Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.vintagecertinas.ch/en/ds-2eng.html - tutaj masz link do opisu

 

pełny serwis 200/300 zł - masz w tym kompletne rozebranie zegarka do najmniejszej części, płukanie, smarowanie, składanie + regulacja chodu -  poważny serwis odpada z głowy na 6/8 lat ( opinia zegarmistrza polecanego na tym forum, nie moja ), zostają ewentualne drobne regulacje co jakiś czas

 

jeśli to automat jak piszesz, to jest na mechanizmie 25-651 - bardzo dobry mechanizm, który nawet po 40 latach działa bez problemu i dokładnie

 

niestety po takim czasie zegarek musi być kompletnie rozebrany i wyczyszczony - nie słuchaj papudraków, którzy mówią że wystarczy tylko regulacja - to wcześniej czy później odbije się czkawką przy codziennym noszeniu - no chyba, że masz zamiar zakładać go tylko odświętnie 

 

jeśli masz więcej pytań pisz na pw - mam także certinę ds-2 automata z 1970 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam przeprowadzic (zlecic wlaściwie )kompletny serwis. To dla mnie cenna pamiątka, a poza tym po zapoznaniu sie z dostępnymi inf. również zegarek który prawdopodobnie spelni moje oczekiwania...Najwazniejsze że patrzac na niego mam wrazenie ze nie chciał bym zeby jakis jego element wyglądał inaczej.Jest kompletny! (Pomijajac tymczasowy pasek).Serdeczne dzieki za inf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do trojki podanej wyzej certinek mam jeszcze do wyboru ds 1 romain dial. Z czarna tarcza po ktorej smiga bialy centralny sekundnik. I teraz sie zastanawiam czy warto wymienic ds tradition automatic 3 letniego na ds 1 romain dial. Mechanizm ten sam tylko srednica wieksza az i tylko o 2mm. Dodam ze z tradition jestem bardzo zadowolony i jest bardzo punktualny. 


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to i ja jestem miłośnikiem Certiny :-)

xrtp.jpg

Kwarce to NOSy :-)

9xnf.jpg

fgkw.jpg

iqkz.jpg

lb1n.jpg

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono.Mam pytanko.Czy warto naprawić Certinę z 1997 r.Prosty model z datownikiem. Trochę gubi czas.Pozdrawiam.Jarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj szczegóły tego zegarka.

Jaki mechanizm : mechanik,kwarc ?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma takie oznaczenie EOL 115 1059/1159.Zegarek był już naprawiany-problem z datownikiem i po wymianie baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moim zdaniem mało się to opłaca.

Jeśli masz sentyment do tego zegarka to można kombinować np.kupić dawce mechanizmu albo sam mechanizm.To nie są drogie rzeczy.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na siłę pieniędzy nie będę pakował.Sentyment tak mam.Będzie sobie leżakował.Na razie mam chęć kupić zegarek Atlantic - allegro.Dzięki za poradę.Rozejrzę się za dobrym zegarmistrzem.Jarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z allegro uważaj, trzeba być czujnym. Jakby co pisz PM

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, już nie ma. Kupiłeś czy ktoś zdjął bo fake ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link który podałeś nie działa (przynajmniej u mnie). Ale znalazłem podobną aukcję od bumble_beee i nie podoba mi się, że pod napisem Seabase jest 30M/100FT zamiast SAPPHIRE. Ponieważ to jest wątek o Certinach to powinieneś zapytać w innym wątku (lub założyć swój wdziale Podróbki i zapytania o autentyczność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja certinka DS Action Titanum, obecnie zdjęta branzoleta i nałożony pasek od Pattini 

 

 

post-69167-0-65745100-1395169549_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość surovy77

Fajna, szkoda tylko,że w Powermatic  sekunda nie płynie.Dla mnie osobiście to magia zegarka mechanicznego.Jednak nie zmienia to faktu, że sikorek wizualnie niczego sobie.Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Dopisuję się do klubu z czarną DS1 na bransolecie.

Niestety nie mam jak zrobić zdjęcia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna, szkoda tylko,że w Powermatic  sekunda nie płynie.Dla mnie osobiście to magia zegarka mechanicznego.Jednak nie zmienia to faktu, że sikorek wizualnie niczego sobie.Gratulacje.

Płynie jak w każdym innym mechaniku z 21600 :) Sugerujesz, że magię posiadają tylko 36000? Różnica wizualna sekundnika 21600 a 28800 jest raczej znikoma, jeśli mówimy o prawdziwej płynności - w obu widać dokładnie skoki sekundnika.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole jak skacze niz jak plynie. A tak w ogole to mi to nie przeszkadza.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej zajrzyj do środka czy nie zafasonowali Ci świerszcza? :)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.