Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jeśli  " kocha Rolexa i zawsze wierzył ... " ( a nie " nigdy Rolexa do swoich ulubionych marek nie zaliczał " ) , to egzaltacja bijąca z reportażu wydaje się bardziej naturalna .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo fajny artykul luzno i rzeczowo napisany. Milo poczytac o czyms, o czym niezbyt czesto nawet na tym forum sie pisze o Rolexie. Wreszcie ktos pokazal, ze Rolex, to nie tylko milion skladanych zegarkow rocznie przez jakies tam roboty bez duszy, ktore "klepia" zegarek za zegarkiem, aby jak najwiecej sprzedac nie troszczac sie o samo zegarmistrzostwo, tylko o zysk B)

 

Dla mnie zegarmistrzosko majstersztyk - szacun B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie co polecilibyście za pasek jakiś skórkowy do rolexa 14060m  model z 2008r z opisanym wewnętrznym ringiem już taki ostatni mohikanin  ;)

  

zegarek wiadomo jest jeszcze w starszym stylu koperty itd ale już ma detale że tak powiem podliftingowane względem wcześniejszych 14060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie idealnie pasował by jakiś zamszowy, choć nie koniecznie w stylu nato, choć metalowe szlufki też ładnie by się kompodowały z kopertą i ideą tool,

skóra barwiona na starą tzn, przypalany brąz ... 

http://www.bulangandsons.com/wp-content/uploads/2014/01/Tudor-Power-DUO-011.jpg

https://bulangandsons.com/wp-content/uploads/2014/01/BS-Tudor-W-23-7928-Ross-11.jpg

https://bulangandsons.com/wp-content/uploads/2014/03/BS-W-36-Rolex-5513-matte-314-12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie co polecilibyście za pasek jakiś skórkowy do rolexa 14060m  model z 2008r z opisanym wewnętrznym ringiem już taki ostatni mohikanin  ;)

  

zegarek wiadomo jest jeszcze w starszym stylu koperty itd ale już ma detale że tak powiem podliftingowane względem wcześniejszych 14060

co prawda nie skorkowy, ale ostatnio jak tam zajrzałem to dodalem do koszyka z 10 sztuk :D poki co jeszcze nie zamowilem, ale chyba to zrobię ;)

na lato idealne, np. taki zielony

http://www.decowrist.com/collections/perlon-straps/products/perlon-strap-green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie idealnie pasował by jakiś zamszowy, choć nie koniecznie w stylu nato, choć metalowe szlufki też ładnie by się kompodowały z kopertą i ideą tool,

skóra barwiona na starą tzn, przypalany brąz ... 

http://www.bulangandsons.com/wp-content/uploads/2014/01/Tudor-Power-DUO-011.jpg

https://bulangandsons.com/wp-content/uploads/2014/01/BS-Tudor-W-23-7928-Ross-11.jpg

https://bulangandsons.com/wp-content/uploads/2014/03/BS-W-36-Rolex-5513-matte-314-12.jpg

 

to co tutaj pokazałes chodzi mi po głowie też taki braz podpalany badź nato zamszowe chodzą mi głowie odbiore mysle do 6dni zegar po serwisie i dodam zdjecie na co padl wybór eh dzieki za utwierdzenie

  

Pitt dzieki za link no jakby cos daj znac to byłbym chetny na paski  ^_^  nigdy za wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pasek świetny ale ...Sub na croco czy ali ...ja bym się nie zdecydował

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"Właśnie go dogaduje ten pach ale inne wymiary"

Edytowane przez cook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek ala zamsz w stylu vintage pasuje każdemu, ale Król zasługuję na aligatora bez dwóch zdań, moim zdaniem strzał w dychę !

gasp50  już nie mogę się doczekać efektu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi tylko filip szybko zrobic dla mnie wymiar ,zegar odbiore mysle pod koniec tygodnia mam taka nadzieje czeka w kolejce na smarowanie u zegarmistrza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Czy ktoś forumowiczów jest zainteresowany kupnem 16710 - Coke?

 

Dostałem dzis ofertę, z niemieckiego Forum:

2004, Seria-F, LC100, ponoć jak nowy, B&P.

Cena: EUR 5.950..chyba do negocjacji.

 

Jakby tak, to mogę służyć pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy,

Prosze o pomoc w aukcji allegro http://allegro.pl/rolex-explorer-ii-ref-16570-2011-cal-3186-box-i5333159354.html, gosc reklamuje ze jest tam 3186, chcialbym to sprawdzic, lecz mieszkam za granica. Wyslalem prosbe o okno inspekcji, lecz za bardzo nie jest skory, ja tez to rozumiem. To jest pierwszy raz kiedy chce kupic zegarek przez alle, kupuje przez zaufana osobe trzecia. Jak waszym zdaniem wyglada ta aukcja, co powieniem zrobic, zeby zweryfikowac ten mechanizm. Prosze o wyrozumialosc, jako ze nie uzywam allegro. Zamieszczam rowniez w dziale aukcje allegro, jako ze nie kazdy z tego podforum tam zaglada, prosze modow o nie przenoszenie tej tresci stad.

Goraco dziekuje za pomoc.

EDIT: Sorry Panowie, ale chyba sam sobie odpowiedzialem, od V serial numbers stosowali 3186... :P

Edytowane przez tom_tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez otwarcia zegarka ciężko będzie potwierdzić mechanizm, możesz zaryzykować i poprosić kolegę żeby zrobił "wiggle test" :-) . Sprawdź na Google zobaczysz o co chodzi, podobno nie jest to metoda w 100% pewna aletezegarki co ja kiedyś sprawdzałem , miały taki mechanizm jaki wychodził z "testu". Dwa razy byl 3186, potwierdzone przez właścicieli ( moi znajomi)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy,

Prosze o pomoc w aukcji allegro http://allegro.pl/rolex-explorer-ii-ref-16570-2011-cal-3186-box-i5333159354.html, gosc reklamuje ze jest tam 3186, chcialbym to sprawdzic, lecz mieszkam za granica. Wyslalem prosbe o okno inspekcji, lecz za bardzo nie jest skory, ja tez to rozumiem. To jest pierwszy raz kiedy chce kupic zegarek przez alle, kupuje przez zaufana osobe trzecia. Jak waszym zdaniem wyglada ta aukcja, co powieniem zrobic, zeby zweryfikowac ten mechanizm. Prosze o wyrozumialosc, jako ze nie uzywam allegro. Zamieszczam rowniez w dziale aukcje allegro, jako ze nie kazdy z tego podforum tam zaglada, prosze modow o nie przenoszenie tej tresci stad.

Goraco dziekuje za pomoc.

EDIT: Sorry Panowie, ale chyba sam sobie odpowiedzialem, od V serial numbers stosowali 3186... :P

 

 

Bez otwarcia zegarka ciężko będzie potwierdzić mechanizm, możesz zaryzykować i poprosić kolegę żeby zrobił "wiggle test" :-) . Sprawdź na Google zobaczysz o co chodzi, podobno nie jest to metoda w 100% pewna aletezegarki co ja kiedyś sprawdzałem , miały taki mechanizm jaki wychodził z "testu". Dwa razy byl 3186, potwierdzone przez właścicieli ( moi znajomi)

 

Mowa o moim zegarku :)

 

Dziwnie tak otwierać zegarek bez potrzeby, skoro nigdy nie był otwierany do tej pory.

Książeczka jest od mechanizmu 3186.

 

Mechanizm 3186 pojawil się w Explorerze II od serii M razem z napisami "Rolex*Rolex*Rolex wygrawerowanymi na wewnętrznym ringu.

 

"Wiggle test robiłem" zaraz po kupnie, wskazówka gmt nie ma luzów, kiedy ruszam wskazówką godzinową w dwie strony.

Zegarek był kupiony u profesjonalnego sprzedawcy, który sprzedaje również na Allegro.

Prośba o inspekcję za granicą, bez mojego udziału, to trochę ryzykowne - dla mnie oczywiście.

 

 

Ponizej fragmenty ze strony:

http://luxurytyme.com/en/rolex-related-articles/the-explorer-ii-16570-3186-the-last-of-the-five-digit-sport-rolex-models/

 

(....)

Now an interesting thing happened with the five-digit 16570 in the years just prior to its discontinuation.  At the same time (2008) that Rolex began shipping the last of the five-digit GMT Master II models (I call them the 16710-3186 models) which received the newer Rolex 3186 movement (M serial production), 16570 Explorer II models (both white and black dial versions) began showing up in dealer cases with an engraved rehaut (the “RolexRolexRolex engraving) and also equipped with the 3186 movement.

 

FY7A0639-Edit-Edit1-400x300.jpg?resize=4

Click on the photo to enlarge and look closely at the rehaut (inner bezel) and you can see the “RolexRolexRolx” engraving.

 

3186d.jpg?resize=400%2C307

 

(....)

DISTINGUISHING A 16570 FROM A 16570-3186

Because of their rarity relative to the 16570 production run, collectors will no doubt be seeking out the 16570-3186 models for many years to come.   But how does one confirm that any given 16570 is in fact a 16570-3186?  The best way to confirm with absolute certainty is to remove the case back on any 16570 you suspect may be one of the last production examples with the 3186 movement and visually inspect the movement (photo above).  Beyond that, the leading indicators are:

-An M serial production 16570 or later

-The engraved rehaut.

-The “wiggle” test (see below).

 

(...)

 

The “Wiggle” Test

It isn’t always practical to remove the case back on a watch you’re considering purchasing to inspect the movement, so collectors and enthusiasts have devised another way to determine the presence of a 3186 movement in a 16570 or a 16710 – the “wiggle” test.  If you spin the jump hour hand forward or backward on a Rolex GMT Master II or Explorer II which has the 3185 movement, the GMT hand has a tendency to oscillate back and forth or “wiggle.”  This particular anomaly was corrected in the 3186 movement, so performing this same operation on a 16570-3186 or 16710-3186 should not yield any movement of the GMT hand. (......)

 

 

 

Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez Soda66

Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo
Mowa o moim zegarku :)

 

Dziwnie tak otwierać zegarek bez potrzeby, skoro nigdy nie był otwierany do tej pory

 

mysle, ze po tych czterech latach i tak trzeba go otworzyc w celu czyszczenia i smarowania... wiec...

 

kolega chce kupic przez osobe trzcia, mieszkajaca w Polsce (o ile dobrze rozumiem) wiec JA bym niewidzial problemy by zweryfikowac zegarek w wybranym punkcie lub u dobrego zegarmistrza... jesli by zalezalo mi na sprzedazy

 

 

pozdrawiam angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to zegarek byl noszony bardzo rzadko, okazjonalnie. Ja uzytkowałem go na zmianę z Omega 300M, Breitlingiem i innym Rolkiem.

Całkowity czas pracy zegarka prawdopodobnie nie przekracza 1 roku, wiec nie ma co czyscic ani smarować.

 

Dokładnosc zegarka to +/- 0.5 sek na dobę.

 

Co do weryfikacji na miejscu po decyzji o kupnie nie ma najmniejszego problemu.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Soda66

Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

to ze zegarek jest malo uzywany, nieznaczy, ze nienalezy mu sie nowy smar.(oliwa)

po jakims czasie smary (oliwy) traca swoje wlasciwosci i lepjej nie ryzykowac i nieczekac kiedy to sie stanie.

 

ja gdy kupuje zegarek... pierwsze co serwis.

 

widzialem kolege zainteresowanego przez chwile w temacie...

dogadaliscie sie?

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Jeszcze przedstawie, 2 ostatnie nabytki, ale mogę już powiedzieć.....jestem zakochany :wub:

 

n9in323c.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przedstawie, 2 ostatnie nabytki, ale mogę już powiedzieć.....jestem zakochany :wub:

 

n9in323c.jpg

Juz lepiej nic nie pokazuj! ;):D

Piękny! Tez na takiego choruje! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Dziękuje wam wszystkim!! Od was takie komplementy to "miód"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.