Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Zagadka starego Poljota

Poszukuję informacji o tym klasyku Poljot Vintage

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 aronus

aronus

Miłośnik zegarków

• Użytkownik
  • 1609 postów

Napisano 10 listopad 2014 - 13:34

A czy koperta tego zegarka nie jest czasem ze złota a nie tylko pozłacana? Bo coś mi tak wygląda.

• 0

#22 papax

papax
  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 10 listopad 2014 - 13:39

aronus, chyba masz racje. Taka koperta raczej w pozłocie nie występowała. A właściciel nie widział wybitej próby na deklu? :)

• 0

#23 aronus

aronus

Miłośnik zegarków

• Użytkownik
  • 1609 postów

Napisano 10 listopad 2014 - 13:44

Peccarus jakbyś pokazał zegarek od dekla strony to sprawa by się wyjaśniła. Chyba, że wiesz, że ten zegarek jest z litego złota i ta informacja jest dla Ciebie oczywista :D

• 0

#24 Peccarus

Peccarus
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 10 listopad 2014 - 14:08

Chyba, że wiesz, że ten zegarek jest z litego złota i ta informacja jest dla Ciebie oczywista :D

Dokładnie Aronus, wiem ze jest on zrobiony z litego zlota:-)

Funky, dzięki za polecenie Pana Kanarka:-) Zakład znalazłem juz na streetview, pojawię się tam w środę.

Użytkownik Peccarus edytował ten post 10 listopad 2014 - 17:59

• 0

#25 TabaQ

TabaQ
  • Użytkownik
  • 1714 postów

Napisano 10 listopad 2014 - 14:15

Ile to niejasności wychodzi :D Szczerze powiedziawszy widzę taki zegarek pierwszy raz, więc przepraszam za moje nieścisłe odpowiedzi, które wcześniej pisałem.

• 0

#26 Peccarus

Peccarus
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 10 listopad 2014 - 17:57

To jest pewnie "9" tylko z bardzo małym ogonkiem i dlatego wygląda jak "0".

Jest dokładnie tak, jak napisałeś. Ciężko się dopatrzeć, ale jednak jest tam ten ogonek ;)

Dziękuję Wam bardzo za pomoc przy sklasyfikowaniu tego czasomierza. Teraz już wiem, że jest to Poljot De Luxe na 29 kamieniach z werkiem 2416 i mogę wreszcie popatrzeć na mechanizm bez otwierania dekielka ;) 

Teraz moja w tym głowa, żeby doprowadzić go do możliwie najlepszego stanu. Idąc za Waszymi poradami zamierzam oddać go do zegarmistrza w celu przeczyszczenia i naoliwienia mechanizmu. Chociaż powiem Wam, że jest nadspodziewanie punktualny. Od godziny 9:00 dnia wczorajszego do teraz stracił jedynie 30 sekund. Myślałem, że będzie o wiele gorzej. Zwłaszcza, że leżał bardzo długo w szufladzie. Jakby tego było mało ma też długą rezerwę chodu. Poruszałem nim trochę wczoraj i chodzi do teraz bez zatrzymania. Ach ta sowiecka technologia z tamtych lat...! :P  Chciałbym także wypolerować szkiełko, ale nic na siłę. Jeżeli będzie to grozić jego pęknięciem to sobie po prostu odpuszczę. 

Zegar zamierzam oddać w środę do majstra. Po całej operacji i zakupieniu paska wstawię fotki. Już się nie mogę doczekać efektu końcowego! :D 

PS
Jeżeli macie jakiś fajny pomysł na pasek, to jestem bardzo zainteresowany. Może jakiś oryginalny w dobrym stanie? Co Wy na to? Da się coś takiego wyszukać jeszcze? 

Użytkownik Peccarus edytował ten post 10 listopad 2014 - 17:59

• 0

#27 cofer

cofer
  • Użytkownik
  • 2049 postów

Napisano 10 listopad 2014 - 19:02

Po całej operacji i zakupieniu paska wstawię fotki

super! 

zasugeruję odkopany niedawno post gdzie mógłbyś je wkleić -> http://zegarkiclub.p...eckie-na-forum/

co do paska, to z uwagi na to że zegarek w stylu de-luxe zdecydowanie wybierz jakiś "delikatny" 

• 0

#28 Peccarus

Peccarus
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 12 listopad 2014 - 23:41

Zegarek oddany do Pana Kanarka na Zarzewskiej w Łodzi. Wydał się bardzo miłą i konkretną osobą. Okazało się, że z mechanizmem nie jest tak kolorowo jak myślałem. Jakaś magiczna część pod wahnikiem się mocno zużyła i ponoć cały mechanizm nie ma "siły" pchać wskazówek. Co mnie troszeczkę zdziwiło, bo sprawdzałem zarówno odchyłkę (spóźnienie 30s/24h) i rezerwę chodu (spokojnie 24h). No, ale nie ja jestem zegarmistrzem i zawierzyłem ekspertowi. Mam nadzieję, że nic złego mu się nie stanie ;) 

Co do szkła, to Pan Kanarek uznał, że nie da się go wypolerować na tyle żeby zeszły wszystkie rysy. Zaproponował wymianę, jednak nie zgodziłem się na nią. Trudno, niech zostanie stare szkiełko. Wolę mieć oryginała z kilkoma ryskami, ale za to z lupką na godzinie 6.

Co sądzicie o tym wszystkim? Macie jakieś rady co do tego szkiełka?

PS
Bym zapomniał. Wreszcie zobaczyłem mechanizm na żywo! ;) Na wahniku widniały numery 1233567.

Użytkownik Peccarus edytował ten post 12 listopad 2014 - 23:45

• 0

#29 cofer

cofer
  • Użytkownik
  • 2049 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 01:00

wymienić szkiełko na nowe ale nieoryginalne możesz o każdej porze dnia i roku w każdym przydrożnym zakładzie zegarmistrzowskim - to żadna filozofia...

mieć poljota z lupką, to jest COŚ! szkiełko kwalifikowałoby się do wypierdzielenia, gdyby było pęknięte, lub totalnie zharatane (nieprzejrzyste)

nr na wahniku jest jakimś tam milionowym numerem ...w przypadku poljota nie jest on istotny

• 0

#30 Peccarus

Peccarus
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 20:12

Wreszcie nastał ten dzień, w którym zegarek jest w 100% gotowy! :P Moim zdaniem czasomierz wygląda teraz naprawdę okazale. Tarcza i koperta nie były ruszane, żeby nie zatracić "dojrzałego" wyglądu zegarka, który jest niewątpliwie jego atutem. Mechanizmem zajął się Pan Kanarek z Zarzewskiej 4, zaś polerką szkła "Tempus" na Zamenhofa 14, tam też kupiłem do niego pasek. Obydwa miejsca polecam, może jakiemuś łodziakowi przyda się ta informacja. Wam, drodzy forumowicze, dziękuje za pomoc przy tym zabiegu! Ciekaw jestem co sądzicie o efekcie końcowym  ;) 

Foteczki:

Poljot "De Luxe"_fot1

Poljot "De Luxe"_fot2

• 0

#31 Qba.

Qba.
  • Użytkownik
  • 1648 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 20:23

No i super!Pięknie wyszedł....Gratuluję! :D

ps. co to za pasek?

Użytkownik Qba. edytował ten post 17 listopad 2014 - 20:23

• 0

#32 Wagro56

Wagro56
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 20:26

Gratulacje!

• 0

#33 kchrapek

kchrapek

Krzysztof

• Moderator
  • 9203 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 20:41

Cudny!

• 0

#34 [email protected]

[email protected]
  • Użytkownik
  • 1618 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 20:45

Nie będę oryginalny i zgodnie za przedmówcami powtórzę - jest świetny! Do tego dobrze dobrany pach... Niech się dobrze nosi.

• 0

#35 Ender

Ender
  • Użytkownik
  • 888 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 21:12

Rewelacja, przepiękny zegarek!

• 0

#36 TabaQ

TabaQ
  • Użytkownik
  • 1714 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 21:31

U kurczę ! Cóż można powiedzieć, gratuluję! Bo to że piękny to każdy widzi :D

Użytkownik TabaQ edytował ten post 17 listopad 2014 - 21:31

• 0

#37 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 9787 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 21:34

No i kolejny piękny zegarek "wrócił" z zaswiatów - dobrze że trafił na ciebie bo w innych łapach mógł skończyć w tyglu a mechanizm u zegarmajstra na części i byłby koniec a tak    :wub:  :wub:  :wub:

• 0

#38 Buczo

Buczo
  • Użytkownik
  • 2241 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 22:02

Cudo, Panie cudo!!!!

• 0

#39 rk7000

rk7000
  • Moderator
  • 10172 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 22:39

Zegarek wyszedł świetnie  - gratuluję  :)

Łyżkę dziegciu jednak dorzucę. Ta firma od polerki szkła mam nadzieję że policzyła Ci tylko za pasek. Szkło ma mikropęknięcia ( pod kątem widać) i tego nie da się w żaden sposób usunąć. Ktoś  kto ma z tym do czynienia to o tym wie. No chyba że poinformowali  Cię o tym. 

Cała reszta świetna i godna pozazdroszczenia :)

• 0

#40 Peccarus

Peccarus
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 00:03

No i super!Pięknie wyszedł....Gratuluję! :D

ps. co to za pasek?

Pach jest z firmy Morellato, niestety nie znam jego dokładnej nazwy. 

Zegarek wyszedł świetnie  - gratuluję  :)

Łyżkę dziegciu jednak dorzucę. Ta firma od polerki szkła mam nadzieję że policzyła Ci tylko za pasek. Szkło ma mikropęknięcia ( pod kątem widać) i tego nie da się w żaden sposób usunąć. Ktoś  kto ma z tym do czynienia to o tym wie. No chyba że poinformowali  Cię o tym. 

Cała reszta świetna i godna pozazdroszczenia :)

Tak, poinformowali o tym przed całym zabiegiem. Wzięli za to symboliczną "dyszkę", więc nie ma tragedii ;) 

Dzięki koledzy za miłe słowa! ;) Jest to mój pierwszy odrestaurowany zegarek i powiem Wam, że ma to swój urok. Naprawdę miło dać czemuś nowe życie, a nie tylko kupować nówki z salonów. Oj chyba powoli łapę bakcyla, możecie mieć niedługo konkurenta w "allegrowym" wyścigu po fajne, stare czasomierze :P

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Poljot, Vintage

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych