Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomeqqq

Jaki automat w przedziale 5-10k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z racji tego że jestem tu nowy, to najpierw chciałem się przywitać:)

A przechodząc so sedna sprawy, to potrzebuję porady w sprawie wyboru zegarka jako że jest to temat dla mnie nowy i jeszcze mało znany.

Jestem po lektórze forum i po kilku wizywach w sklepach i przymiarkach zegarków.

Poszukuję zegarka do codziennego użytku ale żeby nadał się też do garnituru. Wymyśliłem sobie żeby to był automat i swiss made. Żeby nie był nudny tzn żeby na tarczy się coś działo(stąd moją uwagę zwróciły chronography), ale też żeby nie był "przesadzony" z nieczytelną - jak dla mnie - tarczą(np. https://dolinski.pl/zegarki-longines/zegarki-meskie/heritage-collection/longines-heritage-1954-ref-l2.747.4.52.4.html), żeby był na pasku, nie rzucający się za bardzo w oczy no i oczywiście zakup ma być na wiele lat, niezawodny…itp.:)

Budżet jaki był przeznaczony na zakup to 5k, ale po zagłębieniu się w temat stwierdzam że to jednak może być mało na coś konkretnego i max jaki mogę wydać to 10k.

Moją uwagę zwróciły:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/126807-wietrzenie-kolekcji/  - Eterna Heritage Military 1939.41.46.1298

https://dolinski.pl/zegarki-eterna/kontiki/eterna-kontiki-chronograph-1240.41.63.1184.html

https://dolinski.pl/zegarki-certina/zegarki-meskie/ds-1-chronograph/certina-ds-1-chronograph-c006.414.16.051.01-pl.html

 

Dwa ostatnie przymierzałem i oczywiście Eterna najbardziej mnie urzekła.

Ale że jestem dość zielony w tym temacie, to proszę Was o poradę: co powiecie o mechanizmach tych zegarków, co sądzicie o ich wykonaniu i wyglądzie, może jakieś propozycje innych zegarów, na coś konkretnego powinienem zwracać uwagę przy zakupie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka innych propozycji ( nie żebym miał coś do eterny czy longinesa ) Tylko czy rozważasz Japan ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka innych propozycji ( nie żebym miał coś do eterny czy longinesa ) Tylko czy rozważasz Japan ?

Tak, chętnie zobaczę/przymierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nowy?

Bo jeżeli nie,to w tej cenie znajdziesz świetne propozycje na bazarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nowy?

Bo jeżeli nie,to w tej cenie znajdziesz świetne propozycje na bazarku

używany w dobrym stanie i z "pewnego źródła" jak najbardziej też. Pierwsza moja propozycja to właśnie zegar z bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyć będzie ciężko . Ale popatrz na

Orient star chrono

Seiko brightz chrono.

Burns ? Gdzie jesteś ? Pokaż to swoje cudo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny garniturowiec chrono - Junghans Max bill.

Coś bardziej uniwersalnego - zerknij na Longines serię Conquest i Master

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Eternę, tyle że nie wcale tą drugą, a tą z bazarku. Generalnie mając teraz taki budżet rył bym w używkach wysokiej klasy jak świnia w szukająca trufli.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Oglądam te zegary Japan i jakoś nie przemawiają do mnie...

 

Swą ceną bardzo mnie kuszą oferty z bazarku, co byście powiedzieli o takim połączeniu:

na codzień - http://zegarkiclub.pl/forum/topic/126807-wietrzenie-kolekcji/- pierwsza Eterna

do garnituru - http://zegarkiclub.pl/forum/topic/126383-obni%C5%BCka-junghans-max-bill-automatic-38mm-ref-027350100/

 

I zmnieści się w burzecie i zegary dobrze wyglądają. Tylko nie mam pojęcia o ich mechanizmach, niezawodności, wytrzymałości itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max bill to na pewno dobry wybór. Zastanów się jeszcze nad Longines Legend Diver - na nadgarstku potrafi naprawdę oczarować i nadaje się na "każdą okazję"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna Matic - ciekawa. Chętnie bym zobaczył na żywo i przymierzył.

TAG - nie koniecznie...

 

Dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piękna ta eterna..

 

Wysłane z z1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

I zmnieści się w burzecie i zegary dobrze wyglądają. Tylko nie mam pojęcia o ich mechanizmach, niezawodności, wytrzymałości itp.

 

W obu przypadkach w środku masz mechanizm ETA 2824-2 w wersji standard (czyli najuboższa wersja tego mechanizmu) więc żadnych cudów i wodotrysków. Plusem jest to ze każdy zegarmistrz jest w stanie naprawić bo to popularny (stosowany w kilkuset modelach zegarków różnych marek od szwajcarskich, przez niemieckie, po rosyjskie) i stosunkowo prosty mechanizm. O żadnej "sztuce" zegarmistrzowskiej, czy "prestiżu" raczej mówić tutaj nie można bo to "wół roboczy" jest a nie szczyt techniki. Przy systematycznym serwisowaniu zegarki będą Ci długo służyć.

 

Jakby jednak koszta serwisu Cię zdziwiły to tą ETA można zamienić na ST2130 - chińskiego klona - który nie jest "tak delikatny" i można go kupić za około 100$ - czyli mniej więcej tyle ile kosztuje prosta naprawa tej ETA...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyć będzie ciężko . Ale popatrz na

Orient star chrono

Seiko brightz chrono.

Burns ? Gdzie jesteś ? Pokaż to swoje cudo.

post-32788-0-97379700-1448354179_thumb.jpg
post-32788-0-41884900-1447921089_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajna opcja za ok 5k. Znasz ten sklep ?


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajna opcja za ok 5k. Znasz ten sklep ?

Złożyłem zamówienie w tym sklepie i czekam na przesyłkę. Powinna być w poniedziałek.

 

Na razie wszystko ok, choć przesyłka do Polski 75 dolarów i PayPal mi nie zadziałał, więc raczej trzeba kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzykant.

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzykant.

 

Wysłane z mojego LG-D855

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się jak dojdzie, zawsze to przetarty szklak w sklepie.

 

EDYTA : Dobre promo mają na Patek Philippe, 350000 $ upustu hehehe


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Na razie coś Fedexem idzie, oby nie kamienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.