Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Passero

Koperta AP, jak rozumiem masz na myśli Royal Oak, niewiele różni się od Roleksa? Przecież to jak dzień do nocy. Różnorodność i jakość wykończeń, szlifów o różnej fakturze, polerowań, fazowania krawędzi, które występują w Royal Oak, jest nieporównywalna do przeciętnej produkcji Roleksa. Przecież masz Royal Oak 15400 i posiadasz też zegarek firmy Rolex. Porównaj i przemyśl to, co napisałeś.

 

Poza tym, po dzisiejszym dniu utwierdziłem się w przekonaniu co do pewnych zachowań. Fani Roleksa bez przerwy próbują coś udowadniać poprzez porównania swoich zegarków z topowymi firmami. Nie wiem, może potrzebują się dowartościować, ale czego tu już nie było. Rolex vs Audemars Piguet, Rolex vs Vacheron Constantin, Rolex vs Patek Philippe. Gdybym kupił zegarek Lange, to i w temacie niemieckiego producenta też mieliby wiele do powiedzenia. Najwyraźniej porównania Roleksa do Grand Seiko i Omegi nie są już takie atrakcyjne, ale cały czas szukają. W kontekście mechanizmów trudno mierzyć się z zegarkowym topem, to porównamy koperty, tarcze. A jak tu polegniemy, to może chociaż pudełko od zegarka mamy fajniejsze? Itd. Rolex to wieczny internetowy flame, a Wasze zachowanie jest wyjątkowo niefajne. Ja nie przychodzę do wątku fanów Roleksa i nie narzucam się ze swoimi zegarkami. Nie wypisuję też, że Rolex ma ładnie wykonaną kopertę, zupełnie jak Certina za 3000 zł. Nie mam żadnej satysfakcji w tym, żeby psuć komuś radość z zakupionego zegarka. Szkoda, że to nie działa w dwie strony.

 

Cała dyskusja zaczęła się od pytania skierowanego do mnie, więc pozwolę sobie na krótki komentarz :)

Moim zdaniem, Mariusz brakuje Ci jednak odrobiny dystansu, ponieważ nikt tutaj nie kwestionuje wyższości PP nad Rolex'em. Pytanie było skierowane do mnie i dotyczyło jedynie "skoku jakościowego" pomiędzy Rolex'em/Panerai a modelem posiadanym przeze mnie- PP Aquanaut 5167. Może nie spodoba Ci się to co napiszę, ale ja naprawdę nie widzę specjalnej różnicy w obróbce koperty, w stosunku do nowych referencji Rolex'a czy GS... i nie ma w tym nic obrazoburczego ;). Co innego tarcza, gdzie różnica jest już wyraźna oraz mechanizm, gdzie już w ogóle nie ma o czym pisać. Aquanaut to podstawowy model i PP nie pokazał w nim całej swej mocy. Nie wiem jak Ty, ale ja nie kupiłem PP dla obróbki koperty :)

Poza tym, kto by się przejmował posiadaczami Rolex'a, przecież te niedowartościowane snoby i pozerzy kompletnie nie znają się na zegarkach ;)

 

Ps. Ja również dziwię się Artme, że nie widzi różnicy w obróbce koperty pomiędzy AP RO a Rolex'em, bo tutaj widać wyraźnie "skok jakościowy" :)  Koperta w 15400 jest zdecydowanie bardziej wyrafinowana od tej w PP 5167.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również dziwię się Artme, że nie widzi różnicy w obróbce koperty pomiędzy AP RO a Rolex'em, bo tutaj widać wyraźnie "skok jakościowy" :)  Koperta w 15400 jest zdecydowanie bardziej wyrafinowana od tej w PP 5167.

Napisalem:

"wykonanie kopert podstawowych/klasycznych modeli PP niewiele sie rozni od R. Tak samo jak niewiele rozni AP od R."

Piszac AP od R nie myslalem wylacznie o kopercie i konkretnym modelu. Wiadomo, ze 15400 swoim wykonczeniem bransolety i koperty to i wiele Patkow bije o glowe :P - to dzielo samo w sobie juz na poziomie zewnetrznego wykonczenia. Jednak porownujac juz takie divery do np. Camerona, to czy to przepasc? Wg mnie nie, choc AP i tak wygrywa. Troche dystansu - jak wszyscy wiedza bardzo lubie Rolexa a w szczegolnosci modele nurkowe i choc faktycznie RO pozamiatal suby i inne zegarki ktore mialem pod wieloma wzgledami, to nie rozpisuje sie o miazdzeniu czy deklasacji Rolka, tylko ciesze sie, ze moge kazdego dnia tego doswiadczac, gdyz nie kazdy nawet ma mozliwosc poogladania takich modeli (wiem jak to jest, bo kiedys tez tak mialem -_- ).

 

Passero/Lord - macie wspaniale zegarki z najwyzszej polki i nie ma co do tego watpliwosci. Ludzie lubia porownywac, odnosic cos do czegos, bo dzieki temu  wyrabiaja sobie na ten temat opinie. Pozwolcie im na to, bo niektorym tylko takie zdjeciowe porownania musza wystarczyc - trzeba to tez uszanowac :) Szkoda tylko, ze tak malo nas nawet tu na tym forum, zeby moc sobie czesciej w dzialach pogadac. Kiedys AP bylo o wiele wiecej na forum - teraz jest nas 3 - podobnie jak w dziale PP - szkoda, ale takie lajf  :D  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 

Pozwolcie im na to, bo niektorym tylko takie zdjeciowe porownania musza wystarczyc - trzeba to tez uszanowac :)

 

Mariusz, a w którym to miejscu odmawiam komukolwiek porównań do PP??? Uwierz mi na słowo, że mam do posiadanych zegarków spory dystans ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wiem ;)  Ja tylko tak ogolnie, zeby zlagodzic atmosfere :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Cała dyskusja zaczęła się od pytania skierowanego do mnie, więc pozwolę sobie na krótki komentarz :)

Moim zdaniem, Mariusz brakuje Ci jednak odrobiny dystansu, ponieważ nikt tutaj nie kwestionuje wyższości PP nad Rolex'em. Pytanie było skierowane do mnie i dotyczyło jedynie "skoku jakościowego" pomiędzy Rolex'em/Panerai a modelem posiadanym przeze mnie- PP Aquanaut 5167. Może nie spodoba Ci się to co napiszę, ale ja naprawdę nie widzę specjalnej różnicy w obróbce koperty, w stosunku do nowych referencji Rolex'a czy GS... i nie ma w tym nic obrazoburczego ;). Co innego tarcza, gdzie różnica jest już wyraźna oraz mechanizm, gdzie już w ogóle nie ma o czym pisać.

 

Cała dyskusja zaczęła się właściwie od wypowiedzi Filipa, który w jej ostatnim zdaniu napisał...

 

Koperty Patka niczym się nie wyróżniają na tle Rolexa.

Odpowiedziałem przykładami, które uznano za zbyt topowe chociaż stanowiące sporą część kolekcji Patek Philippe. To może przykład bardziej "przyziemny"...

 

https://www.horologium.pl/videopatekphilippecalatrava5227.html

 

Uważam, że nie można tak generalizować, ale niektórym trudno przyjąć to do wiadomości.

 

Passero/Lord - macie wspaniale zegarki z najwyzszej polki i nie ma co do tego watpliwosci. Ludzie lubia porownywac, odnosic cos do czegos, bo dzieki temu  wyrabiaja sobie na ten temat opinie. Pozwolcie im na to, bo niektorym tylko takie zdjeciowe porownania musza wystarczyc - trzeba to tez uszanowac :)

Tylko dlaczego mamy milczeć, gdy inni wypisują pierdoły?

 

Szkoda tylko, ze tak malo nas nawet tu na tym forum, zeby moc sobie czesciej w dzialach pogadac. Kiedys AP bylo o wiele wiecej na forum - teraz jest nas 3 - podobnie jak w dziale PP - szkoda, ale takie lajf  :D  ;)

Mnie już przestało dziwić to, że ludzie posiadający topowe zegarki nie chcą się tu wypowiadać. Może warto wziąć z nich przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała dyskusja zaczęła się właściwie od wypowiedzi Filipa, który w jej ostatnim zdaniu napisał...

 

To było bardziej jak pewne, że tamta wypowiedź kolegi Filipa wywołała... hmmm... emocje

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo cały czasas problemem jest dystans, a dokładnie je jego brak oraz dopuszczenie innych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Ciekawie jest to poczytać, nie mając ani jednego, ani drugiego zegarka ;)  Moja refleksja jest taka, i to się raczej potwierdza w praktyce - im droższy zegarek, tym więcej uwagi poświęca się detalom, szlachetnym materiałom, zdobieniu, zastosowanym technologiom. To często rzeczy, których nie widać na pierwszy rzut oka. Ktoś już o tym wspomniał.

Co do kopert, to moim zdaniem, w przypadku prostych, utylitarnych zegarków, poziom jest bardzo wyrównany, niezależnie od tego czy zegarek kosztuje 5000 czy 50.000 tysięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Bo cały czasas problemem jest dystans, a dokładnie je jego brak oraz dopuszczenie innych opinii.

 

Raczej problemem jest to, że właścicielom Roleksów wydaje się, iż mają monopol na rację. Swoją drogą, nieprzyjemny typ dyskutantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej problemem jest to, że właścicielom Roleksów wydaje się, iż mają monopol na rację. Swoją drogą, nieprzyjemny typ dyskutantów.

Takie uogólnienia i etykietkowanie ludzi słabo mi się kojarzą i nie przystoją mam wrażenie na tym forum. Nie lubisz uogólnień na temat zegarków to stosuj tę samą zasadę w przypadku uczestników dyskusji.

Czytając posty kolegów nie odnoszę wrażenia że kwestionują oni pozycję PP w piramidzie prestiżu czy jakość ich pokazowego zegarmistrzostwa ale na przykładzie Aquanauta przyznają że podstawowe modele nie odbiegają drastycznie jakością wykonania kopert od modeli za 30-50 tyś ( używając przykładu Rolexa ) - to po prostu inna opinia tak jak opinią jest ta że GS ma lepiej wykonane koperty od Rolexa. Nie odbieram tego jako atak na posiadaczy Patka który wymagałby przekraczania granic obrony koniecznej i wywoływania personalnych konfliktów. Analogie z Rolexem które tak kolegę oburzają nie dotyczą przecież wielkich komplikacji czy wykończenia mechanizmów czy nawet pozycjonowania marek bo mecz nie odbywa się w tej samej lidze. Sam rozważałem Aquanauta właśnie dlatego że nie epatuje nadmiernie wielkim zegarmistrzostwem pozstając dyskretnym sportowym luksusowym zegarkiem.

Upraszam z tego miejsca wszystkich „ właścicieli Rolexów” o bycie „przyjemnymi dyskutantami”zanim koledze skończą się „nicki” ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mnie już przestało dziwić to, że ludzie posiadający topowe zegarki nie chcą się tu wypowiadać. Może warto wziąć z nich przykład.

 

A mnie sie wydaje, ze jak juz wchodzi sie w tak elitarna i niedostepna lige dla zwyklego zjadacza chleba, to po pierwsze nie ma tylu ludzi do dyskusji, gdyz zwyczajnie inni nie maja doswiadczen zwiazanych z tymi zegarkami, wiec o czym maja pisac? Gdybac tylko i na podstawie fotek? A po drugie - Ci co doszli po wielu innych probach i testach swiadomie do najwyzszych marek, rowniez nie maja o czym pisac, bo co tu pisac  :D  ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższą opinią kolegi Desmo. Wydaje mi się że dyskusja tutaj jest w jakiś sposób nieelegancka. Po raz kolejny pamiętajmy że po prostu wymieniamy uwagi i modelach i firmach.

 

Sam uważam że PP to wspaniała firma która jest topowa, stoi wyżej niż Rolex itp.

 

Natomiast nie jest ładnie pisać w stylu, że nie wiecie co piszecie, bo nie macie danego modelu i jedynie go ew. w salonie widzieliście. Zapytam zatem jak długo co niektórzy badali, rozkręcali topowe modele PP, oglądali je pod lupą i mogą opisać wrażenia z długotrwałego noszenia?? Tutaj, na forum mamy bodajże 2 użytkowników PP. I omawiany np. Calatravę - piękny zegarek, z historią itd. Ale, bądźmy szczerzy, tak naprawdę entry level tej marki. Czy jeśli ktoś kupi sobie platynową Daytonę , która jest o wiele droższa od Calatravy, albo (nie mogę o Roleksach pisać cały czas :-)) Omegę z tourbillonem lub np. połączy wartościowo 3 lub 4 modele ze swojej kolekcji i osiągnie cenę np. 100k to ma prawo pisać „nie macie topowej marki to się nie wypowiadajcie”? A jak nagle ktoś wyskoczy z Greubel Forsey’em to powinien napisać że nie będzie dyskutować bo nie ma z kim? C’mon.

 

Oczywiście, najlepiej się obrazić, napisać że jak się nie zgadzacie to zabiorę swoje zabawki i sobie stąd pójdę. Jak dziecko.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Czytając posty kolegów nie odnoszę wrażenia że kwestionują oni pozycję PP w piramidzie prestiżu czy jakość ich pokazowego zegarmistrzostwa ale na przykładzie Aquanauta przyznają że podstawowe modele nie odbiegają drastycznie jakością wykonania kopert od modeli za 30-50 tyś ( używając przykładu Rolexa ) - to po prostu inna opinia tak jak opinią jest ta że GS ma lepiej wykonane koperty od Rolexa.

To może kolejny raz, trzeci lub czwarty, przytoczę wypowiedź do której się odniosłem.

 

Koperty Patka niczym się nie wyróżniają na tle Rolexa.

Gdzie w tym zdaniu jest informacja, że opis dotyczy koperty Aquanauta? A nawet, gdyby dotyczył, to i tak Aquanaut przewyższa Roleksa (przywoływany był Submariner) różnorodnością wykończeń. Aquanaut ma szlif na powierzchni pierścienia, a jego górne krawędzie są fazowane i polerowane. Ścianka boczna pierścienia także jest polerowana na znacznej szerokości i przy podstawie zawiera szlif, ale o innej fakturze niż ten na górnej powierzchni. Wygląda to bardzo podobnie do Royal Oak. Górne powierzchnie uszu koperty oraz osłony koronki polerowane są na wysoki połysk, boki oszlifowane, a krawędzie fazowane z zróżnicowany sposób. Wygląda to następująco...

 

patek-aquanaut-wg-bluedial-dialup.jpg

 

patek-aquanaut-wg-bluedial-oblique-crown

 

patek-aquanaut-wg-bluedial-oblique2.jpg

 

patek-aquanaut-wg-bluedial-wrist.jpg

 

Upraszam z tego miejsca wszystkich „ właścicieli Rolexów” o bycie „przyjemnymi dyskutantami”zanim koledze skończą się „nicki” ;-)

Nie mam zamiaru usuwać konta, ale jest to też ostatnia tego typu dyskusja w jaką się tu zaangażowałem.

Edytowane przez The Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba było tak pisać od razu? Normalnie przekonałeś mnie (mam nadzieję innych też) do swoich racji. Cała ta dyskusja tylko niepotrzebnie zaśmieciła wątek.


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu widzę nieporozumienie. Ja tak naprawdę pytałem o coś innego, Nie pozom skomplikowania koperty, przejścia, ilości szlifów i powierzchni tylko jakość. Wiadomo, że nawet przy Aquanaucie koperta Rolexa jest prosta jak konstrukcja cepa gdy pominiemy obrotową lunetę. Mi chodziło o to czy zdaniem posiadacza obu czyli Bartka jest różnica w jakości - tych szlifów właśnie, krawędzi etc. Jakości a nie poziomu skomplikowania czy ilości niuansów. 

Skomplikowana to jest koperta Aviatora Mig- 29 - i to bardzo, ale nie przyszłoby mi do głowy porównywać jej jakościowo to bohaterów naszej dyskusji. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

A ja znowu widzę nieporozumienie. Ja tak naprawdę pytałem o coś innego, Nie pozom skomplikowania koperty, przejścia, ilości szlifów i powierzchni tylko jakość. Wiadomo, że nawet przy Aquanaucie koperta Rolexa jest prosta jak konstrukcja cepa gdy pominiemy obrotową lunetę. Mi chodziło o to czy zdaniem posiadacza obu czyli Bartka jest różnica w jakości - tych szlifów właśnie, krawędzi etc. Jakości a nie poziomu skomplikowania czy ilości niuansów. 

Skomplikowana to jest koperta Aviatora Mig- 29 - i to bardzo, ale nie przyszłoby mi do głowy porównywać jej jakościowo to bohaterów naszej dyskusji. 

 

Ja dokładnie tak zrozumiałem Twoje pytanie i taka też była moja odpowiedź :) . W jakości wykonania obróbki nie widzę specjalnych różnic... a różnorodność wykończeń to zupełnie inna historia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam właśnie pierścień bezela mojego GMT i jestem pod wrażeniem precyzji i powtarzalności szlifów , kątów naprzemiennych polerowanych i matowych powierzchni o tak różnym kształcie na tak małej powierzchni jeżeli wierzyć publikowanym kiedyś przez Hodinkee materiałom z fabryki - szlify powstają na styku maszyn i rąk ludzkich... i w ogóle nie przeszkadza mi to doceniać robotę wykonaną przez speców PP

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kilka zegarków ( w tym Rolexy) i niestety musze przyznać, że najprostszy Patek będzie lepszy od każdego Rolexa. Te marki grają w innych ligach i nic tego nie zmieni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Posiadam kilka zegarków ( w tym Rolexy) i niestety musze przyznać, że najprostszy Patek będzie lepszy od każdego Rolexa. Te marki grają w innych ligach i nic tego nie zmieni. 

 

A kto tu napisał, że nie jest lepszy???  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kilka zegarków ( w tym Rolexy) i niestety musze przyznać, że najprostszy Patek będzie lepszy od każdego Rolexa. Te marki grają w innych ligach i nic tego nie zmieni.

A kolega dokłada do pieca tylko

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jakby nie było dość gorąco ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

giphy.gif


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

White Russian

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kilka zegarków ( w tym Rolexy) i niestety musze przyznać, że najprostszy Patek będzie lepszy od każdego Rolexa. Te marki grają w innych ligach i nic tego nie zmieni. 

 

No i tu wychodzi to "zrozumienie",  niech będzie, że intencji. Nikt i nic nie chce zmieniać. Każdy z nas wie, że to inna liga zegarkowa z różnych względów i zapewne większość z nas, jak nie wszyscy, wolałaby Patka. Dyskusja jest o czym innym. Bartek (Passero) wyjaśnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.