Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy zamieszczam to w odpowiednim dziale. Gdyby jednak nie, to proszę o przeniesienie.

Takie oto "coś" trafiło do mnie :-)

Według mnie koronka zmieniana bo mosiężna a nie pozłacana. Szkiełko posiada wyszczerbienie i co prawda liczne ale drobne ryski. Reszta wydaje się być oryginalna. Zdjęcia słabe bo robione telefonem. Dodam,że od wewnętrznej strony dekla oprócz próby złota 585 14K jest także info o dwóch albo trzech naprawach wykonanych poza granicami naszego Kraju.

 

Poniżej zdjęcia:

 

 

 

DSC08858.jpg

 

image.jpg

 

DSC08863.jpg

 

image.jpg

 

Tutaj więcej zdjęć:

https://postimg.cc/gallery/36gc5hfu8/

Dodam,że zapłaciłem za nią 500zł. Przepłaciłem? Jak uważacie?

pozdr.

R/

Edytowane przez robertos102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję małego doradztwa - jeśli skupić się na Certinie DS Action Diver - lepiej kupić nowszego Powermatica 80 czy bezpieczniej starszą wersję na 2824-2? Kusi rezerwa chodu, odstraszają zaś plastikowe elementy werka i plotki o nienaprawialności tegoż 80. Ktoś coś pomoże? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie słyszałem, by użytkownicy Powermatic 80 narzekali na ten werk... Nie wydaje mi się, by było się czegoś bać, a rezerwa chodu faktycznie kusi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem, by użytkownicy Powermatic 80 narzekali na ten werk... Nie wydaje mi się, by było się czegoś bać, a rezerwa chodu faktycznie kusi ;-)

dzięki za odpowiedź. Skąd te ploty o kiepskiej jakości 80? W wielu miejscach znalazłem przestrogę, by tego nie kupować, ale być może to marudzenie "purystów" - nie wiem :), dlatego pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Marudzenie właśnie stąd, że są te elementy z tworzywa sztucznego... Nie słyszałem jednak, by narzekali właściciele Cytryn czy Tissotów na tym werku... Ja dziś pewnie też nie miałbym już oporów przed kupnem zegarka z tym werkiem, bo jednak ponad dwukrotnie zwiększona rezerwa względem 2824-2 to już coś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Action Divera z PM80 i jestem bardzo zadowolony. Dokładność bardzo fajna, około 3-6 sekund na dobę. Mam za krótko żeby móc się wypowiadać o awaryjności ale rezerwa chodu to rewelacja. Jak masz kilka automatów to nie martwisz siebie stanie i jest zawsze gotowy do pracy i zabawy. Polecam.

 

Tomek

Cycling for Life :-)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

A którą wersję chcesz kupić: na gumie czy na bransolecie?

 

Tomek

Cycling for Life :-)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna reedycja z tegorocznego Baselworld: DS PH 200m

 

post-63031-0-29511400-1521956061.jpeg

 

Źródło: presskit Certiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedyny model Certiny z tegorocznych wystaw, który budzi zainteresowanie.

 

Specyfiacja:

 

Średnica: 42,8 mm,

Szkło: wypukły hesalit z AR,

Mechanizm: Powermatic 80,

Cena: 2840 zł.

 

Całość oparta o model DS Concept z lat 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wygląda to bardzo ciekawie. Jest jakiś konkretny powód, dla którego użyli hesalitu zamiast szafiru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komunikacie prasowym tego nie napisali, ale to chyba oczywiste, że chcą nadać zegarkowi szczególnego klimatu. Szkoda, że nie wspomnieli o ceramicznym bezelu, więc zapewne takiego tutaj się nie uświadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja też założyłem, że chodzi o taki trochę vintage klimat i nawiązanie do dawnych wzorów. Tak robi np. Tissot w linii Heritage - choćby modele 1952 czy chrono 1948.

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas pewnie będzie droższy ale wygląda świetnie. Martwi mnie ten heksalit ale na pewno poważnie rozważa zakup. Ma być dostępny we październiku.

Cycling for Life :-)

Edytowane przez Krathor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Instagramie napisali że ma być na pasku skórzanym i na pasku NATO. Nie planują bransolety ani gumy. Komentarze na IG nie są w tej kwestii zbyt optymistyczne generalnie.

 

Myślałem też że tapatak łączy posty. A widzę że trzeba samemu edytować.

Cycling for Life :-)

Edytowane przez Krathor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym abyś kolego Tomku vel Krathor odniósł wrażenie ze się czepiam ale rozumiem ze idziesz z moda niektórych producentów zegarków którzy niedługo całe wersy będą na tarczach pisać? Podobnie u ciebie. Nie możesz tego trzylinijkowego podpisu zlikwidować? Wrzuć to sobie w stopkę czy gdzie tam chcesz bo zle te Twoje posty się czyta.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas pewnie będzie droższy ale wygląda świetnie. Martwi mnie ten heksalit ale na pewno poważnie rozważa zakup. Ma być dostępny we wrześniu.

 

Tomek

Cycling for Life :-)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Nie będzie droższy bo to oficjalna cena na Polskę.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym abyś kolego Tomku vel Krathor odniósł wrażenie ze się czepiam ale rozumiem ze idziesz z moda niektórych producentów zegarków którzy niedługo całe wersy będą na tarczach pisać? Podobnie u ciebie. Nie możesz tego trzylinijkowego podpisu zlikwidować? Wrzuć to sobie w stopkę czy gdzie tam chcesz bo zle te Twoje posty się czyta.

 

Szczerze mówiąc to mi się tak z automatu na początku używania Tapatak zrobił i potem nie zmieniłem. Nie ma sprawy - zmiana poszła. I myślałem że Tapatak łączy posty jak się je piszę jeden po drugim, a widzę że trzeba edytować jak się chce coś dodać.

Edytowane przez Krathor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zdecydowanie lepiej :)

 

W sumie doszedłem do wniosku że w ogóle w zasadzie to nie potrzebne i wyłączyłem całkowicie. Człowiek się uczy całe życie. :D

 

Ale wracając do tematu to trochę mnie zaskoczył brak bransolety. Chyba chcą żeby wyglądał zupełnie staromodnie. Ale po co wtedy ten NATO? Chociaż na nim wygląda chyba lepiej kolorystycznie. :unsure:

post-102592-0-98504400-1521965602_thumb.jpg

Edytowane przez Krathor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, Certina późno wystartowała z vintage'owym nurkiem. Konkurencja już od dawna sprzedaje zegarki utrzymane w starym stylu. Cóż, lepiej późno niż wcale. Przy okazji, w ogóle nie dziwi mnie brak bransolety. Inni producenci również nie dokładają jej do każdego modelu.

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że przemawia przeze mnie pewnie stara pierdoła i trzymam się jakiś nieżyciowych zasad (kto dzisiaj pływa lub nurkuje z diverem :D ) ale jak to zegarek typu diver to mogli by chociaż zachować tematykę i dać bransoletę. No bo guma w vintydżowym zegarku byłaby przesadą. W sumie NATO też chyba za "nowoczesne" na taki zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumy były stosowane od lat 60 w zegarkach nurkowych, a nato to też nie jest wymysł ostatnich lat.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, Certina późno wystartowała z vintage'owym nurkiem. Konkurencja już dawna sprzedaje zegarki utrzymane w starym stylu. Cóż, lepiej późno niż wcale. Przy okazji, w ogóle nie dziwi mnie brak bransolety. Inni producenci również nie dokładają jej do każdego modelu.

To prawda tym bardziej, że divery certiny mogą się pochwalić tradycjami z czasów gdy zegarki nie były tylko modnym dodatkiem do ubioru. https://www.vintagecertinas.ch/en/certina-divers-watches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to bardzo ciekawie. Jest jakiś konkretny powód, dla którego użyli hesalitu zamiast szafiru?

W pierwowzorze był heselit.

 

Jeżeli ten zegarek będzie kosztował tyle ile zapowiadają czyli ok 2800 to będzie to hit sprzedaży Certiny i podejrzewam ze w kolejnych latach pójdą za ciosem w kolejne "reedycje" co mnie osobiście cieszy.

Mogli jednak zachować rozmiar oryginału czyli 40mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.