Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

A na pewno tego wymagają?

 

 

Wysłane z mojego GT-P5210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ustawić wartość ciśnienia zgodnie ze stacją meteorologiczną w mojej okolicy, zamiast wskazywanej wartości bezwzględnej oraz ustawić wskazanie temperatury mając zegarek na ręce.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Kako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak da się przywrócić ustawienia fabryczne każdego sensora.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ustawić wartość ciśnienia zgodnie ze stacją meteorologiczną w mojej okolicy, zamiast wskazywanej wartości bezwzględnej oraz ustawić wskazanie temperatury mając zegarek na ręce.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

A czy przypadkiem ta stacja meteo tez nie podaje cisnienia bezwzglednego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy2014

A pamiętacie, jak dyskutowaliśmy możliwości wykonania metalowego bezela i dopasowania go do jakiejś bransolety? Otóż mniej więcej w tym samym czasie na WUS znalazło się to:

 

metal.jpg

 

Co prawda nie Rangeman, a i stylistyka nie z tej bajki, ale aspekt techniczny jest najważniejszy. Użytkownik certifyed3d wydrukował sobie bezel w mosiądzu i pokrytł złotem. Co ciekawe, napisał, że jest w stanie wydrukować taki bezel w różnych metalach, łącznie z tytanem! Zapowiada też kolejne takie akcje.

 

Link do wątku na WUS:

 

http://forums.watchuseek.com/f17/3d-printed-gold-gshock-1676018.html

Ciekawe czy byś nosił taki zegarek na co dzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciekawe czy byś nosił taki zegarek na co dzień...

 

Taki, jak na zdjęciu?... Nie.

 

Ale jeśli pytasz o mod rangemana, o którym dyskutowaliśmy w tym wątku, to prawdopodobnie tak, choć w moim przypadku "na co dzień" nie jest odpowiednim określeniem. Staram się nosić wszystkie moje zegarki, więc noszę je raczej w zależności od okoliczności. Zatem moja odpowiedź brzmiałaby prawdopodobnie tak; od okazji na pewno tak. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Range'a to w przyszłym tyg powinienem coś wiedzieć czy dałoby rade i ewentualnie za ile wydrukować bezel z metalu, jak coś się dowiem to dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dzięki trollu, jestem bardzo ciekaw, czego się dowiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy byś nosił taki zegarek na co dzień...

 

A kto powiedział, że "nasz" bezel będzie tak wyglądał ;) . Jak się okaże, że da się w przyzwoitych pieniądzach bezel z nierdzewki wydrukować, to będzie można najpierw go wypiaskować, a potem powłokę PVD nałożyć i będziemy mieli czarny mat  :D . Kiedyś jak robiłem swój zegarek dzwoniłem do gościa który nakłada powłoki PVD i powiedział, że jeżeli poczekam na większe zamówienie, to za kilka dyszek położy mi taką powłokę na całym zegarku - razem z bransoletą.

trollu a zapytaj jeszcze, czy da się wydrukować razem z napisami na bezlu (przynajmniej te "główne" - G-SHOCK,TRIPLE SENSOR, PROTECTION i ten trójkącik przy przycisku ABC ;) ) bo bez napisów to bezel taki drętwy będzie, a grawerowanie tylu napisów sporo podniesie cenę. 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Coś mi się widzi, że kolega Nowy2014 nie do końca wczytał się w temat. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drukarka drukuje to co jej się każe  :P  z napisami nie powinno być problemu - jeżeli ma zrobić zagłębienia to nawet lepiej bo tam nie musi nanieść materiału więc i na czasie i na materiale jest zysk. z drukarek 3d wychodzą gotowe, działające mechanizmy, nie wiem jak z metalu bo z tym jeszcze kontaktu nie miałem ale z tworzywa tak. co do piaskowania to też raczej nie ma potrzeby, ogólnie proces wytwarzania "wydruku" czy to z tworzywa czy z metalu jest taki sam - maszyna nanosi warstwę materiału i utwardza ją, następna warstwa i tak do końca :P powierzchnia w zależności od tego czego się oczekuje może być gładka czy chropowata, czas na wykonanie jednej sztuki takiego bezela to pewnie kilka-kilkanaście godzin, obawiam się że cena może nie być zachęcająca ale poczekamy-zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, czas na wykonanie jednej sztuki takiego bezela to pewnie kilka-kilkanaście godzin, 

 

Aż tak długo? :blink:  Wiem, że telewizja kłamie, ale na YT są filmiki i trwa to kilkanaście minut  :rolleyes:. Ale kompletnie się na tym nie znam, więc może masz rację. Jeżeli rzeczywiście trwa to tak długo,to raczej cena będzie kosmiczna :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YT pewnie oglądasz samą pracę drukarki a weź jeszcze pod uwagę przygotowanie projektu, skanowanie 3D i pozostałe procesy, których nie pokazują na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że przygotowania trwają i również kosztują, ale przy większym zamówieniu ta cena rozkłada się na liczbę egzemplarzy i wtedy cena za jedną sztukę może być znośna. Ale jeżeli sam druk jednej sztuki trwa kilka godzin,to raczej znośna nie będzie.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mamy póki co większego zamówienia a jedynie chcemy zlecić prototyp, który pozwoli w przyszłości wycenić produkcję większej liczby sztuk.

Nie spodziewałbym się, że będzie 100 chętnych więc tak samo nie ma co liczyć, że cena dla większości będzie "znośna".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama produkcja detalu tyle trwa, maszyna nanosi warstwę rzędu mikronów (dokładnie nie pamiętam) a później ją utwardza, dość czasochłonny zabieg dlatego drukarek używa się do wytwarzania prototypów. gdyby drukowanie 3d szło tak szybko jak na papierze to nikt nie bawiłby się w produkcję form wtryskowych i klepaniu detali na wtryskarkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie wiemy, a pytanie nic nie kosztuje, więc poczekajmy na wycenę i zobaczymy ;). A co ilości chętnych to nawet 10 czy 20 więcej może zrobić różnicę - jak w przypadku tampodruku - jak się dowiadywałem to jedna sztuka kosztuje około 140-150zł, z czego około 130 to stała cena za matrycę itp. niezależnie czy będzie 1 czy 20 sztuk a te 10-20 zł to cena samego nadruku, więc jak nadrukujesz jedną to płacisz 140-150 zł za sztukę, a jak 20 sztuk to płacisz 540-550zł za całość czyli wychodzi 27,5 zł za sztukę ;) . Cen dokładnie nie pamiętam, więc mogą się różnić od stanu faktycznego, ale zasadę tak właśnie mi przedstawiono. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie ma o co teraz bić piany.

Kolega się dowie, to nam napisze i zobaczymy ilu chętnych się znajdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadających Rangemana ma również któryś z tych zegarków: 

  • AW-590
  • AW-591
  • DW-6600
  • DW-6600B
  • DW-6600-1
  • G-2900
  • G-2900F
  • G-2900F-1
  • G-2900V
  • GW-M5600
  • G-2300
  • G-2300F
  • DW-6900

 

- zwłaszcza te cztery ostatnie. Pytam ponieważ wygląda na to, że adaptery do paska na rzep z tych zegarków mogą pasować (fabrycznie lub po drobnych modyfikacjach - zwężenie) również do Rangemana. Jeżeli ktoś posiada takie zegarki a szczególnie takie adaptery do parcianego paska i mógłby to sprawdzić, to będę  wdzięczny :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam g-2300 z parcianym paskiem ale rzadko go noszę i ostatnio zawiozłem go do dziewczyny, żeby się podładował , bo u niej przez okno wpada więcej światła

Jeśli nie zapomnę to wezmę do niej rangemana i przymierze, ale na oko wydaje mi się, że te adaptery są za wąskie. Druga sprawa to to, że w g-2300 adaptery są zamocowane na teleskopach, a w rangemanie na śrubkach. Nigdy nie zdejmowałem paska mocowanego na śrubki dlatego nie wiem co tam się kryje i czy będzie pasować.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzęki, czekam z niecierpliwością.  Jeśli się okaże, że pasuje to mógłbyś jakieś fotki strzelić ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście :) Postaram się to zrobić jutro wieczorem, ale nie wiem co z tego wyjdzie.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy świeżutki zakup prosto ze sklepu z "włóczkami"..  :)

 

FGTdGQb.jpg

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się dobrze nosi.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.