Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że będzie droższy.

Jak zobaczę na żywo, to może zmienię o nim zdanie :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma Ktoś oliwkowe gacie na zbyciu to chętnie odkupię :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie.

Jednak tak. Moduł w GW-9400-1B, GW-9400NV-2 i GW-9400RD-4 jest identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak tak. Moduł w GW-9400-1B, GW-9400NV-2 i GW-9400RD-4 jest identyczny.

Tomku skąd to info? Na żywo wygląda niemal jak od oliwki, chyba, że to inna, nowsza, partia wyświetlaczy, czyli gorsza jakość wykonania, a co za tym idzie kontrast również.

Mój oryginalny NV był mega czytelny, później miałem BJ'a i był już troszkę mniej czytelny. Miałem też pozytywa z LCD od wersji RD i kontrast był też jednak gorszy niż w NV. Dziwne to.

A tymczasem piątek Piątek, weekendu początek :D

Chyba zasłużyłem na odpoczynek.

post-33253-0-18347300-1580505294_thumb.jpg

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg katalogu serwisowego moduł jest ten sam, co w RD i NV:

post-107012-0-92042300-1580509827_thumb.jpg

Sam lcd nie jest wyszczególniony, ale w poprzednich modelach ma przyporządkowane dwa numery:

post-107012-0-16247400-1580509938_thumb.jpg

Pewnie jakieś wahanie jakości produkcji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg katalogu serwisowego moduł jest ten sam, co w RD i NV:

attachicon.gifgw-9400 module.jpg

Sam lcd nie jest wyszczególniony, ale w poprzednich modelach ma przyporządkowane dwa numery:

attachicon.gifgw-9400 lcd.jpg

Pewnie jakieś wahanie jakości produkcji.

Ale my nie rozmawiamy o module, wiadomo, że ten w każdej wersji kolorystycznej będzie ten sam. Chodzi o wyświetlacz. Wczoraj szukałem po stronach z częściami i nie znalazłem ani potwierdzenia, ani zaprzeczenia tezy, że LCD jest inny niż w NV, RD. Może słabo szukałem ;) ale nie odpuszczę . Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu najlepiej przejsc się do sklepu i jeśli jest taka możliwość porównać go na żywo z oliwka. Kurde kupiłbym tego Romka ale strasznie kłuje mnie w oczy ze dali srebne przyciski boczne i klamerka. Wiem ze idzie to zmienić ale osobiście nie lubię modowac fabryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale my nie rozmawiamy o module, wiadomo, że ten w każdej wersji kolorystycznej będzie ten sam. Chodzi o wyświetlacz. Wczoraj szukałem po stronach z częściami i nie znalazłem ani potwierdzenia, ani zaprzeczenia tezy, że LCD jest inny niż w NV, RD. Może słabo szukałem ;) ale nie odpuszczę .

Tomku, kolega @Ordoss potwierdził Ci to, co ja napisałem. Moduł zawiera już wyświetlacz, więc jeśli ma ten sam kod, co inne modele, to oznacza, że ma również taki sam wyświetlacz.

 

Zupełnie osobnym tematem jest czytelność konkretnego egzemplarza, czy całej partii produkcyjnej danego modelu wyświetlacza. Miałem kiedyś sytuację, że trafiły mi się dwa egzemplarze GW-M5610-1, które miały tak nieczytelne wyświetlacze, że dramat, a jednocześnie dokładnie takie same wyświetlacze są stosowane w GW-5000-1 i po zdjęciach wielu forumowych kolegów i obejrzeniu kilku wyświetlaczy w tym modelu mogę spokojnie stwierdzić, że są bardzo czytelne.

 

Dlatego przychylam się do teorii, że mogła się zmienić jakość partii produkcyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, kolega @Ordoss potwierdził Ci to, co ja napisałem. Moduł zawiera już wyświetlacz, więc jeśli ma ten sam kod, co inne modele, to oznacza, że ma również taki sam wyświetlacz.

 

Zupełnie osobnym tematem jest czytelność konkretnego egzemplarza, czy całej partii produkcyjnej danego modelu wyświetlacza. Miałem kiedyś sytuację, że trafiły mi się dwa egzemplarze GW-M5610-1, które miały tak nieczytelne wyświetlacze, że dramat, a jednocześnie dokładnie takie same wyświetlacze są stosowane w GW-5000-1 i po zdjęciach wielu forumowych kolegów i obejrzeniu kilku wyświetlaczy w tym modelu mogę spokojnie stwierdzić, że są bardzo czytelne.

 

Dlatego przychylam się do teorii, że mogła się zmienić jakość partii produkcyjnej.

Ok, muszę w takim razie uwierzyć w to co napisaliście :D

Tak jak mówiłem, na żywo kontrast jest zbliżony do oliwki, ale czytelność jest jednak odrobinę lepsza.

Wiem, że partia partii podzespołów często jest nierówna. Nawet w takich modelach jak MTG, przekonałem się o tym własnoręcznie.

Z wyświetlaczami, podświetleniem jest podobnie, ale kurcze powinna być zachowana jakaś przyzwoitość (margines błędu).


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też być pozytyw i negatyw. :)90351522590af5fab2cf01d960f5761a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, muszę w takim razie uwierzyć w to co napisaliście :D

Tak jak mówiłem, na żywo kontrast jest zbliżony do oliwki, ale czytelność jest jednak odrobinę lepsza.

Wiem, że partia partii podzespołów często jest nierówna. Nawet w takich modelach jak MTG, przekonałem się o tym własnoręcznie.

Z wyświetlaczami, podświetleniem jest podobnie, ale kurcze powinna być zachowana jakaś przyzwoitość (margines błędu).

A co w mtg się różniło?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w mtg się różniło?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czerwony kolor dodatków na tarczy. W jednym był jasnoczerwony, w drugim niemal bordowy.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki Tomek . 

Bardzo na to czekałem :) 

Już wiem że nie kupię zostaje z GPRB1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Bardzo na to czekałem :)

Już wiem że nie kupię zostaje z GPRB1000

Cieszę się, że chociaż pomogłem rozwiać wątpliwości. :) Edytowane przez TomG80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi by pasował najbardziej z czarnymi przyciskami i pozytywnym wyświetlaczem


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi by pasował najbardziej z czarnymi przyciskami i pozytywnym wyświetlaczem

Do zrobienia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi by pasował najbardziej z czarnymi przyciskami i pozytywnym wyświetlaczem

 

A ja nadal uważam że najmocniejszą stroną tego modelu jest czarne kółko sekundnika...

 

Dzięki Tomek za filmik... ;) 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

]witam mam problem z moim zegarkiem casio 9400 mianowicie zuwazyłem że mam pekniete mocowanie paska czyli trzeba by było wymienić korpus szkła oraz pokrywki tylnej , lecz szukam wszedzie i nie moge znalezć prosze o pomoc i czy wogole mozliwa jest wymiana tego elementu? szary element korpus na zdjeciu o to mi chodzi . Zaznaczone szczałkami elementy odpadły.

post-111959-0-47627800-1581253453_thumb.jpg

Edytowane przez Tomasz 36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.