Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość awi

16710 z 3186, rzadkość która cena rośnie.

A ile chcesz przeznaczyć za ten zegarek (budżet)? Cena zależy od stanu oryginalności. Myśle że ok 5.000 - 6.000 jest aktualny przedział u handlarzy aby coś dobrego dostać.

 

Może Bartek się odezwie i powie coś wiecej bo też szukał i ma chyba, aktualnie, większe rozeznanie co oferują za jaką cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

tom-tom tak jak pisze Andreas, jestem na kupnie tego zegarka, w zasadzie to w trakcie realizacji, jak wszystko będzie ok to w przyszłym tygodniu stanę się posiadaczem GMT z 2004 full set, ale do rzeczy jeżeli szukasz na 3185 to pełny zestaw 5500-6500 Euro przynajmniej ja w takim przedziale się poruszałem i  ciężko znaleźć poniżej 5500 coś rzeczowego. Zauważyłem również, że ten model błyskawicznie się sprzedaje i ceny rosną (moje obserwacje niczym nie podparte).  Jak 3186 to ceny idą ostro  w górę i w tej kwestii się nie wypowiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ktora podales to mniej wiecej to, o czym myslalem, oczywiscie celujac w dolna granice. Budzet bylby i na 3186 - tylko, na chwile obecna nie wiem, czy jestem w stanie usprawiedliwic taka sume pieniedzy na ten model. Jak wszystko dojdzie to skutku daj znac, plus oczywiscie fotki :D

Czytalem troche o tej calej sprawie z 3186 i wariantami tarczy (stick dial jest teraz tarcza serwisowa wiec paradoksalnie z uplywem czasu bedzie ich coraz wiecej) i sam nie wiem co tym myslec. Liczby mowia same za siebie, ale czy bedzie jak z Daytona ktora mozna bylo sprzedac z zyskiem swego czasu lecz teraz cala ta mania oslabla, lub przeciwnie jak np. z podwojnym czerwonym subem, ktorego wartosc rosnie, tego nikt nie wie. Wszystko sprowadza sie do ceny, za ktora mozna kupic ten model...

Edytowane przez tom_tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz o ewentualnym zarobku to polecam jednak szukać vintage Submariner.  

Chociaż ostatnio ceny na red subs trochę zmiekly wg mnie, 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealna sytuacja dla mnie i mysle dla wszystkich jest kupno zegarka i sprzedaz go za ta sama cene - radosc z noszenia jest wtedy za darmo :)  Sprzedaz paru zegarkow dala mi do myslenia, poniewaz nie kupujac madrze a spontanicznie, dostalem finansowe plecy. Rozumiem, ze to hobby i tyly byly wliczone w koszty, ale teraz chce poczekac na dobra okazje. Co do samego modelu chce go wybrac dlatego, ze podoba mi sie bardzo ten zegarek, a takze dlatego, ze mozna miec 3 zegarki za cene jednego zmieniajac aluminiowe wkladki do bezela, a takze grac z bransoletami i paskami :rolleyes:

Irekm - jak u ciebie w Kanadzie ksztaltuja sie ceny tych zegarkow? Wiem, ze masz swoje zrodelka, ale pytam o ogolny rynek? Czy moze taniej jest za poludniowa granica?

 

Jakie konktretne modele miales na mysli ?

Edytowane przez tom_tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ktora podales to mniej wiecej to, o czym myslalem, oczywiscie celujac w dolna granice. Budzet bylby i na 3186 - tylko, na chwile obecna nie wiem, czy jestem w stanie usprawiedliwic taka sume pieniedzy na ten model. Jak wszystko dojdzie to skutku daj znac, plus oczywiscie fotki :D

Czytalem troche o tej calej sprawie z 3186 i wariantami tarczy (stick dial jest teraz tarcza serwisowa wiec paradoksalnie z uplywem czasu bedzie ich coraz wiecej) i sam nie wiem co tym myslec. Liczby mowia same za siebie, ale czy bedzie jak z Daytona ktora mozna bylo sprzedac z zyskiem swego czasu lecz teraz cala ta mania oslabla, lub przeciwnie jak np. z podwojnym czerwonym subem, ktorego wartosc rosnie, tego nikt nie wie. Wszystko sprowadza sie do ceny, za ktora mozna kupic ten model...

Oczywiście foty zostaną załączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Cześć Bartek,

nawet 5.500 - 6.500...no to nie źle. Jeszcze nie gratuluje ale tym bardziej się cieszę że się udało coś znaleść(!)

Co do RED, to ja, tutaj nie zauważyłem jakiś spadek. Pamietam że pare miesięcy temu było jeszcze coś pomiędzy 7.500 -8.000 (bez papierów). Teraz już widze tę dolną granice powyżej, tym bardziej jak chcesz mieć oryginalna stalową bransoletę - 9315 a nie jak często oferuja młodsza 93150.

 

A za ile wy widzicie RED-y, jak mówicie że ceny spadły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bartek,

nawet 5.500 - 6.500...no to nie źle. Jeszcze nie gratuluje ale tym bardziej się cieszę że się udało coś znaleść(!)

Co do RED, to ja, tutaj nie zauważyłem jakiś spadek. Pamietam że pare miesięcy temu było jeszcze coś pomiędzy 7.500 -8.000 (bez papierów). Teraz już widze tę dolną granice powyżej, tym bardziej jak chcesz mieć oryginalna stalową bransoletę - 9315 a nie jak często oferuja młodsza 93150.

 

A za ile wy widzicie RED-y, jak mówicie że ceny spadły?

Szukałem raczej z 2006-2007 no ale trafił się z 2004 w oryginale nie szczotkowany w bdb stanie  z dodatkowym czarnym bezlem, czekam z niecierpliwością, prawdopodobnie w poniedziałek będę go oglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Świetnie. To i ja czekam niecierpliwie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealna sytuacja dla mnie i mysle dla wszystkich jest kupno zegarka i sprzedaz go za ta sama cene - radosc z noszenia jest wtedy za darmo :)  Sprzedaz paru zegarkow dala mi do myslenia, poniewaz nie kupujac madrze a spontanicznie, dostalem finansowe plecy. Rozumiem, ze to hobby i tyly byly wliczone w koszty, ale teraz chce poczekac na dobra okazje. Co do samego modelu chce go wybrac dlatego, ze podoba mi sie bardzo ten zegarek, a takze dlatego, ze mozna miec 3 zegarki za cene jednego zmieniajac aluminiowe wkladki do bezela, a takze grac z bransoletami i paskami :rolleyes:

Irekm - jak u ciebie w Kanadzie ksztaltuja sie ceny tych zegarkow? Wiem, ze masz swoje zrodelka, ale pytam o ogolny rynek? Czy moze taniej jest za poludniowa granica?

 

Jakie konktretne modele miales na mysli ?

 

Nasz rynek to jest ułamek tego co jest dostępne w Stanach przez co jest trochę niestabilny, tzn ciężko jest znaleźć nietypowe zegarki ale też czasami jak taki trafisz to można kupić go taniej niż w USA, mój kumpel niedawno leciał specjalnie z Vancouver do Halifax po starego suba z Explorer dial,zapłacił za niego prawie $30k mniej niż takie egzemplarze chodzą w Stanach, często się to nie zdarza ale czasami tak, ja też nabylem fajnego 5513 w bardzo dobrej cenie.

Szukałbym, w zależności od tego ile chcesz wydać, egzemplarzy 5513,5512,1680,1665. Rozpiętości cenowe są ogromne, dodam jeszcze ze nigdy, przenigdy nie kupiłbym żadnego z tych zegarków od kogoś kogo nie znam i nie mam 100% zaufania.

 

@Avi

 

Red Sub ostatnio widziałem w przedziale 12-15 k ale widziałem również po ponad 30k.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@Irek

Te ceny to w $? Jak tak to sadzę że 12-15 za zegarka z B&P a te 30k to wtedy byłoby już przesadą, bo byś mógł mieć Red & DR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było u nas więc były to ceny kanadyjskie ale wtedy nasz $ i Us $ były 1:1, :-) .

Zauważyłem ze teraz u nas jak zmieniła się relacja dolara do dolara to nagle nasi dilerzy zaczęli wołać za swoje zegarki w USD :-),


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Bartek, fajna kolekcja 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super,wielkie gratulacje kolekcji.

chrono -craze by się nie powstydził


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zielonego Ci brakuje.

Gratulacje.

Tomek pracuje nad tym, ale to potrwa :unsure:

 

Ładny gromadka, musisz avatar zmienić ;)

Karol Twój też do zmiany :lol:

 

Gratuluję Bartek, fajna kolekcja 

Irku dzięki powoli ją powiększam :rolleyes:

 

Kareta króli :)

Dobre 

Dzięki wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Gratuluje Bartek! Czy to oryginalnie "Black" 16710 a "Coke-bezel" jest dokupiony?

 

 

I bardzo zainteresowani jesteśmy (mogę chyba dla wszystkich mówić), co teraz w planie? :)

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Bartek! Co teraz w planie? :)

Andreas, Daytona w stali  i  zielony sub, co będzie pierwsze nie wiem, wiem na pewno, że za szybko to nie nastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

A jaka Daytona - 16520 czy 116520? Co do zielonego, to 16610LV czy nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.