Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Co  wcale nie oznacza, że zegarek nie może się tak nazywać :).

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam bransolety do bieżącego Action Divera C032.407.17.051.00. Kupiłem na gumie m.in. z racji zielonego sekundnika i napisu na tarczy. Jednak chcę też mieć bransoletę. Jakieś sugestie gdzie można szukać? Oczywiście wiem że w sklepach, ale jestem nowy w temacie zegarków i może nie znam jakiegoś miejsca gdzie paski/bransolety są dostępne od ręki i za mniejsze pieniądze niż w oficjalnych sklepach. A może ktoś ma do sprzedania w dobrym stanie lub nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ta Certina jest Originalna i czy jest to na pewno złoty zegarek i z jakich lat może pochodzić dziękuje za informację i pozdrawiam wszystkich członków grupy

post-94317-0-64436700-1519216782_thumb.jpg

post-94317-0-41466400-1519216788_thumb.jpg

post-94317-0-15297400-1519216801_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór! Poszukuję oryginalnej koronki do Certiny DS-2 na mechanizmie 25-661. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - będę wdzięczny za każdą informację!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dołączyłem do grona4df9026c0b8c1e80a409d7261dd70c03.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Ds-1 w tej wersji to moim zdaniem najładniejszy model ostatniego dziesięciolecia :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bez wątpienia zegarek jest bardzo uniwersalny i to stanowi o jego sile :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmagam się z kwestią bransolety do Action Divera i już miałem zamawiać w salonie ale pomyślałem że może są jakieś alternatywy. Mam Divera z gumą i chciałem wymienić na coś innego... No właśnie - może macie jakieś pomysły co można założyć zamiast gumy i bransolety? Nie mam doświadczenia z zegarkami i może nie wiem o czymś. Oczywiście paski skórzane odpadają bo to Diver. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście paski skórzane odpadają bo to Diver. :D

zabobon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmagam się z kwestią bransolety do Action Divera i już miałem zamawiać w salonie ale pomyślałem że może są jakieś alternatywy. Mam Divera z gumą i chciałem wymienić na coś innego... No właśnie - może macie jakieś pomysły co można założyć zamiast gumy i bransolety? Nie mam doświadczenia z zegarkami i może nie wiem o czymś. Oczywiście paski skórzane odpadają bo to Diver. :D

Oczywiście będziesz z nim nurkował, wtedy niechęć do skórzanego paska jest zrozumiała.

Choć może nie do końca. Przejrzyj ofertę Hirscha z serii Performance. Te paski mają WR300 czyli więcej niż Twój diver i są hybrydami skórzano - kauczukowymi.

Do Certiny zbyt dużego wyboru nie masz, bo między uszami ma 21mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście będziesz z nim nurkował, wtedy niechęć do skórzanego paska jest zrozumiała.

Choć może nie do końca. Przejrzyj ofertę Hirscha z serii Performance. Te paski mają WR300 czyli więcej niż Twój diver i są hybrydami skórzano - kauczukowymi.

Do Certiny zbyt dużego wyboru nie masz, bo między uszami ma 21mm.

 

Przeglądam i przeglądam... A dużą herezją byłby NATO? :huh:

 

Inna sprawa - rozmiar dobierać dokładnie taki jak jest czy np. 1mm większy/mniejszy byłby OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nato to nieporozumienie.

Paski są różne. Najlepiej dobrać rozmiar idealnie. 1mm więcej może nie chcieć się upchnąć między uszami, 1mm mniej i będzie szpara.

Jaką wersję kolorystyczną divera posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diver na NATO to dobry pomysł - popatrz na mojego instagrama (link masz w stopce). Są tam zdjęcia Seiko Sumo i Żółwia (PADI), Omegi SMP 300 i jakiejś Suba - wszystkie na rożnych NATO. Znajdziesz tam też Certinę DS1 na takim pasku. Generalnie NATO są wygodne i bardzo przyjemne do szybkiej zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersję kolorystyczną divera posiadasz?

 

Wersję z zielonymi akcentami

Diver na NATO to dobry pomysł - popatrz na mojego instagrama (link masz w stopce). Są tam zdjęcia Seiko Sumo i Żółwia (PADI), Omegi SMP 300 i jakiejś Suba - wszystkie na rożnych NATO. Znajdziesz tam też Certinę DS1 na takim pasku. Generalnie NATO są wygodne i bardzo przyjemne do szybkiej zmiany.

 

Gdzie się rozglądać za paskami NATO? NATO też by mi pasował bo w sumie lżejszy niż bransoleta.

post-102592-0-93554100-1519909556.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasków typu nato mnóstwo w sieci... wczoraj odebrałem przesyłkę z pasekdozegarka.com.pl i takowo prezentuje się moja cytrynka na czarnym nato. Sam nie wiem co myśleć o tych paskach - z jednej strony wygodne, z drugiej jednak coś mnie w nich "kłuje w oczy"... odnoszę wrażenie jakoby zegarek zubożał...

post-102723-0-49952900-1519976105_thumb.jpg

Edytowane przez Barry_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersję z zielonymi akcentami

 

Gdzie się rozglądać za paskami NATO? NATO też by mi pasował bo w sumie lżejszy niż bransoleta.

A nie chcesz takiego skórzano-kauczukowego paska? Jest w rozmiarze 21mm

 

hirsch-tiger-zwart.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz takiego skórzano-kauczukowego paska? Jest w rozmiarze 21mm

 

 

A gdzie jest? Może by był OK...

 

Tomek

Cycling for Life :-)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz takiego skórzano-kauczukowego paska? Jest w rozmiarze 21mm

 

 

 

Gdzie to można kupić?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to można kupić?

W każdym miejscu handlującym produktami firmy Hirsch.

Masz PW

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.czy ktos pomoże mi ustawić zegarek

Chodzi o maly 12h zegar i mala sekunda żeby cały czas były nieruchome na 12.niestety nimam instrukcji A w internetach nic takiego nie znalazłem.dzieki

Model ds podium gmt

post-102905-0-02645000-1520460983_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.czy ktos pomoże mi ustawić zegarek

Chodzi o maly 12h zegar i mala sekunda żeby cały czas były nieruchome na 12.niestety nimam instrukcji A w internetach nic takiego nie znalazłem.dzieki

Model ds podium gmt

spróbuj wyciągnąć koronkę do pierwszej lub drugiej pozycji i poprzez pojedyncze przyciskanie pozostałych przycisków, wskazówki powinny "wskoczyć" na właściwe miejsce... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak. Akurat mały sekundnik to główny sekundnik dla zegarka. Nie zatrzymasz go. Jako, że masz odpalony moduł chrono i porusza się duża wskazówka sekundowa to siłą rzeczy na prawej sub tarczy zegarek zlicza Ci minuty i godziny (to nie jest 12 godzinny zegar). Jak chcesz go wyzerować (jednocześnie zatrzyma to i wyzeruje wskazówkę sekundową chrono) zatrzymujesz chrono górnym, a resetujesz dolnym przyciskiem.

 

GMT w tym zegarku masz na lewej subtarczy. 24 godzinne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.