Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwonek za daleko, musi być bliżej gripa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Spoko, idę nad tym popracować :-) Siodełko ok? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pięknie :)

I te czerwone pedały :D

Nie tylko pedały są czerwone ;-) Czy z 2x11 można zrobić 1x11?

post-34987-0-56065400-1576331559_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Można

W sensie można jednej zębatki z tego zestawu się pozbyć? To trudna robota, da radę samemu czy lepiej jakiś serwis? I siodełko mam w ..uj twarde... Możesz polecić coś sensownego, co jednocześnie nie zrujnuje budżetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie wywalasz zębatke, przerzutke, manetke. Tą zębatke co ma zostać warto zastąpić zębatką typu narrow wide.

 

Co do siodła, to trza dobrać do rzyci. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Normalnie wywalasz zębatke, przerzutke, manetke. Tą zębatke co ma zostać warto zastąpić zębatką typu narrow wide.

Co do siodła, to trza dobrać do rzyci. :P

Ok, dzięki za info :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to w fullu dopłata za karbon jest na dalekim miejscu na liście priorytetów. Najpierw dopłaciłbym za lepszy zawias, lepsze koła i lepsze hamulce, a dopiero jakby po tym została mi kasa to bym się zastanowił nad karbonową ramą. Oczywiście tylko przy ścieżkowcu, czy all-mountain. Bo przy rowerach typowo grawitacyjnych nawet bym o tym nie pomyślał.

Co innego w rowerze szosowym czy gravelu, tu karbon byłby na czele listy priorytetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nigdy przy wyborze roweru nie miałem tylu dylematów co przy fullu, jak sie wku...ie to w ogóle nie kupie i będzie spokój :)

dzisiaj ten Define zrobił na mnie pozytywne wrażenie ale to karbon i 2 lata gwarancji na ramę tylko...

nowy Giant Reign na kołach 29 też mi się podoba ale Gianta już zamówiłem XTC i dwóch Giantów nie chcę :)

YT nie wiadomo kiedy pokaże nowy rocznik...

Ibis Ripmo AF ma zawias DVO...

Speca, Treka nie chcę bo nie :)

Santa droga...

macie jakieś pomysły ?

Edytowane przez ecipeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canyon?

nie przekonuje mnie jakoś...

już szybciej Radon ale ostatnio mi przeszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nigdy przy wyborze roweru nie miałem tylu dylematów co przy fullu, jak sie wku...ie to w ogóle nie kupie i będzie spokój :)

dzisiaj ten Define zrobił na mnie pozytywne wrażenie ale to karbon i 2 lata gwarancji na ramę tylko...

nowy Giant Reign na kołach 29 też mi się podoba ale Gianta już zamówiłem XTC i dwóch Giantów nie chcę :)

YT nie wiadomo kiedy pokaże nowy rocznik...

Ibis Ripmo AF ma zawias DVO...

Speca, Treka nie chcę bo nie :)

Santa droga...

macie jakieś pomysły ?

Ja mam Santa Cruza Hightowera(pierwsza wetsuit:edit wersja) do sprzedania;);) Edytowane przez Romi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy Giant niezły imo. Przecież się nie pogryzą, jakby co.

No i flota jednolita .

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eci, a po co Ci XC? Sprzedałeś Osę?

Normalnie wywalasz zębatke, przerzutke, manetke. Tą zębatke co ma zostać warto zastąpić zębatką typu narrow wide.

Co do siodła, to trza dobrać do rzyci. :P

To nie tak jak piszesz, poszedłeś po bandzie bo w zależności od producenta, trzeba albo zmienić cała korbę, albo pająka, albo zębatkę, żeby zachować linnię łańcucha. Narrow? Teraz jest już X-Sync 2. Czy ta technologia super bangla z shimano to nie sprawdzałem bo mi się nie chce. Patent należy do Sram...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jest nie tak z DVO? Nie wiem jak z użytkowaniem ale sama praca i "performens" są chwalone 

co do alu/węgla - grzmotnąć można na wszystkim i wszędzie. Nie chce mi się szukać ale kiedyś wrzucałem tutaj filmik jakiegoś mało rozgarniętego jutubera z workiem pieniędzy - na filmiku było jak odbierał Treka Session (i chyba w sumie poza tym, że rower był drogi więc będzie lans - nie wiedział nic więcej) i jak grzmotnął na trasie - rower poleciał w kamiory, w dolnej rurze zrobiła się dziura na telefon i to byłoby na tyle. Później był wywód jaki to Trek jest zły, bo nie dali mu nowej ramy a niby "dajo dożywotnio gwarancje". Nie brałbym węglowej ramy kosztem zawiasu - ale też nie da się kupić roweru na węglu i podstawowych gratach - jak jest węgiel to są foxy, kaszimy itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns - Orbea jest na stanie

trollu - Dvo w Polsce serwisuje chyba tylko Krakow a Foxa np. zrobie u siebie w miescie, obawiam sie troche ze to zbyt niszowe jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja foxa robie u siebie w pokoju w sensie czyszczenie i wymianę oleju. W razie problemów - jest np Wichu. Ogólnie jeśli tylko o serwis się rozchodzi to ja nie widzę problemu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eci, a po co Ci XC? Sprzedałeś Osę?

To nie tak jak piszesz, poszedłeś po bandzie bo w zależności od producenta, trzeba albo zmienić cała korbę, albo pająka, albo zębatkę, żeby zachować linnię łańcucha. Narrow? Teraz jest już X-Sync 2. Czy ta technologia super bangla z shimano to nie sprawdzałem bo mi się nie chce. Patent należy do Sram...

Racja. Uprościłem. Linia łańcucha w 1na x to jest duży kompromis. Ale można ją w pewnym stopniu ustawić. Co jest w tym krossie? Suport bsa? Czy presfit? Na bsa można się podkładkami pod suport bawić w przypadku korb Shimano

 

Dużo filmów na necie o takiej konwersacji jest

 

Samej takiej przeróbki nie robiłem.

Natomiast 2 napędy 1x10 zakładałem. Wyszło tak, że każdy to był zee i z napinaczem bo właściciel chciał. Jeden w ns fuzzie, jeden w hornecie

 

 

@Suqub ty żyjesz?

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wystarczy wspomóc się modelem 2020 jako instrukcją, albo było taki na start kupić. Szkoda czasu bo kolega teoryzuje i tak tego teraz zmieniać nie będzie. Przyjdzie czas na zmiany to się do tego usiądzie. Ważne że można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

 

@ecipeci, żaden canyon nie? Specteal, strive ( wungiel, zmienna geometria ), torque? Tak jak trek? Nie bo nie? ;)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.