Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam propozycję.

 

Jestem nowy na forum, i spóźniłem się w zamówieniu a projekt zegarka bardzo mi się podoba, może wpłacę pieniądze za sampla i w ten sposób otrzymam ten zegarek na własności i wszyscy będą zadowoleni.

 

Michał

 

Witaj na forum. Bez urazy, ale to zły pomysł. Jest limitacja i nie należy jej przekraczać. Będzie lista rezerwowa. Myśle, ze jest duża szansa dostania sie z niej.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega może nie doczytał, sampel jest wyraźnie droższy niż zegarek dla reszty chętnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest limitacja i nie należy jej przekraczać.

 

Ale w sumie czemu nie? Przecież sampla nie zniszczymy, a i tak będzie się różnił szczegółami od finalnej wersji. Będzie więc jedyny w swoim rodzaju, stąd poza limitacją. Jak kolega chce zapłacić to nie widzę przeszkód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja chyba nie ma sensu..., jeśli deklarowaliśmy że kupujemy zegarek to płaćmy za sampla, chyba ze chcemy kupić kota w worku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doloczyc do ceny zegarka, cene sampla i po sprawie. Tylko, ze takie kalkulacje powinny byc robione na samym poczatku. Bo z 380zl finalnie sie zrobi ile? 500? Bylo od poczatku policzyc wszystko i podac cene gotowego produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że doplata za AR była na życzenie forumowiczów, pudełko zdecydowaliśmy się wyprodukować w Polsce a dotychczas wliczyliśmy do ceny koszty przesyłki do Was zegarków które i tak każdy musiałby zapłacić. Opcja z tym samplem różni się od wcześniejszej tym że po wyprodukowaniu tego sampla możemy się wycofać...i ta możliwość kosztuje 12zł . Możemy też zebrać zaliczki i czekać na sampla gratisowego ( bez dopłaty) ale jak się nie spodoba to nie bedzie juz i tak odwrotu.

 

To są opcje dodatkowe które Wam daje a nie moje wymysły. Możecie z nich skorzystać ale nie musicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć taką umiejętność, żeby na starcie projektu potrafić wyliczyć całkowity koszt. Jakie to trudne wiedzą np Ci, którzy budowali dom :) Ale mniejsze projekty mają tą samą przypadłość.

Co innego, gdyby to wykonawca - podał nam jakąś cenę, a później wymyślał koszty uboczne, a tak - życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, założę ze swoich żeby nie opóźniać a potem się uzgodni co jak i kiedy.

 

Po co kolejne posty?

Przecież QV podjął już decyzję.

Jeśli komuś nie pasuje, to może zrezygnować. Są chętni którzy go kupią.

 

.. Opcja z tym samplem różni się od wcześniejszej tym że po wyprodukowaniu tego sampla możemy się wycofać...i ta możliwość kosztuje 12zł . Możemy też zebrać zaliczki i czekać na sampla gratisowego ( bez dopłaty) ale jak się nie spodoba to nie bedzie juz i tak odwrotu...

 

Chyba warto wydać 12 zł


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko warunkom QV. 12zl to nie pieniadz i jestem za tym, aby sampla zamowic. Znajac jednak zycie, to zanim wszyscy wplaca te 12zl, to bedziemy mieli jesien. Dlatego lepiej bedzie doliczyc te koszty do ceny zegarka, a QV bedzie musial zainvestowac z wlasnego mieszka dukatow, jesli zalezy jemu i nam na czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko warunkom QV. 12zl to nie pieniadz i jestem za tym, aby sampla zamowic. Znajac jednak zycie, to zanim wszyscy wplaca te 12zl, to bedziemy mieli jesien. Dlatego lepiej bedzie doliczyc te koszty do ceny zegarka, a QV bedzie musial zainvestowac z wlasnego mieszka dukatow, jesli zalezy jemu i nam na czasie.

 

Tak też zamierzam zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tak nieśmiało napomknę - może warto by ruszyć z tą listą rezerwową? Zaraz się zacznie sezon urlopowy i znowu gdzieś mi zapisy umkną... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, czy mógłbyś napisać, jaki jest plan działania w sprawie sampla i jaki w ogóle plan? To jest,:

1. kiedy zamierzasz zamówić sampla?

2. kiedy przewidujesz, że go dostaniesz?

3. kiedy zaczniesz zbierać zaliczki?

4. kiedy zostanie utworzona lista rezerwowa?

5. czy potrzebujesz przy tym wszystkim pomocy, a jeśli tak, to jakiej?

 

Nie chodzi mi przy tym o konkretne daty, ale choćby miesiące, a także, żebyś opisał sekwencje np. najpierw testuję sampla, potem zaliczki itp. Używając popularnego na Wiejskiej sformułowania, taka mapa drogowa realizacji projektu :)


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak lista rezerwowa wystartuje to proszę z góry o miejsce na niej :-)

 

Wyslane z mojego komputera Odra 1305.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listy są na ukończeniu, dzisiaj się powinny ukazać. Sampel zostanie zamówiony w przeciągu 2 tygodni. Tzn wplata zostanie dokonana....potem będą grafiki 3D techniczne i produkcja sampla która wedlug deklaracji producenta powinna zajac ok 40 dni. Zaliczki? Po otrzymaniu sampla. Na razie jeszcze ogarniam ;-0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli teraz czekamy na listy i info, ze poszło zamówienie na sampla.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV - czy będziesz informował mailem o postępach czy tylko na forum? Bo rozumiem że teraz będzie ponad 40 dni przestoju w postach/newsach a włażenie codziennie w sezonie urlopowym na forum będzie trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sfrog zacznij obserwować ten temat, wtedy treść każdego nowo napisanego postu przyjdzie Ci na maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV - czy będziesz informował mailem o postępach czy tylko na forum? Bo rozumiem że teraz będzie ponad 40 dni przestoju w postach/newsach a włażenie codziennie w sezonie urlopowym na forum będzie trudne.

Raczej nie będzie takiego przestoju, zawsze będzie coś do "omówienia"

Ale temat "obserwować" nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło usłyszeć, że idzie do przodu:)


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzw. Konkrety beda wysylane na maila...zdaje sobie sprawę ze nie każdy tu ślęczy i obserwuje sytuacje. Tutaj na forum rozprawiamy ogólnie o rzeczach które mają mniejszy wpływ na całościowy projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obserwuje wątek, ale zauważyłem że powiadomienia przychodzą wybiórczo, nie dla wszystkich postów. Ostatnio myślałem że nic się nie dzieje i musiałem z dwie strony wątku czytać na raz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja - doliczyć cenę sampla do ceny całości i zarządzić obligatoryjną zaliczkę od osób zainteresowanych - np. w wysokości 50zł, to pozwoli odsiać z listy tych którzy robią sztuczny tłum lub wpisują się dla jaj. Kto jest naprawdę zainteresowany bez problemu wpłaci. Taki lub podobny system się sprawdził przy zegarkach forumowych na CW i WUS.


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja - doliczyć cenę sampla do ceny całości i zarządzić obligatoryjną zaliczkę od osób zainteresowanych - np. w wysokości 50zł, to pozwoli odsiać z listy tych którzy robią sztuczny tłum lub wpisują się dla jaj. Kto jest naprawdę zainteresowany bez problemu wpłaci. Taki lub podobny system się sprawdził przy zegarkach forumowych na CW i WUS.

 

Bardzo dobry pomysł! Ja też jestem zwolennikiem szybkiego i kategorycznego określenia, ile osób jest rzeczywiście zainteresowanych zakupem zegarka, a ile nabija sobie tylko posty.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście w długi weekend nie siedzę na forum (robię to tylko w pracy:) ) więc do czytania parę stron. Jestem bardzo ZA informowaniem mailem każdego zainteresowanego o ważniejszych rzeczach jak np zaliczki, ponieważ ja akurat planuje budżet miesięczny pod koniec poprzedniego miesiąca i fajnie było by dostać info ze sporym wyprzedzeniem, gdyż jak np. piątego dostanę info, że zaliczka 50%ceny i termin tydzień, to oczywiście wpłacę, ale... lepiej wiedzieć wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja - doliczyć cenę sampla do ceny całości i zarządzić obligatoryjną zaliczkę od osób zainteresowanych - np. w wysokości 50zł, to pozwoli odsiać z listy tych którzy robią sztuczny tłum lub wpisują się dla jaj. Kto jest naprawdę zainteresowany bez problemu wpłaci. Taki lub podobny system się sprawdził przy zegarkach forumowych na CW i WUS.

Dobrze gada. Polać Mu.

Wtedy nie będzie nawet trzeba robić listy rezerwowej ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.