Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Clubowiczka na fikuśnym nylonowym pasku zgłasza chęć do dołączenia do Klubu :)

 

P.S. Szkiełko do wymiany a tarcza do lekkiego przemycia - na żywo aż tak nie widać tych brudków.

post-35535-0-96564600-1392577732_thumb.jpg

post-35535-0-84455500-1392577740_thumb.jpg

post-35535-0-73334700-1392577751_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!!!

 

Witam w Clubie 2000 z cudeńkami.

Walter muszę poszperać i znaleźć fotki swej pierwszej, bo cuś podobna do Twej tylko zlana przetartym złotkiem.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Właśnie zakupiłem pierwszy zegarek marki Certina stąd moja obecność tutaj.

 

Wcześniej miałem dwie Adriatiki.

Jeden z kolegów pisał że Certiny nie ma w piramidzie prestiżu. O co chodzi ?

post-69742-0-75073600-1392595823_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, że jej nie ma :-), ale mimo wszystko jest dość popularną marką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mmarc1 dzięki za szybką odpowiedź, ale bardziej mi chodziło o to co to jest ta piramida prestiżu o której wspomniał @mgoralos.

W kwestii zegarków jestem świeżutki jak szczypiorek na wiosnę dlatego pytając oczekiwałem szerszej odpowiedzi.

 

W wątku "Piramida prestiżu marek zegarkowych" - 44942 (tak napisałem, bo nie mogę wkleić odnośnika do wątku - albo nie potrafię ?) na tym forum w pierwszym poście na grafice nie ma marki Certina, ale w opisie pod grafiką figuruje w kategorii "Zegarki średniej klasy". Czy taka piramida wg. was - posiadaczy i fanów marki Certina odzwierciedla rzeczywistość czy to tylko umowna konstrukcja bazująca na odczuciach forumowiczów.

 

Dodatkowo czy moglibyście wypowiedzieć się na temat zakupionego przeze mnie zegarka Certina DS Podium C001.639.16.037.00.

Dodam, że podstawowym argumentem za tym zegarkiem był design, mniej rzeczy techniczne (typ mechanizmu) bo się na tym nie znam. Czy to jest dobry zakup czy nie do końca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dopiero się okaże po jakimś czasie użytkowania, czy był to dobry wybór czy nie :) Trochę bym się jednak obawiał mechanizmu założonego do tego zegarka. ETA G10.961 jest plastikowa i nierozbieralna. Po obejrzeniu zdjęć tej ETY można dość do pewnych wniosków. Nowa linia chronografów z Precidrive ma trochę lepszy chronograf z termokompensacją w metalowej obudowie.

Ja niestety mam zastrzeżenia do jakości wykonania mojej Certiny i pisałem o tym w innym wątku. Niestety jest tam mała płynność i nie dostałem wielu odpowiedzi. Zatem wspomnę, że sprawa dotyczy niewycentrowanego kalendarza w oknie datownika. Dlatego zapytam Was użytkownicy, jak sprawa wygląda w waszych kwarcowych Certinach? Czy to typowy objaw? Niestety opinie niezależnych zegarmistrzów wskazały na przesunięcie tarczy spowodowanej uderzeniem. Nadmienię, że zegarek jest nowy i mam go dopiero kilka dni. Nie był nigdy uderzony i nie ma jeszcze śladów użytkowania. Indeksy tarczy bardzo dobrze zgrywają się z nadrukowanymi markerami wokół szkiełka jak i z samym bezelem, więc w to przesunięcie nie daję wiary. Po prostu zastanawiam się czy tolerancja montażu mechanizmu kwarcowego może być tak duża czy nie. Warhawk - jak u Ciebie wygląda wycentrowanie daty? Zdjęcie jest nieprostopadłe i data w cieniu a to niestety przekłamuje.  

Edytowane przez armageddon10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@armageddon10

Jeżeli chodzi o datownik to wydaje mi się, że jest ok. Jutro zrobię zdjęcie i wrzucę na forum, bo teraz zmienia się data więc nic by z tego nie wyszło.

U mnie natomiast wskazówka sekundowa chronometru nie jest centralnie na dwunastej.

Natomiast tym plastikowym werkiem to mnie zastrzeliłeś :blink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wskazówka nie jest idealnie ale ona powinna mieć lekki luz wynikający z konstrukcji mechanizmu. jej przesunięcie może się zmieniać w zależności od położenia zegarka (grawitacja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej moja tarcza. Datownik jest centralnie, ale wskazówka chrono jest z lewj strony od 12-ej.

 

post-69742-0-57650800-1392767620_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie właśnie są te współczesne certiny. niestety nic z tą wskazówką nie zrobisz, tak jak ja z datą. poza tym nie mam pewności czy data u ciebie nie będzie przesunięta dla odmiany do prawej strony. ocenisz to w dniach jednocyfrowych. wtedy łatwiej to zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym podniecać, trzeba dokładnie oglądać zegarki przed zakupem. Data idealnie nie trafia, no cóż, taka klasa zegarka. Swoją drogą, i tak wszystko wygląda rewelacyjnie przy jednym ML, który kosztował ponad 24000 plnów, a miał krzywo indeksy położone... Wierzyć mi się nie chciało... Można kupić za 9000 pln Longinesa, który "chodzi" ale godziny nie pokazuje. Różne są kwiatki, bez względu na cenę, tak więc uważam, że mimo wszystko Certina w swojej cenie, jest bardzo OK.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się obejrzeć zegarka kupując w sklepie internetowym. To już i tak była druga wymiana, a wciąż wychodzą nowe rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepiej droższe rzeczy kupować w sklepie stacjonarnym.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie, bo przynajmniej kupując w sklepie online jest możliwość odstąpienia od umowy.Kwestie datownika jakoś wytrzymam, nie ma sensu wymieniać/ zwracać kolejnego zegarka. Musze się przyjrzeć Certinom w sklepach stacjonarnych ale z precyzją wskazówek i kalendarzy w kwarcach jest chyba różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Różnica polega na tym, że za to samo  w Certinie zapłacisz 1700, a u Taga ponad 5000 :D


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę w dniu dzisiejszym w sklepie w którym kupiłem swoją cytrynkę i spytam jak to jest z dokładnością wykonania w Certinach i czy można takie rzeczy wyregulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli wskazówkę chronografu to z góry mówię jaka będzie odpowiedź serwisu: luz międzyzębny kół mechanizmu niezbędny do poruszania się wskazówek. Pamiętam, że ktoś na forum miał już też zastrzeżenia do położenia tej wskazówki. Dodatkowo przechylała mu się na boki w zależności od położenia koperty :). O datownik też się dopytywałem i dowiedziałem się u p. Dolińskiego, że przesunięcie wynika z tolerancji koła datownika i nic się z tym nie zrobi. Kręcąc koronką w pozycji ustawiania daty widać, że są to minimalne ruchy i błąd wynosi ułamek milimetra. Jednak to wciąż więcej od zdolności rozdzielczej oka i dlatego widać błąd. Myślę, że forumowicze są tak wyczuleni na wszelkie niedoróbki, że powinni pracować w kontroli jakości fabryk i manufaktur zegarkowych :P.

Edytowane przez armageddon10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Różnica polega na tym, że za to samo  w Certinie zapłacisz 1700, a u Taga ponad 5000 :D

Dlatego planuje przesiadkę na Eposa. Mam nadzieje, że tutaj jakość mnie nie zawiedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mechanizmach kwarcowych G10 standardem jest że wskazówka chronografu ma luz i nie zawsze układ się w osi indeksu. Co do daty to w moim G10 (Tissot) jest idealnie.


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten model ma chyba datownik na godzinie 4. Moim zdaniem to nie wina mechanizmu tylko precyzji w wyrównaniu tarczy i pokrycia okienka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że przy mechanizmie gmt nigdy nie zaobserwowałem źle parkującej wskazówki stopera i nierównej daty. Muszę się kiedyś przypatrzyć w salonie... 


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9vli5c.jpg

 

Lekko zapomniana, był zamysł kupić bransoletę, ale chyba szybciej zmieni właściciela, rzadko noszę.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mym zdaniem na pasku się chyba lepiej prezenci! :)

I chyba Boga w sercu nie masz mając tak niecne zamiary co do tej "dziewczynki" :angry:

bowiem ładniejsza ( prosta i skromna ) niż Twe "marzenia" które za nią chcesz spełnić. :P


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie w którym kupiłem swoją cytrynkę i sympatyczna pani powiedziała mi, że problem z brakiem "stabilności pozycji" w sekundniku to typowy problem Certin na G10 :blink:. Ale kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.