Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Około 3,5 k.

Nie jest źle. Felty są mało znane, a dobre. Napęd trochę namieszany. Dość podstawowy widelec. Ja bym szukał czegoś na wyprzedaży u nas. W tej cenie można lepiej wyrwać.

 

Zapraszam kolegów do dołączenia do grupy szajbajk youtubeless na fb :)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj do pracy rowerem. A po pracy strzele 10 km ☺

Do pracy ~ 40, po ponad 5          dyszek ;)

 

Proste rozwiązana zazwyczaj są dobre. :)

Zgadzam się, że wolnobieg na zimę jest ok. Nawet jak siego wykończy, go wymiana jest tania.

No tak. walnąłem gafe. Bębenek jest standardowo 8,9,10 ewentualnie 7 z podładką. A pod 11 już są dłuższe. :)

 

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Nie no 7-ki też jeszcze spotkasz, 6s IG/UG już nie, ale to nie oznacza , że ludzie nie używają/ kupują.

 

No właśnie, trzeba będzie odwiedzić złomowisko, bo wolnobiegów mam , ale nie tych co trzeba, a w obecnym po 3-ch "zimach"( coś ponad 20 patoli km) kończą się już koronki. :(

 

 

Odnośnie kupna roweru - to np Rockrider jak i chyba wszystkie Decathlony to udźwig 90kg, zatem dorosła osoba + dziecko? Jak je..nie rama to nie ma przebacz gwarancja anulowana.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na złomie często można znaleźć dobre części rowerowe. Szczególnie retro.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko części, ale i praktycznie całe rowery nie koniecznie retro i to w cenachhhhhhh...... śmiesznych.

Mogłem kupić Meridę Freewaya i to nie taka starą, jednak moja by mnie z domu z nią wy...., kupiłem z niej tylne koło na stożku za dyszkę. Ramy z widelcami i suportami,blatami niekiedy kierą, fajnymi gejami - po 2 dyszki ;) Worek części- flaszka.... warto mieć obcykane złomy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się wybrać muszę. :) Może poskładam jakąś szosę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się wybrać muszę. :) Może poskładam jakąś szosę :)

A mówiłeś, że stronisz od szosy Przyznam, że pomysł nie głupi. Mój wujek ma złom Może go odwiedzę na wiosnę. Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stronię, bo się jej boję :) ale jak bym zrobił coś, co będzie jechać lekko i mieć dość miękkie biegi ( jak na szosę oczywiście) i przy tym nie zbankrutuję... To chętnie spróbuję :)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się wybrać muszę. :) Może poskładam jakąś szosę :)

Wszystko jest pięknie dopóty nie przeszkadzają manetki na ramie. W przeciwnym wypadku najlepiej kupić używkę.

Po złomach widywałem sporo fajnego sprzętu szosowego, w tym koła, niestety wszystko bez klamek dlaczego? Dlatego że sprawne używane klamki są nadal w cenie. Wielu  heńków, właścicieli złomowisk jest kumatych, często rozbierają rowery i opychają części swoim ziomkom, ale to nie oznacza, że należy siedzieć w domu, nieraz często warto ruszyć d..ę, zagadać itp.

 

Stronię, bo się jej boję :) ale jak bym zrobił coś, co będzie jechać lekko i mieć dość miękkie biegi ( jak na szosę oczywiście) i przy tym nie zbankrutuję... To chętnie spróbuję :)

Przełajowa korba 46/34, miękka kaseta 13-30, zresztą można założyć też MTB z jeszcze większą koronką.

 

Obecnie fajną używkę idzie wytargać w lekkiej kwocie. Budować ze złomu- tak, jak masz klamki, lub nie brzydzisz się manetek na ramie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rowerze poziomu tanio, a ma dawać frajdę, manetki na ramę jak najbardziej będą :)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem pozostaje szukać ramę na R531.Obok klasycznych Cro-Mo(które tez nie sa wcale złe) i R501 to dość popularne rury, lekka będzie więc można coś ugrać. Koła na start na obręczach MA2, MA3 ( Mavic) i konusowych piastach Maillarda( równie lekkie) pod zacisk, czy nakrętkę - powinno wyjść groszowo. Obręcze jednokomorowe wbrew pozorom nie oznaczają miękkich czy gównianych, te są całkiem przyzwoite. Dobrze jest szukać od razu jakiegoś trupka, im wygląd wizualny marniejszy, tym inaczej często liczą, reszty gratów nie trzeba sztukować, w całości zazwyczaj taniej, choć niektórzy liczą po częściach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pracy ~ 40, po ponad 5          dyszek ;)

Fajnie :) Ja się bardzo cieszę, że udało mi się zrobić po pracy te kilka km. Pogoda nie sprzyja a ciuchów nadal nie ma...

Wczoraj zrobiłem nowy osobisty rekord na segmencie :) A oto wynik. Poprawiłem o jakieś 25 sek. w stosunku do ostatniej jazdy. Nie jechałem na wyplucie płuc, ale przycisnąłem ile mogłem. Tylko, że mimo to i tak przesadziłem. Odczuwam teraz ból w kolanach. Zbyt hardo. Powoli i spokojnie trzeba się wdrażać. Poprawiłem wynik, ale i tak jestem zawiedziony - wiecie, pod wiatr, ciemno, śnieg/błoto pośniegowe na trasie ;). Mam kogo jeszcze gonić :)

post-79438-0-30705500-1484459001_thumb.png

 

Zatem pozostaje szukać ramę na R531.Obok klasycznych Cro-Mo(które tez nie sa wcale złe) i R501 to dość popularne rury, lekka będzie więc można coś ugrać. Koła na start na obręczach MA2, MA3 ( Mavic) i konusowych piastach Maillarda( równie lekkie) pod zacisk, czy nakrętkę - powinno wyjść groszowo. Obręcze jednokomorowe wbrew pozorom nie oznaczają miękkich czy gównianych, te są całkiem przyzwoite. Dobrze jest szukać od razu jakiegoś trupka, im wygląd wizualny marniejszy, tym inaczej często liczą, reszty gratów nie trzeba sztukować, w całości zazwyczaj taniej, choć niektórzy liczą po częściach.

Dzięki za wskazówki czego szukać. Zapiszę sobie i postaram się coś znaleźć :) Powiedź tylko, gdzie szukać tych oznaczeń i co to jest rama na R531 (rury Reynolds 531)?! Nie mam na tyle wprawnego oka aby z 20 m ocenić, że to to czego szukam - nie wspominając o tym, że na 20 m obraz będzie już zamazany ;)

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zadać sobie pytanie z czego zbudowana jest rama, wiele wyjaśnia też to:

 


 

 (rury Reynolds 531)?!

Sorry, ale google chyba też nie boli

 

https://www.google.pl/search?q=R531&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=PI17WJzFFcq3swGJw6qwDQ#q=R531+%28rury+Reynolds+531%29

 

https://www.google.pl/search?q=Reynolds531&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwidmO_GtMTRAhXEXiwKHbswDg0Q_AUICSgC&biw=1280&bih=689

 

 Nie mam na tyle wprawnego oka aby z 20 m ocenić, że to to czego szukam - nie wspominając o tym, że na 20 m obraz będzie już zamazany ;)

Nie no bez jaj, chociazby te stickery są widoczne z dużo dalszej odległości.

 

Reynolds-531-tubing-Cycling-Weekly-Archi

 

No wiem, rama może być przemalowana srebrzanką do kaloryferów, ale jak wiesz czego szukasz to to znajdziesz.

Dany model ramy jakiegokolwiek producenta nie tylko poznasz po " naklejce"

Poza tym nie wyobrażam sobie przekopywania złomu wzrokiem z odległości 20m, ale spróbuję ogarnąć temat, bo po co brudzić sobie rękawiczki.

 

 Odczuwam teraz ból w kolanach. Zbyt hardo. Powoli i spokojnie trzeba się wdrażać.

No to na pewno się nie zmęczyłeś, ja zresztą też nie:

 

tafla.jpg

 

Wdrażanie nic nie zmieni, ustaw sobie rower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale google chyba też nie boli

 

Nie no bez jaj, chociazby te stickery są widoczne z dużo dalszej odległości.

Jasne, że nie boli. Pierwsze co to wpisałem w google. Dlatego dopytałem czy chodzi właśnie o ramy tego typu. Wolałem się upewnić.

Dokładnie naklejek bym szukał, ewentualnie jakiś blach gdzie byłaby sygnatura. Pytanie czy jeszcze po czymś można poznać takie ramy? Zwróciłem uwagę na specyficzne łączenie rurek - widać je na zdjęciu, które wkleiłeś. Tyle, że takie łączenie może być specyficzne dla ram z tego okresu.

 

No wiem, rama może być przemalowana srebrzanką do kaloryferów, ale jak wiesz czego szukasz to to znajdziesz.

Dany model ramy jakiegokolwiek producenta nie tylko poznasz po " naklejce"

Poza tym nie wyobrażam sobie przekopywania złomu wzrokiem z odległości 20m, ale spróbuję ogarnąć temat, bo po co brudzić sobie rękawiczki.

 

Z tymi 20m to koloryzowałem ;) Wiadomo, że trzeba pogrzebać i właśnie ręce ubrudzić.

 

Wdrażanie nic nie zmieni, ustaw sobie rower.

 

Ostatnio robiłem taką samą trasę i wszystko było dobrze. Dlatego zakładałem, że to moja próba na segmencie a nie źle ustawione siodełko. Sprawdzałem czy kolana są idealnie pionowo w stosunku do pedałów, wydawało mi się, że jest dobrze.

Nie ma co płakać, trzeba km robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było wczoraj

 

cef04fa4908cb26bc18ac2f2754e195a.jpg

 

21b4f67fbafad705e5d4201be7040082.jpg

 

4deddb86d0fb8a068a6f3e169f82d6a6.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopy śniegu, pod górę jechaliśmy świeżo ratrakowaną trasą. Bajka!

 

Jeszcze widać sztruksik

 

b0ea667ca7a2c401f8d7943000b7955b.jpg

 

accd46b621f60d51faf83f0ec33fab64.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwróciłem uwagę na specyficzne łączenie rurek - widać je na zdjęciu, które wkleiłeś. Tyle, że takie łączenie może być specyficzne dla ram z tego okresu.

 

 

 

Ostatnio robiłem taką samą trasę i wszystko było dobrze. Dlatego zakładałem, że to moja próba na segmencie a nie źle ustawione siodełko. Sprawdzałem czy kolana są idealnie pionowo w stosunku do pedałów, wydawało mi się, że jest dobrze.

Nie ma co płakać, trzeba km robić :)

Takie łączenie, może inaczej, mufy, haki wykończenia rurek, łączniki są specyficzne dla danego producenta ramy. Samo chromowanie pomaga, bo wyklucza wieeeelu producentów.

 

Z tymi kolanami idealnie "pionowo"( chyba chodziło o czubek równo z osią). To nie do końca jest tak, można mieć tak krzywe nogi , że ten system się nie przyjmie. Jeżeli podczas jazdy przesuwasz się do przodu bo odczuwasz dyskomfort to wiadomo co trzeba zrobić. Ja mam właśnie lekko siodło do przodu i kąt ugięcia nogi jest nieznacznie mniejszy jak optymalny książkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Obczailem juz kilka zlomowisk w mieście. Może do końca stycznia uda się je odwiedzić.

Ci do kolan to nic nie odczuwam podczas jazdy. Ale zwrócę na to uwagę i będę zmieniał pozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeJot kozackie zdjęcia! Wyglada na niezła frajdę !

 

Mam pytanie kusze kupić błotniki to swojego wariata :) widziałem ze są zwykle przednie jak i taki zakładany na skośnej ramie. Jak wezmę taki tylko na przód to wystarczy czy są one do czego innego ? Dzieki

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką jazdę w śniegu to ja rozumiem :D idealne warunki na fata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takimi i takimi ;-) jak ktoś z was a śmiem przypuszczać że wszyscy obecni  w tym wątku;-) interesuję się kolarstwem -polecam naszą stronę i profil na FB. 

 

Ciekawostka zegarkowa jest taka, że nie polecana do takiej aktywności Seiko 7002 wytrzymał i godnie zniósł 40 wyścigów kolarskich  w tym cały cykl Golonki  w MTB i 2 x cały Bikemaraton. Zegarmistrz odradzał używanie automata  w taki sposób, ale co tam dał rady;-)

de1287dafe8aca3d2a6287b7feac7740.jpg36069e4cd2944891b5511bd3be9de77e.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Radical

Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zegarmistrz odradzał używanie automata w taki sposób

W takie warunki raczej tylko Gshock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.