Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

@egzo18 gdzie zgubiłem chwyty? Były pod kolor czy mam omamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były przedtem pomarańczowe odi.

Ale jak wpadła krutka kiera z rogami, to zastąpiły je barflay.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Przy 29 musicie zwrocic koniecznie uwage na baze kol - bo zbyt krotka baza,na zakretach,w terenie rodzi niebezpieczne sytuacje.

-ja w swoim baze mam mala baze....przez co na prostym szybko sie rozpedza,jest bardzo zwinny,ale w terenie to az staje sie momentami niebezpieczny.

Tylko ze u mnie to pelna rekracja - takze ta krotka baza nie jest dla mnie az tak wielkim problemem ...ot czesciej uzywam hamulca :)

 

 

 

Panowie,czy ktorys z was,jezdzi na zmieniarce SRAM X7 z krotkim wozkiem w poloczeniu z kaseta 11-36 ?

Zastanawiam sie czy ramie przerzutki z krotkim wozkiem obsluzy mi tryb 36

Ewentualnie,moze ktos ma podobne zestawienie z kaseta 11-34 ?

Tez bylbym wdzieczny z opinie.

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, ja tak jezdzilem na x01... dziala bez problemu... oczywiscie bez przedniej przerzutki;)

Edit: sorry sram x0 to bylo, dokladnie taka:

post-64541-0-00297800-1501957988_thumb.jpeg

Edytowane przez Romi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika. Córka ma standardowy napęd, czyli hamuje korbą. Czy jest opcja aby to jakoś przerobić na możliwość kręcenia do tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli hamulec torpedo? 

Nie bardzo. Zostaje wymiana koła i pytanie, czy rama ma pivoty pod hamulce V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się właśnie nazywa. Miałem tak samo w skladaku

Córka ma hamulec z przodu. Tego w napędzie nie używa. Jakoś go nie ogarnia. Tylko czy gdybym zmienił napęd to ten przedni wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamulec w piaście zwany kontrą, a fachowo torpedo . 

Ryzykowne jest zostawienie tylko przodu, bardzo ryzykowne. A dentysta drogi... Córa się wystraszy czegoś, dociśnie i lecimyyyyyyy przez kierownicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że i tak nie używa torpedo. Muszę to przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naucz Córkę używać obu hamulców bo co dwa hamulce to nie jeden ;)

 

A w Gdyni jutro Ironman i mnóstwo pięknych maszyn stoi :)

post-81121-0-60106700-1501965668_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, nie ogarnia jeszcze. Wydaje mi się, że lepiej jak tak zostawię. Niech sobie radzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się może źle skończyć jak polega tylko na przodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ma piwoty z tylu, to zainwestuj w linke i pancerz i przeloz do tylu hamulec reczny.

Nie pamietam juz jak jest z torpedo ale chyba mozna to bylo przerobic na wolnobieg. Wlasciwie torpedo to tez wolnobieg :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni ma piwotow z tyłu. Polega nie tylko na przodzie może źle się skończyć. Zostawię tak. Rower kupowałem jak się jeszcze nimi tak nie interesowałem. Teraz wiem, że mogłem kupić lepszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie koledzy dotyczace konwersji tylnej kasety z 10 na 11. Mam 2 komplety kol do szosy, jedna jest 10 druga 11 biegowa i chcialbym zmienic bebenek i kasete w tej pierwszej na 11 to czy wiaze sie to z jakims majstrowaniem przy szprychach, przeciaganiem kola itp. Czy wystarczy zalozyc szerszy bebenek i kasete ?


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierasz zwyczajnie piastę szprych nie tykając. Tylko, że jak to nie są takie same koła, to bęben pewnie nie będzie pasował.

A nie masz przypadkiem obu kaset 11s? I zwyczajnie masz podkładkę. Większości kół szosowych to 11s teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz kola sa rozne i bebenki tez. Musze kupic nowy, szerszy i do tego kasete 11s, tak zeby powstaly dwa komplety kol do szybkiej wymiany. Oba 11s, teraz przy kazdej zmianie musialbym blokowac wychcylenie przerzutki do 10s. Podkladka to bylaby za kaseta 10 biegowa na bebenku 11s. Tak byloby najprosciej, ale sprawdzilem podkladki nie ma i kaseta 11s jest okolo 2 mm za szeroka na ten bebenek, nawet nakretka blokujaca kasete nie lapie gwintu.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś kupić bęben, który będzie pasował, co może być trudne. Wymiana jako taka zależy od budowy piasty, różne są rozwiązania.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu trudne ? Zakladam, ze jezeli mialem dt swiss 10s, to powinien chyba pasowac dt swiss 11s. Moge oczekiwac jakichs niespodzianek ? Myslac o tej konwersji bardziej zastanawial mnie rozklad sil na kolo i to czy nie trzeba go bedzie minimalnie przeciagnac, niz to ze jedna firma moglaby zrobic niekompatybilne bebenki. Jak cos wiesz to pisz :)

Gdyby okazalo sie, ze nie da rady zmienic bebenka wtedy musialbym przejsc na system 10s, zeby przy kazdej zmianie kol nie majstrowac przy przerzutkach.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to DT, to powinnno być na luzie z wymianą. Mam całe koła DT SWISS M1900 w góralu. Na piastach 370. Bęben ściągany bez narzędzi.

Co do przesunięcia koła... Nie wystąpi. Osi nie ruszamy. Za to zobacz sobie jaki będzie odstęp między małą koronką a ramą. Załóż tą 11s na dziesiątkę. Nie zakręcaj nawet i załóż w ramę dla kontroli odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie to juz chyba po urlopie, ale masz racje, warto to sprawdzic. Chociaz chyba nie powinno byc problemu, bo oryginalnie w ramie bylo kolo z 11s.

Edit. Najbardziej porazila mnie cena bebenka dt swiss. Moze slabo szukam, ale znalazlem np. za 550-600 zl. Jeszcze drugie tyle i calz rower mozna kupic.

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło pod 11s może mieć troszkę inaczej ustawioną oś na konusach. Bardziej przesuniętą ( To jest moja dywagacja, także nie bierz tego jako pewnik) . Bo rama zawsze będzie mieć taki sam rozstaw haków, czy 7,8,9,10,11s ( pomijam rozwiązania mocno retro)

 

Komponenty do DT nigdy tanie nie były :)

 

Do moich szosowych fulcrumów bębenek kosztuje 300 niecałe. A do moich górskich DT podobnie. Więc też się cenią.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesuniecie jest. Niewielkie, bo okolo 1 mm, ale jest :)

Rysunek zapozyczylem z sieci.

post-60090-0-07107900-1502052679.png


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.