Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jaki kolorowy pasek do nowego romka w wersji out black? Chciałem moro ale cena 350zl to przesada

Z tanich (nie karbonowych) to zielony 3, niebieski NV-2 i czerwony RD-4. Podobnie bezele, tylko w bezelach masz o tyle większy wybór, że bezele są do wszystkich w tej samej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od kilku dni jestem w posiadaniu GW-9400.

Mam z nim nietypowy problem i nie wiem czy ja robię coś źle czy zegarek jest uszkodzony i trzeba oddać na gwarancji.

Do rzeczy, nie mogę się połączyć z nadajnikiem synchronizacji czasu to znaczy nie mogę wejść w tą funkcję.

Postępuję zgodnie z instrukcją : wybieram przyciskiem mode R/C i przytrzymuję przycisk forward ale nic się nie dzieje.

Proszę Was o pomoc.

PRZEPRASZAM za moją głupotę już się wyjaśniło (baro)????

 

Ps. Zegarek bardzo fajny, mój poprzedni to mudman G-9000, więc mam jakieś porównanie, GW-9400 jest większy i to jest dla mnie na plus.

Mudman był tytany a z 10 lat i w zasadzie wygląda jak nówka.

G-9000, mam wrażenie, że ma bardziej przejrzyste szkiełko, jakby z jakimś filtrem i nie odbija refleksów, przez co jest wyraźniejszy.

post-112123-0-83964400-1582967234_thumb.jpg

post-112123-0-79273400-1582967244_thumb.jpg

Edytowane przez mariuszprzystupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-9000, mam wrażenie, że ma bardziej przejrzyste szkiełko, jakby z jakimś filtrem i nie odbija refleksów, przez co jest wyraźniejszy.

 

W G-9000 wyświetlacz ma lepszy kontrast i inne tło a w zasadzie ma inne tło dlatego kontrast jest lepszy przez co jest wyraźniejszy  i nie widzisz refleksów... ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zegarki bez solara mają lepszy kontrast.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zegarki bez solara mają lepszy kontrast.

Nie bardzo wiem co to ma wspólnego z sobą bo przecież bateria słomeczna nie jest zintegrowana z wyświetlaczem ani nawet nie jest pod nim, tylko są to te czarne wpadające w fiolet obrzeża wokół wyświetlacza.

Jest ich sześć, co widać w dobrym oświetleniu.

Edytowane przez mariuszprzystupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o same cyfry na wyświetlaczu są wyraźniejsze (ciemniejsze) co daje lepszy kontrast. Dziwne ale tak już jest w Casio te ze zwykłą bateria mają wyraźniejsze cyferki.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o same cyfry na wyświetlaczu są wyraźniejsze (ciemniejsze) co daje lepszy kontrast. Dziwne ale tak już jest w Casio te ze zwykłą bateria mają wyraźniejsze cyferki.

Może chodzi o to, że w nowszych jest większa komplikacja a co za tym idzie większe upakowania pikseli a to się odbija na kontraście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfry nie są z pixeli ale z segmentów więc to nie to jedynie GPR-B1000 ma wyświetlacz dot matrix w technologii  Memory in Pixel.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfry nie są z pixeli ale z segmentów więc to nie to jedynie GPR-B1000 ma wyświetlacz dot matrix w technologii Memory in Pixel.

Tak ale mimo to, że jest z segmentów to jest ich spore zagęszczenie np. wykres ciśnienia, wiąże się to z tym, że jest określony stosunek pola powierzchni segmentu do jego grubości. Więc grubość całego wyświetlacza jest dyktowana grubością najmniejszego segmentu (chyba, tak myślę).

Inna sprawa, zauważyłem, że dużo zależy od oświetlenia, więc bardziej bym winił rodzaj szybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieżnie przejrzałem temat i wniosek taki, że jakiś osad między panelem a szkłem się tam zbiera. Jak widać na załączonych fotkach, da się to wyczyścić. Tak sobie myślę, czy to czasem nie celowe działanie, żeby więcej światła było absorbowane w celu zwiększenia sprawności ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieżnie przejrzałem temat i wniosek taki, że jakiś osad między panelem a szkłem się tam zbiera. Jak widać na załączonych fotkach, da się to wyczyścić. Tak sobie myślę, czy to czasem nie celowe działanie, żeby więcej światła było absorbowane w celu zwiększenia sprawności ładowania.

Może to jakiś filtr, który ma oszczędzać wzrok, nawet miało by to sens bo ja się jopię w zegarek kilka godzin dziennie (trzy dni temu kupiłem): Edytowane przez mariuszprzystupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Panowie.

Co do tych wyświetlaczy i kontrastów w DW/G/GW

Czytając was, przypomniał mi się jeden fakt.

 

Mam rozkręcone G9300.

Mój model strasznie parował.

No i po jakimś kilkumiesięcznym okresie, miałem wrażenie maleńkiej, mgiełki, na 2mm-3mm kwadratowych panelu słonecznym.

Pomyślałem że to para. Bo okres był jesienno-zimowy.

Rozkręciłem zegarek, suszyłem kilka dni na dekoderze  - ale mgiełka została.

 

I bawiąc się kopertą ,udało mi się rozbić od środka, cieniutkie szkiełko.

Wyglądało to tak, jakby do głównego szkła od środka, było przypasowane to cieniutkie i miałem wrazenie że to część panelu lub jakaś wkładka antyrefleksyjna //Ale to moja opinia, bo się na tym nie znam// 

 

Może to też dodaje jakiegoś znaczenia do waszych obserwacji ??

Dziele się tym jako ciekawostka, być może jest to kompletnie bez znaczenia.

 

Jestem wręcz pewien, że ta 'mgiełka/zabrudzenie' powstała miedzy tym szkiełkiem i głównym szkłem lub miedzy tym szkiełkiem, a tą grafitową częścią panelu

Z drugiej strony teraz mam poszlakę, że parowanie solarów /o ile wszystkie tak są zrobione/ może mieć jednak namacalny niekorzystny wpływ na zegarek.

 

A właśnie, ma ktoś z was kopertę do 9300 ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ale szkło musiałbyś sobie sam wsadzić. Była operacja usuwania paprochow spomiędzy solara i szkła przez Adama Łępe ale napis niestety zaczął mudman schodzić. Wersja gy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Koledzy czy też mnie poratujecie polską instrukcją do Romana biggrin.png ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kalibrujecie barometr, czy ustawiacie ciśnienie względne czy bezwzględne a jeśli bezwzględne to na podstawie czego, kto ma jakieś sposoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie

 

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-casio-g-shock-gw-9400-1ber-CID87-IDDwgyf.html

 

oryginał czy ryż ? w ogóle są już ryże tego modelu ?


GW-9400-1er GWN-1000B-1ber > Garmin Fenix 3 GW-9400-1er > GX-56-1bjf > GWG-1000-1a3er > GXW-56KG-3JF CUSTOM > GW-9400-1BER

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.