Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie jest to Lepine Kaliber V i nic więcej, obojętnie ile by nie znaleźć podobnych mechanizmów. Będą jakieś punce, to będzie można powiedzieć kto zrobił ten zegarek używając surowego werku od Lepine.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz więcej niż myślisz, że nie wiesz, szalony też nie jesteś, a jedynie... :)

Producenci surowych mechanizmów działają od bardzo dawna, pierwszy był jeżeli dobrze pamiętam Breguet, a listę klientów LeCoultre zamieściłem tu niedawno:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/160712-mechanizm-z-kieszonki/page-2?do=findComment&comment=2239164

Firma która kupuje surowy mechanizm staje się jego właścicielem i jest producentem zegarka który ten mechanizm zawiera, ale w związku z tym, że kupujących jest więcej, to przypisać bezbłędne do odpowiedniego producenta zegarka można jedynie mechanizm podpisany i tyle.

 

A moja stopka to cytat autorstwa znanego filozofa, którego trudno wycofać... :D

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy czasie. :D

 

Patek

post-859-0-15409600-1540253770_thumb.jpg post-859-0-08268400-1540253780_thumb.jpg

 

Nie Patek

post-859-0-53767700-1540253978_thumb.jpg

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo źle pamiętasz, kolejna brednia, Breguet nie był masowym producentem mechanizmów.

Od razu uprzedzę, ze -jak rzadko - korzystam w tej chwili z pozycji moderatora i radzę Ci, licz się ze słowami.

 

Przychodzisz tu ze zdjęciem mechanizmu z jednym celem - chcesz usłyszeć, że to na 100% Patek. Poinformowany, że nie da się tego ani potwierdzić, ani wykluczyć, bo mechanizm nie jest sygnowany, a jest to ebauche stosowany wówczas dosc powszechnie, zaczynasz się dochodzić, że jednak ty masz rację, a inni się po prostu nie znają. Skoro jestes od nas mądrzejszy, to po co tu w ogóle jestes? Chcesz tu występować jako guru i nauczyciel? Jeszcze raz zobaczę słowo "brednie", skorzystam z dalszych uprawnień, jakie mam.

 

Reasumując - to, co pokazałeś, to dobry mechanizm, byc moze patek, ale nie da się tego na podstawie jednego zdjecia potwierdzić. Po prostu. Doczytaj sobie tez cos o tym, jak w II połowie XIX wieku w Szwajcarii produkowano mechanizmy zegarków. I doczytaj sobie czym są mechanizmy typu Lepine.

 

I odnoś się z szacunkiem do innych użytkowników Forum.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie należy mówić "w typie Lepine cal V" np. ?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie należy mówić "w typie Lepine cal V" np. ?

Może to jest w typie, ale co to znaczy, że zerżneli? Lepine Kaliber V był robiony można powiedzieć na przełomie, w różnych typach, cylindrowy, kotwiczny boczny, kotwiczny "normalny", nakręcany kluczykiem, nakręcany koronką i Bóg wie co jeszcze.

Gdzieś na forum jest również cylindrowy, też Patka.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pwms,

Odnoszę się z wielkim szacunkiem do innych użytkowników tego forum.

Tylko ze względu na ten szacunek prowadziłem tu dyskusję.

 

Nie oczekuję żadnego potwierdzenia ani zaprzeczenia. To tylko twoje domysły. Oczekiwałem dyskusji np o tym co widać na tym jednym zdjęciu.

Np. Łożyskowanie promieniowe I osiowe trzech osi, niespotykane w standardach masowych do wykończenia, tzw ebauche.

Np. Kotwica która nie ma szans zmieścić się w standardzie. Brak tak szerokiego gniazda.

.....

Tutaj naprawdę widać dużo...

Genewski mechanizm wysokiej klasy.

 

 

Zamiast tego Piotr wmawia czytelnikom, że to przeróbka mechanizmu paryskiego wykonanego przez Lepina.

Na koniec, że Breguet produkował jakieś masówki!!!

Numeracja oryginalnych zegarków od Breguet'a jest tylko trzycyfrowa.

Jak to nazwać? Nieprawda? Gruba nieprawda? Brednia?

Za chwilę może się okazać,że zegarki kieszonkowe typu lepine, tj nakręcone na godzinie 12 to też wszystko przeróbki od Lepina.

 

A to tylko umowne nazewnictwo...


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo źle pamiętasz, kolejna brednia, Breguet nie był masowym producentem mechanizmów.

A gdzie ja napisałem, że Breguet był masowym producentem mechanizmów? Robił również mechanizmy dla innych firm nie tylko dla siebie, pojęcie masowa produkcja to dopiero przemysł. Nie będę skanował niemieckich książek, żeby udowodnić czyjąś ignorancję, wiedza ta jest również w internecie, tyle że trzeba szukać publikacji w językach obcych.

 

A kotwicę z wąsami nie Patek wynalazł i nie pierwszy zastosował.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..." A kotwicę zwąsami"....

 

Naprawdę nie każdą "kieszonkę" nakręcaną na godzinie 12 wyprodukował Lepine.

Można to przyjąć do wiadomości i żyć dalej.

 

Wiem nigdzie nie twierdziłeś że tak jest, to tylko głupialbo złośliwy komentarz do naszej dyskusji.

 

Piotrze proszę skończ.

To nie ma sensu.

 

P.S.

Royal Mail jest niezawodna!

Właśnie przyszedł.

Jest piękny.

Jest lepiej niż myślałem.

Zdjęcia po pracy, dzisiaj.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..." A kotwicę zwąsami"....

 

Naprawdę nie każdą "kieszonkę" nakręcaną na godzinie 12 wyprodukował Lepine.

Można to przyjąć do wiadomości i żyć dalej.

 

Wiem nigdzie nie twierdziłeś że tak jest, to tylko głupialbo złośliwy komentarz do naszej dyskusji.

 

Piotrze proszę skończ.

To nie ma sensu.

 

P.S.

Royal Mail jest niezawodna!

Właśnie przyszedł.

Jest piękny.

Jest lepiej niż myślałem.

Zdjęcia po pracy, dzisiaj.

Gdzie Ty tu widzisz dyskusję? Wkleiłeś zdjęcie mechanizmu z góry coś zakładając i wszystko co nie pasuje do tego założenia to jest według Ciebie złośliwy komentarz. To jest dyskutowanie?

To jesz\cze raz trochę złośliwości:

post-859-0-82452700-1540284606_thumb.jpg

A tu odnośnie Twoich dywagacji na temat werku Agaton, polecam znaleźć w słowniku polskie znaczenie wyrazu Heesteller.

 

post-859-0-27993900-1540285269_thumb.jpg


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację wkleiłem zdjęcie z góry zakładając, że są tutaj koledzy potrafiący rozpoznawać rarytas w masie standardowej masówki.

Nie pomyliłem się, są tacy i są wściekli, że to pokazuję.

 

Jak napisałem, jest u mnie w szufladzie.

Zdjęcia razem z kopertą Royal Mail dzisiaj.

Są wszystkie cechy patka sorry nie będę wszystkich mi znanych wymieniał.

Jest nr 18xxx idealnie pasujący do wieku/typu mechanizmu.

Jest też piękny i niezwykle rzadki znak PP.

 

Więc to jest werk od lepine. ???

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację wkleiłem zdjęcie z góry zakładając, że są tutaj koledzy potrafiący rozpoznawać rarytas w masie standardowej masówki.

Nie pomyliłem się, są tacy i są wściekli, że to pokazuję.

 

Jak napisałem, jest u mnie w szufladzie.

Zdjęcia razem z kopertą Royal Mail dzisiaj.

Są wszystkie cechy patka sorry nie będę wszystkich mi znanych wymieniał.

Jest nr 18xxx idealnie pasujący do wieku/typu mechanizmu.

Jest też piękny i niezwykle rzadki znak PP.

 

Więc to jest werk od lepine. ???

Jest sygnatura, to znaczy, że zegarek w którym był ten mechanizm to zegarek Patka. Werk Lepine kalder V to żaden rarytas dla mnie nie jest, są lepsze, a to że go posiadasz lata mnie tam gdzie mucha, a wściekłość to by była chyba jakaś zazdrość...  : )

 

No cóż, cechy Patka... to jest coś takiego jak średnica razem z koronką, wymyślone przez handlarzy zegarkami, jak widać na zdjęciu Gruena np, kotwica z wąsami nie jest tą wyłączną cechą i tak ze wszystkim. Była już tu na forum dość długa dyskusja na ten temat, nie chce jej powtarzać.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to, że firma PP nie wykonała tego mechanizmu "od podstaw", to chyba jest prawdą? Odnośnie "w typie"....wg. wzoru, ustalonego kształtu, czy sposobu wykonania... Po rumuńsku "d*pa Lepine"...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ten Gruen , a właściwie Assmann , to piękny mechanizm jest.

Takie skrzyżowanie szkoły Glashutte ze szkołą genewska ( chyba genewską ) .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to, że firma PP nie wykonała tego mechanizmu "od podstaw", to chyba jest prawdą? Odnośnie "w typie"....wg. wzoru, ustalonego kształtu, czy sposobu wykonania... Po rumuńsku "d*pa Lepine"...

Firma Patek zajmowała się na początku, z tego co wiem, montowaniem zegarków, mechanizmy brała od firm, które je produkowały, Miała jednak tez swoich znakomitych zegarmistrzów, więc możliwe, że mechanizmy były tak "głęboko" modyfikowane, że jedynie sama baza była czyjaś. Może też robili swoje pojedyncze mechanizmy na wzór, kto to wie, wtedy na kopiowanie (obecnie nazywane podrabianiem) patrzono zupełnie inaczej, stąd wiele bardzo podobnych mechanizmów rożnych firm.

 

 

Swoją drogą ten Gruen , a właściwie Assmann , to piękny mechanizm jest.

Takie skrzyżowanie szkoły Glashutte ze szkołą genewska ( chyba genewską ) .

Krzyżowane rożnych "szkół" działało wtedy na zasadzie migracji zegarmistrzów miedzy firmami, rożne rozwiązania których byli autorami, wędrowały wraz z nimi.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto powód zamieszania,

Jak kto woli "Werk lepine kaliber V to żaden....lata mnie on.. itd.."

ALBO PATEK PHILIPPE & CIE z roku ok. 1863

Jak kto woli.

Pokazuję to na kopercie z datą wysyłki aby było jasne że nikogo nie wrabiam bo mam to od dawna.

Przyszedł dzisiaj rano.

 

Jako "przycisku do papieru" użyłem mojego aktualnego ulubieńca. Pokazuję go bez strachu bo to nie jest LEPINE. Naprawdę, żadna przeróbka żadnego werku od lepine zwykłe angielskie 3/4 płyty.post-89854-0-43459000-1540304818_thumb.jpgpost-89854-0-07867400-1540304859_thumb.jpg

 

 

Komentarz do patka.

Proszę skupić uwagę na mostku obejmującym 4 osie.

Wiem to nic wyjątkowego, występuje w wielu mechanizmach ale nieprzypadkowo tylko w tych najwyższej klasy.

Sprawdźcie zdjęcia kluczykowego patka, którego pokazałem w niedzielę, teraz zdjęcia dzisiejsze od Piotra patka z wałkiem naciągu, ... Tak trzeba było zrobić miejsce na wałek i przyciąć mostek, ale rozmieszczenie ważnych elementów zostaje to samo.

To samo niezależnie od roku produkcji.

 

Te mechanizmy projektował ten sam zegarmistrz.

Następne, późniejsze są logiczną kontynuacją poprzednich.

Te samą istotne szczeguły przez dziesięciolecia,

Nawet takie jak modół kół zmianowych!

Świetnie przemyślany projekt sprawdzony w praktyce jako bardzo dokładny przez lata.

Tak się buduje wielką markę, Uznaną bardzo cenioną markę.

 

Uwaga! Ten duży mostek, jak się wie jak patrzeć i czego szukać "widać" od strony mechanizmu.

Kinol napisał o nim od razu, jego widać!

Wiedząc to, najlepiej samemu sprawdzając przeczytajcie ponownie wynurzenia o przerabianiu gotowych werków od lepine.... Brednie!

Albo o początkach firmy, jeszcze bez Philippe'a gdy rzeczywiście mechanizmy cylindrów (szczególnie) to raczej rzeczywiście często najniższa półka. ALE TUTAJ BYŁA MOWA I BYŁO WIDAĆ KOTWICĘ I KAMIENIE....

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.

 

 

Wyjaśniła się też kwestia mocowania tarczy.

Ta nie jest oryginalna, po tamtej zostało wspomnienie i urwane wkręty. Widać je na ostatnio załączonym zdjęciu. Wiercenie mechanizmu na wylot i kopiowanie mocowania z Vacherona jest późniejsze i kiepsko wykonane.

Ale i tak jest PIĘKNY.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmów typu Lepine NIE produkował Lepine, przyjmijże to wreszcie do wiadomości.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jest to Lepine Kaliber V i nic więcej, obojętnie ile by nie znaleźć podobnych mechanizmów. Będą jakieś punce, to będzie można powiedzieć kto zrobił ten zegarek używając surowego werku od Lepine.

@pwms

Przeczytaj proszę zamieszczony cytat, autor ciągle nie wycofał się z tego twierdzenia, więcej w następnych postach argumentuje za twierdzeniem, że to przerobiony Werk od Lepine.

 

Dziękuję za ostrzeżenie, przyjmuję je z pokorą.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga fajnie by było zobaczyć szczegóły tego mechanizmu po rozmontowaniu :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poznać, że pod tarczą jest mały mosteczek na osi balansu widząc tylko stronę mechanizmu ?Tzn. mieć bardzo mocne wskazanie,że to PATEK PHILIPPE.Żeby ten mały a ważny szczegół tam się zmieścił mostek obejmujący cztery pozostałe osie musi sięgać tuż za kamień, kamienie osi kotwicy.Oznacza to, że wkręt i kołek bazujący w okolicy osi balansu jest zawsze w "specyficznym" tym samym miejscu.Zawsze!Taka cecha. Teraz sarkazm, (to tak jak średnica zegarka z koronką ). Koniec sarkazmu.Proszę zobaczyć: Zdjęcie zamieszczone przez Piotra.

W zaznaczonych miejscach zobaczcie wkręty i kołki. Jeżeli raz widzieliście mostek czterech osi w kluczykowym to jest oczywiste, że taka konstrukcja jest tylko po to aby zmieścić szeroki otwór na oś balansową i nasz mosteczek.

W każdym klasycznym patku jest tak samo. Sprawdzajcie ile chcecie.

Uwaga sarkazm ( nawet w tych od Lepina) Koniec sarkazmu.

 

To po co zawracam ..Uwaga brzydkie słowo (ass), skoro ..... .

Na zdjęciu z ebay'a to jakże ważne miejsce jest zasłonięte.

- zaśniedziały mosiądz.

- poprzeczka koła balansu ustawiona dokładnie w tym punkcie.

- dźwigienka regulacji też zasłania.

Koniec aukcji zaraz, co robić? Jakiś cwaniak zasłonił bo sprzedaje g.. czy przypadek.

Potrzebowałem zdjęcia dowolnego kluczykowego patka w widoku od strony tarczy ( bez tarczy ).

Potrzebowałem oszacować kąt jaki zajmuje taki mostek i odliczyć ten kąt od widocznych; wkrętu i kołka widocznych na zdjęciu z aukcji.

Czas pilił, zdjęcia w domu, ja gdziś w drodze, i to absolutnie nietypowe mocowanie tarczy!

 

.... A może forum ?

 

I to był mój pierwszy błąd.

Kupiłem.

Otworzyłem forum i przeczytałem odpowiedź.

To był kolejny błąd.

 

Odpowiedź brzmiała; ( w wolnym tłumaczeniu ) na zamieszczonym zdjęciu kluczykego wielomostkowego mechanizmu z wychwytem kotwicznym jest ten mechanizm.....

 

Poczułem jak to mówią bracia Rosjanie ; uwaga nie czytać ze zrozumieniem ( pain in my ass ).

 

To był błąd. Odpowiedziałem... I popłynąłem.... A potem dowiedziałem się , to nie sarkazm, to zupełnie serio..."To przerobiony werk od Lepine."

 

Wnioski: To już było, mieliśmy już takie dyskusje. Jestem starym zgorzkniałym ....

I w dodatku reaguję jak byk na płachtę na Ciebie Piotrze.

 

Przepraszam, nie będę więcej reagował na twoje posty, i proszę Cię bardzo o to samo.

Opps zdjęcie ni weszło

Poprawka;post-89854-0-74198400-1540322748.jpg


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... większość ówczesnych szwajcarskich mechanizmów to jakis ebauche, przerobiony przez finalnego wykonawcę. Mało kto robił mechanizmy od A do Z. Z reguły kupowano mechanizm od kogoś, kto ge robił i potem wykańczało (i ew. mofyfikowalo) w zależności od potrzeb.

 

To zresztą w żaden sposób nie jest wadą samego mechanizmu.

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga fajnie by było zobaczyć szczegóły tego mechanizmu po rozmontowaniu :)

Oś balansowa piękna, oryginał, niestety złamany czop, nie naprawiana nigdy. Dorobię nową. Szkoda tylko że jeszcze nie potrafię tak pięknie wykończyć.

Kamień ten o typowym dla patka trójkątnym przekroju jest cały.

Kotwica przeskakuje pięknie.

Obawiam się tylko o sprężynę naciągu, jak długo wytrzyma. Pozycja krzyża maltańskiego pokazuje że zatrzymał się przy 80% naciągu i stoi tak od xx lat.

Ogólnie stan oceniam jako bardzo dobry.

Będę musiał zakołkować i zalutować na mosiądz nieorginalne otwory.

Zdjęcia ? Będą !

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.