Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

 116520 i 116610LV  na razie tak, ale po drodze jeszcze może się coś zmienić jak to zwykle bywa.

Edytowane przez bart146

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa najfajniejsze zegarki jakie miałem.

29484467093779214093.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Bardzo fajna ta rodzinka - jakby dzieciaki kiedyś potrzebowały nianie lub wyjście na spacer to daj znać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Bart146 super rodzinka

Gratuluje.

 

ps. Daytony nie kupuj to przereklamowany zegarek...

Przynajmniej mi się niepodoba...

Na zdjęciach jest ok... Ale na żywo mnie rozczarował...

Jak daytona to tylko vintage P.Newman

Ale to tylko moje zdanie... A ja się nieznam ;)

 

Mogłem kiedys kupic daytone w 18k.. Ale jakoś nielezy mi ten zegarek i wybrałem inaczej

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytona to najladniejszy Rolex. Mi sie od zawsze podoba. Uprzedzajac pytania, tak - widzialem na zywo :)

Rzecz gustu, ale generalnie Rolex jest mocno overpriced...patrząc przez szkiełko sprawia wrażenie zegarka za max. 5-6 tys. PLN...to samo tyczy sie koperty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wykończeniem rolkowym to pojechałeś :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wykończeniem rolkowym to pojechałeś :)

Jeżeli ktoś obiektywnie (czyt: naprawdę obiektywnie) przeanalizuje Rolexa to sam się obśmieje i powie pod nosem...magia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, ogólnie każdy "luksusowy" zegarek jest overpriced... jak każde tego typu dobro. Także to takie gadanie bez sensu... no chyba, że przedstawisz rozsądne argumenty i pokażesz zegarki za ~5-6 k tak wykonane jak rolki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Rolex nie jest luksusowym zegarkiem tylko sama firma chce za taką uchodzić i jak widać świetnie jej się to udaje.

W kwestii porównania jakości to "na biegu" służę pomocą...chociażby Seiko SDGM007...wykonanie koperty, tarczy nie odbiega od "Datejusta" (nie wiem, czy nie przewyższa), a mechanizm mimo, że Seikowy mid-endowy wół roboczy to ma porównywalną dokładność i większą niezawodność w czasie (mimo, że nie jest starym mechanizmem i można się czepiać tego faktu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Rzecz gustu, ale generalnie Rolex jest mocno overpriced...patrząc przez szkiełko sprawia wrażenie zegarka za max. 5-6 tys. PLN...to samo tyczy sie koperty...

 

..a z kolei te, co kosztują 5-6kPLN wyglądają jak za 500zł :D

 

Po pierwsze Rolex nie jest luksusowym zegarkiem tylko sama firma chce za taką uchodzić i jak widać świetnie jej się to udaje.

W kwestii porównania jakości to "na biegu" służę pomocą...chociażby Seiko SDGM007...wykonanie koperty, tarczy nie odbiega od "Datejusta" (nie wiem, czy nie przewyższa), a mechanizm mimo, że Seikowy mid-endowy wół roboczy to ma porównywalną dokładność i większą niezawodność w czasie (mimo, że nie jest starym mechanizmem i można się czepiać tego faktu).

 

Jaka jest Twoja definicja luksusowego zegarka zatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Rolex nie jest luksusowym zegarkiem tylko sama firma chce za taką uchodzić i jak widać świetnie jej się to udaje.

 

"Luksus (łac. luxus – zbytek, nadmiar, przepych) – termin opisująca kategorię dóbr materialnych, bądź usług wyróżniających się wysoką ceną, wysoką jakością wykonania oraz trudną dostępnością dla odbiorcy. Produkty luksusowe adresowane są do wąskich grup społecznych, należą do produktów oraz usługi ekskluzywnych."

 

Marka Rolex w pełni się wpisuje w tą definicję. :) 

 

 

P.S Proszę zwrócić uwagę że jestem obiektywny :P  :) 


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Prawie mi telefon z ręki wypadł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..a z kolei te, co kosztują 5-6kPLN wyglądają jak za 500zł :D

 

 

Jaka jest Twoja definicja luksusowego zegarka zatem?

Jakbym był na forum "cinquecento" to oczywistym by było, że Rolex to luksus...natomiast Panowie sami wiecie, co to jest Rolex...i luksus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiajmy na temat wyższości toyoty nad markami niemieckimi. Trochę podobny wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem się i utwierdziłem w przekonaniu, że dobrze zrobiłem kupując luksusowe Seiko SDGM001 ;)

to pewnie od nazwy Brightz - i co łyso Wam ? :)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Rolex nie jest luksusowym zegarkiem tylko sama firma chce za taką uchodzić i jak widać świetnie jej się to udaje.

W kwestii porównania jakości to "na biegu" służę pomocą...chociażby Seiko SDGM007...wykonanie koperty, tarczy nie odbiega od "Datejusta" (nie wiem, czy nie przewyższa), a mechanizm mimo, że Seikowy mid-endowy wół roboczy to ma porównywalną dokładność i większą niezawodność w czasie (mimo, że nie jest starym mechanizmem i można się czepiać tego faktu).

Luksus i prestiż to ja mam w tyłku ale mówienie, że ów Seiko jest lepiej wykonanym zegarem a werk jest bardziej niezawodny jest dużą przesadą. 

Ja bardzo lubię Seiko i zgodzę się, że GS-y są równie dobrze a w niektórych przypadkach lepiej wykonanymi od Rolexa zegarami ale porównując np takiego Marinemastera którego miałem z Seadwellerem czy Subem widać zdecydowaną różnicę na korzyść Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Bartek

Dokładnie mam takie same spostrzeżenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem się i utwierdziłem w przekonaniu, że dobrze zrobiłem kupując luksusowe Seiko SDGM001 ;)

to pewnie od nazwy Brightz - i co łyso Wam ? :)

Byloby lyso, gdyby nie ten niebieski sutek na koronce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luksus i prestiż to ja mam w tyłku ale mówienie, że ów Seiko jest lepiej wykonanym zegarem a werk jest bardziej niezawodny jest dużą przesadą. 

Ja bardzo lubię Seiko i zgodzę się, że GS-y są równie dobrze a w niektórych przypadkach lepiej wykonanymi od Rolexa zegarami ale porównując np takiego Marinemastera którego miałem z Seadwellerem czy Subem widać zdecydowaną różnicę na korzyść Rolexa.

Większość Seiko JDM są na tzw. mid-endzie czyt: 6R15...porównuje się go do ETY 2824-2 lub co niektórzy (bardzo niechętnie) do ETY 2892-A2.

Otóż jak zapewne wiesz 6R15 "jedzie" z prędkością 21600 bph, czyli z założenia jest mniej obsługowy (czyt: trwały)...dodając fakt, że wyciągając zegarek z tym werkiem masz 90% szans na dokładność +- 5s/24h daje to obraz sytuacji...

Odnosząc się do Twojej drugiej części wypowiedzi to albo nie miałeś Marinemastera albo/i Suba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to Ty nie miałeś skoro już tak na szybko licząc dwie osoby Ci mówią to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to Ty nie miałeś skoro już tak na szybko licząc dwie osoby Ci mówią to samo ;)

Może właśnie za szybko...magia Rolexa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.