Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

12 godzin temu, Gość fidelio napisał(-a):

Jak zwykle masz rację. Wypisuję się z forum i zajmę się tym, co ostatnio najbardziej lubię. Pozdrawiam 🙋

Widać, że można w każdym wieku wejść zawodowo i z powodzeniem w modeling. Gratuluję i życzę powodzenia! :)  

Modeling modelingiem , ale kolega w pewnym wieku zaczął nieźle kręcić.

Rozumiem , że mogło to draźnić rozlicznych gawędziarzy i zjeżdżaczy-opowiadaczy.

Temat o rowerach, Fidelio wrzucał swoje zdjęcia i przebyta trasę itp. to gdzie jak nie tu miał to robić🤨 

A marudzenie i narzekanie to niektórych, chyba sposób na życie.

A to już wasz problem jak nie odróżniacie pasji z kręcenia od  pasji z 150 selfiaczka. Jednym słowem co ma piernik do wiatraka.

Posted (edited)
Godzinę temu, DEMEL napisał(-a):

Modeling modelingiem , ale kolega w pewnym wieku zaczął nieźle kręcić.

Rozumiem , że mogło to draźnić rozlicznych gawędziarzy i zjeżdżaczy-opowiadaczy.

Na sport wyczynowy to już chyba nie ten wiek .... a na rekreację to chyba trochę taka lekka napinka. Ale skoro sprawia mu to przyjemność to tylko pogratulować. 👍
 Czy drażniło  Mnie nie ‼️
A jak ktoś miał z tym problem to jest na klawiaturze taki przycisk IGNORUJ

Gdyby komuś jednak brakowało wykresów i tabelek, to my wczoraj z 4 1/2 latkiem takie trase zrobilim:

72C46363-FC2C-499C-A3B5-5577C8311D3E.png

B5A68987-FF19-4E4A-93A1-FE325524F71E.png

Edited by Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

2 godziny temu, Burns napisał(-a):

A to już wasz problem jak nie odróżniacie pasji z kręcenia od  pasji z 150 selfiaczka. Jednym słowem co ma piernik do wiatraka.

No, ale przecież jeździ więcej niż większość osób udzielających się w temacie, więc to chyba pasja, dlatego może robić przy okazji selfiaczki 😛

Dajcie spokój , nikt nie ma za złe wrzucania tutaj wykresów , tras , dziesiątek przejechanych kilometrów i opini o sprzęcie ale walenie zdjęcia swojej japy z miną Alvaro przy każdym poście zakrawało już o lekką żenade. 

The-Two-Faces-of-Squidward-174.png

34 minuty temu, Kuba83 napisał(-a):

Dajcie spokój , nikt nie ma za złe wrzucania tutaj wykresów , tras , dziesiątek przejechanych kilometrów i opini o sprzęcie ale walenie zdjęcia swojej japy z miną Alvaro przy każdym poście zakrawało już o lekką żenade. 

Nooo, Rudolfem Valentino ani Alanem Delonem Rafał nie jest, ale trochę zacięcia narcystycznego miał.

Mnie będzie brakowało jego relacji z trasy :huh:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Pytanie o fotelik:

Jadę na urlop z córeczką (2 lata, 14kg) i chciałbym kupić jej fotelik do rowera. Jaki polecacie? 

Druga sprawa: mam fulla z dawnych lat, na foxie, ale sprzęt ma 15 lat i nie był od jakiś 2 lat na serwisie, plus płyn hamulcowy w tarczówkach też dość dawno nie był wymieniany. Dlatego raczej skłaniam się do zabrania Gravela od Giganta - tylko jak to będzie się sprawdzało z fotelikiem? Cienkie dość oponki są... Jak uważacie, jeździł już ktoś tak?

@Krzysiek W. Żona jeździła z synem rowerem typu holender i dawała radę  , opony dość wąskie chociaż nie wiem jakie masz w gravelu   , fotelik Hamax  , nie pamiętam tylko czy Siesta czy Smiley no i kask do tego obowiązkowy 😉 

42 minuty temu, Krzysiek_W napisał(-a):

Pytanie o fotelik:

Jadę na urlop z córeczką (2 lata, 14kg) i chciałbym kupić jej fotelik do rowera. Jaki polecacie? 

Druga sprawa: mam fulla z dawnych lat, na foxie, ale sprzęt ma 15 lat i nie był od jakiś 2 lat na serwisie, plus płyn hamulcowy w tarczówkach też dość dawno nie był wymieniany. Dlatego raczej skłaniam się do zabrania Gravela od Giganta - tylko jak to będzie się sprawdzało z fotelikiem? Cienkie dość oponki są... Jak uważacie, jeździł już ktoś tak?

Jak tylko urlopowo, to nie ma co przesadzać z ceną, https://www.decathlon.pl/p/fotelik-rowerowy-dzieciecy-100-na-rame/_/R-p-119953?mc=8486913&gclid=Cj0KCQjw5auGBhDEARIsAFyNm9FCsUo-mgWTbxhnBvStzlvJYC6KlfPz0mOI7bGLEmbEUFFrlPt6CzwaAt8FEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Full ? wszystko zależy od ramy, pracy zawiasu, wytrzymałości linka, może być z tym kłopot montażowy i w najgorszym wypadku wytrzymałościowy (może coś puścić na damperze, albo innych łącznikach ) - szczególnie bez serwisu zawieszenia. Hamulce, jeżeli jest płyn i ciśnienie (jest szczelny), okładziny niewytarte i cały układ nadal hamuje to nie ma się czego obawiać, że raczej nagle eksploduje.

Gravel, jak przedmówca spokojnie da radę, jedynie co to, że twoja głowa będzie znacznie odsunięta od dziecka, ale jest też zaleta pochylonych pleców bo jak założysz nawet plecak to nie będziesz nim obijał dziecka.

30 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

@Krzysiek W. Żona jeździła z synem rowerem typu holender i dawała radę  , opony dość wąskie chociaż nie wiem jakie masz w gravelu   , fotelik Hamax  , nie pamiętam tylko czy Siesta czy Smiley no i kask do tego obowiązkowy 😉 

dzięki :) oponki to 700x32c, a kask to zawsze zakładam na rower, nauczony doświadczeniami że warto :)

5 minut temu, Burns napisał(-a):

Jak tylko urlopowo, to nie ma co przesadzać z ceną, https://www.decathlon.pl/p/fotelik-rowerowy-dzieciecy-100-na-rame/_/R-p-119953?mc=8486913&gclid=Cj0KCQjw5auGBhDEARIsAFyNm9FCsUo-mgWTbxhnBvStzlvJYC6KlfPz0mOI7bGLEmbEUFFrlPt6CzwaAt8FEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Full ? wszystko zależy od ramy, pracy zawiasu, wytrzymałości linka, może być z tym kłopot montażowy i w najgorszym wypadku wytrzymałościowy (może coś puścić na damperze, albo innych łącznikach ) - szczególnie bez serwisu zawieszenia. Hamulce, jeżeli jest płyn i ciśnienie (jest szczelny), okładziny niewytarte i cały układ nadal hamuje to nie ma się czego obawiać, że raczej nagle eksploduje.

Gravel, jak przedmówca spokojnie da radę, jedynie co to, że twoja głowa będzie znacznie odsunięta od dziecka, ale jest też zaleta pochylonych pleców bo jak założysz nawet plecak to nie będziesz nim obijał dziecka.

Full to Jamis (jakieś stare foto), ale właśnie obawiam się że np. damper puści. niby jest w nim blokada, ale samo opadnięcie mogłoby wywołać efekt zaskoczenia podczas jazdy. hamulce są szczelne, klocki jeszcze w miarę i tu nie obawiam się że coś eksploduje, tylko bardziej że się zapowietrzą.

Skoro jednak uważacie że Gravel będzie ok, to jednak temu bardziej zaufam.

Fotelik pewnie będzie na jedne wakacje, bo w okolicach domu mogę małą załadować do przyczepki. niestety przyczepka już nie wejdzie, nawet jak wyjmę trzeci rząd foteli :)

11059abov2.jpg

30 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

dzięki :) oponki to 700x32c, a kask to zawsze zakładam na rower, nauczony doświadczeniami że warto :)

5 minut temu, Burns napisał(-a):

Full to Jamis (jakieś stare foto), ale właśnie obawiam się że np. damper puści. niby jest w nim blokada, ale samo opadnięcie mogłoby wywołać efekt zaskoczenia podczas jazdy. hamulce są szczelne, klocki jeszcze w miarę i tu nie obawiam się że coś eksploduje, tylko bardziej że się zapowietrzą.

Skoro jednak uważacie że Gravel będzie ok, to jednak temu bardziej zaufam.

Fotelik pewnie będzie na jedne wakacje, bo w okolicach domu mogę małą załadować do przyczepki. niestety przyczepka już nie wejdzie, nawet jak wyjmę trzeci rząd foteli :)

11059abov2.jpg

Posted (edited)

no a ja przede wszystkim nie wiem czy mocowanie do ramy by Ci weszło

pol_pl_Bobike-Maxi-Uchwyt-Do-Fotelika-1-jednopunktowy-27538_1.png

Szczególnie, że każdy producent fotelika ma swoje i ten plastikowy klocek ze zdjęcia ma różne rozmiary. Jednym słowem mogłoby to blokować działanie zawiasu - daj se siana. Już na zdjęciu widać widać dodatkowe utrudnienie montażowe, czyli pancerz przedniej przerzutki.

Edited by Burns

Posted (edited)

Panowie czy nowy cross Romet Orkan 1M w cenie 1450zl to dobry wybór?

IMG-20210617-191641.jpg

Rama 21"

Koła 28"

Manetki przód   Shimano ST-EF500 3 speed

Manetki tył   Shimano ST-EF500 7 speed

Przerzutka przód   Shimano FD-TY510

Przerzutka tył   Shimano Acera RD-M360

Mechanizm korbowy   Cyclone CTL-3 48/38/28T 170 mm

Hamulec przód   Shimano BR-TX805 tarczowy mechaniczny

Hamulec tył   Shimano BR-TX805 tarczowy mechaniczny

Tarcza hamulcowa przód   160 mm

Tarcza hamulcowa tył   160 mm

Opony   700x35 Michelin

Obręcze   aluminiowe dwukomorowe

Piasta przód   JoyTech D041DSE aluminiowa

Piasta tył   JoyTech D242DSE aluminiowa

Kaseta / wolnobieg   wolnobieg 14-28T 7 speed

Kierownica   aluminiowa 680 mm 15' 31,8 mm

Mostek kierownicy   aluminiowy 90 mm

Sztyca   aluminiowa 31,6 mm 350 mm

Siodło   Vader

Pedały   FP-804

Edited by Kuba83

Posted (edited)
1 godzinę temu, Kuba83 napisał(-a):

Panowie czy nowy cross Romet Orkan 1M w cenie 1450zl to dobry wybór?

IMG-20210617-191641.jpg

Rama 21"

Koła 28"

Manetki przód   Shimano ST-EF500 3 speed

Manetki tył   Shimano ST-EF500 7 speed

Przerzutka przód   Shimano FD-TY510

Przerzutka tył   Shimano Acera RD-M360

Mechanizm korbowy   Cyclone CTL-3 48/38/28T 170 mm

Hamulec przód   Shimano BR-TX805 tarczowy mechaniczny

Hamulec tył   Shimano BR-TX805 tarczowy mechaniczny

Tarcza hamulcowa przód   160 mm

Tarcza hamulcowa tył   160 mm

Opony   700x35 Michelin

Obręcze   aluminiowe dwukomorowe

Piasta przód   JoyTech D041DSE aluminiowa

Piasta tył   JoyTech D242DSE aluminiowa

Kaseta / wolnobieg   wolnobieg 14-28T 7 speed

Kierownica   aluminiowa 680 mm 15' 31,8 mm

Mostek kierownicy   aluminiowy 90 mm

Sztyca   aluminiowa 31,6 mm 350 mm

Siodło   Vader

Pedały   FP-804

Mnie się podoba ale ja i tak bym zaraz zmienił korbę na łożyskach zewnętrznych, ale z przodu 48 zębów, no będzie szybki mi się zdaje.

A dodam, że w tylnej przerzutce Acera, warto zmienić kółka na aluminiowe z chin, łożyskami krytymi z jakiejś hurtowni w Polsce. Mniejsze opory taki zestaw stawia i przerzutki zmieniają się dokładniej jak w o klasę wyższych przerzutkach. Tylko więcej cierpliwości trzeba przy regulacji. 

Edited by albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

15 godzin temu, Burns napisał(-a):

Tyramy

IMG_20210618_113452.jpg

Wyobrażałem sobie, że trochę starszy jesteś 🤪

W dniu 18.06.2021 o 07:20, Teufel26 napisał(-a):

Link na PW.

To ja też poproszę

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Posted (edited)

IMG_20210619_155919.jpg

IMG_20210619_161843.jpg

W drodze na miejscówkę mijałem sporo kolarzy szosowych i dosłownie każdy ze skwaszoną miną. Prują po tych wyasfaltowanych górach łeb na szyje, ale jak za karę. 

9 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Wyobrażałem sobie, że trochę starszy jesteś 🤪

Troszeczkę, ale na selfiaczka nie licz. 

IMG_20210619_200256.jpg

Edited by Burns