Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość The Lord

Poza tym, nigdzie nie napisałem, że Rolex jest lepszy od PP. Chodziło mi, że ktoś kto miał do czynienia z Patkami i Rolexami (Filip) napisał, że koperty PP nie odstają od wyrobów Rolexa i wtedy od razu pojawiło się oburzenie, że jaka to profanacja porównywać obie firmy, bo „to Patek przecież!!”.

Przypomnijmy zatem, co Filip napisał.

 

Koperty Patka niczym się nie wyróżniają na tle Rolexa.

Na przykładzie modelu Aquanaut wykazałem, że tak nie jest, ale fani Roleksa zauważyli tylko "Słowo Boże" Filipa. Nie zgadzam się z porównywaniem Roleksa do Patka dlatego, bo Patek to Patek tylko dlatego, bo mam konkretne argumenty. Jednakże ten wątek pokazał, że dyskusja z wyznawcami Roleksa to niestety męczarnia. Są firmy zegarkowe, które mają prawdziwe zegarmistrzowskie argumenty żeby mierzyć się z Patkiem, jak na przykład Lange, Vacheron Constantin, F.P.Journe, jednak fani tych firm nie są natarczywi, nie próbują odwracać kota ogonem i da się z nimi normalnie dyskutować. Z fanami Roleksa zawsze jest jakiś problem, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

To prawdopodobnie efekt braku przeszklonego dekla...

To może Rolex Cellini Prince ukoi ten brak? Zegarka innej firmy niż Rolex nawet nie śmiem proponować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie modelu Aquanaut wykazałem, że tak nie jest, ale fani Roleksa zauważyli tylko "Słowo Boże" Filipa. Nie zgadzam się z porównywaniem Roleksa do Patka dlatego, bo Patek to Patek tylko dlatego, bo mam konkretne argumenty. Jednakże ten wątek pokazał, że dyskusja z wyznawcami Roleksa to niestety męczarnia. Są firmy zegarkowe, które mają prawdziwe zegarmistrzowskie argumenty żeby mierzyć się z Patkiem, jak na przykład Lange, Vacheron Constantin, F.P.Journe, jednak fani tych firm nie są natarczywi, nie próbują odwracać kota ogonem i da się z nimi normalnie dyskutować. Z fanami Roleksa zawsze jest jakiś problem, niestety.

 

Prowadząc w ten sposób dyskusję odbierasz innym prawo do własnej oceny , ustawiając się jako jedyny wszech wiedzący najlepiej.Fatalnie to wygląda niestety.A przecież czytając ten temat można zauważyć ,że posiadacze Roleksów chwalą i doceniają wielkość PP.Była mowa o różnych ligach w ,której ustawiono Patka wyżej niż R.Poza tym eye_lip niedawno też podkreślił walory i wielkość między innymi modelu PP 3970 wklejając nawet artykuł.Zatem wtedy był obiektywny jak chwalił 3970 ale za chwilę jak już napisał ,że w jego ocenie nie ma  wielkiej przepaści jakościowej to nieobiektywny i stronniczy ?.Moim zdaniem brak Ci zwyczajnie dystansu.I dla jasności -wiedzy Twojej nie podważam bo jest ona naprawdę imponująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Rolex Cellini Prince ukoi ten brak? Zegarka innej firmy niż Rolex nawet nie śmiem proponować.

Za późno, dużo za późno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijmy zatem, co Filip napisał.

 

 

Na przykładzie modelu Aquanaut wykazałem, że tak nie jest, ale fani Roleksa zauważyli tylko "Słowo Boże" Filipa. Nie zgadzam się z porównywaniem Roleksa do Patka dlatego, bo Patek to Patek tylko dlatego, bo mam konkretne argumenty. Jednakże ten wątek pokazał, że dyskusja z wyznawcami Roleksa to niestety męczarnia. Są firmy zegarkowe, które mają prawdziwe zegarmistrzowskie argumenty żeby mierzyć się z Patkiem, jak na przykład Lange, Vacheron Constantin, F.P.Journe, jednak fani tych firm nie są natarczywi, nie próbują odwracać kota ogonem i da się z nimi normalnie dyskutować. Z fanami Roleksa zawsze jest jakiś problem, niestety.

Nie wiem jak inni, ale ja tam za żadnego wielkiego fana Rolexa się nie uważam.

A fani VC, A&L podejrzewam, że nie są zbyt licznie reprezentowani na tym forum i pewnie dlatego nie są też i natarczywi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijmy zatem, co Filip napisał.

 

 

Na przykładzie modelu Aquanaut wykazałem, że tak nie jest, ale fani Roleksa zauważyli tylko "Słowo Boże" Filipa. Nie zgadzam się z porównywaniem Roleksa do Patka dlatego, bo Patek to Patek tylko dlatego, bo mam konkretne argumenty. Jednakże ten wątek pokazał, że dyskusja z wyznawcami Roleksa to niestety męczarnia. Są firmy zegarkowe, które mają prawdziwe zegarmistrzowskie argumenty żeby mierzyć się z Patkiem, jak na przykład Lange, Vacheron Constantin, F.P.Journe, jednak fani tych firm nie są natarczywi, nie próbują odwracać kota ogonem i da się z nimi normalnie dyskutować. Z fanami Roleksa zawsze jest jakiś problem, niestety.

Mariusz, nadal nie czytasz ze zrozumieniem. Kolega Genovese pytał czy jest jakaś kolosalna różnica w wykonaniu Patka a Rolexa czy Panerai. Ponieważ uważam koperty pamowe za średnio wykonane, w przeciwieństwie do Rolexa - odniosłem się do tego, pisząc że koperty podstawowych klasycznych Patków (bo o nich byłą mowa) nie wyróżniają się jakościowo (w domyśle - jakością obróbki) na tle Rolexa i swoje zdanie podtrzymuję. Na przykładzie aquanatua wykazałeś tylko że zaprojektowano kopertę która ma więcej powierzchni łaczonych polerek/szczotek i tyle, świadczy to tylko o tym że tak go ktoś wymyślił, a nie o niewiadomo jakim kunszcie. Zapięcie do gumy np. ma niezbyt wyszukane w przeciwieństwie do... glidelocka Rolexa - specjalnie to piszę abyś widział absurd swojego przykładu. Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale ja tam za żadnego wielkiego fana Rolexa się nie uważam.

A fani VC, A&L podejrzewam, że nie są zbyt licznie reprezentowani na tym forum i pewnie dlatego nie są też i natarczywi.

Nieważne Astral, nieważne jakim jesteś człowiekiem, co robisz w życiu co masz w głowie , jakie masz inne zegarki - skoro masz Rolexa jesteś „aspirującym nuworyszem„ ...to jest aksjomat forumowej „elity”... Twoja sytuacja jest jeszcze gorsza bo masz „ bluesy’iego” z żółtym złotem ;-) Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Nieważne Astral, nieważne jakim jesteś człowiekiem, co robisz w życiu co masz w głowie , jakie masz inne zegarki - skoro masz Rolexa jesteś „aspirującym nuworyszem„ ...to jest aksjomat forumowej „elity”... Twoja sytuacja jest jeszcze gorsza bo masz „ bluesy’iego” z żółtym złotem ;-)

 

Dlatego ja, dla ratowania szczątków swojej reputacji, kupiłem PP i jestem "kryty" ;) Choć czasami, z lekkim obrzydzeniem i odrazą wymalowaną na twarzy, zakładam Rolex'a :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Prowadząc w ten sposób dyskusję odbierasz innym prawo do własnej oceny , ustawiając się jako jedyny wszech wiedzący najlepiej.Fatalnie to wygląda niestety.

Zdecydowanie nie. Każdy może wyrazić swoją opinię, od tego jest forum dyskusyjne. Ja mam prawo z tą opinią się nie zgodzić.

 

Mariusz, nadal nie czytasz ze zrozumieniem. Kolega Genovese pytał czy jest jakaś kolosalna różnica w wykonaniu Patka a Rolexa czy Panerai. Ponieważ uważam koperty pamowe za średnio wykonane, w przeciwieństwie do Rolexa - odniosłem się do tego, pisząc że koperty podstawowych klasycznych Patków (bo o nich byłą mowa) nie wyróżniają się jakościowo (w domyśle - jakością obróbki) na tle Rolexa i swoje zdanie podtrzymuję. Na przykładzie aquanatua wykazałeś tylko że zaprojektowano kopertę która ma więcej powierzchni łaczonych polerek/szczotek i tyle, świadczy to tylko o tym że tak go ktoś wymyślił, a nie o niewiadomo jakim kunszcie. Zapięcie do gumy np. ma bardzo niezbyt wyszukane w przeciwieństwie do... glidelocka Rolexa - specjalnie to piszę abyś widział absurd swojego przykładu.

Sprawdźmy zatem o co pytał Genovese.

 

No dobra ale widac gołym okiem skok jakosciowy pomiedzy patek a rolex i panerai na korzysc patka?

Jak widać pytanie ogólnie dotyczyło jakości, a Ty Filip sprowadziłeś dyskusję do poziomu kopert twierdząc, że koperty Patka niczym się nie wyróżniają na tle Rolexa. Jako argument podałem przykłady zegarków Patek Philippe zdecydowanie wyróżniających się nie tylko na tle Roleksa, ale w skali całego rynku. Skarcono mnie twierdząc, że to modele aukcyjne, limitowane i takie tam. Narzucono, że mam odnosić się do kopert podstawowych modeli choć powyższe pytanie zostało sformułowane w sposób ogólny i dotyczyło wielu elementów zegarka. Na temat mechanizmu, tarcz, wskazówek - cisza. Wracając więc do kopert, jak później odniosłem się do Aquanauta opisując zróżnicowanie wykończenia powierzchni, to fani Roleksa odwracając kota ogonem stwierdzili, że właściwie nie chodziło o bogactwo wykończenia powierzchni tylko o jakość szlifów. No i tak ta cała dyskusja wygląda. Twierdzisz Filip, że na przykładzie Aquanaut wykazałem jedynie zróżnicowanie wykończenia powierzchni, ale chyba zgodzisz się, że to wymaga dużo większego nakładu pracy niż objechanie koperty jednym rodzajem wykończenia. Nie piszę więc o jakimś wybitnym kunszcie, bo na to nie dałeś mi szansy sprowadzając dyskusję do modelu Aquanaut, ale podważam brak jakichkolwiek różnic, który Ty stwierdziłeś. Co do Glidelock, to oczywiście tu plus dla Roleksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zauważyłem że najbardziej....wiaja posiadacze VC Patrimony, Tissot, Citizena.

Natomiast właściciele Rolexa PP i Omegi są super


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Twierdzisz Filip, że na przykładzie Aquanaut wykazałem jedynie zróżnicowanie wykończenia powierzchni, ale chyba zgodzisz się, że to wymaga dużo większego nakładu pracy niż objechanie koperty jednym rodzajem wykończenia. Nie piszę więc o jakimś wybitnym kunszcie, bo na to nie dałeś mi szansy sprowadzając dyskusję do modelu Aquanaut, ale podważam brak jakichkolwiek różnic, który Ty stwierdziłeś. Co do Glidelock, to oczywiście tu plus dla Roleksa.

Oczywiście zróżnicowanie wykończenia powierzchni wymaga większego nakładu "pracy", ale nie jest to żaden drastyczny nakład biorąc pod uwagę automatyzację i technologię produkcji zegarków w XXI wieku. Zdecydowanie koperty to najprostsze do wykonania elementy zegarków.

 

Z innej beczki - Czy Patek Philippe produkuje sam tarcze i koperty czy korzysta z zewnętrznych dostawców?

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w Genewie właśnie zwołują sztab kryzysowy ;)

Rewolucja zaczyna się od jednostki :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Oczywiście zróżnicowanie wykończenia powierzchni wymaga większego nakładu "pracy", ale nie jest to żaden drastyczny nakład biorąc pod uwagę automatyzację i technologię produkcji zegarków w XXI wieku. Zdecydowanie koperty to najprostsze do wykonania elementy zegarków.

Część procesu produkcyjnego jest zautomatyzowana, a część to manufaktura. Jako przykład podam kopertę Calatravy 5227.

 

https://www.patekclub.pl/videopatekphilippecalatrava5227.html

 

Z innej beczki - Czy Patek Philippe produkuje sam tarcze i koperty czy korzysta z zewnętrznych dostawców?

Patek Philippe samodzielnie wykonuje koperty, tarcze i są one objęte, podobnie jak mechanizmy, certyfikatem Pieczęci Patek Philippe. Nawiązując jeszcze do Twojego pytania warto przypomnieć, że w 1932 roku bracia Stern przejmowali kontrolę nad firmą Patek Philippe właśnie jako podwykonawca tarcz. Wówczas ich biznes opierał się na działalności Fabrique de cadrans Stern Frères.

Edytowane przez The Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie. Każdy może wyrazić swoją opinię, od tego jest forum dyskusyjne. Ja mam prawo z tą opinią się nie zgodzić.

 

 

Sprawdźmy zatem o co pytał Genovese.

 

 

Jak widać pytanie ogólnie dotyczyło jakości, a Ty Filip sprowadziłeś dyskusję do poziomu kopert twierdząc, że koperty Patka niczym się nie wyróżniają na tle Rolexa. Jako argument podałem przykłady zegarków Patek Philippe zdecydowanie wyróżniających się nie tylko na tle Roleksa, ale w skali całego rynku. Skarcono mnie twierdząc, że to modele aukcyjne, limitowane i takie tam. Narzucono, że mam odnosić się do kopert podstawowych modeli choć powyższe pytanie zostało sformułowane w sposób ogólny i dotyczyło wielu elementów zegarka. Na temat mechanizmu, tarcz, wskazówek - cisza. Wracając więc do kopert, jak później odniosłem się do Aquanauta opisując zróżnicowanie wykończenia powierzchni, to fani Roleksa odwracając kota ogonem stwierdzili, że właściwie nie chodziło o bogactwo wykończenia powierzchni tylko o jakość szlifów. No i tak ta cała dyskusja wygląda. Twierdzisz Filip, że na przykładzie Aquanaut wykazałem jedynie zróżnicowanie wykończenia powierzchni, ale chyba zgodzisz się, że to wymaga dużo większego nakładu pracy niż objechanie koperty jednym rodzajem wykończenia. Nie piszę więc o jakimś wybitnym kunszcie, bo na to nie dałeś mi szansy sprowadzając dyskusję do modelu Aquanaut, ale podważam brak jakichkolwiek różnic, który Ty stwierdziłeś. Co do Glidelock, to oczywiście tu plus dla Roleksa.

Mariusz, zinterpretowałeś to tak, a nie inaczej - ok

Ogólnie pojęta jakość, to całość zegarka począwszy od koperty, a na wskazówkach skończywszy.

Filip wspominał o kopertach i jakości ich wykończenia i do tego się wszyscy odnosili. To, że nie ma przepaści w tej kwestii pomiędzy oboma markami może i jest faktem, ale w porównania się nie chcę bawić, bo niestety żadnego współczesnego PP nie dane mi było oglądać. Zauważ, że nikt z "Roleksowców" w tym temacie nie starał się udowodnić, że jego zegarek jest lepszy od PP i nikt nie kwestionował pozycji Patka. Dla mnie, posiadacza Rolexa, możliwość kupna np. Nautilusa byłaby spełnieniem marzeń.

Jeśli kiedyś uda mi się ten cel osiągnąć, to wciąż będę lubił Rolexa i jak wspomniał Bartek, będę go sobie porównywać do PP.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, gdzie na tym filmie jest praca typu "manufaktura"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
artme, dnia 02 Sie 2018 - 22:25, napisał:
 
Mariusz - zgadzam sie z Filipem, ze wykonanie kopert podstawowych/klasycznych modeli PP niewiele sie rozni od R. Tak samo jak niewiele rozni AP od R.
 
 
Koperta AP, jak rozumiem masz na myśli Royal Oak, niewiele różni się od Roleksa? Przecież to jak dzień do nocy. Różnorodność i jakość wykończeń, szlifów o różnej fakturze, polerowań, fazowania krawędzi, które występują w Royal Oak, jest nieporównywalna do przeciętnej produkcji Roleksa. Przecież masz Royal Oak 15400 i posiadasz też zegarek firmy Rolex. Porównaj i przemyśl to, co napisałeś.
 

 

Na przykładzie modelu Aquanaut wykazałem, że tak nie jest, ale fani Roleksa zauważyli tylko "Słowo Boże" Filipa. Nie zgadzam się z porównywaniem Roleksa do Patka dlatego, bo Patek to Patek tylko dlatego, bo mam konkretne argumenty. Jednakże ten wątek pokazał, że dyskusja z wyznawcami Roleksa to niestety męczarnia.

 

Nie ma to jak tolerancja i zrozumienie dla innych: ktoś kto ma AP RO wyraża swoją opinię i otrzymuje taką oto ripostę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Mariusz, zinterpretowałeś to tak, a nie inaczej - ok

Ogólnie pojęta jakość, to całość zegarka począwszy od koperty, a na wskazówkach skończywszy.

Filip wspominał o kopertach i jakości ich wykończenia i do tego się wszyscy odnosili. To, że nie ma przepaści w tej kwestii pomiędzy oboma markami może i jest faktem, ale w porównania się nie chcę bawić, bo niestety żadnego współczesnego PP nie dane mi było oglądać. Zauważ, że nikt z "Roleksowców" w tym temacie nie starał się udowodnić, że jego zegarek jest lepszy od PP i nikt nie kwestionował pozycji Patka. Dla mnie, posiadacza Rolexa, możliwość kupna np. Nautilusa byłaby spełnieniem marzeń.

Jeśli kiedyś uda mi się ten cel osiągnąć, to wciąż będę lubił Rolexa i jak wspomniał Bartek, będę go sobie porównywać do PP.

 

Ale ja już to wyjaśniałem. Mnie nie chodzi o sam fakt porównania tylko o sposób w jaki to się robi. Poza tym, zauważ proszę, że fani Lange, Patka, F.P.Journe, nie piszą w temacie dedykowanym fanom Roleksa rzeczy dyskredytujących ich ulubioną firmę. Ja też tam się nie udzielam, a jak już coś piszę, to przeważnie merytorycznie. Ostatnia moja wypowiedź odnosiła się do mechanizmu 3255 i był to pozytywny wpis.

 

Mariusz, gdzie na tym filmie jest praca typu "manufaktura"?

00:30 - 00:46, 01:19 - 3:04, 3:20 - 5:20.

 

Definicja:

Manufaktura (rękodzieło) - to zakład produkcyjny, w którym produkcja złożonego produktu końcowego odbywa się ręcznie i oparta jest na podziale pracy, poszczególne etapy produkcji wykonywane są przez wyspecjalizowanych pracowników.

 

Wybrane czynności pokazane na filmie nie są zautomatyzowane tylko oparte na rękodziele, co w jakimś stopniu wyczerpuje definicję pojęcia "manufaktura".

Nie ma to jak tolerancja i zrozumienie dla innych: ktoś kto ma AP RO wyraża swoją opinię i otrzymuje taką oto ripostę.

Moja odpowiedź też była oparta na własnym doświadczeniu, bo przez ponad siedem lat miałem Audemars Piguet Royal Oak Ref. 15300. Wiem więc o czym piszę, a przytakiwać nie zamierzam jak się nie zgadzam z jakimś stwierdzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

„Korpoludki o kwestionowanym wykształceniu, które niczego nie osiągnęły” ... „ile w tym jadu, pogardy...widzę że niektórzy, zarzucany posiadaczom Rolexa, „wysoki ton” i „zadarty nos” podnieśli na „wyższy” poziom...przy czym wyższy nie jest w tym wypadku nobilitacją, nawet jeśli ktoś posiada Patka. Może tylko go przechowuje...

desmo - kogo cytujesz, bo na pewno nie mnie? Albo nie przeczytałeś dokładnie tego, co napisałem, albo manipulujesz i wyciągasz głupie wnioski. Sorry, ale uważam, że się czepiasz. Szukasz na siłę w moim poście treści, których nie ma. 

 

(...)

Zależy co dla kogo oznacza bycie ikoną zegarkową, osobiście uważam, że zarówno Rolex jak i PP są takimi ikonami, choć faktycznie są to inne światy. Za obiema markami stoi bogata historia i olbrzymi wkład w rozwój branży.

Nie przesadzałbym z tym olbrzymim wkładem Roleksa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ale tak się wykonuje nawet tanie koperty, a dodatkkwe szlify czy polerki nawet w masowych chińskich kopertach. Nie przy melodyjce i z mniejszym pietyzmem, ale także koperty wykonane na obrabiarkach wykańcza się często ręcznie.

Oczywiście pomijam kwalifikacje, jakość maszyn etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrabiarek jest na tyle dobra, że kiedyś nie rozpoznałem podróbki Rolexa, jak zresztą wszyscy inni koledzy którzy ten zegarek ogladali


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Mariusz, ale tak się wykonuje nawet tanie koperty, a dodatkkwe szlify czy polerki nawet w masowych chińskich kopertach. Nie przy melodyjce i z mniejszym pietyzmem, ale także koperty wykonane na obrabiarkach wykańcza się często ręcznie.

Oczywiście pomijam kwalifikacje, jakość maszyn etc.

 

Adrian,

nie bardzo rozumiem czego oczekujesz? Czy pracownicy Patek Philippe mają z bloku platyny ręcznie wycinać kopertę, a później ręcznie ją obrabiać? Mamy XXI wiek. Poza tym, to tylko drobny fragment całości tego, co składa się na pojęcie manufaktury w wydaniu Patek Philippe. Tutaj masz większy fragment...

 

https://www.patekclub.pl/videopatekphilippegrandmasterchime175.html

 

Chińczycy też tak potrafią?

Edytowane przez The Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym z tym olbrzymim wkładem Roleksa. :)

Zależy co kto uważa za "wkład" w rozwój branży :D;)

 

Część procesu produkcyjnego jest zautomatyzowana, a część to manufaktura. Jako przykład podam kopertę Calatravy 5227.

https://www.patekclub.pl/videopatekphilippecalatrava5227.html

Patek Philippe samodzielnie wykonuje koperty, tarcze i są one objęte, podobnie jak mechanizmy, certyfikatem Pieczęci Patek Philippe.

Adrian, nie bardzo rozumiem czego oczekujesz? Czy pracownicy Patek Philippe mają z bloku platyny ręcznie wycinać kopertę, a później ręcznie ją obrabiać? Mamy XXI wiek.

Nie chciałbym być uszczypliwy, ale czy właśnie nie to napisał Filip?

 

Oczywiście zróżnicowanie wykończenia powierzchni wymaga większego nakładu "pracy", ale nie jest to żaden drastyczny nakład biorąc pod uwagę automatyzację i technologię produkcji zegarków w XXI wieku.

Na marginesie, oznaczanie kopert Patek Philipe certyfikatem Pieczęci Patek Philippe jest równie znaczące, co oznaczanie szkiełka Rolexa logiem Korony Rolexa :P

 

Definicja:

Manufaktura (rękodzieło) - to zakład produkcyjny, w którym produkcja złożonego produktu końcowego odbywa się ręcznie i oparta jest na podziale pracy, poszczególne etapy produkcji wykonywane są przez wyspecjalizowanych pracowników.

Wybrane czynności pokazane na filmie nie są zautomatyzowane tylko oparte na rękodziele, co w jakimś stopniu wyczerpuje definicję pojęcia "manufaktura".

 

W tej definicji mieści się też Vostok i manufaktura Amfibii :P Tak jak napisał Adi, nie jest to nic nadzwyczajnego i to samo ma miejsce przy produkcji choćby zwykłych Seiko.

 

To jest dopiero manufaktura! Przyjemnie obejrzeć :)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.