Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
wo3kie

Nowy FC czy używany Zenith/IWC

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do zakupu zegarka, cena do około 5000pln.

Waham się pomiędzy:

- nowym Frederique Constant Slim Line Automatic, koperta stalowa

czy

- używanym Zenith, złota koperta, lata 50-70, dostępny na Allegro

- używanym IWC, złota koperta, lata 50-70, dostępny na Allegro.

Dla Zenith i IWC nie podaje konkretnych modeli, ponieważ podoba mi się kilka modeli które między innymi ma użytkownik Szevo26. Cena około 3500-5000. Wkleje dwa zdjęcia dla przykładu, ale chodzi mi tutaj raczej o klasę, grupę produktów.

Wizualnie wszystkie zegarki bardzo mi się podobają, mają raczej minimalistyczne tarcze. Bardzej oczekuję od Was rad i przemyśleń, czy kupić nowy zegarek Frederique Constant Slim Line Automatic czy coś używanego marki Zenith/IWC z lat 50-70. Wszystkie za i przeciw.

Nie powiem, że pokusa posiadania logo złotej gwiazdki na tarczy jest kusząca :). A nowy Zenith jest dla mnie troszku za drogi.

Dzięki bardzo za wszystkie rady i przemyślenia.

Łukasz

post-64070-0-39414200-1375181413_thumb.jpg

post-64070-0-71649200-1375181416_thumb.jpeg

post-64070-0-74372100-1375181422.png

IMO zależy jakie bedzie przeznaczenie. Do codziennej "służby" raczej nowy FC, a jeśli okazyjnie na rękę a głównie do "posiadania" to IWC w klasycznej ponadczasowej linii. Jeśli potem będziesz chciał wymienić na coś innego to ten model IWC będzie twardą walutą, ta linia Zenitha nie jest tak stylistycznie uniwersalna.

Zwróć też uwagę, że złote zegarki vintage nie sa rozmiarów dzisiejszych modeli a górna granica średnicy to 36- 38 mm.

Edited by antiquarius.maximus

Ja bym raczej poszedl w vintage chciaz to tez zalezy od przeznaczenia czasomierza. Problem z vintage jest jednak taki, ze nie jest tak latwo znalezc dobrze zachowany i niekombinowany egzemplarz szczegolnie od sprzedawcow "profesjonalnie" zajmujacych sie sprzedaza takich zegarkow na Allegro. Jest jeszcze kwestia tego jakiej proby jest zloto. Jestes pewny, ze ten IWC to pelne zloto a nie np. gold caped? Duzo oczywiscie tez zalezy od mechanizmow, o ktorych tutaj nie wspominasz. Takze troche ciezko pradzic Ci bez blizszych szczegolow.

Sorry za troche prywaty ale jakbys rozwazal vintage to mam na sprzedaz naprawde fajna Omege Seamaster w 18k zlocie.

Jest jeszcze kwestia wielkości - większość klasycznych vintage to zegarki średnicy 34-36mm. Nie wiem, czy kolega "wo3kie" jest tego świadomy, bo na zdjęciach z aukcji robią wrażenie okazalszych.

[wysłane z mojego Atari 65XE]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By zegarek_watch
      Rozważam zakup zegarka typu pilot z kolorem tarczy jasno niebieskim. Pod uwagę na ten moment biorę IWC Pilot Le Petit Prince lub Breitling Navitimer. 

Jak uważacie, na który lepiej się zdecydować, a może macie jakieś inne propozycje.
      Wymagania:
      - zegarek typu pilot
      - kolor tarczy jasnoniebieski
      - koperta 40-44 mm
      - bransoleta zamiennie pasek w rozmiarze przy kopercie 20mm lub 22mm
      - model z historią

Zapraszam do głosowania w ankiecie i zamieszczania w postach uzasadnień wyboru, spostrzeżeń o zegarkach, propozycji, itp.
    • By Klod100
      Dzień dobry. 

Mam mały dylemat. Ciągnie mnie do IWC ostatnio. Chciałbym coś z białą tarczą w rozmiarze do 40mm. 

Spitfire Mark XVI na bransolecie ( jedna z najwygodniejszych bransolet ever) 

vs. 

Ingenieur 40mm. - Genta w rozsądnym rozmiarze, sportowy zegarek ze zintegrowaną bransoletą. 

oba doskonale uzupełniają moją obecną kolekcję. 

inżyniera już miałem ale 42mm - do tej rzeki już nie wejdę. 

co radzicie?
    • By InfinitiMike
      Witam serdecznie,
      proszę o Wasze zdanie oraz opinie jeżeli macie do poszczególnych tych dwóch zegarków.
      Waham się nad zakupem:

1. Rolex Oyster Perpetual 39 rhodium
      https://www.chrono24.pl/rolex/rolex-oyster-perpetual-39-dark-rhodium-dial--id4118328.htm

2. Zenith Defy Classic
      https://www.chrono24.pl/zenith/defy-classic--id11486185.htm

Wielkość koperty podobna i chyba na tym podobieństwa się kończą.

Dziękuję za odpowiedzi.

• By Bratmario
      Może ktoś coś wie na temat tego Zenitha i sprzedawcy z Allegro? Proszę o opinie.
      https://allegro.pl/oferta/rzadki-zegarek-zenith-automatic-z-data-cal-2542-8961843425
    • By Christoffer
      Witam wszystkich, chętnie posłucham Waszych opinii co do tych dwóch zegarków- IWC Mark XVIII Le Petit Prince i Breitling Aviator 8. IWC już przymierzałem i rozmiar koperty pasuje mi idealnie. Breitlinga jeszcze nie ale przynajmniej na zdjęciach poprzez te delikatne czerwone wstawki wydaje się odrobinę ciekawszym modelem. Nie wiem jak z serwisem w przyszłości tych modeli, mechanizmy nie są raczej specjalnie skomplikowane chyba?

A może ktoś ma ciekawą alternatywę do zaproponowania? Zegarek pewnie będę kupował w Szwajcarii, biorąc pod uwagę tamtejsze ceny wychodzi około 3 tys zł mniej na rzecz Breitlinga.

Pozdrawiam

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.