzo dobrze. W Shimano tyl dobrze przód rewelacyjnie. W Campie przód i tył działa bardzo dobrze. Klamkomanetki działają inaczej, masz przycisk pod kciukiem do zrzucania biegow który naraz  w wysokich grupach zrzuca do 5 biegów!!. Klamki maja wygodny kształt hamulce działają ok ale Dura Ace nowy jest mocniejszy. Ogólnie to mega kultowa marak mające swoich fanatyków na świecie. Bardzo dbaja o jakośc . Sprzęt Campy jest najdroższy  w zakupie i  w utrzymaniu. Produkują tez najlepsze na planecie koła szosowe. Niestety za darmo ich tez rozdawać nie chcą;-) Ciekawostka Tulio Campagnolo wymyślił zacisk taki jak dziś znamy i używamy;-)

Grupy Campy godne uwagi 

Chorus, Record, Super Record. Ale niższe pracują również bardzo poprawnie Ja osobiście ze względu na specyfikę ich manetek odpuściłem sobie i jeżdżę na szosie na Shimano. Dobre zegarkowe porównanie mi sie nasunęło

Shimano- Seiko-Grand Seiko(Dura Ace)

Campagnolo- Officine Panerai ;-)

Edytowane przez Radical

Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym że Carmagnolo działa lepiej. Campagnolo działa inaczej. Jest bardziej responsywne czyli działa trochę ciężej niz Shimano. Działa niezawodnie idealnie trafia  w biegi przód i tył działają na równym poziomie. W Sramie przód działa beznadziejnie tył bardzo dobrze. W Shimano tyl dobrze przód rewelacyjnie. W Campie przód i tył działa bardzo dobrze. Klamkomanetki działają inaczej masz przycisk pod kciukiem do zrzucania biegow który naraz  w wysokich grupach zrzuca do 5 biegów!!. Klamki maja wygodny kształt hamulce działają ok ale Dura Ace nowy jest mocniejszy. Ogólnie to mega kultowa marak mające swoich fanatyków na świecie. Bardzo dbaja o jakośc . Sprzęt Campy jest najdroższy  w zakupie i  w utrzymaniu. Produkują tez najlepsze na planecie koła szosowe. Niestety za darmo ich tez rozdawać nie chcą;-) Ciekawostka Tulio Campagnolo wymyślił zacisk taki jak dziś znamy i używamy;-)

Grupy Campy godne uwagi 

Chorus, Record, Super Record. Ale niższe pracują również bardzo poprawnie Ja osobiście ze względu na specyfikę ich manetek odpuściłem sobie i jeżdżę na szosie na Shimano. Dobre zegarkowe porównanie mi sie nasunęło

Shimano- Seiko-Grand Seiko(Dura Ace)

Campagnolo- Officine Panerai ;-)

 

dzięki :)

a xenon, veloce tak na początek wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie najpierw jak ci pasuje thumb button. Jak już coś wybierzesz pamiętaj że są kiery dedykowane to klamek Campy i oczywiście do Shimano.


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyna sys ma inny ciąg niż niższe grupy, ale czy 1do 1?

Masz trzy blaty z przodu, to pasuje dać długi wózek, ale to można policzyć.

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że pełne grupy shimano od deore wzwyż, działają naprawdę wspaniale.

będę liczył w wolnej chwili. 

co do 1:1 to jeżeli wierzyć tabeli w tym linku to dyna sys 11 ma 1:1. Dyna sys 10 miało 1:2

https://en.wikibooks.org/wiki/Bicycles/Maintenance_and_Repair/Gear-changing_Dimensions

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała korekta dyna sys to dziesiątkowy system zmiany biegów  w Shimano. To nie jest jakaś konkretna grupa tylko określenie grup 10tkowych. Zaczęło sie w 2010 od SLX i/  XT w MTB które zyskały 10 bieg i dopisek dyna sys.


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tych gości z bikestacji zabiję...

Nie dość, że czekałem na zamówienie półtora tygodnia... To zamiast przedniego błotnika przysłali mi tylny...

Mają przysłać kuriera z zamianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bikestację to najlepiej omijać szeeeerokim łukiem :)


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam do Bikestacji jakieś 1,5 km:-))

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.