Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

Miałem kupować chińczyki CSC, bo miałem takie pod szczęki i byłem zadowolony, ale po wprowadzeniu nowych zasad opodatkowania przesyłek z Chin gdzie sam nie wiesz ile w końcu zapłacisz, mogłoby się okazać, że wyjdzie niewiele mniej niż za Vinci. 38 mm to nie stożek :P

38 mm to mega uniwersalny stożek 😛

W środku sezonu, z wagą poniżej 70 kg, te 50 mm jednak momentami odczuwałem... Stąd póki co nie zamierzam zmieniać kół, na jakich Cannondale wyszedł z fabryki - 35 mm 😉

Na płaskim większe korzyści z wyższego stożka, na naszych śmiesznych pagórkach korzyść z niższego żadna. Ja ważę 73 kg.

I najważniejsze, 50 mm wygląda kozacko, przemyśl to ;)

w takim peletonie warto nie mieć formy, żeby cały czas jechać z tyłu 🤣

Wpadły „zimówki” + błotniki i można dalej śmigać pomimo mniej sprzyjających warunków :) + jeszcze Northwave origin plus 2

B0A662C5-95F1-4EB8-B7FB-7EA42566AED3.jpeg

Edited by john.doe

W dniu 24.11.2021 o 14:01, fonfelinni napisał(-a):

Jak 10s to 'dinozaur' to nie wiem, jak juz nazywac mojego HT na 9s i 26 cali kolach. Do tej pory mowilem retro-mtb  :P

W dniu 24.11.2021 o 00:20, -mrovka- napisał(-a):

SUPER !!!

- ale niestety dalej nie mam alternatywy dla mojej kasety XTR CS-M980 10s 11/36  ......Tak panowie, nie pomyliłem się. Sa jeszcze ludzie, którzy śmigają na takich starych 10cio rzędowych dinozaurach hehe

Ps1. Daje minusa firmie Shimano, za 'dyskusyjne praktyki' jeżeli chodzi o długość ogniw :)

Ps2. Jeżeli kiedyś produkowali 'dziesiątki' to chyba nie byłoby dla nich problemu zrobić dwie sztuki na specjalne zamówienie :) - aż do nich napisze :)

Kiedyś czytałem o tym monolicie Sram'owskim - niska waga, dobra sztywność, ale jak to monolit, cała była do wymiany.

W M-980 wymieniam sobie to, co potrzebuje wymienić w danym sezonie. Możliwość wymiany poszczególnych zębatek, zawsze bęzie na plus.

To są wszystko nadal nowoczesne sprzęta.

W 90% użytkuję wolnobiegi 6 i 7s i najlepiej jakby tak były minimum 30-to letnie bo są praktycznie nie do zdarcia.

Takie sprzęty są najlepsiejsze, nie sypią się, łatwe w naprawie w każdych warunkach i jadą praktycznie wszędzie. ;) :)

favorit.jpg

szosowy sportan.jpg

Edited by kaido2

@kaido2 to co napisałeś nawet nie podlega polemizowaniu.

Mój kumpel jezdzi na moim starym rowerze na hamplach Deore które mają ponad 20cia lat i zmienia tam tylko klocki - nawet olej jest fabryczny.

Tak samo sobie chwali przednią zmieniarke Shimano STX którą opracowali też ponad 20 lat temu i która ze względu na rame, jest mocowana na suport :)

Pewnie byłaby już zmieniona, ze względu na luzy, ale nie ma alternatywy.

Jeżeli chodzi o mnie, to pisząc o kasecie, brałem pod uwage ilość przełożeń, rozpiętość i wage elementu. Bo waga jest dla mnie bardzo istotna.

Mojego rumaka staram się utrzymać w kategorii pseudo LIGHT-BIKE.

Niestety, producenci idą już w kasety z większą rozpiętością przełozeń i nikt już nie zawraca sobie głowy kasetami 10cio rzędowymi dla profesjonalistów,

Oczywiście, są dalej kasety 10cio biegowe, ale one idą do tańszych rowerów i nikt nie zwraca uwagi już na wage

17 godzin temu, Burns napisał(-a):

Bez formy nie zaliczysz wszystkich „lotnych premii” :)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

17 godzin temu, Burns napisał(-a):

Nie wiem....ale jechać za takim peletonem w ciepły upalny dzień, kiedy wszyscy sa spoceni ?

Lubie fetysz, ale dla mnie to przesada :) wyznaje zasade - co za dużo , to nie zdrowo hehe

/żarcik panowie/

55 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

Bo waga jest dla mnie bardzo istotna.

Dla mnie też w przypadku roweru startowego. Na codzień i na trudne ultra terenowe, tylko niezniszczalne proste w budowie wynalazki.

Daj spokój. Nie wiem jak teraz w Gdyni bo trochę nie zaglądałem ale w Gdańsku, tyle wycięli, że głowa mała. A koleiny takie, że nawet z buta nie idzie tego sforsować 🙄

Dziś z ryjem i na zimowym rowerze. Z przygodami, bo po dojechaniu autem na miejsce okazało się, że zabrałem ze sobą wszystko ...oprócz butów rowerowych 🤷 Więc jeździłem w zwykłych butach, na które naciągnąłem ochraniacze neoprenowe i jakoś to poszło 😉 Znowu parę km po lesie, w błocie, uważając na kamienie i korzenie... Oby to szlifowanie techniki zaprocentowało za kilka miesięcy na szosie...

IMG_20211204_122240-01.jpeg

IMG-20211204-WA0026-01.jpeg

IMG_20211204_122246-01.jpeg

IMG-20211204-WA0024-01.jpeg

IMG-20211204-WA0027-01.jpeg

Screenshot_20211204_153452_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

Edited by zegarkowo_rowerowo