Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Angelo

a dla mnie ten i ten ladny...

choc na gumie wolal bym UN... piekny zegar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Jeszcze nie widziałem ładnego UN, AP ładny jest wyłącznie w wydaniu vintage, z trójki najlepiej wygląda YachtMaster, ale też szczerze mówiąc mnie nie przekonuje. Generalnie zresztą nowości Rolexa nie wyrywają z butów. Oyster Perpetual jest ciekawy, a poza nim to Tudor skradł niebieskim Pelagosem zachwyty w świecie rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym nie miały szans? Skoro 8500 się sprawdził i jest uważany za bardzo dobry mechanizm, nie było wtop, nie było zmiany w konstrukcji bo jednak coś nie działało to chyba miał szansę konkurować. Chyba, że ja nie znam tych faktów. A może chodziło Ci o konkurowanie zaufaniem?

Nie zrozumiales mnie - ok - sprawdzil sie i teraz to wiemy, ale jak wychodzil, to byla jedna niewiadoma w stosunku do mechanizmow Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W czym nie miały szans? Skoro 8500 się sprawdził i jest uważany za bardzo dobry mechanizm, nie było wtop, nie było zmiany w konstrukcji bo jednak coś nie działało to chyba miał szansę konkurować. Chyba, że ja nie znam tych faktów. A może chodziło Ci o konkurowanie zaufaniem?

Chyba trafiles na wielkiego fana Rolexa w dyskusji :D

Prawda jest taka, ze mechanizm jest nowy i firma moze grac zaufaniem itp. ale nie jest sprawdzony.

Zrobili te zmiany, zeby dogonic Omege. Nie widze innego powodu zamieniac sprawdzony 20 letni mechanizm nowiutkim, z 14 patentami tylko dla zmiany i pokazania ze ich departament innowacji nadal istnieje. To tez pokazuje, ze zaczeli sie obawiac rywala, ktorego mysleli, ze nie maja w tym przedziale cenowym.

 

@awi: Z tym RubberB wynika, ze sie mylilem. Takie moje zwykle przypuszczenia no ale moze to byc zwykle marketing. Chociaz jak ogladalem zdjecia tego YM jeszcze raz to cudo Oysterflex nawet nie przylega do koperty zegarka. Inne firmy robia zintegrowane paski ale Rolex pewnie bedzie mial dobry marketing, aby dowiesc ze takie rozwiazanie jest lepsze :D


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec, ze np. zalaczone modele nie wygladaja dobrze? :blink:

attachicon.gif1.jpg

attachicon.gif2.jpg

 

No nie są ładne.... ale to czywiście kwestia gustu.

Jednemu się może podobać, drugiem nie.

 

Dla mnie guma do złota ni jak nie pasuje... co innego do stali.

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiles na wielkiego fana Rolexa w dyskusji :D

Chyba nie - ja jestem fanem Panerai :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@stateless - ok, dzieki. Ale z tymi modelami z bazylei bym troche uważał, bo to "pokazowe", niektóre np bez mechanizmu i moze tez z niedopasowanymi paskami..."może"

Nie pozostaje nam nic jak czekać aż ktoś (może Pan Dariusz ;) ) bedzie miał możliwość macania i obejrzenia go na żywo. Wtedy to porównanie bedzie interesujące.

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobili te zmiany, zeby dogonic Omege. Nie widze innego powodu zamieniac sprawdzony 20 letni mechanizm nowiutkim, z 14 patentami tylko dla zmiany i pokazania ze ich departament innowacji nadal istnieje.

Uważam, że nie wyłącznie o Omegę chodzi. Chcą nadążyć za rynkiem, który oferuje dziś lepszy standard funkcjonalny mechanizmów niż stare i sprawdzone konstrukcje Rolexa.

Powszechna staje się trzydniowa rezerwa chodu, nawet wsród dużo niższego segmentu, niemagnetyczme komponenty, większa od COSC precyzja odmierzania czasu poparta własnymi normami.

Zenith właśnie wprowadził nowy Elite 6150 o ponad 4 dniowej rezerwie. Zmieniają sie oczekiwania konsumenta i Rolex chce wyjsć im na przeciw. Nie tylko Omega ma w ofercie lepiej sparametryzowane mechanizmy.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobili te zmiany, zeby dogonic Omege. Nie widze innego powodu zamieniac sprawdzony 20 letni mechanizm nowiutkim, z 14 patentami tylko dla zmiany i pokazania ze ich departament innowacji nadal istnieje. To tez pokazuje, ze zaczeli sie obawiac rywala, ktorego mysleli, ze nie maja w tym przedziale cenowym.

 :D

Zrobili to by wszystkie marudy które "chciały Rolexa ale finalnie wybierając tańszą Omegę pocieszały się że mają to i tamto" , nie miały już wymówek ;-)

Teraz będzie to pojedynek na " siłę marki" lub na "ładniejszy design". Nie zazdroszczę przysłowiowym "aptekarzom" i "inżynierom" którzy każdy wybór ważą i mierzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale , król chyba dalej jest jeden ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pozwolę dodać coś od siebie do tej dyskusji. Świetnie że mamy nowy mechanizm od rolexa. Bardzo dobrze że w przeciwieństwie do werku omegi ma jeden barel anie dwa i do tego chodzi dłużej (im prościej tym bardzej bezawaryjnie moim zdaniem). Obawiam się natomiast że z tym przekonaniem się co do mechanizmu rolka za parę lat może być pewien problem. Omega swój 8500 bardzo szybko zaczeła montować w swoich najpopularniejszych i stosunkowo najbardziej dostępnych modelach czyli dużo uzytkowników i znakomita większość zadowolona. To jest dla mnie miarodajna opinia. Rolex pokazał nowy mechanizm i wpakował go do jednego ze swoich najdroższych modeli które zawsze będą stanowiły drobny procent całkowitej sprzedaży z racji ceny. Bardzo chciałbym się mylić ale obserwując tą firmę od paru lat myślę że poczekamy jeszcze długo zanim stalowe submarinery, gmt -mastery i datejusty dostaną ten mechanizm a dopiero w tedy będzie można chyba mówić o prawdziwym testowaniu.

A dla czego nowy yacht master nie dostał nowego werku ? Że może się nie mieści albo model za tani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten mechanizm jest mocno spokrewniony z mechanizmem który Rolex zaprojektował dla Tudora, a niektóre parametry by na to wskazywały, to liczba egzemplarzy  na rynku będzie na tyle duża ze będzie można pokusić się na wyciągnięcie jakichś w miarę konkretnych wniosków 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden nie ma werku w środku.

Ciekawe czy wypełniają zegarek czymś co waży tyle co werk, czy zegarki pokazowe są lżejsze.

Wiecie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej warzą tyle samo! W końcu maja być chaczykiem dla potencjalnego klienta! Ale napewno tez nie są złote! Ale ten yacht jest ładny :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądająć http://rolexblog.blogspot.co.uk/ natknąłem się na taką reklamę GMT Mastera z lat 50-tych:

 

28d3cd1eff8c.jpg

 

Jest to reklama Rolexa GMT Master ref.6542 produkowanego w latach 1954-1959. Zwróćcie uwagę, że cena tego modelu w stali wynosiła wtedy $240 i w złocie $600.

 

Spróbowałem się zabawić i obliczyć ile ten zegarek kosztowałby dzisiaj uwzględniając inflację. Do tego ćwiczenia wykorzystałem ten kalkulator: http://www.usinflationcalculator.com/.

Jeżeli założymy, że powyższe ceny obowiązywały np. w roku 1955 to dzisiaj odpowiednio powinny wynosić:

 

1) stal: $240 -> $2.092

2) złoto: $600 -> $5.232

 

Nie wiem, ile teraz dokładnie kosztuje GMT Master, ale jest to w okolicy $8.000 w stali oraz $25.000 w złocie...

 

Rozumiem, że koszty wytworzenia 6542 nie są takie same jak obecnego 116710 (szafir, ceramika, mechanizm) no, ale ceny obecnie są aż 4x wyższe (uwzględniając inflację) niż w latach 50-tych....

Poprostu kiedyś te zegarki spełniały funkcje czysto użytkowe, a teraz to synonim luksusu no i właśnie za ten luksus musimy płacić.

 

Ach, tak sobie marzę, jak by było miło gdybyśmy mogli sobie kupić teraz nowiutkiego GMT Mastera za 8 kPLN ... -_-

 

RG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie tak dawno (pare lat temu) sub czy gmt z ceramicznym bezelem kosztowaly w okolicach 5 K $, ale jak widac - jest popyt, to i ceny musza isc w gore, bo i tak ludziska kupia... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

mam takie pytanie...

dlaczego nie zwolnil naciagusprezyny podczas demontarzu polmostka z balansem? i niepoczekal, az balanas sie zatrzyma...

moze sie myle... jesli tak to prosze o podpowiedzi...

mimo,ze jestem laik to dla mnie cos nie hallo...Wogole jakos dziwnie pracuje te facet...

Wszystko od D.. Strony...

Rzuca tym zegarkiem... Niewie w jaki sposób wyjąc mechanizm z koperty..

Ja bym mu niedal swojego zegarka do serwisu...

Ale tak jak pisałem... Słabo się na tym znam więc mogę się mylic...

Ale jak narazie cisza :( a jestem ciekaw poprostu

 

 

edit. Odpowie ktoś?

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza bo.....może sami  nie wiedzą? :D  :lol:

 

Zapytaj lepiej o bransoletę.... :P

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.