Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jarosław

jak to jest z katalogami i prospektami??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

@ TommyLee,

za taką kasę, to możesz kupić sprzęt klasy Hi-End i jeszcze Ci trochę na płyty zostanie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Katalog IWC po chyba 4 tygodniach wreszcie zawitał w mojej skrzynce i to w towarzystwie katalogu Omegi.

Szkoda tylko, że IWC dosłał wydanie na 2004, skoro już są na 2005. Miałem nawet okazję obejżeć go podczas losowania nagród w sklepie Władka Mellera.

Także kilka dni temu biadoliłem, że nie mam ich katalogu, a teraz mam już dwa (bo jeden wycyganiłem w Aparcie).

Tak wogóle to bardzo miło, że załączyli cennik - najdroższy model kosztuje bagatela 249 tysięcy....... Euro oczywiście :) Toż to przecież gratka, chyba jutro zamówię. :roll:

 

Tomek

 

wow !!! ja tez dostałem i wcale nie narzekam że dotyczy 2004 r. jest pieknie wydany, duzo historii , opisów , czad , jest co poczytac :) będe jescze wysyłal do firm niemieckich (zgodnie z waszymi zachętami ) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe - ja też akurat wczoraj dostałem katalog z IWC.

Co prawda bez Omegi ( :evil: ), ale za to jednocześnie przyszedł bardzo dobry katalog z Ball'a - polecam :(


Andrzej W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem katalog IWC super 285 stron !!!!!!!!!!!!

Zobaczyłem tam super zegarek Jan Ullrich edition.Mam pytanie co to jest chrono-rattrapante ?

 

pozdrówki

 

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... w dużym uproszczeniu to chronograf ( a więc stoper) pozwalający mierzyć czas trwania dwóch procesów o wspólnym początku (lub np. do mierzenia międzyczasów) - tak jakby dwa stopery o wspólnym starcie.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyszły do mnie dwie przesyłki, jedna z st.Imier, a druga z warszawy :( . No i tak, katalog Omegi całkiem przyjemny choć skromny w porównaniu z poprzednimi które dostałem (Glashutte i Chronoswiss), a z kolei Longines przysłał jedynie tak to mogę nazwać - trzy broszurki z kolekcjami.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja otrzymałem trzy katalogi z Longines'a, wraz z reklamowymi kartkami, katalog Omegi, oraz IWC, który zrobił na mnie największe wrażenie z tych wszystkich wyżej wspomnianych; twrada oprawa, porządne wykonane, no i cennik do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te katalogi to w ogóle dość niebezpieczne hobby.

Ja w ciagu ostatnich 5 tygodni dostałem ich około 45...

Zona patrzy na mnie z coraz wiekszym politowaniem ( :evil:: miejsce na półce!)

 

Ale mam nieco inny problem: otóż bodaj połowa ( :!: ) katalogów przyszła z jakimś uszkodzeniem. Żona twierdzi, że to nasza ukochana (jutro strajk?) Poczta Polska sprawdza, czy przypadkiem ktoś mi niepotrzebnie nie przesyła czegos naprawdę cennego.

Ja osobiście nie jestem aż tak podejrzliwy, ale choćby dziś dostałem strasznie zmaltretowany katalog DeWitt'a - a jest czego żałować, bo to twarda płócienna okładka!

 

Czy można coś na to poradzić?


Andrzej W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, cóż przyznam, że również do mnie katalogi przychodzą uszkodzone np. dzis Ulysse Nardin jakiś taki sfatygowany jakby go pies przeżuł i wypluł, ale poza tym całkiem fajny, no i jakaś broszurka z hamiltona ale raczej mogliby ją wrzucać do skrzynki na listy jako spam bo jakościowo tylko do tego się kwalifikuje.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Hamilton ma plus za ciekawy pomysł, ale fakt ze wole tradycyjne katalogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dostał ktoś może katalog Fortisa?Wysłałem zamówienie przez niemieckojęzyczną stronę,napisałem również 2 maile,półtora miesiąca i nic :evil: Przy okazji,gdzie w Polsce można kupić Fortisa,bo w internecie natknąłem się tylko na sklep Ornament,generalnie cieniutko u nas z przedstawicielstwem.Będę wdzięczny za wszelkie informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj w ORNAMENCIE, ul. Puławska 10, W-wa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dziś nowy nawet nie katalog, ale album raczej: "Lange&Soehne. When time came home 2005/2006". Duży format, ponad 130 stron. Jeden z lepszych w ostatnim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem- zrozumiałem :lol:

Chodzi o katalog Patka, zrozumiałem dlaczego tak trudno jest go zdobyć, chyba dlatego, że jest po prostu genialny :!: Dziś otrzymałem przesyłkę od Władka wraz z katalogiem- nagrodą i jestem pod wielkim wrażeniem.

Wspaniałe zdjęcia, wspaniała oprawa, opisy wszyskich kalibrów ze zdjęciami, tylko bardzo ubolewam, że "mój" katalog jest po niemiecku, a ja w tym jęzku "ani słowa", w przeciwnym razie mogłaby być to wspaniała lektura, ale i tak jestem bardzo szcześliwy, że stałem się jego posiadaczem :lol:

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go i znam. Gratuluję - kawał dobrego katalogu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei dostałem dziś katalog Eberharda, i ma on u mnie dużego plusa za marketing. Jak dostaję katalog to oczekuję też zwykle listu z podziękowaniami itp. Jest to miły gest i odnosi się wrażenie, że dana firma dba o klienta. Niestety często dostaję sam katalog, wyjątkiem było Glashutte i Longines. No a jeśli chodzi od Eberharda to dostałem list podpisany przez panią Laetitię Sidler z Astor Time (firma odpowiedzialna za międzynarodowy handel tą marką ), z adresami sprzedawców w Polsce i numerem telefonu do agenta tej marki w naszym kraju. Także full profi - czuję się doceniony :lol: . No a katalog bardzo fajny - w grubej oprawie z obwolutą, bardzo przyjemny, tak więc polecam!


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł do mnie katalog Aquanautic. Samo wydanie niczego sobie choć nie takie jak w najwyższej półce. Najlepsze jednak było opakowanie. Panowie jedną koperte włożyli do drugiej. Ta zawnętrzna widać strasznie podobała się celnikom bo mam na niej stemple i inne znaczki z jednostki w Bytomiu w ilości iście hurtowej. Najlepsza jest jednak druga strona koperty na której naklejono mi wielką kartkę :"Z uwagi na brak taśmy urzędowej przesyłke zabezpieczono po kontroli celnej taśmą brązową". Hmm no bardzo ciekawe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a katalog bardzo fajny - w grubej oprawie z obwolutą, bardzo przyjemny, tak więc polecam!

 

Też dostałem ten katalog i, szczerze mówiąc, mnie nie zachwycił. jest krótka historia firmy, jednozdaniowo opisane osiągnięcia i zdjęcia zegarków. I to wszystko. W porównaniu z Audemars Piguet lub Glashuette jest słaby.

 

Rzecz w tym, że obok zdjęć zegarków chciałbym otrzymać informację o mechanizmach i bardziej szczegółowy opis osiągnięć. Ale może to jest wyłącznie moja zachcianka ...

 

Pozdrawiam,

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam :lol: przed katalogami z włoskiej firmy Staurino :!:

Przysyłają (pocztą kurierską) mniej więcej 2 kg papieru, w kopercie o powierzchni chyba z pół metra kwadratowego :shock:


Andrzej W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też dostałem ten katalog i, szczerze mówiąc, mnie nie zachwycił. jest krótka historia firmy, jednozdaniowo opisane osiągnięcia i zdjęcia zegarków. I to wszystko. W porównaniu z Audemars Piguet lub Glashuette jest słaby.

 

Nie jest zły w porównaniu z np. Omegą czy Longines, no a Glashuette to masz rację, piękny katalog.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a my dostalismy (z jeeves) piekny katalog z Glashuette , faktycznie pieknie wydany :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze Jaeger Le Coultre równiez piekne wydanie i od razu zakochaliśmy sie w Master Ultra Thin , marzenie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może by chciał kilka egzemplarzy materiałów reklamowych firmy Staurino?

(ostrzegam uczciwie: przerost formy nad treścią; ale na pociechę mogę dodać katalog IWC - co prawda zeszłoroczny, ale najnowszego chyba jeszcze w Polsce nie ma).

 

Pierwszy chętny (i naiwny :lol: ) wygrywa!


Andrzej W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę chyba pokusić się o mój prywatny ranking 5 najlepszych darmowych katalogów. I tak:

 

1. Wempe, seria 5 katalogów Meisterwerke der Uhrmacherkunst z lat 2001-2005; każdy twarda oprawa po 100 s., marki: Breitling, Breguet, Omega, Blancpain, PP, VC, AP, JLC, GP i in. + cenniki - absolutny prymat; każdy w dodatku ma na początku esej o którejś z komplikacji zegarkowych. Najlepiej zamówić je przez ich hamburską centralę (pisząc maila o wszystkie 5 tomów z ich strony www - jej adres był już kiedyś w tym temacie: powyżej - strona 4);

 

2. Patek (2004/2005);

 

3. Glashy2nźtte-Original;

 

4. A.Lange&Sy2nśhne ex aequo z IWC i VC;

 

5. AP razem z Daniel Roth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.