Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

@swierszcu

 

I co wyrwałeś tą sikorę?

Jeśli nie to pisz do sprzedającego może puści jeszcze taniej.

 

@Walter_87

 

Czekam z niecierpliwością na widok wylicytowanej landryny.

Gdyż mam chcicę powitać Cię w Clubie 2000. :D

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@swierszcu

 

I co wyrwałeś tą sikorę?

Jeśli nie to pisz do sprzedającego może puści jeszcze taniej.

 

@Walter_87

 

Czekam z niecierpliwością na widok wylicytowanej landryny.

Gdyż mam chcicę powitać Cię w Clubie 2000. :D

No kupilem ja za rowne 8 setek. Taniej nie dalo rady


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zna ja? ;)

 

Nie znam, ale jest ciekawska :)

 

No kupilem ja za rowne 8 setek. Taniej nie dalo rady

 

No to super, gratulacje!

 

 

@Walter_87

 

Czekam z niecierpliwością na widok wylicytowanej landryny.

Gdyż mam chcicę powitać Cię w Clubie 2000. :D

 

Ja również czekam na nią z niecierpliwością.

Po cichutku miałem nadzieję na membership in the "Club 2000" :D


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, 

 

Jest taka certina DS: 

 

10271705.jpg?1392047524

 

10271707.jpg?1392047524

 

Zegarek leży u zegarmistrza już z 10 lat. Chętnie by się pozbędzie. Tarcza i mechanizm w dobrym stanie. Po wypolerowaniu szkiełka i koperty, odzyska dawny blask. Potrzebny jest wałek koronka i pasek. Zegarek chciałbym naprawić na oryginalnych częściach. Zegarek da się nakręcić od środka i działa. 

 

Chciałbym kupić ten zegarek, ale nie wiem jakie będą koszty naprawy i ile mogę zaproponować zegarmistrzowi za niego. Nie wiem też, jak wygląda sprawa z częściami. Szukałem w internecie, ale nic nie znalazłem :( 

 

POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałbym kupić ten zegarek, ale nie wiem jakie będą koszty naprawy i ile mogę zaproponować zegarmistrzowi za niego. Nie wiem też, jak wygląda sprawa z częściami. Szukałem w internecie, ale nic nie znalazłem :(

 

POMOCY!!!

Z tych zdjęć niewiele wynika, najważniejszym elementem w tych modelach vintage jest tarcza, z tego co widać to raczej za dużo z tego egzemplarza nie wyciągniesz ( napisy niekompletne ), pozostałe elementy do wymiany ( szkło )lub polerki ) koperta, wskazówki, dekiel), koronkę tę raczej znajdziesz, z wałkiem też  dobry zegarmistrz sobie poradzi. W mojej ocenie raczej zegar nie wart inwestycji, poszukaj lepiej w lepszej kondycji, ostatnio poszedł ładny DS2 na znanym portalu za 4 stówy.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z koperty wyciągałem cały mechanizm wraz z tarczą. Tarcza jest jak nowa. Na zdjęciach tego nie widać. Wskazówki również. Szkło i kopertę da się odnowić. To nieduże koszty. 

 

Problem może być z częściami. Wygląd da się łatwo zrobić. Dla mnie to kwestia dwóch dni roboty. Już niejednego ruska i szwajcara zrobiłem. Potrzebuje tylko części i nie wiem skąd je wziąć. 

Edytowane przez Poznaniaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z koperty wyciągałem cały mechanizm wraz z tarczą. Tarcza jest jak nowa. Na zdjęciach tego nie widać. Wskazówki również. Szkło i kopertę da się odnowić. To nieduże koszty. 

 

Problem może być z częściami. Wygląd da się łatwo zrobić. Dla mnie to kwestia dwóch dni roboty. Już niejednego ruska i szwajcara zrobiłem. Potrzebuje tylko części i nie wiem skąd je wziąć. 

 

To zmienia postać rzeczy, następnym razem daj komplet informacji, jeżeli tarcza i wskazówki jak nowe to bierz, w Poznaniu na pewno jest jakiś dobry majster, który Ci pomoże w skompletowaniu mechanizmu, co do polerki to polecam kolegę MWatcha.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy, następnym razem daj komplet informacji, jeżeli tarcza i wskazówki jak nowe to bierz, w Poznaniu na pewno jest jakiś dobry majster, który Ci pomoże w skompletowaniu mechanizmu, co do polerki to polecam kolegę MWatcha.

 

Dzięki za pomoc. Ile mogę zapłacić za tą certine, żeby nie stracić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobna w automacie to bardzo wdzięczne zegarki i dobre mechanizmy, z wałkiem każdy normalny zegarmistrz sobie poradzi nawet gdyby miał dorobić , szkło sam spolerujesz o ile nie jest pęknięte, podobnie z kopertą , paseczek ciekawy dobierzesz i będziesz się cieszył dobrym zegarkiem. Na zagranicznych aukcjach ceny automatów vintage już grubo przekraczają 1000zł, i ciężko jej ostatnio spotkać. Model DS-2 cieszy się sporym wzięciem na ebayu i ceny także nie są niskie. Mam znajomego w pracy który dał by sobie amputować palca za DS-2 w dobrym stanie.

Szuka już sporo czasu. Moim zdaniem powinieneś ją wziąć bez gadania resztę sobie pomału zrobisz . Co do ceny startuj od 100zł ;) zobaczysz co powie ;) W końcu to model do odbudowy i naprawy nie ?? A to moja towarzyszka ....

post-29151-0-33568300-1392235129.jpg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stary, Twoja towarzyszka grzechu warta. Pilnuj jej co by jej żaden inny nie zawrócił jej w głowie (albo w werku) ;-)

 

A poważnie - piękny zegarek!

Edytowane przez mgoralos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moja towarzyszka.... nie wiem czy sie chwaliłem już w tym wątku ;-) Wersja z polską datą.<br />pyga8ery.jpg<br />

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem Diver'a nieco retro, z tarczą o klasycznym wyglądzie ''celownika''. Jednocześnie nie małpującego Rolexa. Dlatego odpuściłem sobie Steinharty. Dokupiłem gumowy pasek na lato. Podobno wygląda jak guma od majtek albo skóra ze skunksa :)

btw:

Wasze DS-2 są przepiękne. Gdyby ktoś chciał się pozbyć, to chętnie odkupię. Co myślicie o Argonaut 280? Jaka jest rozsądna cena zakupu w dobrym stanie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Urwerk, gdzie i ile Pan dał za to coś?

 

Guma fajna

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem Diver'a nieco retro, z tarczą o klasycznym wyglądzie ''celownika''. Jednocześnie nie małpującego Rolexa. Dlatego odpuściłem sobie Steinharty. Dokupiłem gumowy pasek na lato. Podobno wygląda jak guma od majtek albo skóra ze skunksa :)

btw:

Wasze DS-2 są przepiękne. Gdyby ktoś chciał się pozbyć, to chętnie odkupię. Co myślicie o Argonaut 280? Jaka jest rozsądna cena zakupu w dobrym stanie?

Tu masz Argonauta w dobrym stanie http://www.ebay.pl/itm/390771097761?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649#ht_5490wt_954


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Urwerk, gdzie i ile Pan dał za to coś?

 

Guma fajna

Pasek + zapięcie to 300zł z rabatem. Namiary na sklep mogę ci wysłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma potem, najpierw zegarek. Gdzie Pan go kupił i za ile, jeśli można wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem PW.

Na forum nie jesteśmy Panami :)

 

 

 

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiadomość. Powiedz, czy oglądałeś go przed zakupem? Jeśli tak, to gdzie? Rozważałeś wersję z niebieską kopertą? :)

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie wycieczkę po centrach handlowych. W Warszawie oglądałem w Złotych Tarasach. Poszedłem obejrzeć inny zegarek, zamówiłem Certinę. Wersji niebieskiej nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Minimalistyczna Certinka z subsekundą, club 2000 zakupiona od kolegi z tego forum :)

post-69255-0-17955500-1392499925_thumb.jpg

post-69255-0-83396200-1392499937_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.